Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sundsvalls DFF

Följ

Sundsvalls DFF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej

September 2017

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.35
    • 17:30

      Träning F-03


      19:00
    • 18:00

      Målvaktsträning F-03


      19:30
    • 18:00

      Träning F19


      19:30
    • 18:00

      Träning Elitettan


      19:30
  • 2Lör
    • 11:10

      Söråkers FF F07-08 (hemma) F07


      13:10
  • 3Sön
    • 11:10

      Alby FF Vit (hemma) F05/06


      13:10
    • 11:30

      Alnö IF F04 röd (borta) F-04


      13:30
    • 12:20

      Heffnersklubbans BK 1 (borta) F05/06


      14:20
    • 13:00

      IFK Timrå F08/09 Vit (hemma) F08


      14:00
    • 15:00

      Västerås BK 30 (borta) F19


      16:00
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 20:00

      Träning F02


      21:00
  • 4Mån
    v.36
    • 18:00

      IF Team Hudik 02 (borta) F02


      20:00
    • 18:00

      Träning Elitettan


      19:30
    • 18:00

      Träning Div.3


      19:30
  • 5Tis
    • 00:00

      Träning Div.3


      00:00
    • 17:30

      Giffarnas fotbollslekis Div.3


      19:00
    • 17:30

      Träning F05/06


      19:00
    • 17:30

      Träning F07


      19:00
    • 17:30

      Träning Fotbollskola


      18:30
    • 18:00

      Träning Elitettan


      19:30
    • 18:00

      Träning Elitettan


      19:30
    • 18:30

      Träning F09


      19:30
    • 18:30

      Träning F08


      19:30
    • 19:00

      Träning F-04


      20:30
    • 20:00

      Träning F02


      21:30
  • 6Ons
    • 18:00

      Träning F19


      19:30
    • 18:00

      Träning Elitettan


      19:30
    • 19:00

      Träning F-03


      23:30
    • 19:00

      Föräldramöte F-03


      20:00
  • 7Tor
    • 17:30

      Träning F08


      18:30
    • 17:45

      Träning F07


      19:15
    • 18:00

      Träning F-04


      20:00
    • 18:00

      Träning Elitettan


      19:30
    • 18:30

      Träning F05/06


      20:00
    • 19:00

      Träning F-03


      20:30
    • 19:45

      Matfors IF (borta) Div.3


      21:45
  • 8Fre
    • 17:30

      Träning F-03


      19:00
    • 18:00

      Träning Elitettan


      19:30
    • 18:00

      Träning F19


      19:30
  • 9Lör
    • 10:00

      Sundsvalls FF F03/04 (hemma) F-04


      12:00
    • 11:00

      Medskogsbron F09 (borta) F09


      12:00
    • 13:30

      Lucksta IF F07 (hemma) F07


      15:30
    • 14:00

      IFK Kalmar (borta) Elitettan


      16:00
  • 10Sön
    • 10:00

      Sundsvalls DFF Plus (hemma) F-04


      12:00
    • 11:00

      Alnö IF F08 (hemma) F08


      13:00
    • 14:00

      Heffnersklubbans BK 1 (hemma) F05/06


      16:00
    • 15:10

      Alby FF Röd (borta) F05/06


      17:10
    • 16:00

      Selånger FK 3 (hemma) Div.3


      18:00
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:30

      Träning F02


      20:00
  • 11Mån
    v.37
    • 18:00

      Träning Elitettan


      19:30
    • 18:00

      Träning Div.3


      19:30
    • 20:00

      Sundsvalls FF (borta) F02


      22:00
  • 12Tis
    • 00:00

      Träning Div.3


      00:00
    • 17:30

      Träning F07


      19:00
    • 17:30

      Träning F05/06


      19:00
    • 17:30

      Träning Fotbollskola


      18:30
    • 18:00

      Matfors IF F02/03 (borta) F-03


      20:00
    • 18:00

      Giffarnas fotbollslekis Div.3


      19:00
    • 18:00

      Träning Elitettan


      19:30
    • 18:00

      Träning Elitettan


      19:30
    • 18:30

      Träning F09


      19:30
    • 18:30

      Träning F08


      19:30
    • 19:00

      Träning F-04


      20:30
    • 20:00

      Träning F02


      21:30
  • 13Ons
    • 18:00

      Träning F19


      19:30
    • 18:00

      Träning Elitettan


      19:30
    • 19:00

      Träning F-03


      20:30
  • 14Tor
    • 17:30

      Träning F-04


      19:00
    • 17:30

      Träning F08


      18:30
    • 17:30

      Träning F07


      19:00
    • 18:00

      Träning Elitettan


      19:30
    • 18:30

      Träning F05/06


      20:00
    • 19:00

      Träning F-03


      20:30
    • 20:00

      Träning F02


      21:30
  • 15Fre
    • 17:30

      Träning F-03


      19:00
    • 18:00

      Träning F19


      19:30
    • 18:00

      Träning Elitettan


      19:30
  • 16Lör
    • 09:00

      Sidsjö/Böle F10 - Minicup Fotbollskola


      14:00
    • 11:10

      Kungsnäs FC (borta) F07


      12:10
    • 12:00

      Söråkers FF F08/09 (hemma) F09


      13:00
    • 14:00

      Kiosk A-laget Div.3


      18:00
    • 16:00

      Holmalunds IF Alingsås (hemma) Elitettan


      18:00
  • 17Sön
    • 11:00

      Alnö IF F08 röd (borta) F08


      13:00
    • 11:10

      Alby FF Röd (borta) F05/06


      13:10
    • 12:20

      Söråkers FF F 04-06 (hemma) F05/06


      14:20
    • 13:00

      Söråkers FF (borta) Div.3


      15:00
    • 18:00

      Föräldramöte kort F-03


      19:00
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:30

      Träning F02


      20:00
  • 18Mån
    v.38
    • 18:00

      Träning Elitettan


      19:30
    • 20:00

      Njurunda IK 02-03 (hemma) F02


      22:00
  • 19Tis
    • 00:00

      Träning Div.3


      00:00
    • 17:30

      Träning F07


      19:00
    • 17:30

      Träning F05/06


      19:00
    • 17:30

      Träning F08


      18:30
    • 17:30

      Träning Fotbollskola


      18:30
    • 18:00

      Giffarnas fotbollslekis Div.3


      19:00
    • 18:00

      Träning Elitettan


      19:30
    • 18:00

      Träning Elitettan


      19:30
    • 18:30

      IFK Timrå F04/05 Vit (hemma) F-04


      20:30
    • 18:30

      Träning F09


      19:30
    • 20:00

      IFK Timrå F03 Vit (hemma) F-03


      22:00
  • 20Ons
    • 18:00

      Träning Elitettan


      19:30
    • 18:00

      Träning F19


      19:30
    • 19:00

      Sundsvalls FF (borta) Div.3


      21:00
  • 21Tor
    • 17:30

      Träning F-03


      19:00
    • 17:30

      Träning F08


      18:30
    • 17:30

      Träning F07


      19:00
    • 18:00

      Träning Elitettan


      19:30
    • 18:30

      Träning F05/06


      20:00
    • 20:00

      Träning F02


      21:30
  • 22Fre
  • 23Lör
    • 10:00

      Matfors IF F04 (borta) F-04


      12:00
    • 10:00

      Lucksta F08/09 (borta) F09


      11:00
    • 12:00

      Sidsjö-Böle IF F07 grön (hemma) F07


      13:00
    • 15:00

      Kiosk A-laget Div.3


      19:00
    • 17:00

      Hovås Billdal IF (hemma) Elitettan


      19:00
    • 17:00

      Funktionärer + bollflickor A-laget F07


      19:00
  • 24Sön
    • 10:00

      Njurunda IK 05 (borta) F-04


      12:00
    • 13:00

      Fränsta IK (borta) Div.3


      15:00
    • 15:00

      Kort möte om resan F-03


      15:30
    • 15:00

      Föräldramöte F03 Övrigt


      16:00
    • 18:00

      Träning F-03


      19:30
    • 18:30

      Träning F02


      20:00
  • 25Mån
    v.39
    • 18:00

      Umeå IK (hemma) F19


      19:20
    • 18:00

      Träning Elitettan


      19:30
  • 26Tis
    • 17:30

      Träning F08


      18:30
    • 17:30

      FÖRÄLDRAMATCH! F07


      18:30
    • 17:30

      Träning Fotbollskola


      18:30
    • 18:00

      Träning Elitettan


      19:30
    • 18:00

      Selånger FK F03 (borta) F-03


      20:00
    • 18:00

      Giffarnas fotbollslekis Div.3


      19:00
    • 18:00

      Träning Elitettan


      19:30
    • 18:30

      Träning F09


      19:30
    • 20:00

      IF Team Hudik 02 (hemma) F02


      22:00
  • 27Ons
    • 18:00

      Träning F19


      19:30
    • 18:00

      Träning Elitettan


      19:30
    • 18:00

      Träning F-03


      19:00
  • 28Tor
    • 17:30

      Träning F-03


      19:00
    • 17:30

      Träning F08


      18:30
      Backaplan - Kuben
    • 18:00

      Träning Elitettan


      19:30
  • 29Fre
  • 30Lör
    • Heldag

      Broccolicup F08

    • 06:00

      Inventering !!! F07


      15:00
    • 06:00

      Inventering Coop F-03


      15:00
    • 06:00

      Inventering Coop Birsta Div.3


      15:00
    • 12:00

      Växjö DFF (borta) Elitettan


      14:00
    • 16:00

      Piteå IF (borta) F19


      17:00