Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Råtorps IK

Följ

Råtorps IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Juni 2019

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.22
    • 12:00

      Östra Deje IK (hemma) Herrlaget


      14:00
    • 12:00

      Kiosk på herrmatch F-06


      14:00
    • 14:00

      Hertzöga BK gul (borta) P-06


      16:00
    • 16:00

      IFK Skoghall (hemma) P-09


      18:00
  • 2Sön
    • 13:45

      QBIK vit (borta) F-08/09


      15:45
    • 18:00

      Kioskpass DAM A-lag P-06


      20:00
  • 3Mån
    v.23
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F/P-10


      18:00
    • 17:15

      Träning F-08/09


      18:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 18:05

      Träning P-09


      19:15
    • 18:15

      Träning P-08


      19:15
    • 18:45

      Träning F-06


      20:15
    • 19:00

      Rävåsens IK Karlskoga (borta) Juniorlag Damer


      21:00
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
  • 4Tis
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning Dam


      19:30
    • 19:30

      Hertzöga BK gul (hemma) F-05


      21:30
  • 5Ons
  • 6Tor
    • 12:00

      Forshaga IF nord (borta) P-06


      14:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:15

      Träning P-06


      20:00
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
  • 7Fre
  • 8Lör
    • 09:15

      Match F-12


      11:00
    • 10:00

      Poolspel F/P-10


      14:00
    • 11:00

      Torsby IF/Västanvik (hemma) P-06


      13:00
    • 13:00

      FBK Karlstad 3 (hemma) P-07


      15:00
  • 9Sön
    • 00:00

      Poolspel F/P-11


      00:00
    • 10:00

      Poolspel lag blå F/P-11


      13:15
    • 10:00

      Poolspel lag vit F/P-11


      12:15
    • 12:00

      Skattkärrs IF röd (hemma) F-08/09


      13:00
    • 13:00

      Norrstrands IF (hemma) Juniorlag Damer


      15:00
    • 13:00

      KIF Kronoparken (borta) P-05


      15:00
    • 15:00

      Villastadens IF (borta) Dam


      17:00
    • 15:00

      IFK Ölme blå (hemma) P-08


      17:00
    • 17:00

      Hertzöga BK grön (hemma) F-07


      19:00
    • 17:00

      FBK Karlstad 3 (borta) Herrlaget


      19:00
    • 17:00

      Torsby IF/Västanvik (hemma) F-06


      19:00
    • 18:00

      Säffle FF/SK Sifhälla (borta) F-05


      20:00
    • 18:00

      Norrstrands IF vit (borta) P-09


      20:00
  • 10Mån
    v.24
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F/P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 17:15

      Träning F-08/09


      18:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:05

      Träning P-09


      19:15
    • 18:15

      Träning P-08


      19:15
    • 18:45

      Träning F-06


      20:15
    • 19:30

      Träning Juniorlag Damer


      21:00
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
  • 11Tis
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 19:00

      Träning F-05


      20:00
  • 12Ons
  • 13Tor
    • 17:15

      Träning F/P-10


      18:15
      Råtorps IP Stora Vallen
    • 18:00

      Träning F-06


      19:00
    • 18:15

      Träning P-06


      20:00
    • 18:45

      Hammarö FK vit (borta) P-08


      20:45
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
    • 19:00

      Träning F-05


      20:00
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
    • 20:00

      Träning F-05


      21:00
    • 20:00

      QBIK (borta) Juniorlag Damer


      22:00
  • 14Fre
  • 15Lör
    • Heldag

      Arvika cup P-08

    • 08:00

      Ödik Cup P-09


      19:00
    • 16:00

      KB Karlskoga FF vit (hemma) P-07


      18:00
  • 16Sön
    • 00:00

      Arvika cup P-08


      18:00
    • 08:00

      Ödik Cup P-09


      19:00
    • 11:45

      Kioskpass P-05


      15:00
    • 12:30

      Tvätt av matchkläder P-05


      15:00
    • 12:30

      Filipstads FF (hemma) P-05


      14:30
    • 15:00

      Råda IK gul (borta) P-06


      17:00
    • 17:00

      IFK Skoghall U (borta) Herrlaget


      19:00
  • 17Mån
    v.25
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:15

      Träning F-08/09


      18:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:05

      Träning P-09


      19:15
    • 18:15

      Träning P-08


      19:15
    • 18:45

      Träning F-06


      20:15
    • 19:30

      Träning Juniorlag Damer


      21:00
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
  • 18Tis
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning Dam


      19:30
    • 19:30

      IFK Skoghall DF vit (hemma) F-05


      21:30
  • 19Ons
  • 20Tor
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:00
    • 18:15

      Träning P-06


      20:00
    • 19:00

      Rävåsens IK Karlskoga 2 (borta) Dam


      21:00
    • 19:00

      Träning F-05


      20:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
    • 20:00

      Träning F-05


      21:00
  • 21Fre
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
  • 22Lör
  • 23Sön
    • 16:00

      Norrstrands IF (borta) F-05


      18:00
    • 17:00

      IK Arvika Fotboll 1 (hemma) F-06


      19:00
    • 17:00

      Sommarro IF (hemma) P-08


      19:00
    • 19:00

      Forshaga/Ulvsby (borta) P-05


      21:00
    • 19:00

      Tvätt av matchkläder P-05


      19:00
    • 19:00

      IFK Munkfors (hemma) Dam


      21:00
  • 24Mån
    v.26
  • 25Tis
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 18:00

      Träning Dam


      19:30
    • 19:30

      Årjängs IF (hemma) F-05


      21:30
  • 26Ons
    • 17:45

      Träning F-08/09


      18:00
    • 18:00

      Hertzöga BK grön (hemma) F-08/09


      20:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 19:00

      Hertzöga BK (hemma) Dam


      21:00
    • 19:00

      Träning Juniorlag Damer


      21:00
  • 27Tor
    • 12:10

      Vara SK (hemma) F-06


      13:10
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:15

      Träning F/P-10


      18:15
    • 18:15

      Träning P-06


      20:00
    • 18:50

      IFK Fjärås (borta) F-06


      19:50
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
    • 20:00

      Träning F-05


      21:00
  • 28Fre
    • 08:50

      BK Asterio (hemma) F-06


      09:50
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 18:00

      Träning Juniorlag Damer


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:30

      Hertzöga BK gul (hemma) P-05


      20:30
  • 29Lör
    • 11:20

      Eskilsminne IF (borta) F-06


      12:20
  • 30Sön
    • 11:00

      Kils AIK FK (borta) P-06


      13:00
    • 17:00

      Kiosk för damlaget P-07


      20:00
    • 18:00

      Hertzöga BK 2 (hemma) Dam


      20:00
    • 18:00

      Forshaga IF 2 (borta) Herrlaget


      20:00