Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Råsunda IS

Följ

Råsunda IS

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Februari 2020

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.5
    • 08:30

      Planeringsdag Styrelse Råsunda IS


      19:00
    • 09:00

      Träningsmatch: IK Frej-Råsunda F-07


      10:30
    • 09:30

      Träning P-09


      11:00
    • 09:30

      Träning P-07


      11:00
    • 14:30

      Träning P-11


      15:50
    • 17:45

      Högalids IF (borta) Seniorlag Herrar


      19:45
  • 2Sön
    • 09:00

      Träning P-09


      10:00
    • 09:00

      Februaricupen P-12


      15:00
    • 12:00

      Träning P-10


      13:00
    • 17:00

      Danderyds SK IBF (hemma) P-06/07


      19:00
    • 17:15

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träningsmatch Seniorlag Herrar


      20:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
  • 3Mån
    v.6
  • 4Tis
  • 5Ons
  • 6Tor
  • 7Fre
    • 16:30

      Träning P-13


      17:30
  • 8Lör
    • 09:30

      Träning P-07


      11:00
    • 09:30

      Träning P-09


      11:00
    • 09:30

      Träningsmatch P-10


      11:00
    • 14:30

      Träning P-11


      15:45
  • 9Sön
    • 11:00

      Träning P-12


      12:00
    • 11:30

      Reymersholms IK (hemma) P-08


      13:00
    • 12:00

      Träning P-10


      13:00
    • 13:00

      AIK IBF (A) (hemma) P-08/09/10


      15:00
    • 14:00

      AIK IBF (hemma) P-06/07


      16:00
    • 15:00

      Sundbybergs IK (hemma) Seniorlag Herrar


      17:00
    • 15:00

      Träningsmatch, Råsunda IS-Kalhälls FF F-07


      16:30
    • 17:15

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:00
    • 19:00

      träningsmatch Seniorlag Herrar


      21:30
  • 10Mån
    v.7
  • 11Tis
  • 12Ons
  • 13Tor
  • 14Fre
    • 16:30

      Träning P-13


      17:30
    • 19:00

      Ekerö IK (D) (borta) P-06/07


      21:00
      Tappströms bollhall
      Serie: Pantamera Pojkar Blå Medel Svår A
      Samlingstid: 18:15
      Anteckning: Matchdags!
      Obligatoriskt med glasögon! Ta med vattenflaska och något att äta efter matchen för att få lite ny energi.
      Samling 45 minuter innan matchstart.
      Väl mött!
      Resultat och referat
  • 15Lör
    • 09:30

      Råsunda IS Vit (hemma) P-09


      11:00
    • 09:30

      Råsunda IS P09 (hemma) P-08


      11:00
    • 09:45

      Järfälla-CUP P-11


      15:00
    • 10:00

      Tränarmöte F-06


      15:00
    • 11:00

      Täby FC (B) (borta) P-08/09/10


      13:00
    • 14:40

      Vintercupen 2020 P-07


      19:20
    • 15:20

      IFK Lidingö P-08 A2 (hemma) P-07


      16:20
    • 16:40

      FC Djursholm 2 (borta) P-07


      17:40
    • 18:00

      Enskede IK (hemma) P-07


      19:20
  • 16Sön
    • 09:00

      Järfälla FF Inomhuscup P-12


      15:00
    • 11:00

      Spånga IS P08-7 (hemma) P-08


      13:00
    • 12:00

      Träning P-10


      13:00
    • 14:00

      Lagaktivitet: pingis och söndagsfilm hos Håkan P-06/07


      17:55
    • 17:15

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:45

      Bro IK (borta) Seniorlag Herrar


      19:45
    • 18:00

      Träning F-06


      19:00
    • 18:15

      Stockholm Cup Seniorlag Herrar


      22:00
    • 18:55

      Lagaktivitet - Se Råsundas A-lag spela mot Boo i Stockholm cup P-08


      21:00
  • 17Mån
    v.8
  • 18Tis
  • 19Ons
    • 16:30

      Träning F-07


      17:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning F-13


      18:30
    • 18:30

      Föräldrarföreningsmöte P-10


      19:00
    • 18:30

      Träning P-10


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:45

      Träning P-06/07


      20:30
    • 20:30

      Träning Seniorlag Herrar


      22:00
  • 20Tor
  • 21Fre
    • 16:30

      Träning P-13


      17:30
  • 22Lör
    • 09:30

      Träning P-07


      11:00
    • 14:30

      Träning P-11


      15:45
  • 23Sön
    • 11:00

      Träning P-12


      12:00
    • 11:00

      Träning P-08


      13:00
    • 12:00

      Träning P-10


      13:00
    • 17:15

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
  • 24Mån
    v.9
  • 25Tis
  • 26Ons
  • 27Tor
  • 28Fre
    • 16:30

      Träning P-13


      17:30
  • 29Lör