Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Vaxholms IBF

Följ

Vaxholms IBF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Januari 2020

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.1
  • 2Tor
  • 3Fre
  • 4Lör
    • 11:00

      Storvreta cup F-07/08


      00:00
    • 11:00

      Träning F-11


      12:15
    • 13:00

      Träning Damlag


      16:00
  • 5Sön
  • 6Mån
    v.2
    • 00:00

      Storvreta cup F-07/08


      15:00
  • 7Tis
  • 8Ons
  • 9Tor
  • 10Fre
    • 16:45

      Träning P-11


      18:00
    • 16:45

      Träning P-10


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
    • 20:00

      Träning P-05/06


      21:00
  • 11Lör
    • 08:00

      Träning F-13


      09:45
    • 09:00

      IK Frej Täby IBK (borta) F-09 / F-10


      11:00
    • 11:00

      Träning F-11


      12:15
    • 11:00

      Träning F-12


      12:15
    • 12:00

      Silverdals IF (borta) F-09 / F-10


      14:00
    • 13:30

      Hässelby SK IBK (B) (hemma) P-09


      14:30
    • 14:00

      Täby FC (D) (borta) F03,F04,F05


      16:00
    • 14:00

      Ledarträff P-10


      15:00
    • 14:30

      Rotebro IS IBK (hemma) P-07


      15:30
    • 15:30

      Bro IK (hemma) F-07/08


      17:30
    • 16:00

      Töjnan IBK (borta) P-05/06


      18:00
    • 16:30

      Jakobsbergs IBF (hemma) F-06


      18:30
  • 12Sön
    • 09:00

      Cup P-11


      18:00
    • 09:00

      Träning P-12


      10:00
    • 11:00

      Träning P-09


      12:15
    • 11:00

      Träning P-07


      12:15
    • 11:00

      Gemensamma teknikträningar (P07-P09) Blå Lätt-Medel P-08


      12:25
    • 11:45

      Råsunda IS (borta) A-lag Herrar


      13:45
    • 12:00

      Täby FC (A) (borta) P-09


      13:00
    • 12:00

      Brunch Damlag


      14:00
    • 12:30

      Väsby IBK (hemma) F03,F04,F05


      14:30
    • 13:45

      Danderyds SK IBF (hemma) P-03/04


      15:45
    • 15:00

      Danderyds SK IBF (borta) P-10


      17:00
    • 15:15

      Hässelby SK IBK (B) (hemma) Damlag


      17:15
    • 16:00

      Täby FC (B) (borta) Juniorlag Herrar


      18:00
    • 16:45

      Märsta IBS (hemma) B-lag/Utveckling


      18:45
    • 19:00

      Träning P-05/06


      20:00
    • 20:00

      Träning B-lag/Utveckling


      22:00
  • 13Mån
    v.3
  • 14Tis
    • 16:45

      Gemensamma teknikträningar (P07-P09) Blå Medel-Svår P-08


      18:00
      Vaxholm innebandyhall
      Anteckning: Gemensamma teknikträningar (P07-P09)
      Då vi är drygt 60 spelare totalt behöver vi dela in dessa på ett klokt sätt. De gemensamma träningarna kommer inrikta sig på teknik för klubba, pass och skott samt att målvakterna kommer få lite extra stöd. Dessa träningar kommer vi dela in i Blå Medel-Svår och Blå Lätt-Medel. Innehållet i träningarna kommer likna varandra men nivån på träningarna kommer skilja sig åt. Initialt vill vi att era barn går på EN av dessa träningar.

      Blå Lätt-Medel (söndagar kl 11.00-12.25)
      Här kommer vi fokusera på grundläggande teknik kopplat till klubba, pass och skott. Vi tränar grunderna i teknikutveckling med fokus på bollhantering i olika moment. Träningarna leds oftast av ledare från P09 och P08.

      Blå Medel-Svår (tisdagar kl 16.45-18.00)
      På dessa träningar kommer svårighetsgraden vara högre men med samma inriktning som vi har på Blå Lätt-Medel
    • 16:45

      Träning P-07


      18:15
    • 18:00

      Träning P-05/06


      19:00
    • 18:00

      Intresseanmälan träningar med A-truppen! Juniorlag Herrar


      18:15
    • 18:45

      Träning P-03/04


      20:00
    • 19:45

      Träning A-lag Herrar


      21:30
    • 20:00

      Träning Juniorlag Herrar


      22:00
  • 15Ons
  • 16Tor
  • 17Fre
    • 16:45

      Träning P-11


      18:00
    • 16:45

      Träning P-10


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
    • 20:00

      Träning P-05/06


      21:00
  • 18Lör
    • 09:30

      Målvaktsträning- Special F-09 / F-10


      09:45
    • 09:45

      Träning F-09 / F-10


      11:00
    • 11:00

      Väsby AIK (B) (borta) P-07


      12:00
    • 11:00

      Träning F-11


      12:15
    • 11:30

      Högalids IF (borta) P-03/04


      13:30
    • 12:15

      Sitta i sekretariatet- förälder F-09 / F-10


      13:15
    • 12:30

      Skogås/Trångsunds IBK (hemma) F-09 / F-10


      14:30
    • 12:45

      IK Frej Täby IBK (borta) F-06


      14:45
    • 13:00

      Ackerscupen 2019 F-11


      15:00
    • 13:00

      Vaxholm IBF F-12 (hemma) F-12


      15:00
    • 13:30

      Åkersberga IBF (A) (hemma) P-10


      15:30
    • 14:30

      Vallentuna IBK (borta) P-05/06


      16:30
    • 14:30

      Sitta i sekretariatet F-09 / F-10


      15:15
    • 14:30

      Erikslunds KF (hemma) F-09 / F-10


      16:30
    • 14:30

      Sundbybergs IK (borta) P-05/06


      16:30
    • 15:30

      Ledarträff P-10


      19:00
    • 16:30

      Sigtuna IF IBK (hemma) Juniorlag Herrar


      18:30
  • 19Sön
    • 08:00

      Träning P-13


      09:00
    • 09:00

      Träning P-12


      10:00
    • 10:00

      Träning P-11


      11:00
    • 10:15

      Sigtuna IF IBK (borta) F-07/08


      12:15
    • 11:00

      Silverdals IF (borta) P-09


      12:00
    • 11:00

      Gemensamma teknikträningar (P07-P09) Blå Lätt-Medel P-08


      12:25
    • 11:00

      Träning P-07


      12:15
    • 11:30

      Järfälla IBK (hemma) P-08


      13:30
    • 12:30

      Åkersberga IBF (B) (hemma) F-06


      14:30
    • 13:45

      Täby FC (A) (hemma) F03,F04,F05


      15:45
    • 15:00

      Hässelby SK IBK (hemma) P-05/06


      17:00
    • 16:15

      Turebergs IF (borta) Damlag


      18:15
    • 16:15

      Hässelby SK IBK (B) (hemma) P-03/04


      18:15
    • 17:30

      Vallentuna IBK (B) (hemma) Juniorlag Herrar


      19:30
    • 19:00

      Träning P-05/06


      20:00
    • 20:00

      Träning B-lag/Utveckling


      22:00
  • 20Mån
    v.4
  • 21Tis
  • 22Ons
  • 23Tor
  • 24Fre
    • 16:45

      Träning P-10


      18:00
    • 16:45

      Träning P-11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
    • 20:00

      Träning P-05/06


      21:00
  • 25Lör
    • 09:30

      Målvaktsträning- Special F-09 / F-10


      09:45
    • 09:45

      Träning F-09 / F-10


      11:00
    • 10:15

      Vallentuna IBK (A) (borta) P-05/06


      12:15
    • 11:00

      Träning F-11


      12:15
    • 11:00

      Träning F-12


      12:15
    • 12:00

      Målvaktsträning Vaxholms IBF


      17:00
    • 13:00

      Träning P-09


      14:30
    • 13:00

      Målvaktsträning 2020-01-25 P-07


      14:30
    • 13:00

      Träning F-07/08


      14:30
    • 13:00

      Träning F-06


      14:30
    • 13:30

      Åkersberga IBF (borta) F-07/08


      15:30
    • 13:30

      Duvbo IK (C) (borta) P-10


      15:30
    • 14:30

      Målvaktsträning P-03/04


      16:00
    • 14:30

      Målvaktsträning F03,F04,F05


      16:00
    • 18:00

      Flyttad match P-05/06


      19:00
  • 26Sön
    • 08:00

      Träning P-13


      09:00
    • 09:00

      Träning P-12


      10:00
    • 10:00

      Träning P-11


      11:00
    • 11:00

      Träning P-09


      12:15
    • 11:00

      Träning P-07


      12:15
    • 11:00

      Gemensamma teknikträningar (P07-P09) Blå Lätt-Medel P-08


      12:25
    • 12:15

      Järfälla IBK (borta) F03,F04,F05


      14:15
    • 12:30

      Sigtuna IF IBK (A) (borta) B-lag/Utveckling


      14:30
    • 12:30

      Täby FC (A) (hemma) F-09 / F-10


      14:30
    • 13:00

      Töjnan IBK (borta) Juniorlag Herrar


      15:00
    • 13:30

      Täby FC (hemma) F-07/08


      15:30
    • 13:45

      Bele Barkarby IF IBF (borta) F-06


      15:45
    • 14:00

      Hässelby SK IBK (A) (borta) P-07


      15:00
    • 14:30

      Täby FC (B) (hemma) P-05/06


      16:30
    • 15:45

      Bro IK (hemma) P-05/06


      17:45
    • 17:00

      Sigtuna IF IBK (hemma) P-05/06


      19:00
    • 18:00

      Sigtuna IF IBK (borta) F03,F04,F05


      20:00
    • 18:15

      Kälvesta FBC (hemma) A-lag Herrar


      20:15
    • 18:15

      Enebybergs IF (borta) P-08


      20:15
    • 19:00

      Träning P-05/06


      20:00
    • 20:00

      Träning B-lag/Utveckling


      22:00
  • 27Mån
    v.5
  • 28Tis
  • 29Ons
  • 30Tor
  • 31Fre
    • 16:45

      Träning P-10


      18:00
    • 16:45

      Träning P-11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
    • 20:00

      Träning P-05/06


      21:00