Stäng
Fel lösenord
Glömt lösenordet?
Väntar

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej

DELA SIDAN

Torpa IF A-lag

20:01 30 aug | Skrivet av: A-lag

Ling B - TIF B 0-0

Laget:
Johan Palm
Almir Sumic, Joel Andersson, Axel Palm, Thomas Ericsson
Sanel Mesinovic, Martin Hedvåg, Ali Husseini, Sam Dada
Alireza... Läs mer

Waiting
21:20 28 aug | Skrivet av: A-lag

TIF-Ling 5-1 (3-1)
1-0 (10) Naim Peci (ass Ernad Sadiki)
1-1 (23) Simon Wetterling
2-1 (29) Joshua Glans (ass Ernad Sadiki)
3-1 (43) Andreas Palm (frispar... Läs mer

Waiting
21:13 27 aug | Skrivet av: A-lag

Nytt derby väntar i 17:e omgången då Ling gästar Skogsängen. Vårmötet slutade 1-1 men i en bra match var vi närmast segern. Höstupptakten har varit tr... Läs mer

Waiting
19:10 23 aug | Skrivet av: A-lag

Hamneda fick inte ihop lag till matchen i dag utan tvingades lämna wo.
Det innebär 3-0 och vi får tre poäng.

Waiting
21:48 21 aug | Skrivet av: A-lag

Hamneda-TIF 0-0

Matchens lirare Hamneda: Johannes Redegard
Matchens lirare TIF: Martin Hedvåg

Laget:
Lars Johansson
Thomas Ericsson, Andreas Palm, Axel Pal... Läs mer

Waiting
12:47 20 aug | Skrivet av: A-lag

I 16:e omgången stundar en het match. Höstens första derby väntar när vi besöker Sunnervi för spel
mot Hamneda. Ett lag som vi slog hemma med 3-1, efte... Läs mer

Waiting

SERIER/CUPER

LagMVOFP
Agunnaryds IF17114237
Torpa IF1793530
Virestads IF1785429
Vislanda IF1783627
Hallaryds IF1783627
Åby/Tjureda IF1782726
IFK Lammhult1774625
Strömsnäsbruks IF1772823
GoIF Ling1765623
Hamneda GoIK1754819
Liatorps IF1753918
Bors SK1702152
Kånna IF00000
MMatcherVVunnaOOavgjordaFFörloradePPoäng
18:00 4 sep
Agunnaryds IF
VS
Torpa IF
VS
18:30 28 aug
Torpa IF
5-1
GoIF Ling
5-1

NÄSTA MATCH

18:00 4 sep
Ekvallen
Agunnaryds IF
VS
Torpa IF
VS

SENASTE MATCHEN

17:00 30 aug
Lingvallen
GoIF Ling (9-m)
0-0
Torpa IF (9-m)
0-0

WEBBFRÅGA

Vilket lag vinner årets CL?
Arsenal
Atletico Madrid
Bayern München
Bayern Leverkusen
Basel
Barcelona
Chelsea
Dortmund
Juventus
Monaco
Manchester City
Porto
PSG
Real Madrid
Schalke 04
Shakhtar Donetsk
Waiting

SENASTE BILDER OCH VIDEO

Ingen video
Ingen video uppladdad
Logga in och ladda upp ert första klipp

BESÖKARTOPPEN