Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Umeå Södra FF

Följ

Umeå Södra FF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Umeå Södra FF
Välj lag

September 2017

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.35
    • 15:00

      Frivillig träning F-05 Blå


      16:00
    • 16:00

      Träning F-02


      17:30
    • 18:00

      Spöland Vännäs IF F-02/03 (hemma) F-03


      20:00
  • 2Lör
    • 10:00

      Ersmarks IK F04 (borta) F-04


      12:00
    • 10:00

      HTF 05/06 svart/svart (borta) F-06 Blå


      11:00
    • 12:20

      Täfteå IK F05 (hemma) F-05 Blå


      14:20
    • 13:30

      Gimonäs Umeå IF CS (hemma) F-04


      15:30
    • 14:00

      Ersmark IK (borta) F-07 Gul


      15:00
    • 14:30

      Ersboda SK (hemma) Seniorlag Damer


      16:30
    • 15:15

      Gimonäs Umeå IF I/T svart (borta) F-03


      17:15
  • 3Sön
    • 09:00

      Sävar IK F-08 Lag 1 (borta) F-08


      10:00
    • 09:00

      Sävar IK F-08 Lag 2 (borta) F-08


      10:00
    • 09:45

      Gimonäs Umeå IF C/S/Å (borta) F-04


      11:45
    • 10:30

      Sävar IK F-08 Lag 1 (hemma) F-08


      11:30
    • 10:30

      Sävar IK F-08 Lag 2 (hemma) F-08


      11:30
    • 12:30

      Ersmarks IK /ESK (hemma) F-02


      14:30
    • 12:30

      Nordmalings BK (hemma) F-06 Gul


      14:30
    • 13:00

      Sävar IK -F05 (borta) F-05 Blå


      15:00
    • 14:30

      Ersboda SK F07/08 (hemma) F-07 Gul


      16:30
    • 16:30

      Sandviks IK 06/07 (hemma) F-07 Blå


      17:45
    • 17:30

      GUIF Diamanterna (borta) F-05 Gul


      18:45
    • 19:30

      IFK Umeå 1 (borta) F-03


      21:30
  • 4Mån
    v.36
  • 5Tis
  • 6Ons
  • 7Tor
  • 8Fre
  • 9Lör
    • 12:15

      Sandviks IK F08/09 lag 3 (borta) F-09 Gul


      14:15
    • 12:15

      Träning F-09 Blå


      13:00
    • 12:20

      Betsele IF 05 (hemma) F-05 Blå


      14:20
    • 13:00

      Gimonäs Umeå IF C/S/Å (hemma) F-03


      15:00
    • 13:00

      Bollflickor F-06 Gul


      16:00
    • 13:30

      Match Södra Blå - Sävar 2 F-09 Blå


      14:00
    • 13:30

      Sävar IK 1 (hemma) F-09 Gul


      14:30
  • 10Sön
    • 09:00

      Sandåkerns SK F06 Röd (borta) F-06 Gul


      11:00
    • 12:00

      Ersmark IK (hemma) F-06 Blå


      13:00
    • 12:45

      Ersboda SK 07/08 (borta) F-07 Blå


      14:00
    • 13:30

      Sandåkerns SK F 05 (borta) F-05 Gul


      14:45
    • 15:15

      Gimonäs Umeå IF (borta) F-02


      17:15
    • 16:30

      Betsele IF 03/04 (borta) F-03


      18:30
    • 17:00

      Spöland Vännäs IF F-07 (borta) F-07 Gul


      19:00
  • 11Mån
    v.37
  • 12Tis
  • 13Ons
    • 17:00

      Träning F-06 Gul


      18:00
    • 18:00

      Träning F-09 Blå


      19:00
    • 18:45

      Träning F-05 Gul


      20:15
    • 19:00

      Träning F-05 Blå


      20:30
      Tegs IP
      Anteckning: Ombytt å klar. Frånvaro meddelas via gästboken, glöm ej ange orsak.
    • 19:00

      Träning F-07 Blå


      20:00
  • 14Tor
  • 15Fre
  • 16Lör
    • Heldag

      Tjejsistan F-07 Blå

    • 08:00

      Sävar IK (borta) F-08


      08:45
    • 08:00

      Täfteå IK (hemma) F-08


      08:45
    • 08:15

      Tjejsistan 2017 F-07 Gul


      16:00
    • 08:45

      Röbäcks IF F07 (borta) F-07 Blå


      09:30
    • 08:45

      Sandviks IK (hemma) F-06 Gul


      09:45
    • 08:45

      Sandåkerns SK (borta) F-07 Gul


      09:45
    • 09:30

      Tjejsistan F-10 Gul


      16:40
    • 09:30

      GUIF CSI (borta) F-08


      10:15
    • 09:40

      Nordmalings BK (hemma) F-05 Gul


      11:00
    • 10:00

      Sävar IK Röd (borta) F-10 Gul


      10:40
    • 10:15

      Spöland Vännäs (hemma) F-07 Blå


      11:00
    • 11:00

      Sandåkern SK (hemma) F-08


      11:45
    • 11:00

      IFK Umeå (borta) F-06 Gul


      12:00
    • 11:45

      Mariehem SK (hemma) F-07 Gul


      12:45
    • 11:45

      Sandvik IK (borta) F-08


      12:30
    • 12:30

      Ersmarks IK (borta) F-06 Gul


      13:30
    • 13:00

      Robertsfors IK 02/03/04 (hemma) F-03


      15:00
    • 13:15

      Mariehem SK vit (hemma) F-08


      14:00
    • 13:20

      Sandviks IK 3 (hemma) F-10 Gul


      14:00
    • 14:00

      SÄVAR IK (borta) F-07 Blå


      14:45
    • 14:00

      HTF (hemma) F-07 Gul


      15:00
    • 14:30

      Sandviks IK 2 (hemma) F-10 Gul


      15:10
    • 14:45

      Ersmark IK (borta) F-08


      15:30
    • 15:30

      Mariehem SK grön (hemma) F-08


      16:15
    • 15:30

      Ersmark IK (borta) F-07 Gul


      16:30
    • 16:00

      Sävar IK Vit (borta) F-10 Gul


      16:40
    • 16:15

      Sandviks IK (hemma) F-07 Blå


      17:00
    • 16:15

      Sävar IK (hemma) F-06 Gul


      17:15
  • 17Sön
    • 00:00

      Gimonäs Umeå IF Tomtebo vit (borta) F-08


      02:00
    • 00:00

      Gimonäs Umeå IF Tomtebo svart (borta) F-08


      02:00
    • 11:00

      IFK Umeå (hemma) F-02


      13:00
    • 12:00

      Avslutning F-03


      14:00
    • 12:30

      Umedalens IF F06 (hemma) F-06 Gul


      13:45
    • 12:40

      Sandåkerns SK F08 (hemma) F-08


      13:40
    • 12:40

      Gimonäs Umeå IF Tomtebo svart (hemma) F-08


      13:40
    • 13:00

      Betsele IF (borta) F-06 Blå


      14:00
    • 14:00

      Ersmarks IK F05 (borta) F-05 Blå


      16:00
    • 14:15

      Avslutning F-06 Gul


      15:30
    • 14:30

      Sävar IK F-07 (hemma) F-07 Gul


      16:30
    • 16:00

      IFK Umeå 1 (hemma) F-04


      18:00
    • 16:30

      Ersmark IK (hemma) Seniorlag Damer


      18:30
    • 18:30

      Röbäcks IF F-03/04 (borta) F-03


      20:30
  • 18Mån
    v.38
  • 19Tis
  • 20Ons
  • 21Tor
    • 18:00

      Avslutningsmatch - Föräldrar vs F08 F-08


      19:00
    • 18:15

      Ersmarks IK F04 (borta) F-04


      20:15
    • 19:30

      Träning F-02


      21:00
    • 19:30

      Träning Seniorlag Damer


      21:00
  • 22Fre
  • 23Lör
    • 09:00

      Cup F-05 Gul


      18:00
    • 13:30

      Sandåkerns SK F04 (hemma) F-04


      15:30
  • 24Sön
    • 14:00

      Bollflickor Team TG F-04


      17:00
    • 16:30

      Mariehem SK F15 (borta) F-02


      18:30
  • 25Mån
    v.39
  • 26Tis
    • 19:30

      Träning F-02


      21:00
  • 27Ons
  • 28Tor
    • 19:30

      Träning F-02


      21:00
  • 29Fre
    • 16:00

      Träning F-02


      17:30
  • 30Lör