Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Vaxholms IBF

Följ

Vaxholms IBF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

December 2019

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.48
    • 08:00

      Träning P-13


      09:00
    • 09:00

      Träning P-12


      10:00
    • 09:45

      Träning P-10


      11:00
    • 10:00

      Träning P-11


      11:00
    • 11:00

      Bele Barkarby IF IBF (A) (borta) P-09


      12:00
    • 11:00

      Gemensamma teknikträningar (P07-P09) Blå Lätt-Medel P-08


      12:25
    • 11:00

      Träning P-09


      12:15
    • 11:00

      Träning P-07


      12:15
    • 12:15

      Töjnan IBK (A) (borta) P-05/06


      14:15
    • 12:45

      Täby FC (A) (borta) F03,F04,F05


      14:45
    • 13:30

      Duvbo IK (A) (hemma) P-08


      15:30
    • 14:15

      Enebybergs IF (borta) F-07/08


      16:15
    • 14:30

      Stäkets IF / Jakobsbergs IBF (hemma) P-05/06


      16:30
    • 14:45

      Silverdals IF (borta) P-03/04


      16:45
    • 15:30

      Hejaklack till damlaget F03,F04,F05


      17:30
    • 15:30

      Täby FC (B) (borta) Damlag


      17:30
    • 15:45

      Rotebro IS IBK (hemma) P-05/06


      17:45
    • 16:00

      Råsunda IS (borta) P-07


      17:00
    • 17:00

      Rotebro IS IBK (hemma) F-06


      19:00
    • 18:15

      Arlanda IBK (hemma) Juniorlag Herrar


      20:15
    • 20:00

      Träning B-lag/Utveckling


      22:00
  • 2Mån
    v.49
  • 3Tis
    • 16:45

      Gemensamma teknikträningar (P07-P09) Blå Medel-Svår P-08


      18:00
      Vaxholm innebandyhall
      Anteckning: Gemensamma teknikträningar (P07-P09)
      Då vi är drygt 60 spelare totalt behöver vi dela in dessa på ett klokt sätt. De gemensamma träningarna kommer inrikta sig på teknik för klubba, pass och skott samt att målvakterna kommer få lite extra stöd. Dessa träningar kommer vi dela in i Blå Medel-Svår och Blå Lätt-Medel. Innehållet i träningarna kommer likna varandra men nivån på träningarna kommer skilja sig åt. Initialt vill vi att era barn går på EN av dessa träningar.

      Blå Lätt-Medel (söndagar kl 11.00-12.25)
      Här kommer vi fokusera på grundläggande teknik kopplat till klubba, pass och skott. Vi tränar grunderna i teknikutveckling med fokus på bollhantering i olika moment. Träningarna leds oftast av ledare från P09 och P08.

      Blå Medel-Svår (tisdagar kl 16.45-18.00)
      På dessa träningar kommer svårighetsgraden vara högre men med samma inriktning som vi har på Blå Lätt-Medel
    • 16:45

      Träning P-07


      18:15
    • 18:00

      Träning P-05/06


      19:00
    • 18:45

      Träning P-03/04


      20:00
    • 19:45

      Träning A-lag Herrar


      21:30
    • 20:00

      Träning Juniorlag Herrar


      22:00
  • 4Ons
  • 5Tor
  • 6Fre
    • 16:45

      Träning P-10


      18:00
    • 16:45

      Träning P-11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
    • 20:00

      Träning P-05/06


      21:00
  • 7Lör
    • 08:30

      Träning F-13


      09:45
    • 10:30

      Julmarknad i Vaxholm F03,F04,F05


      15:00
    • 11:00

      Träning F-12


      12:00
    • 11:00

      Träning F-11


      12:15
    • 11:30

      Sundbybergs IK (borta) F-06


      13:30
    • 12:00

      Töjnan IBK (borta) F-09 / F-10


      14:00
    • 12:30

      Enebybergs IF (A) (hemma) P-10


      14:30
    • 13:30

      Väsby AIK (A) (hemma) P-09


      14:30
    • 14:30

      Silverdals IF (A) (hemma) F-07/08


      16:30
    • 15:00

      Täby FC (B) (borta) F-09 / F-10


      17:00
    • 15:30

      Ängby IF (B) (hemma) F-07/08


      17:30
    • 16:30

      Rotebro IS IBK (A) (hemma) P-05/06


      18:30
    • 17:45

      Hässelby SK IBK (A) (hemma) P-05/06


      19:45
    • 19:00

      Väsby IBK (hemma) F03,F04,F05


      21:00
  • 8Sön
    • 08:00

      Träning P-13


      09:00
    • 09:45

      Träning P-10


      11:00
    • 10:00

      Träning P-11


      11:00
    • 11:00

      Gemensamma teknikträningar (P07-P09) Blå Lätt-Medel P-08


      12:25
    • 11:00

      Träning P-07


      12:15
    • 11:00

      Träning P-09


      12:15
    • 11:30

      Töjnan IBK (borta) P-09


      12:30
    • 12:30

      IK Frej Täby IBK (hemma) F-07/08


      14:30
    • 13:30

      Bele Barkarby IF IBF (B) (borta) P-03/04


      15:30
    • 13:45

      Tyresö Trollbäcken IBK (B) (hemma) F03,F04,F05


      15:45
    • 15:00

      Sigtuna IF IBK (hemma) Damlag


      17:00
    • 15:00

      Jakobsbergs IBF / Stäkets IF (borta) P-05/06


      17:00
    • 16:45

      Sickla IF (hemma) A-lag Herrar


      18:45
    • 18:15

      Töjnan IBK (hemma) B-lag/Utveckling


      20:15
    • 19:00

      Träning P-05/06


      20:00
    • 20:00

      Träning B-lag/Utveckling


      22:00
  • 9Mån
    v.50
  • 10Tis
  • 11Ons
  • 12Tor
  • 13Fre
    • 16:45

      Träning P-10


      18:00
    • 16:45

      Träning P-11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
    • 20:00

      Träning P-05/06


      21:00
  • 14Lör
    • 08:30

      Träning F-13


      09:45
    • 09:00

      Knatteligan Rotebro F-11


      17:00
    • 11:00

      Träning F-11


      12:15
    • 11:00

      Träning F-12


      12:00
    • 12:30

      Enebybergs IF (hemma) F-09 / F-10


      14:30
    • 13:30

      Sköndals IK (hemma) F-09 / F-10


      15:30
    • 14:00

      Täby FC (D) (borta) P-07


      16:00
    • 14:00

      Vallentuna IBK (borta) F03,F04,F05


      16:00
    • 14:15

      Stäkets IF (borta) P-08


      16:15
    • 14:30

      Vallentuna IBK (A) (hemma) P-09


      16:30
    • 15:30

      Vallentuna IBK (hemma) F-07/08


      17:30
    • 16:30

      Rotebro IS IBK (hemma) F-07/08


      18:30
    • 17:30

      Sigtuna IF IBK (hemma) P-03/04


      19:30
    • 19:00

      Norrtulls SK (borta) P-05/06


      21:00
    • 20:15

      Bele Barkarby IF IBF (B) (borta) P-05/06


      22:15
  • 15Sön
    • Heldag

      Cup P-11

    • 08:00

      Träning P-13


      09:00
    • 09:00

      Träning P-12


      10:00
    • 09:45

      Träning P-10


      11:00
    • 10:00

      Träning P-11


      11:00
    • 11:00

      Gemensamma teknikträningar (P07-P09) Blå Lätt-Medel P-08


      12:25
    • 11:00

      Träning P-07


      12:15
    • 11:00

      Träning P-09


      12:15
    • 12:00

      Erikslunds KF (borta) A-lag Herrar


      14:00
    • 13:00

      Sigtuna IF IBK (hemma) F-06


      15:00
    • 14:15

      Salems IF (hemma) P-03/04


      16:15
    • 15:15

      Danderyds SK IBF (borta) P-05/06


      17:15
    • 15:30

      Åkersberga IBF (B) (hemma) F03,F04,F05


      17:30
    • 19:00

      Träning P-05/06


      20:00
    • 20:00

      Träning B-lag/Utveckling


      22:00
  • 16Mån
    v.51
  • 17Tis
  • 18Ons
  • 19Tor
  • 20Fre
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
    • 20:00

      Träning P-05/06


      21:00
  • 21Lör
    • 08:30

      Träning F-13


      09:45
    • 11:00

      Träning F-12


      12:00
    • 11:00

      Träning F-11


      12:15
  • 22Sön
    • 08:00

      Träning P-13


      09:00
    • 09:00

      Träning P-12


      10:00
    • 11:00

      Gemensamma teknikträningar (P07-P09) Blå Lätt-Medel P-08


      12:25
    • 11:00

      Träning P-09


      12:15
    • 11:00

      Träning P-07


      12:15
    • 19:00

      Träning P-05/06


      20:00
    • 20:00

      Träning B-lag/Utveckling


      22:00
  • 23Mån
    v.52
  • 24Tis
  • 25Ons
  • 26Tor
  • 27Fre
    • Heldag

      Storvretacup - intresseanmälan P-03/04

    • 06:00

      Intresse - Falun Maxi CUP P-05/06


      00:00
    • 18:00

      Storvreta Cup F03,F04,F05


      00:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
    • 20:00

      Träning P-05/06


      21:00
  • 28Lör
  • 29Sön
    • Heldag

      Storvretacup - intresseanmälan P-03/04

    • 00:00

      Intresse - Falun Maxi CUP P-05/06


      19:00
    • 00:00

      Storvreta Cup F03,F04,F05


      19:00
    • 08:00

      Träning P-13


      09:00
    • 11:00

      Gemensamma teknikträningar (P07-P09) Blå Lätt-Medel P-08


      12:25
    • 11:00

      Träning P-09


      12:15
    • 11:00

      Träning P-07


      12:15
    • 19:00

      Träning P-05/06


      20:00
    • 20:00

      Träning B-lag/Utveckling


      22:00
  • 30Mån
    v.1
  • 31Tis