Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Umeå Södra FF

Följ

Umeå Södra FF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej

Juli 2017

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.26
  • 2Sön
    • Heldag

      Örncupen F-07 Gul

    • 00:00

      Sandåkerns SK F08 (borta) F-08


      02:00
    • 11:00

      IFK Umeå F-07/08 Vit (borta) F-08


      12:00
    • 11:00

      Sörfors If (hemma) Seniorlag Damer


      13:00
    • 12:00

      IFK Umeå F-07/08 Blå (hemma) F-08


      13:00
    • 12:00

      Sandåkerns SK F08 (hemma) F-08


      13:00
    • 14:00

      Själevads IK (borta) F-07 Gul


      15:00
    • 14:45

      Gimonäs Umeå IF (hemma) F-06 Gul


      15:45
    • 17:00

      Sunnanå SK (hemma) F-02


      19:00
  • 3Mån
    v.27
  • 4Tis
  • 5Ons
  • 6Tor
  • 7Fre
    • Heldag

      Wasacup F-05 Blå

    • 08:00

      umeå Södra FF (hemma) F-02


      19:00
    • 11:10

      NJS Tähtitytöt lila (hemma) F-05 Gul


      12:10
    • 16:40

      Koips/Kopse valkoinen (borta) F-05 Gul


      17:40
  • 8Lör
    • Heldag

      Wasacup F-05 Blå

    • 08:00

      umeå Södra FF (hemma) F-02


      19:00
    • 10:20

      SiPS (hemma) F-05 Gul


      11:20
    • 15:00

      Elitettan UIK-Kungsbacka F-08


      17:00
    • 16:00

      Koips/Kopse sininen (hemma) F-05 Gul


      17:00
  • 9Sön
    • 00:00

      Wasacup F-05 Blå


      23:30
    • 08:00

      umeå Södra FF (hemma) F-02


      16:00
    • 10:00

      NJS Tähtitytöt pinkki (hemma) F-05 Gul


      11:00
  • 10Mån
    v.28
    • 19:30

      Träning F-03


      20:30
  • 11Tis
  • 12Ons
  • 13Tor
  • 14Fre
  • 15Lör
  • 16Sön
  • 17Mån
    v.29
  • 18Tis
    • 19:00

      Träning F-02


      20:00
  • 19Ons
  • 20Tor
  • 21Fre
  • 22Lör
  • 23Sön
  • 24Mån
    v.30
    • 18:00

      Träning F-06 Blå


      19:00
      Tegs IP - Konstgräs
      Samlingstid: 17:45
  • 25Tis
  • 26Ons
  • 27Tor
    • Heldag

      Umeå fotbollsfestival F-06 Blå

    • 08:00

      Umeå fotbollsfestival F-03


      00:00
    • 09:35

      Umeå Fotbollsfestival F-04


      00:00
    • 11:10

      PPJ T0405 (hemma) F-04


      12:10
    • 14:30

      Alviks IK (borta) F-03


      15:30
    • 14:45

      UFF 2017 F-07 Gul


      00:00
    • 15:25

      Vasa IFK (hemma) F-07 Gul


      16:25
    • 15:25

      HauPa Green (hemma) F-06 Gul


      16:25
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 19:00

      Träning Seniorlag Damer


      20:30
    • 19:00

      Träning F-02


      20:00
  • 28Fre
    • Heldag

      Umeå fotbollsfestival F-06 Blå

    • Heldag

      Umeå fotbollsfestival F-03

    • Heldag

      Umeå Fotbollsfestival F-04

    • Heldag

      UFF 2017 F-07 Gul

    • 08:00

      Mariehem SK (hemma) F-07 Gul


      09:00
    • 08:45

      FC Norrsken (hemma) F-06 Gul


      09:45
    • 09:40

      Alnö IF 1 (hemma) F-03


      10:40
    • 11:30

      Mariehem SK F08 Vit (borta) F-08


      12:30
    • 11:45

      Sandåkerns SK (hemma) F-07 Gul


      12:45
    • 12:10

      FC Norrsken (hemma) F-04


      13:10
    • 13:00

      GUIF F08 To (borta) F-08


      14:00
    • 15:30

      Sundom IF (borta) F-07 Gul


      16:30
    • 15:30

      Ersboda SK (hemma) F-06 Gul


      16:30
    • 15:30

      FC Wasa YJ 1 (hemma) F-03


      16:30
    • 16:00

      GUIF F08 CSI (borta) F-08


      17:00
    • 17:35

      Mariehem SK F08 Vit (borta) F-08


      18:35
    • 18:50

      Njurunda IK 2 (borta) F-04


      19:50
  • 29Lör
    • Heldag

      Umeå fotbollsfestival F-06 Blå

    • Heldag

      Umeå fotbollsfestival F-03

    • Heldag

      Umeå Fotbollsfestival F-04

    • Heldag

      UFF 2017 F-07 Gul

    • 08:45

      Mariehem SK 1 (borta) F-06 Gul


      09:45
    • 10:00

      GUIF F08 CSI (borta) F-08


      11:00
    • 10:15

      BK Hoppet (borta) F-07 Gul


      11:15
    • 12:15

      Mariehem SK 08 Grön (borta) F-08


      13:15
    • 14:00

      FC Sport-juniorit T06 (hemma) F-06 Gul


      15:00
    • 14:30

      Mariehem SK F09 (hemma) F-08


      15:30
    • 16:45

      Mariehem SK 08 Grön (hemma) F-08


      17:45
  • 30Sön
    • Heldag

      Umeå fotbollsfestival F-06 Blå

    • 00:00

      Umeå fotbollsfestival F-03


      19:00
    • 00:00

      Umeå Fotbollsfestival F-04


      15:00
    • 00:00

      UFF 2017 F-07 Gul


      13:00
    • 08:00

      IFK Umeå (hemma) F-08


      09:00
    • 08:00

      FC Sport Juniorit (borta) F-07 Gul


      09:00
    • 08:45

      Nordmalings BK (hemma) F-08


      09:45
    • 11:00

      GUIF F08 To (borta) F-08


      12:00
    • 11:00

      Piteå IF (borta) F-06 Gul


      12:00
    • 12:30

      Mariehem SK F09 (borta) F-08


      13:30
    • 13:00

      Spölands Vännäs IF (borta) Seniorlag Damer


      15:00
    • 17:00

      Spöland Vännäs IF Utv (borta) F-02


      19:00
  • 31Mån
    v.31