Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sundsvalls DFF

Följ

Sundsvalls DFF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Maj 2019

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.18
    • 15:00

      STÄDDAG Ledare


      17:00
    • 18:00

      Träning Elitettan


      19:30
    • 18:00

      IF Team Hudik (borta) F17


      20:00
  • 2Tor
    • 17:00

      Träning F08/09


      18:30
    • 17:30

      Träning F07


      19:00
    • 17:30

      Träning F19


      19:45
    • 18:00

      Träning Elitettan


      19:30
    • 20:00

      Träning Div.3


      21:30
  • 3Fre
    • Heldag

      Selånger vårcup F08/09

    • 17:00

      Träning F07


      18:00
    • 17:00

      Cup i Umeå F-04


      00:00
    • 17:30

      Träning F19


      19:45
    • 17:45

      Träning Div.3


      19:15
    • 18:00

      Träning Elitettan


      19:30
    • 18:00

      Träning F17


      19:30
  • 4Lör
    • Heldag

      Selånger vårcup F08/09

    • Heldag

      Cup i Umeå F-04

    • Heldag

      Selånger Vårcup F07

    • 07:00

      Träningsläger Gävle F05/06


      00:00
    • 14:40

      Alnö IF röd (borta) F08/09


      15:40
    • 16:00

      Morön BK (hemma) Elitettan


      18:00
    • 17:10

      Selånger FK (hemma) F08/09


      18:15
  • 5Sön
    • Heldag

      Selånger vårcup F08/09

    • 00:00

      Cup i Umeå F-04


      16:00
    • Heldag

      Selånger Vårcup F07

    • 00:00

      Träningsläger Gävle F05/06


      20:00
    • 14:00

      Näsvikens IK (borta) Div.3


      16:00
    • 14:40

      Alnö IF vit (hemma) F08/09


      15:40
    • 16:00

      Eskilstuna United DFF (borta) F19


      18:00
    • 17:10

      Sundsvalls FF (borta) F08/09


      18:10
  • 6Mån
    v.19
    • 17:30

      Träning F19


      19:45
    • 18:00

      Träning Elitettan


      19:30
    • 18:00

      Fotbollsskolan möte Ledare


      19:00
    • 19:00

      Möte fotbollsskoj Ledare


      20:00
  • 7Tis
  • 8Ons
  • 9Tor
    • 17:00

      Träning F07


      18:30
    • 17:00

      Träning F08/09


      18:30
    • 17:00

      Träning F10/11


      18:00
    • 17:30

      Träning F05/06


      19:00
    • 17:30

      Träning F19


      19:45
    • 18:00

      Träning F-04


      19:00
    • 20:00

      Fränsta IK (hemma) Div.3


      22:00
  • 10Fre
    • 15:45

      Träning F19


      17:00
    • 17:00

      Träning Elitettan


      18:30
    • 17:00

      Träning F07


      18:00
  • 11Lör
    • 12:00

      Kungsnäs FC F07 (borta) F07


      14:00
    • 13:20

      Stöde IF (borta) F07


      15:20
  • 12Sön
    • 10:00

      Njurunda IK 05 (borta) F05/06


      12:00
    • 12:00

      Borgeby FK (borta) Elitettan


      14:00
    • 12:00

      Matfors IF Matfors IF F11 (hemma) F10/11


      14:00
    • 12:00

      IFK Timrå (borta) F08/09


      13:00
    • 12:30

      Själevads IK/BK Örnen (hemma) F17


      14:30
    • 17:00

      AIK FF (hemma) F19


      19:00
  • 13Mån
    v.20
  • 14Tis
    • 17:00

      Träning F08/09


      18:30
    • 17:30

      Träning F10/11


      18:30
    • 17:30

      Alnö IF Utveckling röd (hemma) F-04


      19:30
    • 17:30

      Träning F07


      19:00
    • 17:30

      Träning F19


      19:45
    • 18:00

      Träning Elitettan


      19:30
    • 18:30

      Träning Div.3


      20:00
    • 18:30

      Träning F05/06


      20:00
  • 15Ons
  • 16Tor
    • 17:00

      Träning F07


      18:30
      Kuben-konstgräs
      Samlingstid: 16:50
      Anteckning: Tidigare träning pga inbokad match...
      Ta med tränings/löparskor!
    • 17:00

      Träning F08/09


      18:30
    • 17:30

      Träning F19


      19:45
    • 17:30

      Träning F10/11


      18:30
    • 18:00

      Individuell trän Elitettan


      19:00
    • 18:30

      Träning Div.3


      20:00
    • 18:30

      Träning F05/06


      20:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
  • 17Fre
    • 17:00

      Träning F07


      18:00
    • 17:30

      Träning F19


      19:45
    • 18:00

      Träning Elitettan


      19:30
    • 19:00

      Frösö IF (hemma) F17


      21:00
  • 18Lör
    • 11:20

      Kungsnäs FC F07 (hemma) F07


      13:20
    • 12:40

      IFK Timrå F 05-08 (hemma) F07


      14:40
    • 13:00

      Domarutbildning SDFF04 Ledare


      16:00
    • 13:00

      Domarutbildning F-04


      16:00
    • 15:00

      A-lags uppdrag F07


      17:00
    • 15:00

      Kvarnsvedens IK (hemma) Elitettan


      17:00
  • 19Sön
    • 10:30

      Fränsta IK 04/05, (hemma) F05/06


      12:30
    • 11:40

      Härnösands SK F 08 (hemma) F08/09


      13:40
    • 13:00

      IFK Timrå (borta) F17


      15:00
    • 15:00

      Kvarnsvedens IK (borta) F19


      17:00
    • 17:00

      Träning Elitettan


      18:00
    • 18:30

      Träning Div.3


      20:00
  • 20Mån
    v.21
  • 21Tis
    • 17:00

      Träning F08/09


      18:30
    • 17:30

      Träning F10/11


      18:30
    • 17:30

      Träning F19


      19:45
    • 17:30

      Träning F07


      19:00
    • 18:00

      Träning Elitettan


      19:30
    • 18:30

      Träning F05/06


      20:00
    • 19:00

      Njurunda IK 04 (borta) F-04


      21:00
    • 20:00

      IF Team Hudik 2 (borta) Div.3


      22:00
  • 22Ons
  • 23Tor
  • 24Fre
    • 17:00

      Träning F07


      18:00
    • 17:30

      Träning F19


      19:45
    • 18:00

      Träning Elitettan


      19:30
    • 18:00

      Träning F-04


      19:00
  • 25Lör
    • 11:30

      Alnö IF F07 (borta) F07


      13:30
    • 12:45

      IFK Timrå F 05-08 (borta) F07


      14:45
    • 14:00

      Djurgårdens IF FF (hemma) F19


      16:00
  • 26Sön
    • 09:00

      Alnö IF Röd (borta) F08/09


      11:00
    • 10:00

      Söråkers FF (hemma) F10/11


      12:00
    • 13:00

      Sundsvalls FF (hemma) F05/06


      15:00
    • 14:00

      Hammarby IF FF (borta) Elitettan


      16:00
    • 15:00

      Ope IF (2) (borta) F17


      17:00
    • 16:00

      Sundsvalls FF (hemma) Div.3


      18:00
  • 27Mån
    v.22
  • 28Tis
  • 29Ons
  • 30Tor
    • 09:15

      Sidsjö-Böle IF F07 svart (hemma) F07


      11:15
    • 10:00

      Sidsjö-Böle IF F05 (borta) F05/06


      12:00
    • 11:45

      Alnö IF F07 (hemma) F07


      13:45
    • 13:00

      Mallbackens IF Sunne (hemma) Elitettan


      15:00
    • 13:30

      Sidsjö-Böle IF F08 grön (borta) F08/09


      15:30
    • 17:00

      Träning F08/09


      18:30
    • 17:30

      Träning F19


      19:45
    • 17:30

      Träning F10/11


      18:30
    • 18:00

      Träning Elitettan


      19:30
    • 18:30

      Träning F05/06


      20:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 20:00

      Träning Div.3


      21:30
  • 31Fre
    • 17:00

      Träning F07


      18:00
    • 17:30

      Träning F19


      19:45
    • 18:00

      Träning Elitettan


      19:30
    • 18:00

      Träning F-04


      19:00