Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Uppåkra IF

Följ

Uppåkra IF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

September 2019

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.35
    • 09:00

      Träning Boll o lek 2019


      10:00
    • 10:00

      Träning P13


      11:00
    • 10:00

      Linero IF blå (borta) F10/11


      11:00
    • 10:00

      P2013-föräldramöte Boka U-vallen


      11:00
    • 10:45

      Knattespel F12/13


      13:00
    • 11:00

      Furulunds IK gul (hemma) P09


      12:30
    • 11:00

      Lunds BOIS (hemma) F09


      13:00
    • 11:00

      Träning P11


      12:00
    • 11:30

      Knattespel F12/13


      14:00
    • 12:00

      Staffanstorp United FC lila (borta) P07


      14:00
    • 12:30

      Råå IF 1 (hemma) U19


      14:30
    • 12:30

      Lödde Cup Omg 1 Uppåkra VIT P12


      16:00
    • 13:00

      Lödde Cup omg 1 lag Uppåkra Grå P12


      16:00
    • 17:00

      IF Lödde (hemma) Oldboys


      19:00
    • 17:00

      Anderslövs BoIK/Skabersjö DFF (hemma) F06


      19:00
  • 2Mån
    v.36
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:45

      Träning P10


      19:00
    • 19:00

      Träning F04/05


      20:45
    • 19:00

      Träning Herrar, seniorer


      20:30
    • 19:00

      Träning U19


      20:30
    • 19:15

      Föräldrarmöte P09


      20:15
    • 19:15

      P09-föräldramöte Boka U-vallen


      20:15
  • 3Tis
    • 17:30

      Träning F07


      19:00
    • 17:30

      Träning F08


      19:00
    • 17:30

      Träning F10/11


      19:00
    • 17:45

      Träning F09


      19:00
    • 18:00

      Träning F06


      19:30
    • 18:00

      Träning U15


      19:30
    • 18:40

      Träning Damer, senior


      21:00
  • 4Ons
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P11


      18:30
    • 17:45

      Träning P10


      19:00
    • 19:00

      Träning F04/05


      20:45
    • 19:00

      Träning Herrar, seniorer


      20:30
  • 5Tor
    • 17:30

      Träning F08


      19:00
    • 17:30

      Träning F07


      19:00
    • 17:45

      Träning F09


      19:00
    • 18:00

      Träning U15


      19:30
    • 19:00

      Träning F06


      20:30
    • 19:00

      Träning U19


      20:30
    • 19:00

      Träning Damer, senior


      21:00
  • 6Fre
  • 7Lör
    • 09:30

      Torns IF svart (borta) P10


      11:30
    • 09:30

      Malmö City FC gul (hemma) P10


      10:45
    • 09:30

      Linero IF vit (hemma) F10/11


      10:30
    • 10:00

      Knattespel Lag Svart P11


      12:00
    • 10:00

      IF Limhamn Bunkeflo 1 (borta) F08


      12:00
    • 10:00

      Svedala IF vit (borta) F09


      12:00
    • 10:00

      Motståndare (hemma) P09


      11:30
    • 10:00

      Staffanstorp United FC svart (hemma) P08


      12:00
    • 10:00

      Fotbollens Dag - Ansiktsmålning F04/05


      15:00
    • 11:00

      Lunds BK vit (borta) U15


      13:00
    • 11:00

      Uppåkra 70 år F09


      15:00
    • 11:00

      BK Höllviken blå (hemma) P10


      13:00
    • 11:00

      Fotbollens Dag F08


      15:00
    • 11:00

      Dalby GIF (hemma) F10/11


      12:00
    • 12:00

      Svensk-Algeriska Föreningen Malmö (hemma) P09


      14:00
    • 13:00

      Sänk en ledare F09


      14:00
    • 14:00

      Snogeröds IF (borta) Herrar, seniorer


      16:00
  • 8Sön
    • 09:00

      Träning Boll o lek 2019


      10:00
    • 10:00

      Träning F12/13


      11:00
    • 10:00

      Träning P13


      11:00
    • 10:00

      Träning P12


      11:00
    • 11:00

      Höganäs BK (borta) U19


      13:00
    • 11:00

      Heleneholms SK (hemma) P07


      13:00
    • 11:00

      Knattespel Lag Grön P11


      13:00
    • 11:45

      Knattespel Lag Vit P11


      13:45
    • 12:00

      Lilla Torg FF (borta) F09


      14:00
    • 12:00

      Furulunds IK (9m) (hemma) Damer, senior


      14:00
    • 12:00

      Lilla Torg- - Uppåkra IF F08


      13:30
    • 12:30

      Lunds BK (hemma) F07


      13:45
    • 13:00

      Lindeborgs FF 1948 (borta) P08


      15:00
    • 13:30

      IFK Osby (borta) F04/05


      15:30
    • 14:00

      IFK Simrishamn blå (borta) P09


      15:30
    • 15:15

      Staffanstorp United FC 2 (borta) U15


      17:15
    • 16:00

      IK Wormo (borta) F06


      18:00
    • 16:00

      Marieholms IS (borta) Oldboys


      18:00
  • 9Mån
    v.37
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:45

      Träning P10


      19:00
    • 19:00

      Träning F04/05


      20:45
    • 19:00

      Träning U19


      20:30
    • 19:00

      Träning Herrar, seniorer


      20:30
  • 10Tis
    • 17:30

      Träning F08


      19:00
    • 17:30

      Träning F09


      19:00
    • 17:30

      Träning F07


      19:00
    • 18:00

      Träning F06


      19:30
    • 18:00

      Träning U15


      19:30
    • 19:00

      Janstorps AIF (9m) (borta) Damer, senior


      21:00
  • 11Ons
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
      Uppåkravallen 3A, konstgräs
      Anteckning: Samling, ombytta och klara kl 17,25- så att vi kan starta träningen i tid.
    • 17:30

      Träning P11


      18:30
    • 17:45

      Träning P10


      19:00
    • 19:00

      FC Möjligheten vit (borta) P09


      21:00
    • 19:00

      Träning Herrar, seniorer


      20:30
    • 19:00

      Träning F04/05


      20:45
  • 12Tor
    • 17:30

      Träning F07


      19:00
    • 17:30

      Träning F09


      19:00
    • 17:30

      Träning F08


      19:00
    • 18:00

      Träning U15


      19:30
    • 19:00

      Träning F06


      20:30
    • 19:00

      Träning Damer, senior


      21:00
    • 19:00

      Träning U19


      20:30
  • 13Fre
    • 19:00

      Hyllie IK (hemma) F04/05


      21:00
  • 14Lör
    • 10:00

      Lunds FF grön (borta) P07


      12:00
    • 10:30

      GIF Nike röd (borta) P08


      12:30
    • 10:30

      Motståndare (borta) P09


      12:00
    • 11:00

      Motståndare (hemma) P09


      13:00
    • 11:00

      Backarnas FF (hemma) F09


      13:00
    • 11:00

      Uppåkra IF- Backarnas FF F08


      13:00
    • 11:00

      Kulladals FF röd (hemma) P08


      13:00
    • 11:00

      Södra Sandby IF (borta) F10/11


      12:00
    • 12:30

      Höörs IS vit (hemma) P10


      14:30
    • 13:15

      Bollkallar UIF-Herr P09


      16:00
    • 13:30

      Knattespel Lödde cup omg 2 Uppåkra Svart P12


      17:00
    • 14:00

      Linero IF (hemma) Herrar, seniorer


      16:00
    • 14:15

      Knattespel Lödde cup Omg 2 Uppåkra Grå P12


      17:00
    • 15:00

      GOF IF/Löberöds IF (hemma) U15


      17:00
  • 15Sön
    • 09:00

      Träning Boll o lek 2019


      10:00
    • 09:30

      Knattespel Lödde Cup omg 2 Uppåkra Grön P12


      13:00
    • 09:30

      Dalby GIF blå (hemma) P09


      11:00
    • 09:30

      IFK Klagshamn gul (hemma) F09


      11:30
    • 10:00

      Oxie SK svart (borta) P10


      12:00
    • 10:00

      Träning P13


      11:00
    • 10:15

      Knattespel F12/13


      14:00
    • 10:15

      Lödde Cup omg 2 Uppåkra Vit P12


      13:00
    • 10:45

      Knattespel F12/13


      14:00
    • 11:00

      Trelleborgs FF vit (borta) F10/11


      12:00
    • 11:00

      Oxie SK vit (hemma) F08


      13:00
    • 11:00

      Träning P11


      12:00
    • 11:00

      Stehags AIF (borta) F07


      12:15
    • 11:00

      Limhamn FC P06 (hemma) P06


      12:30
    • 12:00

      Ariana FC (borta) P07


      14:00
    • 12:00

      Staffanstorp United FC blå (borta) P10


      14:00
    • 14:00

      IFK Trelleborg FK (borta) Damer, senior


      16:00
    • 15:00

      Glumslövs FF 1 (hemma) U19


      17:00
    • 16:00

      Backarnas FF (hemma) F06


      18:00
  • 16Mån
    v.38
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:45

      Träning P10


      19:00
    • 19:00

      Träning Herrar, seniorer


      20:30
    • 19:00

      Träning U19


      20:30
    • 19:00

      Träning F04/05


      20:45
  • 17Tis
    • 17:30

      Träning F08


      19:00
    • 17:30

      Träning F09


      19:00
    • 17:30

      Träning F07


      19:00
    • 17:30

      Träning F10/11


      19:00
    • 18:00

      Träning F06


      19:30
    • 18:00

      Träning U15


      19:30
    • 18:40

      Träning Damer, senior


      21:00
  • 18Ons
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P11


      18:30
    • 17:45

      Träning P10


      19:00
    • 19:00

      Träning F04/05


      20:45
    • 19:00

      Träning Herrar, seniorer


      20:30
  • 19Tor
    • 17:30

      Träning F09


      19:00
    • 17:30

      Träning F07


      19:00
    • 18:00

      Träning U15


      19:30
    • 18:30

      Askeröds IF vit (borta) F08


      20:30
    • 18:30

      Askeröds IF (borta) F09


      20:00
    • 19:00

      Träning F06


      20:30
    • 19:00

      Träning U19


      20:30
    • 19:00

      Träning Damer, senior


      21:00
  • 20Fre
  • 21Lör
    • Heldag

      Träningsläger F08

    • 09:30

      Malmö IKF (hemma) P10


      11:30
    • 09:30

      Motståndarlag (hemma) P09


      11:00
    • 10:00

      Södra Sandby IF (hemma) F07


      11:20
    • 10:00

      Knattespel Lag Svart P11


      12:00
    • 10:45

      Knattespel Lag Vit P11


      12:45
    • 11:00

      BK Höllviken röd (hemma) F10/11


      12:00
    • 11:00

      Lilla Torg FF svart (hemma) P10


      13:00
    • 11:00

      Malmö City FC svart (hemma) P09


      13:00
    • 11:45

      Arlövs BI vit (borta) P08


      13:45
    • 14:00

      Janstorps AIF (hemma) Damer, senior


      16:00
    • 14:00

      Bollisor F09


      16:00
    • 15:00

      Genarps IF (borta) U15


      17:00
  • 22Sön
    • 00:00

      Träningsläger F08


      12:00
    • 09:00

      Träning Boll o lek 2019


      10:00
    • 09:45

      Knattespel Lag Grön P11


      11:45
    • 10:00

      Hardeberga BK (borta) P10


      12:00
    • 10:00

      Träning F12/13


      11:00
    • 10:00

      Träning P13


      11:00
    • 10:00

      Träning P12


      11:00
    • 11:00

      Furulunds IK (borta) F10/11


      12:00
    • 11:00

      Arlövs BI (hemma) U15


      13:00
    • 11:00

      FC Trelleborg röd (hemma) P07


      13:00
    • 13:00

      IF Limhamn Bunkeflo B4 (borta) P08


      15:00
    • 13:00

      Ramlösa Södra IF (hemma) U19


      15:00
    • 15:00

      Dösjöbro IF (hemma) Oldboys


      17:00
    • 15:00

      Skanör Falsterbo IF (borta) F09


      17:00
  • 23Mån
    v.39
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:45

      Träning P10


      19:00
    • 19:00

      Träning F04/05


      20:45
    • 19:00

      Träning Herrar, seniorer


      20:30
    • 19:00

      Träning U19


      20:30
  • 24Tis
    • 17:30

      Träning F08


      19:00
    • 17:30

      Träning F09


      19:00
    • 17:30

      Träning F07


      19:00
    • 17:30

      Träning F10/11


      19:00
    • 18:00

      Träning F06


      19:30
    • 18:00

      Träning U15


      19:30
    • 18:40

      Träning Damer, senior


      21:00
    • 19:30

      Hammenhögs IF/Gärsnäs AIS (9m) (hemma) Damer, senior


      21:30
  • 25Ons
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P11


      18:30
    • 17:45

      Träning P10


      19:00
    • 19:00

      Träning Herrar, seniorer


      20:30
    • 19:00

      Träning F04/05


      20:45
  • 26Tor
    • 17:30

      Träning F08


      19:00
    • 17:30

      Träning F09


      19:00
    • 17:30

      Träning F07


      19:00
    • 18:00

      Träning U15


      19:30
    • 19:00

      Träning F06


      20:30
    • 19:00

      Träning Damer, senior


      21:00
    • 19:00

      Träning U19


      20:30
    • 19:15

      Eskilsminne IF 2 (borta) U19


      21:15
  • 27Fre
    • 18:30

      Veberöds AIF svart (hemma) U15


      20:30
    • 18:30

      Åkarps IF (borta) F09


      20:30
  • 28Lör
    • 09:30

      FC Rosengård 1917 röd (borta) P10


      11:30
    • 09:30

      Knattespel Lödde cup omg 3 Uppåkra Svart P12


      12:40
    • 09:30

      Knattespel Lödde Cup omg 3 Uppåkra Grå P12


      12:45
    • 09:50

      Malmö FF 3 (borta) P10


      11:50
    • 10:00

      Lunds FF grön (borta) P09


      12:00
    • 10:00

      Linero IF vit (borta) P07


      12:00
    • 11:00

      Klågerups GoIF röd (borta) U15


      13:00
    • 11:00

      Lilla Torg FF svart (hemma) P08


      13:00
    • 11:00

      Torns IF (hemma) F09


      13:00
    • 12:30

      Malmö IKF 2 (borta) P09


      14:00
    • 12:30

      Lunds BOIS röd (hemma) P10


      14:30
    • 12:30

      Genarps IF (hemma) F10/11


      13:30
    • 12:30

      IFK Malmö FK (hemma) P08


      14:30
    • 13:00

      FC Staffanstorp (borta) Damer, senior


      15:00
    • 13:00

      Derby: FC Staffanstorp - Uppåkra IF Dam F09


      15:00
  • 29Sön
    • 09:00

      Träning Boll o lek 2019


      10:00
    • 09:30

      Knattespel Lödde Cup omg 3 Uppåkra Grön P12


      13:00
    • 09:30

      Minicup P13


      12:00
    • 09:30

      STU U15


      12:30
    • 10:00

      FC Bellevue 3 (borta) P07


      12:00
    • 10:00

      Åkarps IF (borta) F07


      12:00
    • 10:00

      Skanör-Falsterbo IF (borta) F10/11


      11:00
    • 10:00

      Träning P12


      11:00
    • 10:45

      Knattespel F12/13


      12:00
    • 11:00

      Träning P11


      12:00
    • 11:00

      Borgeby FK (hemma) F08


      13:00
    • 12:15

      Knattespel F12/13


      14:00
    • 12:30

      Bollkalkar P08


      15:00
    • 13:00

      Husie IF (hemma) Herrar, seniorer


      15:00
    • 15:00

      Glumslövs FF/Asmundtorps IF (hemma) F04/05


      17:00
    • 16:30

      Lunds SK (9m) (borta) Damer, senior


      18:30
    • 17:00

      Furulunds IK (borta) Oldboys


      19:00
  • 30Mån
    v.40
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:45

      Träning P10


      19:00
    • 19:00

      Träning F04/05


      20:45
    • 19:00

      Träning U19


      20:30
    • 19:00

      Träning Herrar, seniorer


      20:30