Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Uppåkra IF

Följ

Uppåkra IF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Maj 2019

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.18
    • 10:30

      Husie IF 2 (borta) F07


      11:45
    • 11:00

      Kullabygdens DFF (borta) F04/05


      13:00
    • 15:00

      Askeröds IF (borta) F10/11


      16:00
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P11


      18:30
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 19:00

      Träning U19


      20:30
  • 2Tor
    • 17:30

      Träning F06


      19:00
    • 17:30

      Träning F07


      19:00
    • 17:30

      Träning F08


      19:00
    • 17:45

      Träning F09


      19:00
    • 18:00

      Träning U15


      19:30
    • 19:00

      Träning Damer, senior


      21:00
    • 19:00

      Träning F04/05


      20:45
    • 19:30

      Hittarps IK 2 (hemma) Damer, senior


      21:30
  • 3Fre
  • 4Lör
    • 09:00

      Knattespel omgång 2 Lag Grön P11


      11:45
    • 09:30

      Staffanstorp United FC svart (hemma) P09


      11:30
    • 09:45

      Knattespel omgång 2 Lag Vit P11


      12:30
    • 10:30

      GIF Nike (borta) F09


      12:30
    • 10:30

      Träning UIF Minitennis


      11:30
    • 10:30

      GIF Nike (borta) F08


      12:30
    • 11:00

      Kävlinge GoIF 2 (hemma) P09


      12:30
    • 11:00

      GOF IF/Löberöds IF (borta) U15


      13:00
    • 11:00

      Hyllie IK (borta) F04/05


      13:00
    • 11:30

      Träning UIF Minitennis


      12:30
    • 12:00

      Genarps IF (hemma) P07


      14:00
    • 12:30

      Träning UIF Minitennis


      13:30
    • 12:30

      UIF vit- Lunds BoIS P10


      14:00
    • 13:00

      BK Flagg (hemma) P10


      14:00
    • 14:00

      Bolllisor F09


      16:00
    • 14:00

      Södra Sandby IF (hemma) Damer, senior


      16:00
  • 5Sön
    • 09:00

      Motståndare (hemma) P09


      13:00
    • 09:00

      Träning Boll o lek 2019


      10:00
    • 09:00

      Träning F12/13


      10:00
    • 10:00

      Träning Fotbollsskolan 2019


      11:00
    • 10:00

      Träning P12


      11:00
    • 10:00

      Södra Sandby IF (hemma) P08


      12:00
    • 10:00

      IFK Klagshamn (hemma) F10/11


      11:00
    • 10:00

      IFK Klagshamn (hemma) F09


      12:00
    • 10:00

      Bjärreds IF blå (borta) P07


      12:00
    • 11:00

      Knattespel omgång 2 Lag Svart P11


      13:00
    • 11:00

      Öja FF (borta) U15


      13:00
    • 11:00

      Åkarps IF 1 (borta) P06


      13:00
    • 11:00

      Träning F10/11


      12:00
    • 11:00

      Oxie SK (hemma) F07


      12:30
    • 11:30

      Svedala IF (hemma) F08


      13:30
    • 12:00

      Staffanstorp United FC svart (borta) P08


      14:00
    • 13:30

      UIF svart- Nike P10


      15:00
    • 16:30

      Damallsvenskan: FC Rosengård - Kopparberg/Göteborg F09


      18:30
  • 6Mån
    v.19
    • 17:30

      Planeringsmöte UIF-dagen Boka U-vallen


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning P06


      19:00
    • 17:45

      Träning P10


      19:00
    • 19:00

      Träning U19


      20:30
  • 7Tis
    • 17:30

      Träning F06


      19:00
    • 17:30

      Träning F08


      19:00
    • 17:30

      Träning F10/11


      19:00
    • 17:30

      Träning F07


      19:00
    • 17:45

      Träning F09


      19:00
    • 18:00

      Träning U15


      19:30
    • 18:30

      Lunds BK (hemma) F06


      20:30
    • 18:40

      Träning Damer, senior


      21:00
    • 19:00

      Träning F04/05


      20:45
  • 8Ons
    • 17:15

      Motståndarlag (borta) P09


      19:15
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning P06


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P11


      18:30
    • 17:45

      Träning P10


      19:00
    • 19:00

      Träning U19


      20:30
    • 19:00

      Spjutstorps IF (borta) Damer, senior


      21:00
  • 9Tor
    • 17:30

      Träning F06


      19:00
    • 17:30

      Träning F08


      19:00
    • 17:30

      LTU-Träning F04 Boka U-vallen


      21:00
    • 17:30

      Träning F07


      19:00
    • 17:45

      Träning F09


      19:00
    • 18:00

      Träning U15


      19:30
  • 10Fre
  • 11Lör
    • 09:30

      Linero IF (hemma) F10/11


      10:30
    • 10:00

      Lunds BK gul (borta) P10


      11:00
    • 10:00

      Askeröds IF (borta) P08


      12:00
    • 10:00

      Furulunds IK gul (borta) P09


      12:00
    • 10:00

      IF Lödde gul (borta) P10


      12:00
    • 10:15

      Lödde Cup omg 2 Uppåkra if lag Svart P12


      12:45
    • 10:30

      Träning UIF Minitennis


      11:30
    • 10:45

      Åkarps IF 2 (hemma) P12


      11:45
    • 11:00

      Genarps IF (hemma) U15


      13:00
    • 11:30

      Träning UIF Minitennis


      12:30
    • 11:30

      Svedala IF vit (borta) F09


      13:30
    • 11:30

      Svedala IF (borta) F10/11


      12:30
    • 12:15

      Klågerups GIF 2 (borta) P12


      13:15
    • 12:30

      Träning UIF Minitennis


      13:30
    • 13:15

      Boll-lisor F10/11


      16:00
    • 14:00

      Klågerups GoIF röd (hemma) P07


      16:00
    • 14:00

      Skurups AIF (hemma) Damer, senior


      16:00
  • 12Sön
    • 09:00

      Träning F12/13


      10:00
    • 09:00

      Träning Boll o lek 2019


      10:00
    • 09:30

      Lödde Cup omg 2 Uppåkra if lag Grön P12


      12:00
    • 10:00

      Träning Fotbollsskolan 2019


      11:00
    • 10:00

      Veberöds AIF Svart (borta) P12


      11:00
    • 10:15

      Lödde Cup omg 2 Uppåkra if lag Vit P12


      12:45
    • 10:30

      Kvarnby IK blå (borta) P10


      12:30
    • 10:45

      Linero IF Vit (hemma) P12


      11:45
    • 11:00

      BK Höllviken (hemma) F08


      13:00
    • 11:00

      Bara GoIF (hemma) P06


      13:00
    • 11:00

      Träning P11


      12:00
    • 11:00

      BK Höllviken (hemma) F09


      13:00
    • 11:30

      IF Lödde Gul (hemma) P12


      12:30
    • 12:00

      Svedala IF (borta) F07


      13:15
    • 12:15

      Veberöds AIF Vit (borta) P12


      13:15
    • 13:00

      Veberöds AIF (hemma) U19


      15:00
    • 15:00

      Hittarps IK 1 (hemma) F04/05


      17:00
    • 17:00

      IF Lödde (borta) Oldboys


      19:00
    • 17:00

      Södra Sandby IF blå (borta) F08


      19:00
  • 13Mån
    v.20
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning P06


      19:00
    • 17:45

      Träning P10


      19:00
    • 19:00

      Träning U19


      20:30
  • 14Tis
    • 17:30

      Träning F06


      19:00
    • 17:30

      Träning F08


      19:00
    • 17:30

      Träning F10/11


      19:00
    • 17:30

      Träning F07


      19:00
    • 17:45

      Träning F09


      19:00
    • 18:00

      Match F06


      20:00
    • 18:00

      Dalby GIF (hemma) F06


      20:00
    • 18:00

      Träning U15


      19:30
    • 18:40

      Träning Damer, senior


      21:00
    • 19:00

      Träning F04/05


      20:45
  • 15Ons
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning P06


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P11


      18:30
    • 17:45

      Träning P10


      19:00
    • 19:00

      Träning U19


      20:30
    • 19:00

      Sjöbo IF (borta) Damer, senior


      21:00
  • 16Tor
    • 17:30

      Träning F06


      19:00
    • 17:30

      Linero IF grön (borta) P07


      19:30
      Linero IP A-plan 7-manna A
      Serie: P12 Sydvästra C1, vår
      Samlingsinfo: Samling i Linero
      Samlingstid: 17:00
      Anteckning: Match som är flyttad från föregående helg.
      Resultat och referat
    • 17:30

      Träning F08


      19:00
    • 17:30

      Baka kakor F09


      21:00
    • 17:30

      Träning F07


      19:00
    • 18:00

      Träning U15


      19:30
    • 19:00

      Träning F04/05


      20:45
    • 19:00

      Träning Damer, senior


      21:00
  • 17Fre
    • 16:30

      Hemlig gästtränare F04/05


      18:00
    • 16:45

      Lilla VM F07


      20:30
    • 16:45

      Lilla VM P08


      21:00
    • 17:00

      Lilla VM P09


      21:00
    • 17:00

      Lilla VM F08


      21:00
    • 17:00

      Lilla VM Uppåkra IF


      21:30
    • 17:00

      LillaVM P07


      21:00
    • 17:00

      Lilla VM F09


      21:00
    • 19:00

      FC Möllan (borta) Herrar, seniorer


      21:00
  • 18Lör
    • 09:30

      Knattespel omgång 3 Lag Grön P11


      12:15
    • 09:30

      Åkarps IF 2 (hemma) P10


      10:30
    • 10:00

      Linero IF vit (borta) F09


      12:00
    • 10:00

      Linero IF (borta) F08


      12:00
    • 10:30

      Träning UIF Minitennis


      11:30
    • 11:00

      Skanör Falsterbo IF (borta) U19


      13:00
    • 11:00

      Bjärreds IF grön (hemma) P10


      12:00
    • 11:00

      Linero IF röd (hemma) P10


      12:00
    • 11:30

      Träning UIF Minitennis


      12:30
    • 12:30

      Träning UIF Minitennis


      13:30
    • 13:00

      Lilla Torg FF (hemma) F08


      15:00
  • 19Sön
    • 09:00

      Träning Boll o lek 2019


      10:00
    • 09:00

      Träning F12/13


      10:00
    • 09:00

      FC Champions guld (borta) F07


      10:15
    • 09:15

      Helgmatcher P08


      14:00
    • 09:30

      Knattespel omgång 3 Lag Svart P11


      12:15
    • 10:00

      Oxie SK svart (borta) P07


      12:00
    • 10:00

      Arlövs BI vit (hemma) P08


      12:00
    • 10:00

      Lunds BOIS (hemma) P09


      11:30
    • 10:00

      Träning Fotbollsskolan 2019


      11:00
    • 10:00

      Träning P12


      11:00
    • 10:15

      Knattespel omgång 3 Lag Vit P11


      13:00
    • 11:00

      Trelleborgs FF (borta) F10/11


      12:00
    • 11:30

      Harrie FF röd (hemma) P08


      13:30
    • 13:00

      Bara GoIF svart (hemma) U15


      15:00
    • 14:00

      IF Lödde gul (hemma) P07


      16:00
    • 15:00

      Marieholms IS (hemma) Oldboys


      17:00
    • 16:00

      Glumslövs FF/Asmundtorps IF (borta) F04/05


      18:00
  • 20Mån
    v.21
    • 08:00

      Skolan-Margareta Mårtensson Boka U-vallen


      16:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning P06


      19:00
    • 17:45

      Träning P10


      19:00
    • 18:00

      Värpinge IF vit (hemma) P09


      20:00
    • 18:30

      Södra Sandby IF (borta) F10/11


      19:30
    • 19:00

      Träning U19


      20:30
  • 21Tis
    • 17:30

      Träning F06


      19:00
    • 17:30

      Träning F08


      19:00
    • 17:30

      Träning F07


      19:00
    • 17:45

      Träning F09


      19:00
    • 18:00

      Träning U15


      19:30
    • 18:00

      Vellinge IF (hemma) F10/11


      19:00
    • 18:40

      Träning Damer, senior


      21:00
    • 19:00

      Träning F04/05


      20:45
  • 22Ons
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 18:00

      Löberöds IF (borta) F06


      20:00
    • 18:00

      Bollkalle U15


      21:00
    • 18:30

      Torna Hällestads IF röd (borta) P06


      20:30
    • 19:00

      Snogeröds IF (hemma) Herrar, seniorer


      21:00
    • 19:00

      Träning U19


      20:30
  • 23Tor
    • 17:30

      Träning F06


      19:00
    • 17:30

      Träning F07


      19:00
    • 17:30

      Träning F08


      19:00
    • 17:45

      Träning F09


      19:00
    • 18:00

      Träning U15


      19:30
    • 19:00

      Träning Damer, senior


      21:00
    • 19:00

      Träning F04/05


      20:45
    • 19:30

      IFK Trelleborg FK (hemma) Damer, senior


      21:30
    • 20:00

      Torns IF (borta) Oldboys


      22:00
  • 24Fre
    • 17:00

      Mv-träning Målvakter


      18:15
    • 18:30

      Mv-träning Målvakter


      19:45
    • 18:30

      FC Hessleholm 1 (hemma) F04/05


      20:30
    • 18:30

      Liga 06 IF (9m) (borta) U15


      20:30
  • 25Lör
    • 09:00

      GIF Nike röd (borta) P08


      11:00
    • 09:00

      Motståndare (borta) P09


      11:00
    • 10:00

      FC Rosengård 1917 vit (borta) P10


      12:00
    • 10:00

      Lunds FF grön (borta) P10


      12:00
    • 10:15

      Lödde Cup omg 3 Uppåkra if lag Grön P12


      12:45
    • 10:30

      Träning UIF Minitennis


      11:30
    • 10:45

      Värpinge IF Vit (borta) P12


      11:45
    • 11:00

      Lödde Cup omg 3 Uppåkra if lag Vit P12


      13:30
    • 11:00

      Torns IF (hemma) F08


      13:00
    • 11:00

      Torns IF (hemma) F09


      13:00
    • 11:00

      Malmö City FC blå (hemma) P07


      13:00
    • 11:30

      Träning UIF Minitennis


      12:30
    • 11:30

      Lunds SK (hemma) P12


      12:30
    • 12:15

      Torna Hällestads IF (hemma) P12


      13:15
    • 12:30

      Träning UIF Minitennis


      13:30
    • 13:00

      Bjärreds IF grön (hemma) U15


      15:00
    • 13:00

      Lunds BK svart (borta) P07


      15:00
    • 13:00

      Värpinge IF Blå (borta) P12


      14:00
    • 15:00

      Höörs IS (borta) F06


      17:00
  • 26Sön
    • 09:00

      Träning F12/13


      10:00
    • 09:00

      Träning Boll o lek 2019


      10:00
    • 09:30

      STU U15


      12:30
    • 10:00

      Borgeby FK (hemma) F08


      12:00
    • 10:00

      Bjärreds IF blå (borta) P09


      11:30
    • 10:00

      Åkarps IF (hemma) F09


      12:00
    • 10:00

      Träning Fotbollsskolan 2019


      11:00
    • 10:00

      Lunds BK vit (borta) P09


      12:00
    • 10:15

      Lödde Cup omg 3 Uppåkra if lag Svart P12


      12:45
    • 10:45

      Bjärreds IF 2 (borta) P12


      11:45
    • 11:00

      Backarnas FF (hemma) F10/11


      12:00
    • 11:00

      Träning P11


      12:00
    • 11:00

      Fortuna FF röd (hemma) F04/05


      13:00
    • 12:15

      Dalby GIF 3 (hemma) P12


      13:15
    • 13:00

      GIF Nike grön (hemma) P06


      15:00
    • 13:30

      Södra Sandby IF blå (borta) P10


      15:30
    • 14:00

      Oxie SK (borta) U19


      16:00
    • 16:00

      Lunds SK (borta) Damer, senior


      18:00
  • 27Mån
    v.22
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning P06


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:45

      Träning P10


      19:00
    • 19:00

      Träning U19


      20:30
  • 28Tis
    • 17:30

      Träning F06


      19:00
    • 17:30

      Träning F08


      19:00
    • 17:30

      Träning F07


      19:00
    • 17:30

      Träning F10/11


      19:00
    • 17:45

      Träning F09


      19:00
    • 18:00

      Träning U15


      19:30
    • 18:30

      Södra Sandby IF (hemma) F06


      20:30
    • 18:40

      Träning Damer, senior


      21:00
    • 19:00

      Träning F04/05


      20:45
    • 19:00

      Lunds SK (borta) Damer, senior


      21:00
  • 29Ons
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning P06


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P11


      18:30
    • 17:45

      Träning P10


      19:00
    • 19:00

      Linero IF (borta) Herrar, seniorer


      21:00
    • 19:00

      Träning U19


      20:30
  • 30Tor
    • Heldag

      Kompisläger F08

    • Heldag

      Intresseförfrågan Halör Cup P09

    • 09:30

      Motståndarlag (hemma) P09


      19:00
    • 10:00

      Motståndarlag (borta) P09


      16:00
    • 13:00

      Kompisläger P08


      00:00
    • 17:30

      Träning F08


      19:00
    • 17:30

      Träning F06


      19:00
    • 18:00

      Träning U15


      19:30
    • 19:00

      Träning Damer, senior


      21:00
    • 19:00

      Träning F04/05


      20:45
  • 31Fre
    • Heldag

      Kompisläger F08

    • Heldag

      Intresseförfrågan Halör Cup P09

    • Heldag

      Kompisläger P08

    • Heldag

      Halör Cup 2019 F09

    • 08:00

      Tjejcupen i Staffanstorp F07


      15:30