Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Västerås SK FK

Följ

Västerås SK FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Västerås SK FK
Välj lag

Augusti 2018

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.31
    • 09:30

      Träning U14


      11:00
    • 16:15

      Träning U19


      18:00
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
  • 2Tor
    • 10:00

      Träning U16


      11:30
    • 11:30

      Samling Skara Sommarland Cup P-04


      11:30
    • 16:00

      Sverigecupen 2018 i Karlstad U14


      00:00
    • 16:00

      Skara Sommarlandscup P-04


      00:00
    • 16:15

      Träning U19


      18:00
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 17:45

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Träning P16 Skälby


      20:00
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
  • 3Fre
    • Heldag

      Sverigecupen 2018 i Karlstad U14

    • Heldag

      Skara Sommarlandscup P-04

    • 09:30

      Träning U17


      11:00
    • 09:30

      Träning U16


      11:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 18:15

      Träning P-03:2


      19:15
  • 4Lör
    • Heldag

      Sverigecupen 2018 i Karlstad U14

    • Heldag

      Skara Sommarlandscup P-04

    • 10:00

      Träning U15


      11:30
    • 11:00

      Träning P-03


      12:30
    • 13:00

      Smedby AIS (borta) U19


      15:00
  • 5Sön
    • Heldag

      Sverigecupen 2018 i Karlstad U14

    • 00:00

      Skara Sommarlandscup P-04


      19:00
    • 09:50

      Gästabudsbollen P-06


      18:30
    • 10:00

      Träningsmatch mot Fanna BK P-08


      11:30
    • 12:00

      IK Sirius FK (hemma) U15


      14:00
    • 14:00

      IFK Haninge (hemma) U17


      16:00
    • 14:00

      IFK Haninge (hemma) U16


      15:00
  • 6Mån
    v.32
    • 15:00

      Skiljebo SK P-05 (hemma) P-05


      17:00
    • 16:15

      Träning U19


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning U16


      17:30
    • 17:30

      Träning U17


      18:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning P16 Skälby


      20:00
    • 18:30

      Träning P-03


      20:15
    • 18:30

      Träning P-04


      20:00
  • 7Tis
    • 16:15

      Träning U19


      18:00
    • 16:30

      Träning U16


      18:00
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 17:00

      Träning U14


      18:30
    • 17:45

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-03:2


      19:30
    • 18:00

      Sala FF P07 (hemma) P-08


      19:15
    • 18:30

      Träning P16 City


      20:00
    • 18:30

      Träning P-03


      20:15
    • 18:30

      Träning P16 Skälby


      20:00
  • 8Ons
    • 16:15

      Träning U19


      18:00
    • 17:00

      Träning U14


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      M5 U15


      18:30
    • 17:30

      Träning Plus+


      18:45
    • 18:00

      Träning P16 City


      19:30
    • 18:00

      Skiljebo SK P-05 (borta) P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 19:00

      IFK Kumla (borta) U16


      21:00
    • 19:00

      IFK Kumla Fotboll (borta) U17


      21:00
    • 19:00

      Match med VSK P03:2 P-04


      20:45
    • 19:00

      Irsta IF P04 (hemma) P-03:2


      21:00
  • 9Tor
    • 16:15

      Träning U19


      18:00
    • 17:00

      Träning U14


      18:30
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:45

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Träning P16 Skälby


      20:00
    • 18:30

      Träning P-04


      20:00
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
  • 10Fre
    • 08:00

      Västerås Invitational Boys 2005 P-05


      00:00
    • 09:00

      Forwardcupen P16 City


      00:00
    • 10:00

      Arbete under cup P-05


      00:00
    • 11:00

      Örebro SK (borta) P16 City


      12:00
    • 15:00

      Karlslunds IF HFK (borta) P16 City


      16:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 17:00

      GIF vs VSK lag Grönt P-07


      18:00
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 18:00

      Träning P-03:2


      19:30
    • 20:00

      IK Frej Täby FK (borta) U17


      22:00
  • 11Lör
    • Heldag

      Västerås Invitational Boys 2005 P-05

    • Heldag

      Forwardcupen P16 City

    • Heldag

      Arbete under cup P-05

    • Heldag

      Intresseanmälan Västerås Trophy P-04

    • 08:00

      Åby IF (borta) P16 City


      09:00
    • 10:00

      Ramnäs IF P06 (hemma) P-06


      12:00
    • 10:00

      IFK Västerås FK P07 Blå (borta) P-07


      12:00
    • 11:40

      Västerås Trophy P-04


      19:00
    • 12:00

      Ämterviks FF (hemma) P16 City


      13:00
    • 15:00

      Södertälje FK (hemma) U19


      17:00
    • 17:00

      Eskilstuna City FK (hemma) U16


      19:00
    • 17:00

      Eskilstuna City FK (hemma) U17


      18:00
  • 12Sön
    • 00:00

      Västerås Invitational Boys 2005 P-05


      20:00
    • 00:00

      Forwardcupen P16 City


      19:00
    • 00:00

      Arbete under cup P-05


      19:00
    • 00:00

      Kolsva IF P03-04 (borta) P-03


      02:00
    • 10:00

      IK Oden (hemma) P16 City


      11:00
    • 10:00

      Tortuna SK P06 (hemma) P-06


      12:00
    • 11:00

      Tillberga IK Fotboll F08/09/10 (borta) F-09


      12:00
    • 11:00

      Köping FF 03 Svart (hemma) P-04


      13:00
    • 14:00

      Köping FF Svart (borta) P-08


      15:30
    • 15:00

      Skiljebo SK P04 Svart (hemma) U14


      17:00
    • 15:00

      Spånga IS FK (hemma) U15


      19:00
    • 15:15

      Ämterviks FF (borta) P16 City


      16:15
    • 16:00

      Hallstahammar SK FK P09 Röd (borta) P-09


      17:15
    • 16:00

      Träning F-10


      17:30
    • 16:00

      Träning P-12


      17:00
    • 18:00

      Irsta IF P07 Vit (borta) P-07


      20:00
    • 18:00

      Tortuna SK P08-09 (borta) P-09


      19:15
  • 13Mån
    v.33
    • 16:15

      Träning U19


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning U14


      18:30
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:00

      Informationsmöte- Spelare U15


      18:30
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:30

      Träning P-03


      20:15
    • 18:30

      Träning P16 Skälby


      20:00
    • 18:30

      Träning P-04


      20:00
  • 14Tis
    • 16:15

      Träning U19


      18:00
    • 17:00

      Träning U14


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:15
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:15

      Träning P-13


      18:15
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-03:2


      19:30
    • 18:00

      Irsta IF P07 Grön (hemma) P-07


      20:00
    • 18:30

      Syrianska IF Kerburan P05 (hemma) P-05


      20:30
    • 18:30

      Träning P16 Skälby


      20:00
    • 18:30

      Träning P-03


      20:15
  • 15Ons
    • 16:15

      Träning U19


      18:00
    • 17:00

      Träning U14


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      M5 U15


      18:30
    • 17:30

      Träning Plus+


      18:45
    • 18:00

      Tröjbeställning Plus+


      19:00
    • 18:00

      Träning P-03:2


      19:30
    • 18:00

      Träning P16 City


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:30

      Syrianska IF Kerburan P07 Röd (hemma) P-08


      20:00
    • 19:00

      Irsta IF P04 (borta) P-05


      21:00
  • 16Tor
    • 16:15

      Träning U19


      18:00
    • 17:00

      Träning U14


      18:30
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 17:45

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:30

      Träning P16 City


      20:00
    • 18:30

      Träning P16 Skälby


      20:00
    • 18:30

      Träning P-04


      20:00
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
  • 17Fre
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 18:15

      Träning P-03:2


      19:15
  • 18Lör
    • Heldag

      Fotbollensdag P-12

    • Heldag

      Fotbollens dag F-09

    • Heldag

      Fotbollens dag P-05

    • Heldag

      Fotbollens dag P-06

    • Heldag

      Motståndarlaget (hemma) F-12

    • 08:00

      Fotbollens dag P-07


      16:00
    • 08:00

      Fotbollens Dag P-08


      16:00
    • 08:15

      Fotbollens dag VSK Vit P-10


      14:00
    • 09:00

      Fotbollens Dag VSK Grön P-10


      14:15
    • 09:00

      Fotbollens dag VSK Orange P-10


      15:00
    • 09:00

      Fotbollens dag VSK Svart P-10


      15:00
    • 09:00

      Fotbollensdag F-10


      14:00
    • 09:00

      Fotbollens dag P-09


      15:00
    • 09:00

      Motståndarlagen (hemma) F-11


      16:00
    • 09:30

      Fotbollens Dag (hemma) P-11


      15:00
    • 10:00

      Träning U15


      11:30
    • 11:00

      Träning P-03


      12:30
    • 12:00

      Irsta IF P03 Irsta IF P03 (borta) U14


      14:00
    • 14:30

      Barkarö SK P04 (borta) P-03:2


      16:30
    • 15:00

      Funktionärer + Maskotar P-11


      18:00
    • 15:00

      Lekebergs IF (borta) P16 Skälby


      17:00
    • 16:00

      Sandvikens IF (hemma) Fotbollslekis


      18:00
    • 16:00

      A-lagsmatch- Kioskansvar U16


      18:00
    • 16:00

      Bollkallar VSK-Sandvikens IF U14


      18:00
  • 19Sön
    • 09:45

      Barkarö SK P08 Röd (borta) P-08


      11:45
    • 10:00

      Västerås BK 30 P09 Svart (hemma) P-09


      11:20
    • 10:00

      Barkarö SK P09 Blå (hemma) P-09


      11:20
    • 10:00

      Kungsör BK P07 (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Köping FF 07 Vit (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Irsta IF P06 Grön (borta) P-06


      12:00
    • 12:00

      Ekeby BK F 09-10 (hemma) F-09


      14:00
    • 12:00

      Gideonsbergs IF P08 Blå (hemma) P-08


      13:30
    • 12:30

      Enskede IK (hemma) U17


      14:30
    • 13:00

      Åkra FC P04/05 (borta) P-05


      15:00
    • 14:00

      Enskede IK (hemma) U16


      15:00
    • 14:00

      Västerås IK (borta) U19


      16:00
    • 15:00

      Syrianska IF Kerburan P04 (hemma) P-03


      17:00
    • 16:00

      Västerås IK (borta) P16 City


      18:00
    • 17:00

      Gideonsbergs IF (borta) U15


      19:00
    • 18:30

      Tillberga IK Fotboll 04/05 (hemma) P-05


      20:30
  • 20Mån
    v.34
    • 16:15

      Träning U19


      18:00
    • 17:00

      Träning U14


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Tortuna (borta) P-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:30

      Träning P-03


      20:15
    • 18:30

      Träning P16 Skälby


      20:00
    • 18:30

      Träning P-04


      20:00
  • 21Tis
    • 16:15

      Träning U19


      18:00
    • 17:00

      Träning U14


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:15
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:15

      Träning P-13


      18:15
    • 17:45

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-03:2


      19:30
    • 18:30

      Träning P16 City


      20:00
    • 18:30

      Träning P-03


      20:15
    • 18:30

      Träning P16 Skälby


      20:00
  • 22Ons
    • 16:15

      Träning U19


      18:00
    • 17:00

      Träning U14


      18:30
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:00

      Träning F-14


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      M5 U15


      18:30
    • 17:30

      Träning Plus+


      18:45
    • 18:00

      Träning P-03:2


      19:30
    • 18:00

      Träning P16 City


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      M5 U15


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 19:00

      Irsta IF P04 (borta) P-04


      21:00
  • 23Tor
    • 16:15

      Träning U19


      18:00
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:00

      Träning U14


      18:30
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 17:45

      Träning P-05


      19:30
    • 17:45

      VSK-Brage P-07


      20:45
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      IK Oden P08 (hemma) P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-04


      20:00
    • 18:30

      Träning P16 City


      20:00
    • 18:30

      Bollkallar P16 Skälby


      20:30
    • 18:30

      VSK - Brage Svenska Cupen P16 Skälby


      20:30
    • 18:30

      Svenska Cupen Västerås SK - IK Brage Västerås SK FK


      20:30
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
  • 24Fre
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 18:00

      Träning U15


      19:00
    • 18:15

      Träning P-03:2


      19:15
    • 18:30

      Norrby SK P 07-08 (borta) P-07


      20:30
    • 19:30

      Karlslunds IF HFK (borta) U19


      21:30
  • 25Lör
    • 10:00

      Romfartuna GIF Västerås P06/07 Vit (hemma) P-06


      12:00
    • 11:00

      Träning P-03


      12:30
    • 11:00

      VIK/GIF (borta) P-04


      13:00
    • 12:00

      Västerås IK P08:2 Svart (hemma) P-08


      14:00
    • 12:00

      Dingtuna GIF (hemma) U15


      14:00
    • 14:00

      Grupputveckling P-03


      15:00
    • 15:00

      Norbergs AIF P03-04 (hemma) U14


      17:00
  • 26Sön
    • 00:00

      Hallstahammar SK FK P09 Vit (borta) P-09


      00:00
    • 10:00

      Romfartuna GIF Västerås P06/07 Grön (hemma) P-07


      12:00
    • 12:00

      Barkarö SK P07 Röd (borta) P-08


      14:00
    • 12:00

      Västerås BK 30 P07 Vit (borta) P-07


      14:00
    • 12:00

      Västerås IK P08:2 Gul (hemma) P-08


      14:00
    • 12:00

      Norrby SK P09/10 Blå (borta) P-09


      13:20
    • 12:00

      Skultuna IS F08/09 (hemma) F-09


      14:00
    • 12:00

      Västerås BK 30 P05 (borta) P-05


      14:00
    • 14:00

      Västerås IK (hemma) P16 Skälby


      16:00
    • 15:00

      Carlstad United BK (borta) Fotbollslekis


      17:00
    • 15:00

      Arboga Södra IF P04 Gul (hemma) U14


      17:00
    • 16:00

      Västerås BK 30 (hemma) P16 City


      18:00
    • 16:00

      Träning F-10


      17:00
    • 16:00

      Västerås IK P04 Svart (borta) P-03


      18:00
    • 16:00

      Träning P-12


      17:00
    • 18:00

      Fagersta Södra IK 1 (hemma) P-03:2


      20:00
  • 27Mån
    v.35
    • 16:15

      Träning U19


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning U14


      18:30
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:30

      Träning P-03


      20:15
    • 18:30

      Träning P16 Skälby


      20:00
    • 18:30

      Träning P-04


      20:00
  • 28Tis
    • 16:15

      Träning U19


      18:00
    • 17:00

      Träning U14


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:15
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:15

      Träning P-13


      18:15
    • 17:45

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-03:2


      19:30
    • 18:30

      Träning P16 City


      20:00
    • 18:30

      Träning P-03


      20:15
    • 18:30

      Träning P16 Skälby


      20:00
  • 29Ons
    • 16:15

      Träning U19


      18:00
    • 17:00

      Träning U14


      18:30
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:00

      Träning F-14


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      M5 U15


      18:30
    • 17:30

      Träning Plus+


      18:45
    • 18:00

      Träning P-03:2


      19:30
    • 18:00

      Träning P16 City


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      M5 U15


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
  • 30Tor
    • 16:15

      Träning U19


      18:00
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:00

      Träning U14


      18:30
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 17:45

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:30

      Träning P16 City


      20:00
    • 18:30

      Träning P16 Skälby


      20:00
    • 18:30

      Träning P-04


      20:00
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
  • 31Fre
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 18:00

      Träning U15


      19:00
    • 18:15

      Träning P-03:2


      19:15