Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Råtorps IK

Följ

Råtorps IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Maj 2019

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.18
    • 15:00

      Träningsmatch FBK P-07


      16:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 18:00

      Träning F-08/09


      19:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 20:00

      Träning P-05


      21:00
  • 2Tor
    • 17:00

      Träning P-06


      18:45
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 17:15

      Träning F/P-10


      18:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:00
    • 18:00

      Träning F-05


      19:00
    • 18:45

      Träning Juniorlag Damer


      20:00
    • 19:00

      Träning F-05


      20:00
    • 19:00

      Forshaga IF 2 (hemma) Herrlaget


      21:00
    • 19:50

      Träning Dam


      21:00
  • 3Fre
    • 16:00

      Träning P-06


      17:00
    • 16:30

      Träning F-07


      18:00
    • 17:00

      Träning F-08/09


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Kickoff 2019 F-07


      20:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 19:30

      IK Arvika Fotboll (borta) Dam


      21:30
  • 4Lör
    • 11:00

      Hertzöga BK (borta) Juniorlag Damer


      13:00
    • 11:00

      Norrstrands IF röd (hemma) F-08/09


      13:00
    • 11:00

      Hertzöga BK vit (hemma) P-08


      13:00
    • 12:00

      Karlstads BK 2 (hemma) Herrlaget


      14:00
    • 14:10

      Match F/P-10


      16:40
    • 16:30

      seriepremiär F-05


      18:00
  • 5Sön
    • 11:00

      Eda United (borta) F-07


      13:00
    • 13:00

      FBK Karlstad 4 (hemma) P-09


      15:00
    • 15:00

      SK Sifhälla/Säffle FF blå (hemma) P-07


      17:00
    • 17:30

      IFK Munkfors (hemma) F-06


      19:30
  • 6Mån
    v.19
    • 17:00

      Träning F/P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 17:15

      Träning F-05


      18:00
    • 17:15

      Träning F-08/09


      18:15
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:00
    • 18:05

      Träning P-09


      19:15
    • 18:15

      Träning P-08


      19:15
    • 18:45

      Träning F-06


      20:15
    • 19:30

      Träning Juniorlag Damer


      21:00
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
  • 7Tis
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning Dam


      19:30
    • 19:00

      Träning F-05


      20:00
  • 8Ons
  • 9Tor
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:15

      Träning F/P-10


      18:15
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:00
    • 18:15

      Träning P-06


      20:00
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
    • 20:00

      Träning F-05


      21:00
  • 10Fre
    • 16:00

      Träning P-07


      17:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:30

      Träning F-07


      18:00
    • 17:30

      Hertzöga BK (borta) F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning Juniorlag Damer


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 19:00

      Ulvsby IF (borta) Herrlaget


      21:00
  • 11Lör
    • 10:00

      Poolspel F/P-10


      13:00
    • 11:00

      Rävåsens IK Karlskoga röd (borta) F-08/09


      13:00
    • 11:00

      Råda IK svart (hemma) P-06


      13:00
    • 12:00

      Hertzöga BK gul (borta) P-07


      14:00
    • 13:00

      Eda IF (hemma) Dam


      15:00
  • 12Sön
    • 14:00

      IFK Ölme (hemma) P-05


      16:00
    • 15:00

      Poolspel F/P-11


      17:45
    • 15:00

      Hertzöga BK (borta) F-06


      17:00
    • 16:00

      Hammarö FK nord (borta) P-09


      18:00
    • 16:00

      IF Nyedshov (borta) P-08


      18:00
    • 17:00

      Mallbackens IF Sunne (hemma) F-07


      19:00
    • 19:00

      Skattkärrs IF (hemma) F-05


      21:00
  • 13Mån
    v.20
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning F/P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:15

      Träning F-08/09


      18:15
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:05

      Träning P-09


      19:15
    • 18:15

      Träning P-08


      19:15
    • 18:45

      Träning F-06


      20:15
    • 19:30

      Träning Juniorlag Damer


      21:00
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
  • 14Tis
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:45

      Hjärtebarnsloppet P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 19:00

      Träning F-05


      20:00
    • 19:00

      IK Arvika Fotboll (borta) Dam


      21:00
  • 15Ons
  • 16Tor
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:15

      Träning F/P-10


      18:15
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:00
    • 19:00

      Träning P-06


      20:00
    • 19:00

      Träning F-05


      20:00
      Råtorps IP
      Anteckning: Löpning
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
    • 20:00

      Träning F-05


      21:00
  • 17Fre
  • 18Lör
    • 10:00

      FBK Karlstad 3 (hemma) P-08


      12:00
    • 10:00

      Kils AIK (hemma) P-09


      12:00
    • 11:00

      Mallbackens IF Sunne (borta) Juniorlag Damer


      13:00
    • 11:45

      Torsby IF/Västanvik vit (borta) F-07


      13:45
    • 15:00

      IK Arvika Fotboll 1 (borta) P-07


      17:00
  • 19Sön
    • 11:00

      Mallbackens IF Sunne (hemma) F-05


      13:00
    • 13:00

      Skattkärrs IF blå (hemma) F-08/09


      14:00
    • 16:00

      IFK Skoghall 2 (borta) P-05


      18:00
    • 17:00

      Derby på Tingvalla! F-07


      19:00
    • 17:00

      Mallbackens IF (hemma) F-06


      19:00
  • 20Mån
    v.21
    • 17:00

      Träning F/P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 17:15

      Träning F-08/09


      18:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:05

      Träning P-09


      19:15
    • 18:15

      Träning P-08


      19:15
    • 18:45

      Träning F-06


      20:15
    • 19:00

      Bråtens IK (borta) Dam


      21:00
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
    • 19:30

      Träning Juniorlag Damer


      21:00
  • 21Tis
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning Dam


      19:30
    • 19:00

      Träning F-05


      20:00
  • 22Ons
  • 23Tor
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:15

      Träning F/P-10


      18:15
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:00
    • 18:15

      Träning P-06


      20:00
    • 19:00

      Träning F-05


      20:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
    • 20:00

      Träning F-05


      21:00
  • 24Fre
  • 25Lör
    • 11:00

      Karlskoga SK (borta) P-05


      13:00
    • 13:00

      IFK Kristinehamn blå (hemma) F-08/09


      15:00
    • 16:30

      IFK Skoghall DF (hemma) F-05


      18:30
  • 26Sön
    • 00:00

      Poolspel F/P-11


      00:00
    • 10:00

      Poolspel F/P-10


      14:00
    • 11:00

      IK Vikings FK (borta) F-06


      13:00
    • 11:00

      Hertzöga BK gul (borta) P-09


      13:00
    • 13:00

      Poolspel-RIK vit F/P-11


      16:00
    • 14:00

      Poolspel-RIK blå F/P-11


      16:00
    • 14:00

      Karlstads BK vit (borta) P-08


      16:00
    • 15:00

      Karlstads BK blå (hemma) P-07


      17:00
    • 17:00

      IFK Skoghall DF blå (hemma) F-07


      19:00
  • 27Mån
    v.22
    • 17:00

      Träning F/P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 17:15

      Träning F-08/09


      18:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 18:05

      Träning P-09


      19:15
    • 18:15

      Träning P-08


      19:15
    • 18:45

      Träning F-06


      20:15
    • 19:30

      Träning Juniorlag Damer


      21:00
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
  • 28Tis
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning Dam


      19:30
    • 19:00

      Träning F-05


      20:00
    • 19:00

      Rävåsens IK Karlskoga (borta) Juniorlag Damer


      21:00
  • 29Ons
  • 30Tor
    • 13:00

      IK Arvika Fotboll (borta) F-07


      15:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:15

      Träning F/P-10


      18:15
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:00
    • 18:15

      Träning P-06


      20:00
    • 19:00

      FBK Karlstad 5 (borta) P-07


      21:00
    • 19:00

      Träning F-05


      20:00
    • 19:30

      Träning Dam


      21:00
    • 20:00

      Träning F-05


      21:00
  • 31Fre
    • 16:30

      Träning F-07


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:30

      Träning P-07


      18:00
    • 18:00

      Träning Juniorlag Damer


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:30

      Karlstads BK röd (hemma) P-05


      20:30