Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Västerås SK Ungd.fotbollsklubb

Följ

Västerås SK Ungdom

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Västerås SK Ungd.fotbollsklubb
Välj lag

Juni 2017

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.22
    • 16:30

      Träning U13


      18:00
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning U14


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning F-09/10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 19:00

      Träning P15 Skälby


      20:30
    • 19:00

      Träning P-02 City


      20:30
    • 19:30

      Träning P-04 City


      21:00
    • 19:30

      Träning U16


      21:00
  • 2Fre
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 18:00

      Skiljebo SK P02 Gul (hemma) P15 Skälby


      20:00
    • 18:00

      Skiljebo SK P02 Gul (hemma) U15


      20:00
  • 3Lör
    • 08:45

      Träning P-08


      10:00
    • 09:00

      Kioskbemanning Poolspel P-10


      14:00
    • 09:15

      Poolspel VSK SVART P-10


      14:30
    • 09:15

      Poolspel VSK Grön P-10


      14:00
    • 09:30

      Poolspel Surahammar F-09/10


      14:00
    • 10:00

      Kioskbemanning Poolspel P-10


      14:00
    • 10:00

      Poolspel P-09


      13:45
    • 10:00

      Träning U14


      11:30
    • 10:00

      Skiljebo SK P02 Gul (borta) P15 Skälby


      12:00
    • 10:00

      IF Brommapojkarna (U16) (borta) U16


      12:00
    • 10:00

      Skiljebo SK P02 Gul (borta) U15


      12:00
    • 11:00

      Träning P-03:3


      12:30
    • 11:00

      Träning P-03:2


      12:30
    • 12:00

      IK Franke P04 (hemma) P-04 City


      14:00
    • 12:00

      Värmbols FC (borta) U15


      14:00
    • 14:00

      Irsta IF P04 Svart (hemma) P-05


      16:00
  • 4Sön
    • 09:00

      Poolspel F09 F-09/10


      15:00
    • 10:00

      Poolspel P-09


      12:45
    • 10:00

      Poolspel P-09


      12:45
    • 10:00

      Skiljebo SK P 03 Vit (hemma) U14


      12:00
    • 10:00

      Sala FF P06 Röd (hemma) P-06


      12:00
    • 10:00

      Västerås IK P08:2 Gul (borta) P-08


      11:00
    • 10:00

      Syrianska IF Kerburan P07: 2 (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Västerås IK P07:2 Svart (borta) P-07


      12:00
    • 12:00

      Skiljebo SK P04 Gul (hemma) U13


      14:00
    • 14:00

      Västerås BK 30 P08 Röd (hemma) P-08


      15:00
    • 14:00

      Kolsva IF P0708 (hemma) P-08


      15:00
    • 15:00

      Irsta IF P05 (hemma) P-05


      17:00
    • 15:15

      Köping FF P 06 Röd (borta) P-06


      17:15
    • 16:00

      IFK Luleå (borta) Fotbollslekis


      18:00
    • 16:30

      Västerås IK P05 (hemma) P-05


      18:30
    • 16:45

      Köping FF P 06 Sv (borta) P-06


      18:45
    • 17:00

      Kungsör BK 1, Pojkar p-03 (borta) U14


      19:00
    • 17:00

      Gideonsbergs IF P04 (borta) P-03:3


      19:00
    • 17:00

      Skinnskattebergs SK 02 (hemma) P-02 City


      19:00
    • 17:00

      Kungsör BK 1 (borta) U13


      19:00
    • 17:15

      Västerås BK 30 P02 (hemma) P-03:2


      19:15
    • 18:00

      IK Oden P.07 Vit (borta) P-07


      20:00
    • 18:00

      Styrelsemöte VSK U Västerås SK Ungdom


      20:00
  • 5Mån
    v.23
    • 16:00

      Träning U14


      17:30
    • 16:00

      Träning P15 Skälby


      17:30
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 18:00

      Träning P-02 City


      19:30
    • 18:00

      Skiljebo SK P04 Svart (hemma) P-03:3


      20:00
    • 18:00

      Träning U13


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 19:00

      Träning P-03:2


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03:3


      21:00
  • 6Tis
    • Heldag

      Natiionaldagscupen P-07

    • Heldag

      Nationaldagscupen P-07

    • 08:00

      Ligacupen 2017 U13


      23:59
    • 08:00

      Nationaldagscupen P-07


      18:00
    • 09:00

      Träning P-07


      14:30
    • 09:00

      Nationaldagscupen P-08


      16:00
    • 09:40

      Poolspel VSK VIT P-10


      14:00
    • 13:30

      Träning P-03:2


      15:00
    • 16:00

      Träning P15 Skälby


      17:30
    • 16:00

      Träning U14


      17:30
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:00

      BK Sport (hemma) U15


      19:45
    • 19:00

      Träning Målvaktsgruppen


      20:30
    • 19:30

      Träning P-04 City


      21:00
  • 7Ons
    • 17:00

      Träning U13


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Länslagsträning U15


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 19:00

      Träning P-03:2


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03:3


      20:30
  • 8Tor
  • 9Fre
  • 10Lör
    • 10:00

      Sala FF P04 Röd (borta) P-04 City


      12:00
    • 10:00

      IFK Västerås FK P03 Blå (hemma) U15


      12:00
    • 10:00

      IFK Västerås FK P03 Blå (hemma) P15 Skälby


      12:00
    • 10:00

      Arboga Södra IF P04 Gul (borta) P-05


      12:00
    • 10:00

      Träning U14


      11:30
    • 11:00

      IK Franke P05 Vit (borta) P-05


      13:00
    • 12:00

      Köping FF P04 Röd (hemma) P-03:3


      14:00
    • 13:00

      Träning P-03:2


      14:30
    • 14:00

      Vasalunds IF (U16) (hemma) U16


      16:00
    • 14:30

      Bortamatch mot Franke P-05


      15:30
  • 11Sön
    • 10:00

      Västerås BK 30 P06 Vit (hemma) P-06


      12:00
    • 10:00

      Munktorps BK 07/08 (hemma) P-07


      12:00
    • 11:00

      IK Franke P07 Vit (hemma) P-07


      13:00
    • 11:00

      Gideonsbergs IF P08 Röd (borta) P-08


      12:00
    • 11:00

      Norbergs AIF P03-04 (borta) U13


      13:00
    • 11:00

      Arboga Södra IF P02-03 Gul (borta) P-03:2


      13:00
    • 11:00

      Skiljebo SK (hemma) U15


      13:00
    • 11:00

      Barkarö SK P06 Svart (borta) P-05


      13:00
    • 11:30

      Kungsör BK P05/06 (hemma) P-06


      13:30
    • 12:00

      Arboga Södra IF P07 Svart (borta) P-07


      14:00
    • 13:00

      Romfartuna GIF Västerås P06 (hemma) P-06


      15:00
    • 16:00

      Akropolis IF (hemma) Fotbollslekis


      18:00
    • 16:00

      VSK Fotboll–Akropolis FK U15


      18:00
    • 16:00

      Bollkallar VSK-Akropolis U15


      18:00
    • 16:00

      Tillberga IK Fotboll P01/03 (borta) P-02 City


      18:00
    • 17:00

      Hallstahammars SK FK P08 Vit (borta) P-08


      18:00
    • 17:00

      Skinnskattebergs SK (borta) U15


      19:00
    • 17:00

      Skinnskattebergs SK 02 (borta) P15 Skälby


      19:00
  • 12Mån
    v.24
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 18:00

      Träning F-11


      19:00
    • 18:00

      Träning P-02 City


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:15

      Ledarmöte U13


      19:30
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 19:00

      Träning P15 Skälby


      20:30
    • 19:00

      Träning U14


      20:30
    • 19:30

      Träning P-03:2


      21:00
  • 13Tis
  • 14Ons
    • 16:00

      Träning U13


      17:30
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Föräldramöte - Resa P15 Skälby


      19:00
    • 18:00

      Skiljebo SK P 03 Vit (borta) P15 Skälby


      20:00
    • 18:00

      Skiljebo SK P 03 Vit (borta) U15


      20:00
    • 18:30

      Barkarö SK P07 Gul (hemma) P-07


      20:30
    • 18:30

      IK Oden P05-06 Vit (borta) P-06


      20:30
    • 19:00

      Barkarö SK P04 Blå (hemma) P-05


      21:00
    • 19:00

      Träning P-03:2


      21:00
    • 19:30

      Träning U16


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03:3


      20:30
  • 15Tor
    • 12:00

      Träning P-04 City


      13:30
    • 16:30

      Träning U13


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning U14


      19:00
    • 17:30

      Träning Målvaktsgruppen


      19:00
    • 18:00

      Sunnersta AIF (borta) U15


      20:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Sunnersta AIF (borta) U16


      20:00
    • 18:00

      Träning F-09/10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 19:00

      Träning P-02 City


      20:30
  • 16Fre
    • Heldag

      Örebrocupen U15

    • Heldag

      Falu Sommar Cup P15 Skälby

    • 06:45

      Örebrocupen P-02 City


      00:00
    • 16:00

      Nacka Invitational Cup U13


      00:00
  • 17Lör
    • Heldag

      Örebrocupen U15

    • Heldag

      Falu Sommar Cup P15 Skälby

    • Heldag

      Örebrocupen P-02 City

    • Heldag

      Nacka Invitational Cup U13

    • Heldag

      Övernattning P-07

    • 08:30

      Träning P-08


      09:30
    • 09:00

      Poolspel F10 F-09/10


      15:00
    • 10:00

      Poolspel P-09


      14:45
    • 10:00

      Poolspel P-09


      14:45
    • 10:00

      Västerås IK P06:2 Röd (borta) P-06


      12:00
    • 10:40

      Poolspel P-09


      13:40
    • 11:00

      Träning P-03:3


      12:30
    • 13:00

      Träningsläger med övernattning P-07


      00:00
    • 13:30

      Forsby FF 1 (borta) U14


      15:30
    • 14:00

      FC Djursholm (U16) (hemma) U16


      16:00
    • 14:00

      Fagersta Södra IK P04 (hemma) P-04 City


      16:00
    • 16:00

      Sollentuna FF (borta) Fotbollslekis


      18:00
  • 18Sön
    • Heldag

      Örebrocupen U15

    • Heldag

      Falu Sommar Cup P15 Skälby

    • 00:00

      Örebrocupen P-02 City


      20:00
    • 00:00

      Nacka Invitational Cup U13


      19:00
    • 00:00

      Träningsläger med övernattning P-07


      12:00
    • 09:00

      Poolspel VSK VIT (MUNKTORP) P-10


      12:30
    • 09:15

      Poolspel VSK Svart P-10


      12:20
    • 09:15

      Poolspel VSK GRÖN P-10


      12:20
    • 09:30

      Poolspel Tillberga F-09/10


      14:00
    • 10:00

      Götlunda IF PF0509 (hemma) P-07


      12:00
    • 10:30

      Träning P-03:2


      14:30
    • 11:00

      Match P-07


      13:00
    • 12:00

      Barkarö SK P08 Blå (borta) P-08


      13:00
    • 12:00

      Arboga Södra IF P07 Gul (hemma) P-07


      14:00
    • 14:00

      Fagersta Södra IK P08 (hemma) P-08


      15:00
    • 15:00

      IK Franke P08 Grön (borta) P-08


      16:00
    • 15:00

      Sala FF P05 2 (hemma) P-05


      17:00
    • 16:00

      Kungsör BK P07 (borta) P-07


      18:00
    • 16:30

      IFK Västerås FK P05 Lag 3 (hemma) P-05


      18:30
  • 19Mån
    v.25
    • 09:30

      Träning U15


      11:00
    • 10:30

      Landslagets fotbollsskola Västerås SK Ungdom


      00:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04 City


      18:15
    • 17:00

      Kioskbemanning v.25 & 32 P-10


      00:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-02 City


      19:30
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 19:00

      Träning U14


      20:30
    • 19:30

      Träning P-03:3


      21:00
  • 20Tis
    • Heldag

      Landslagets fotbollsskola Västerås SK Ungdom

    • Heldag

      Kioskbemanning v.25 & 32 P-10

    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 18:00

      Västerås BK 30 U15-16 (hemma) P-02 City


      20:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Västerås IK P06:2 Gul (borta) P-06


      20:00
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 19:00

      Träning P-03:2


      21:00
    • 19:00

      IK Oden P02-04 Vit (borta) U14


      21:00
    • 19:00

      Träning Målvaktsgruppen


      20:30
    • 19:30

      Tillberga IK P01/03 (hemma) U15


      21:00
    • 19:30

      Träning P-04 City


      19:00
    • 19:30

      Tillberga IK Fotboll P01/03 (hemma) P15 Skälby


      21:30
    • 20:00

      Västerås IK (borta) U15


      21:30
  • 21Ons
    • Heldag

      Landslagets fotbollsskola Västerås SK Ungdom

    • Heldag

      Kioskbemanning v.25 & 32 P-10

    • 09:30

      Träning U15


      11:00
    • 17:00

      Träning U13


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Länslagsträning U15


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Hallstahammars SK FK P04 (borta) P-03:3


      20:00
    • 19:00

      Träning P-03:2


      21:00
    • 20:30

      Djurgårdens IF FF (U16) (borta) U16


      22:30
  • 22Tor
  • 23Fre
    • Heldag

      Kioskbemanning v.25 & 32 P-10

  • 24Lör
    • Heldag

      Kioskbemanning v.25 & 32 P-10

    • 12:00

      Surahammars FK P05 (hemma) P-03:3


      14:00
    • 12:00

      Träning P-03:2


      13:30
    • 18:00

      Ge bort vita tröjan U14


      19:00
  • 25Sön
    • Heldag

      Kioskbemanning v.25 & 32 P-10

    • Heldag

      Avresa mot Lomma U13

    • 10:00

      Fagersta Södra IK P03 (hemma) U14


      12:00
    • 10:00

      Gideonsbergs IF P06 Blå (hemma) P-06


      12:00
    • 11:00

      Västerås BK 30 U15-16 (borta) P15 Skälby


      13:00
    • 11:00

      Gideonsbergs IF P03 Vit (borta) P-03:2


      13:00
    • 11:00

      Västerås BK 30 U15-16 (borta) U15


      13:00
    • 11:30

      Gideonsbergs IF P05 Vit (borta) P-05


      13:30
    • 13:00

      Skiljebo SK P05 Svart (borta) P-05


      15:00
    • 14:00

      Västerås BK 30 P08 Svart (hemma) P-08


      15:00
    • 15:00

      Gideonsbergs IF P06 Röd (borta) P-06


      17:00
    • 15:30

      Barkarö SK P04 Röd (borta) P-04 City


      17:30
    • 16:00

      Dingtuna GIF U 01/02 (borta) P-02 City


      18:00
    • 17:00

      Köping FF P04 Svart (borta) P-05


      19:00
  • 26Mån
    v.26
    • Heldag

      Kioskbemanning v.25 & 32 P-10

    • Heldag

      GIF NIKES 13-årsturnering U13

    • 09:30

      Träning U15


      11:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04 City


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      18:25
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Ransta IK PF05-06 (hemma) P-06


      20:00
    • 18:00

      Bollkallar VSK - IK Brage P15 Skälby


      21:00
    • 18:00

      Träning P-02 City


      19:30
    • 19:00

      IK Brage (hemma) Fotbollslekis


      21:00
    • 19:00

      VSK - Brage IK P15 Skälby


      21:00
    • 19:00

      Fotbollsmatch VSK-Brage P-07


      21:00
    • 19:00

      VSK-Brage P-05


      21:00
    • 19:00

      VSK Fotboll–IK Brage U15


      21:00
    • 19:00

      Träning P-03:2


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03:3


      21:00
  • 27Tis
    • Heldag

      Kioskbemanning v.25 & 32 P-10

    • Heldag

      GIF NIKES 13-årsturnering U13

    • 15:00

      Gideonsbergs IF P03 Blå (hemma) U15


      17:00
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 18:00

      Träning P-02 City


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:30

      Riddarhytte SK 1 (hemma) P-04 City


      20:15
    • 19:00

      Träning Målvaktsgruppen


      20:30
    • 19:00

      Träning U14


      20:30
    • 19:00

      Träning P15 Skälby


      20:30
    • 19:00

      Träning P-03:2


      21:00
    • 19:30

      Gideonsbergs IF P03 Blå (hemma) P15 Skälby


      21:30
  • 28Ons
    • Heldag

      Kioskbemanning v.25 & 32 P-10

    • Heldag

      GIF NIKES 13-årsturnering U13

    • 07:00

      Kalles Kaviar Cup P-05


      00:00
    • 08:45

      Kalles Kaviar Cup - bil? P-05


      19:00
    • 09:30

      Träning U15


      11:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      IFK Västerås FK P03 Blå (hemma) U14


      20:00
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 19:30

      Träning P-03:3


      20:30
  • 29Tor
    • Heldag

      Kioskbemanning v.25 & 32 P-10

    • Heldag

      GIF NIKES 13-årsturnering U13

    • Heldag

      Kalles Kaviar Cup P-05

    • Heldag

      ArosCupen P-03:3

    • Heldag

      Aroscupen P15 Skälby

    • Heldag

      Aroscupen P-03:2

    • Heldag

      Aroscupen P-02 City

    • 09:30

      Träning U15


      11:00
    • 10:00

      Aroscupen P-07


      00:00
    • 12:00

      Djurö-Vindö IF (borta) U14


      13:00
    • 12:00

      Skiljebo SK (hemma) P15 Skälby


      13:00
    • 14:00

      Sollentuna FK syd 2 (borta) P-03:2


      15:00
    • 15:00

      Spånga is (hemma) P-04 City


      16:00
    • 15:00

      Rotebro is ff (hemma) P-04 City


      16:00
    • 15:00

      IFK Uppsala (borta) U14


      16:00
    • 16:00

      Irsta IF (hemma) U14


      17:00
    • 17:00

      Boo FF (borta) P15 Skälby


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning Målvaktsgruppen


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09/10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Aroscupen U14


      00:00
    • 19:00

      Ik Franke (hemma) P-04 City


      20:00
    • 19:00

      Träning P-02 City


      20:30
    • 19:30

      Träning U16


      21:00
    • 20:00

      Degerfors if u (hemma) P-04 City


      21:00
  • 30Fre
    • 00:00

      Kioskbemanning v.25 & 32 P-10


      19:00
    • Heldag

      GIF NIKES 13-årsturnering U13

    • Heldag

      Kalles Kaviar Cup P-05

    • Heldag

      ArosCupen P-03:3

    • Heldag

      Aroscupen P-03:2

    • Heldag

      Aroscupen P-02 City

    • Heldag

      Aroscupen P-07

    • Heldag

      Aroscupen U14

    • 08:00

      Västerås SK P02 City (borta) P15 Skälby


      09:00
    • 08:00

      Aroscupen P-06


      00:00
    • 08:00

      Aroscupen P-07


      00:00
    • 08:00

      Aroscupen P-07


      00:00
    • 09:00

      Nyköpings BIS (borta) U14


      10:00
    • 12:00

      Ersmarks IK (hemma) U14


      13:00
    • 12:00

      FOC Farsta:2 (hemma) P15 Skälby


      13:00
    • 12:00

      Hammarby 26 (hemma) P-03:2


      13:00
    • 14:00

      Pershagens sk (hemma) P-04 City


      15:00
    • 14:00

      Boo ff (hemma) P-04 City


      15:00
    • 15:00

      Sollentuna FK (hemma) U14


      16:00
    • 18:00

      LBK Gottfridsberg (hemma) U14


      19:00
    • 18:00

      Öna SK (hemma) P-03:2


      19:00
    • 19:00

      Öna sk (hemma) P-04 City


      20:00