Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om SK Höjden Göteborg

Följ

SK Höjden Göteborg

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

November 2019

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.44
  • 2Lör
    • 08:00

      Slättbergshallen Cup U12/P-08


      00:00
    • 10:00

      Träning F10/F12


      11:50
    • 12:00

      Träning P-09


      14:00
    • 16:00

      Träning P06


      17:50
  • 3Sön
    • 00:00

      Slättbergshallen Cup U12/P-08


      16:00
    • 09:30

      Träningsmatcher mot Villa P15


      13:00
    • 10:00

      Träning FP-10


      11:50
    • 12:00

      Träning U9


      13:50
    • 14:00

      Träning U13/P07


      16:00
    • 16:00

      Träning F10/F12


      18:00
  • 4Mån
    v.45
  • 5Tis
  • 6Ons
  • 7Tor
  • 8Fre
    • 16:00

      Träning P-16


      18:00
    • 16:00

      Träning P15


      18:00
    • 17:50

      Träning P06


      19:15
    • 18:00

      Träning F10/F12


      19:15
    • 18:00

      Aros Cup U12/P-08


      00:00
  • 9Lör
    • Heldag

      Aros Cup U12/P-08

    • 07:00

      Fridacup F10/F12


      00:00
      Vänersborg
      Anteckning: Skulle gärna se om ni kan svara på kallelsen då vi behöver skicka in bokning till hotellet och se om vi kan få ihop till två lag
      Vi anmält två lag till årets Fridacup (https://www.cupmate.nu/cup/frida-bandycup).
      Höjden står för lagens anmälningsavgifter men deltagare står själv för kostnader för mat (och ev logi).

      Det finns två alternativ för boende/mat
      Paket ett 895kr/person
      Boende inkl. frukost på Quality Hotel, Vänersborg fredag till söndag.
      Mat serveras i Arnes restaurang i Arena Vänersborg både lördag och söndag.
      - Boende fredag till söndag
      - Lunch + middag lördag, lunch söndag
      (+möjlighet att köpa till mat fredag kväll för 65kr/person, även detta måste förbokas)

      Paket två 195kr/person
      - Lunch + middag lördag, lunch söndag

      VV och svara snarast vilket paket nedan ni väljer eftersom vi måste boka för hela laget, ange det i kallelsen eller skicka mail till falgotsson@hotmail.com.

      Cupen börjar tidigt lördag morgon och avslutas vid lunch tid på söndagen.
      /Ledarn
    • 09:00

      Kungälvs SK (hemma) A-lag Herrar


      10:30
    • 09:00

      KSK-cup A-lag Herrar


      14:00
    • 10:00

      Träning F10/F12


      11:50
    • 10:45

      Mölndal Bandy (hemma) A-lag Herrar


      12:15
  • 10Sön
    • 00:00

      Aros Cup U12/P-08


      18:00
    • 00:00

      Fridacup F10/F12


      14:00
      Vänersborg
      Anteckning: Skulle gärna se om ni kan svara på kallelsen då vi behöver skicka in bokning till hotellet och se om vi kan få ihop till två lag
      Vi anmält två lag till årets Fridacup (https://www.cupmate.nu/cup/frida-bandycup).
      Höjden står för lagens anmälningsavgifter men deltagare står själv för kostnader för mat (och ev logi).

      Det finns två alternativ för boende/mat
      Paket ett 895kr/person
      Boende inkl. frukost på Quality Hotel, Vänersborg fredag till söndag.
      Mat serveras i Arnes restaurang i Arena Vänersborg både lördag och söndag.
      - Boende fredag till söndag
      - Lunch + middag lördag, lunch söndag
      (+möjlighet att köpa till mat fredag kväll för 65kr/person, även detta måste förbokas)

      Paket två 195kr/person
      - Lunch + middag lördag, lunch söndag

      VV och svara snarast vilket paket nedan ni väljer eftersom vi måste boka för hela laget, ange det i kallelsen eller skicka mail till falgotsson@hotmail.com.

      Cupen börjar tidigt lördag morgon och avslutas vid lunch tid på söndagen.
      /Ledarn
    • 09:00

      Träning FP-10


      10:00
    • 12:00

      Träning U9


      13:50
    • 13:40

      Sunvära/ Frillesås (borta) J-19


      16:00
    • 19:00

      IFK Kungälv (hemma) J-19


      21:00
  • 11Mån
    v.46
  • 12Tis
  • 13Ons
  • 14Tor
    • 17:00

      Träning U13/P07


      18:00
    • 17:00

      Träning U12/P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning FP-10


      18:00
    • 18:00

      Träning F10/F12


      19:00
    • 19:30

      Träning P15


      21:00
    • 19:45

      Träning P-16


      21:00
  • 15Fre
    • 16:00

      Träning P-16


      18:00
    • 16:00

      Träning P15


      18:00
    • 17:50

      Träning P06


      19:15
    • 18:00

      Träning F10/F12


      19:15
  • 16Lör
    • 09:30

      Hjälp Skridskokul P-16


      10:30
    • 10:00

      Träning F10/F12


      11:50
    • 10:30

      Surtecupen U12/P-08


      16:00
  • 17Sön
    • 10:00

      Surte Cupen U13/P07


      17:00
    • 12:00

      Träning U9


      13:50
    • 12:00

      Karlstad Bandy (borta) P-16


      13:00
    • 14:30

      Karlstad Bandy (borta) J-19


      16:30
    • 15:00

      Surte Cup P06


      20:30
  • 18Mån
    v.47
  • 19Tis
  • 20Ons
  • 21Tor
    • 17:00

      Träning U13/P07


      18:00
    • 17:00

      Träning U12/P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning FP-10


      18:00
    • 18:00

      Träning F10/F12


      19:00
    • 19:30

      Träning P15


      21:00
    • 19:45

      Träning P-16


      21:00
  • 22Fre
    • 16:00

      Träning P-16


      18:00
    • 16:00

      Träning P15


      18:00
    • 17:50

      Träning P06


      19:15
    • 18:00

      Träning F10/F12


      19:15
  • 23Lör
    • 09:30

      Skridskokul - support P15


      10:30
    • 11:00

      Match /Seriespel U13/P07


      13:00
    • 11:00

      Surte BK (hemma) F10/F12


      12:30
    • 13:00

      Villa Lidköping BK (blå) (hemma) P15


      15:00
    • 13:15

      Surte BK (hemma) J-19


      15:15
  • 24Sön
    • 10:00

      Poolspel U11 Sjöaremossen P-09


      15:00
    • 12:00

      Träning U9


      13:50
    • 15:00

      Vildkatterna (borta) A-lag Herrar


      16:00
    • 15:00

      Villa Lidköping blå (hemma) P-16


      16:00
  • 25Mån
    v.48
  • 26Tis
  • 27Ons
  • 28Tor
    • 17:00

      Träning U13/P07


      18:00
    • 17:00

      Träning U12/P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning FP-10


      18:00
    • 18:00

      Träning F10/F12


      19:00
    • 19:30

      Träning P15


      21:00
    • 19:45

      Träning P-16


      21:00
  • 29Fre
    • 16:00

      Träning P-16


      18:00
    • 16:00

      Träning P15


      18:00
    • 17:50

      Träning P06


      19:15
    • 18:00

      Träning F10/F12


      19:15
    • 18:45

      Gripen Trollhättan BK (borta) P15


      20:45
  • 30Lör
    • 09:00

      Poolspel U12/P-08


      12:30
    • 11:00

      Frillesås/Sunvära (hemma) P-16


      12:00
    • 12:00

      Match /Seriespel U13/P07


      13:00
    • 12:30

      IFK Kungälv (borta) F10/F12


      14:00
    • 12:45

      Sunvära/ Frillesås (borta) J-19


      14:45