FOTBOLLSGALAN 2008
Nomineringen är avslutad och dessa spelare och ledartrupper kan ni rösta på:
Årets Spelare:
Herr
Alexander Larsson
Stefan Forsberg
Simon Ytterbom
Dam
Maria Vasijeff
Maria Eriksson
Anna Westelius
Årets Komet:
Herr
Simon Ytterbom
Kadir Günzel
Andreas Sköld
Dam
Paulina Persson
Maria Eriksson
Elin Åsenlund
Årets Teamplayer:
Herr
Jens Bergfors
Magnus Nilsson
Alexander Larsson
Dam
Elin Åsenlund
Sigrid Andén
Maria Vasiljeff
Årets Ledartrupp:
F92: Fredde, Jidde och Ingela för sitt otroliga enagemang som i år tagit tjejerna till en hedrande 2:a plats i Dam Div 5, samt fick erhålla allFair priset under Dalecarlia. De har även visat att en stark gemenskap kommer man långt med då de kämpar för att alla ska känna sig välkommen och trivas i gruppen.
Dam: Ata, Beien och Crille som år efter år utvecklar våra damer att höja sig ett snäpp högre inför varje säsong, dessa ledare har jobbat fram damlaget till att vara ett stabilt Div 2 lag med bra laganda och sammanhållning. En ledartrupp som är en bra förebild för föreningen.
P94: Roger, Kent, Tomas och Janne har i år visat att de har ett stort hjärta för föreningen då de fått grabbarna att engagera sig i både dömning och vara med som instruktörer under fotbollskolan. Fotbollsmässigt så har de tagit sitt lag till en bra 2:a plats i P Div 3 grupp 1.
HUR DU RÖSTAR:
*SKICKA ETT MAIL TILL kansli@valboff.se
ELLER
* RÖSTA PÅ ÅBYVALLEN VID ENTRÉN OCH LÄGG DIN RÖST I LÅDAN!








