Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sundsvalls DFF

Följ

Sundsvalls DFF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Augusti 2019

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.31
  • 2Fre
    • Heldag

      Mid Nordic Cup F07

    • 07:00

      Mid Nordic 2019 F05/06


      00:00
    • 08:00

      Mid Nordic Cup F-04


      00:00
    • 17:30

      Träning F19


      19:45
    • 18:00

      Träning Elitettan


      19:30
  • 3Lör
    • Heldag

      Mid Nordic Cup F07

    • Heldag

      Mid Nordic 2019 F05/06

    • Heldag

      Mid Nordic Cup F-04

    • 15:00

      Hammarby IF FF (hemma) Elitettan


      17:00
    • 16:30

      Piteå IF DFF (borta) F19


      18:30
  • 4Sön
    • Heldag

      Mid Nordic Cup F07

    • 00:00

      Mid Nordic 2019 F05/06


      21:00
    • 00:00

      Mid Nordic Cup F-04


      19:00
    • 14:00

      Näsvikens IK (hemma) Div.3


      16:00
  • 5Mån
    v.32
  • 6Tis
    • 17:30

      Träning Div.3


      19:00
    • 17:30

      Träning F19


      19:45
    • 17:30

      Träning F-04


      19:00
    • 17:30

      Träning F07


      19:00
    • 17:30

      Träning F10/11


      18:30
    • 18:00

      Träning Elitettan


      19:30
    • 18:30

      Träning F05/06


      20:00
  • 7Ons
  • 8Tor
  • 9Fre
    • 17:00

      Träning F07


      18:00
    • 17:00

      Drakcupen 9-11 Augusti F05/06


      00:00
    • 17:30

      Träning F19


      19:45
    • 18:00

      Träning Elitettan


      19:30
    • 18:00

      Träning Div.3


      19:30
  • 10Lör
    • Heldag

      Drakcupen 9-11 Augusti F05/06

    • 13:45

      Selånger FK F08 Blå (borta) F07


      15:45
    • 16:00

      Kvarnsvedens IK (borta) Elitettan


      18:00
  • 11Sön
    • 00:00

      Drakcupen 9-11 Augusti F05/06


      20:00
    • 14:00

      Söråkers FF (borta) Div.3


      16:00
    • 14:00

      Frösö IF (borta) F17


      16:00
    • 16:00

      Morön BK (borta) F19


      18:00
  • 12Mån
    v.33
  • 13Tis
  • 14Ons
    • 18:00

      Träning Elitettan


      19:30
    • 20:00

      Selånger FK F05 Röd (hemma) F05/06


      22:00
  • 15Tor
    • 17:30

      Träning F-04


      19:00
    • 17:30

      Träning F05/06


      19:00
    • 17:30

      Träning F10/11


      18:30
    • 17:30

      Städa kök/omkl.rum F07


      19:00
      Köket/omklädningsrummet Kuben
      Anteckning: Görs av någon/några föräldrar under träningstid.
    • 17:30

      Träning F07


      19:00
    • 17:30

      Träning Div.3


      19:00
    • 17:30

      Träning F19


      19:45
    • 18:30

      Träning F08/09


      20:00
  • 16Fre
    • 17:00

      Träning F07


      18:00
    • 17:30

      Träning F19


      19:45
    • 18:00

      Träning Elitettan


      19:30
    • 18:00

      Träning Div.3


      19:30
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
  • 17Lör
    • 09:00

      Selånger FK F11 (borta) F10/11


      11:00
    • 09:15

      Anordna sammankomst, Div 5A F07


      14:00
    • 11:00

      Heffnersklubbans BK (borta) F05/06


      13:00
    • 12:40

      Stöde IF (borta) F07


      14:40
    • 12:45

      Matfors IF Matfors IF F07 (hemma) F07


      14:45
    • 15:00

      IFK Kalmar (hemma) Elitettan


      17:00
    • 16:00

      IF Brommapojkarna (borta) F19


      18:00
  • 18Sön
    • 09:00

      Träning Elitettan


      10:00
    • 14:15

      Matfors IF Matfors IF F08 (borta) F08/09


      16:15
    • 18:00

      Heffnersklubbans BK (borta) F05/06


      20:00
    • 18:00

      Fränsta IK (borta) Div.3


      20:00
    • 19:00

      IF Team Hudik (hemma) F17


      21:00
  • 19Mån
    v.34
    • 17:30

      Träning F19


      19:45
  • 20Tis
  • 21Ons
    • 18:00

      Träning Elitettan


      19:30
    • 20:00

      Selånger FK F05 Blå (hemma) F05/06


      22:00
  • 22Tor
    • 17:30

      Träning F-04


      19:00
    • 17:30

      Träning F05/06


      19:00
    • 17:30

      Träning F10/11


      18:30
    • 17:30

      Träning F07


      19:00
    • 17:30

      Träning Div.3


      19:00
    • 17:30

      Träning F19


      19:45
    • 18:30

      Träning F08/09


      20:00
  • 23Fre
    • 17:00

      Träning F07


      18:00
    • 17:30

      Träning F19


      19:45
    • 18:00

      Träning Elitettan


      19:30
    • 18:00

      Träning Div.3


      19:30
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
  • 24Lör
    • 09:00

      Kungsnäs FC F07 (hemma) F07


      11:00
    • 11:00

      Fränsta IK 04/05, (borta) F05/06


      13:00
    • 11:00

      Söråkers FF (hemma) F10/11


      13:00
    • 13:30

      Lucksta IF F07 Lucksta IF F07/09 (borta) F07


      15:30
    • 15:00

      IK Uppsala Fotboll (borta) Elitettan


      17:00
  • 25Sön
    • Heldag

      Ånäscupen F10/11

    • 11:00

      Sundsvalls FF (hemma) F05/06


      13:00
    • 12:00

      Träning Elitettan


      13:00
    • 13:00

      Själevads IK/BK Örnen (borta) F17


      15:00
    • 14:00

      IF Team Hudik 2 (hemma) Div.3


      16:00
    • 15:00

      Eskilstuna United DFF (hemma) F19


      17:00
    • 16:50

      Alnö IF Röd (hemma) F08/09


      18:50
  • 26Mån
    v.35
    • 17:30

      Träning F19


      19:45
  • 27Tis
  • 28Ons
  • 29Tor
  • 30Fre
    • 17:00

      Träning F07


      18:00
    • 17:30

      Träning F05/06


      19:00
    • 17:30

      Träning F19


      19:45
    • 18:00

      Träning Elitettan


      19:30
    • 18:00

      Träning Div.3


      19:30
    • 18:00

      Träning F-04


      19:30
  • 31Lör
    • 00:00

      Matfors IF Matfors IF F11 (borta) F10/11


      02:00
    • 08:30

      Anordna sammankomst, Div 5B F07


      15:30
    • 10:15

      Kovlands IF F0607 (hemma) F07


      12:15
    • 11:40

      Alnö IF F07 (hemma) F07


      13:40
    • 13:15

      Sidsjö-Böle IF F05 (borta) F05/06


      15:15