Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Västerås SK Ungd.fotbollsklubb

Följ

Västerås SK Ungdom

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Västerås SK Ungd.fotbollsklubb
Välj lag

Oktober 2017

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.39
    • Heldag

      Tord Trophy Cup U13 U14

    • 00:00

      Ekeby Cupen P-07


      16:00
    • 09:00

      Västerås BK 30 P06 Vit (borta) P-06


      11:00
    • 10:00

      Träning P-08


      11:00
    • 11:00

      Gideonsbergs IF P03 Blå (hemma) U16


      12:00
    • 11:30

      Västerås BK 30 P06 Svart (hemma) P-06


      13:30
    • 12:00

      Norrby SK P 02/03 (hemma) U15


      14:00
    • 12:00

      IK Oden U16 (hemma) U17


      14:00
    • 13:30

      Barkarö SK P06 Svart (borta) P-05


      15:30
    • 16:00

      Assyriska FF (borta) Fotbollslekis


      18:00
    • 16:15

      Dingtuna GIF U 02/03 (hemma) P-03


      18:15
    • 17:00

      IFK Västerås FK P05 Lag 2 (hemma) P-05


      19:00
    • 17:00

      Tillberga IK Fotboll 04/05 (hemma) P-04


      19:00
    • 19:00

      Träning P-02 City


      20:00
  • 2Mån
    v.40
    • 16:45

      Spetsträning med Micke Bounanotte 05:or Plusträningar


      18:00
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-03:3


      19:30
    • 18:00

      Köping FF (borta) U15


      20:00
    • 18:00

      Träning U15


      19:00
    • 18:00

      Köping FF 03 Svart (borta) U15


      20:00
  • 3Tis
    • 16:45

      Spetsträning med Micke Bounanotte 04:or Plusträningar


      18:00
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:45

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Skiljebo SK (borta) U16


      20:00
    • 18:00

      Träning U15


      20:00
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
  • 4Ons
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 17:00

      Träning U14


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 19:00

      Träning P-02 City


      20:00
    • 19:00

      Föräldrainformation U15


      20:30
    • 19:30

      Träning U17


      20:30
    • 19:30

      Träning P15 Skälby


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
    • 19:45

      Träning U16


      21:00
  • 5Tor
    • 16:30

      Träning U14


      18:00
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 17:15

      Gideonsbergs IF P04 (hemma) P-04


      19:15
    • 17:30

      Träning P15 Skälby


      19:00
    • 17:30

      Barkarö SK P04 Röd (borta) P-05


      19:30
    • 17:30

      Träning U16


      19:00
    • 17:45

      Träning U15


      19:15
  • 6Fre
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
  • 7Lör
    • 10:00

      Länslagsträning U16


      11:30
    • 10:30

      Träning P-03


      12:00
    • 11:00

      Sunnersta AIF (hemma) U16


      13:00
    • 11:00

      Skiljebo SK P 03 Vit (borta) U15


      13:00
    • 11:00

      Sunnersta AIF (hemma) U17


      13:00
    • 14:00

      Djurgårdens IF FF (U16) (borta) U17


      16:00
    • 14:00

      Ledarsvlutning Sve-Lux Västerås SK Ungdom


      22:00
  • 8Sön
    • 10:00

      Träning P-08


      11:00
    • 11:00

      Gideonsbergs IF P03 Vit (borta) P-03


      13:00
    • 11:30

      Thomas Nordahl Cup i Örebro P-10


      20:45
    • 11:30

      Thomas Nordahl Cup Lag Vit P-10


      20:30
    • 11:30

      Thomas Nordahl Cup Lag svart P-10


      20:30
    • 11:30

      Thomas Nordahl Cup Lag Grön P-10


      20:30
    • 11:45

      Sandvikens IF (borta) U16


      14:00
    • 12:00

      Norrby SK P 02/03 (borta) U16


      13:45
    • 12:00

      Norrby SK P 02/03 (borta) P15 Skälby


      14:00
    • 12:00

      Fotbollsavslutning P-07


      17:00
    • 15:00

      Skiljebo SK P04 Svart (hemma) P-04


      17:00
    • 16:00

      VSK A lag bollkallar P-03


      18:00
    • 16:00

      Västerås SK - IFK Luleå P15 Skälby


      18:00
    • 16:00

      IFK Luleå (hemma) Fotbollslekis


      18:00
    • 19:00

      Träning P-02 City


      20:00
  • 9Mån
    v.41
    • 16:45

      Spetsträning med Micke Bounanotte 05:or Plusträningar


      18:00
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:15

      Träning U17


      18:45
    • 18:00

      Träning U15


      20:00
    • 18:00

      Träning P-03:3


      19:30
    • 19:30

      Träning P15 Skälby


      21:00
  • 10Tis
    • 16:45

      Spetsträning med Micke Bounanotte 04:or Plusträningar


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:30

      Ledare möte P-04


      18:30
    • 18:00

      Föräldramöte P-12


      19:30
    • 18:00

      Träning U15


      20:00
    • 19:15

      Träning U16


      20:30
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
  • 11Ons
    • 16:45

      Syrianska IF Kerburan P04/05 Röd (hemma) P-03:3


      18:45
    • 17:00

      Träning U14


      19:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 18:00

      Föräldramöte P-13


      19:30
    • 18:30

      Gideonsbergs IF P03 Blå (hemma) P15 Skälby


      20:30
    • 19:00

      Info om VSK U17 U17


      19:30
    • 19:00

      Träning P-02 City


      20:00
    • 19:45

      Träning P-03


      21:00
    • 19:45

      Träning U16


      21:00
    • 19:45

      Träning U17


      21:00
  • 12Tor
    • 17:30

      Träning U16


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 19:30

      Träning U14


      21:00
    • 19:30

      Träning U15


      21:00
  • 13Fre
  • 14Lör
    • 07:00

      McDonalds Cup U15


      19:00
    • 08:00

      FC Arlanda (hemma) U15


      09:00
    • 08:00

      FC Inter Åbo (hemma) U15


      10:00
    • 09:00

      Macdonalds cup P-03


      00:00
    • 09:00

      McDonald's Cup U14


      00:00
    • 09:00

      Skiljebo sk p 04 (hemma) P-04


      10:00
    • 10:00

      HJS (hemma) P-04


      11:00
    • 10:00

      Kyrkslätts IF (borta) P-03


      10:50
    • 10:00

      Träningsmatch Barkarö P-08


      11:00
    • 10:00

      HJK Helsinki (hemma) U15


      11:00
    • 11:00

      FC Reipas (hemma) U15


      12:00
    • 12:00

      Arameiska - syr if (hemma) P-04


      13:00
    • 13:00

      Sandviken if (hemma) P-04


      14:00
    • 13:00

      Hovås Billdal IF (borta) U15


      14:00
    • 13:00

      Håbo FF (borta) P-03


      13:50
    • 14:00

      AIK (borta) U15


      15:00
    • 15:00

      Akropolis IF (borta) Fotbollslekis


      17:00
    • 15:00

      Boo ff (hemma) P-04


      16:00
    • 16:00

      Pepo lag 1 (hemma) P-04


      17:00
    • 16:00

      IFK Vaxholm (hemma) P-03


      17:00
    • 16:00

      Träningsmatch P-08


      17:15
    • 16:00

      Match mot VSK P08 P-07


      17:00
  • 15Sön
    • 00:00

      Macdonalds cup P-03


      17:59
    • Heldag

      McDonald's Cup U14

    • 08:30

      Håbo FF (Kvartsfinal) (hemma) U15


      09:30
    • 08:30

      BK Sport (Kvartsfinal) (hemma) U15


      09:30
    • 09:00

      Stockholmsmästerskapen (Cup) P-08


      20:00
    • 09:30

      Stockholmsmästerskapen (Cup) Östermalms IP P-08


      20:00
    • 09:30

      Hovås Billdal IF (hemma) P-03


      10:30
    • 09:30

      Vsk u 13 (hemma) P-04


      10:30
    • 10:30

      Hjk (hemma) P-04


      11:30
    • 11:30

      Västerås SK:2 (Semifinal) (hemma) U15


      12:30
    • 14:00

      AIK FF (Final) (hemma) U15


      15:00
    • 15:00

      BK Sport (borta) U16


      16:30
    • 18:00

      Avslutning O´learys U15


      20:00
    • 19:00

      Träning P-02 City


      20:00
  • 16Mån
    v.42
    • 16:45

      Spetsträning med Micke Bounanotte 05:or Plusträningar


      18:00
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 18:00

      Träning U15


      20:00
    • 18:00

      Spelarsamtal U14


      20:00
  • 17Tis
    • 16:45

      Spetsträning med Micke Bounanotte 04:or Plusträningar


      18:00
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 18:00

      Träning U15


      20:00
    • 19:00

      Säsongsavslut P-03


      21:00
    • 19:00

      Föräldramöte P-04


      20:00
  • 18Ons
    • 16:30

      Träning U14


      18:00
    • 16:30

      Spelarsamtal U15


      19:00
    • 19:30

      Västerås IK (hemma) U16


      21:30
    • 19:30

      Träning P-02 City


      20:30
  • 19Tor
  • 20Fre
  • 21Lör
    • 10:00

      Träning P-03


      12:00
    • 10:00

      Zonträning 3 för -03 P-03:3


      12:00
    • 14:00

      Länslagsträning U16


      17:00
  • 22Sön
    • 11:00

      Träning P-11


      12:00
    • 13:30

      7-mannachocken (Cup P-08


      17:00
    • 15:00

      Bollkallar VSK - Enskede IK P15 Skälby


      18:00
    • 16:00

      Enskede IK (hemma) Fotbollslekis


      18:00
  • 23Mån
    v.43
    • 16:45

      Spetsträning med Micke Bounanotte 05:or Plusträningar


      18:00
    • 17:00

      Träning U14


      18:30
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 18:00

      Träning U15


      19:30
  • 24Tis
    • 16:45

      Spetsträning med Micke Bounanotte 04:or Plusträningar


      18:00
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 18:00

      Träning U15


      19:30
  • 25Ons
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 17:00

      Träning U14


      18:30
    • 19:00

      Träning P-02 City


      20:00
  • 26Tor
    • 16:30

      Träning U15


      18:00
    • 16:30

      Träning U14


      18:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
  • 27Fre
  • 28Lör
    • 10:00

      Zonläger P03 U15


      14:00
    • 10:00

      Träning P-03


      14:00
    • 11:30

      Eskilstuna City P04 (borta) U14


      13:00
    • 13:00

      Föräldramöte P-03:3


      15:00
  • 29Sön
    • 11:00

      Träning P-11


      12:00
    • 11:00

      Träningsmatch (hemma) U15


      12:00
    • 14:30

      Bollkallar VSK-TEAM TG U15


      18:00
    • 16:00

      Team TG FF (hemma) Fotbollslekis


      18:00
    • 16:00

      Västerås SK - Team TG P15 Skälby


      18:00
    • 19:00

      Träning P-02 City


      20:00
  • 30Mån
    v.44
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 18:00

      Träning U15


      19:30
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 19:30

      Träning P15 Skälby


      21:00
  • 31Tis