Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Råsunda IS

Följ

Råsunda IS

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

September 2019

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.35
    • 09:00

      Täby FK 22 (borta) P-09


      11:00
    • 10:00

      Träningsmatch F-07


      11:00
    • 10:00

      Vendelsö IK (A) (Div 4) (hemma) Seniorlag Herrar


      12:00
    • 11:15

      Ursvik IK Svart 1 (hemma) P-08


      13:15
    • 12:00

      Ursvik IK 2 (hemma) P-07


      14:00
    • 14:30

      Stockholms IF Midia (borta) P-05


      16:30
    • 15:00

      Träning P-12


      16:00
    • 16:00

      Bergfoten IBK (Div 4) (borta) Seniorlag Herrar


      18:00
  • 2Mån
    v.36
  • 3Tis
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
  • 4Ons
  • 5Tor
    • 16:00

      Träning F-07


      17:00
    • 16:30

      Träning P-13


      17:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:30

      Träning P/F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Föräldramöte P/F-10


      19:00
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
    • 18:30

      Träning F-07


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Målvaktsträning P-07


      20:00
  • 6Fre
  • 7Lör
    • 09:00

      IF Brommapojkarna 7 (borta) P-11


      11:00
    • 10:00

      Ursvik IK Gul 2 (hemma) P-09


      12:00
    • 10:15

      Kungsängens IF 1 (borta) F-07


      11:15
    • 11:15

      Vasalunds IF UM (borta) P-08


      13:15
    • 12:00

      AIK FF 4 (borta) F-06


      14:00
    • 12:00

      Sundbybergs IK Grön (borta) P/F-10


      14:00
    • 13:20

      Ekerö IK Vit (borta) P-07


      15:30
    • 17:30

      Hässelby SK FF 1 (borta) F-07


      18:30
  • 8Sön
    • 09:00

      IF Brommapojkarna 14 (borta) P-11


      11:00
    • 10:30

      Djurgårdens IF FF 8 (borta) P-04


      12:30
    • 11:00

      Styrketräning med personlig tränare F-07


      12:30
    • 11:00

      Teamlöpning Hagaparken P-09


      14:00
    • 15:00

      Träning P-12


      16:00
    • 15:15

      Spånga IS FK 8 (borta) P-09


      17:15
    • 15:15

      Karlbergs BK Grön 3 (borta) P-08


      17:15
    • 16:30

      Gröndals IK 2 (hemma) P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 19:00

      Idrottsgatans BK (borta) Seniorlag Herrar


      21:00
  • 9Mån
    v.37
  • 10Tis
  • 11Ons
  • 12Tor
    • 16:00

      Träning F-07


      17:00
    • 16:30

      Träning P-13


      17:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:30

      Träning P/F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
  • 13Fre
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
  • 14Lör
    • 10:00

      Sollentuna FK 7 (hemma) P-09


      12:00
    • 10:00

      Bro IK Blå (borta) P-09


      12:00
    • 10:15

      Ängby IF 3 (hemma) F-07


      11:15
    • 11:00

      Apollon Solna FK Svart (borta) P/F-10


      13:00
    • 11:30

      AIK FF 3 (hemma) F-07


      12:30
    • 13:00

      Djurgårdens IF FF 10 (hemma) P-11


      15:00
    • 14:00

      Djurgårdens IF FF 7 (hemma) P-11


      16:00
    • 15:00

      Vallentuna BK DF 2 (borta) F-06


      17:00
    • 15:00

      Ekerö IK 2:Blå (hemma) P-08


      17:00
    • 15:00

      Ursvik IK (borta) Seniorlag Herrar


      17:00
  • 15Sön
    • 10:50

      Spånga IS 4 (hemma) P-07


      13:00
    • 11:00

      Träningsmatch P/F-06/07


      13:00
    • 11:00

      Ursvik IK Svart3 (hemma) P/F-10


      13:00
    • 12:00

      IFK Lidingö FK 3 (borta) P-05


      14:00
    • 12:30

      IFK Lidingö FK 5 blå (hemma) P-08


      14:30
    • 14:30

      Järla IF FK Svart (hemma) P-04


      16:30
    • 15:00

      Träning P-12


      16:00
  • 16Mån
    v.38
  • 17Tis
  • 18Ons
  • 19Tor
    • 16:00

      Träning F-07


      17:00
    • 16:30

      Träning P-13


      17:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:30

      Träning P/F-10


      18:30
    • 18:00

      Teambuilding - Solna brandstation P-09


      19:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
  • 20Fre
  • 21Lör
    • 09:00

      Ekerö IK 2:Blå (borta) P-11


      11:00
    • 10:00

      Sollentuna FK 12 (hemma) P-09


      12:00
    • 10:00

      Ursvik IK P08Vit 2 (borta) P-08


      12:00
    • 10:15

      Vasalunds IF Svart (borta) F-07


      11:15
    • 10:30

      Enebybergs IF 1 (hemma) F-06


      12:30
    • 13:45

      Ursvik IK Gul (borta) F-07


      14:45
    • 15:00

      Träning P-08


      16:30
    • 15:50

      Angby IF Rvg 3 (borta) P-07


      18:00
    • 16:00

      Apollon Solna FK Röd (borta) P/F-10


      18:00
  • 22Sön
    • 10:00

      FK Bromma Grön (borta) P-09


      12:00
    • 12:30

      Saltsjöbadens IF 2 (borta) P-04


      14:30
    • 12:45

      Vaxholms IBF (A) (borta) Seniorlag Herrar


      14:45
    • 12:45

      IFK Lidingö FK 8 blå (borta) P-05


      14:45
    • 12:45

      Karlbergs BK Vit 1 (borta) P-08


      14:45
    • 15:00

      Träning P-12


      16:00
    • 16:00

      IFK Lidingö FK 5 vit (borta) P-11


      18:00
  • 23Mån
    v.39
  • 24Tis
  • 25Ons
  • 26Tor
    • 16:00

      Träning F-07


      17:00
    • 16:30

      Träning P-13


      17:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:30

      Träning P/F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
  • 27Fre
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 19:00

      IFK Viksjö 2 (borta) F-06


      21:00
  • 28Lör
    • 09:30

      Duvbo IK (A) (borta) P-08/09/10


      11:30
    • 11:15

      Åkersberga BK Grön (hemma) P-09


      13:15
    • 11:30

      Ekerö IK Gul (hemma) F-07


      12:30
    • 12:00

      Ursvik IK 6 (borta) P-11


      14:00
    • 13:00

      Ekerö IK 3:Gul (borta) P/F-10


      15:00
    • 14:00

      Bollstanäs SK Vit (hemma) F-07


      15:00
    • 15:00

      Träning P-08


      16:30
    • 15:00

      IBF Offensiv Lidingö (borta) P/F-06/07


      17:00
    • 16:00

      Bromstens IK (borta) Seniorlag Herrar


      19:00
    • 16:00

      Bromstens IK (borta) Seniorlag Herrar


      18:00
    • 16:00

      Boo FF 6 (hemma) P-04


      18:00
  • 29Sön
    • 10:00

      Kista SC KFUM RÖD (borta) P-09


      12:00
    • 11:00

      Kälvesta FBC (hemma) Seniorlag Herrar


      13:00
    • 11:15

      Bromstens IK P08Svart (hemma) P-08


      13:15
    • 12:00

      Vasalund IF Huvudsta (hemma) P-07


      13:30
    • 12:00

      Ekerö IK 3:Blå (hemma) P/F-10


      14:00
    • 12:30

      IF Brommapojkarna 14 (hemma) P-08


      14:30
    • 14:00

      IFK Lidingö FK 11 blå (borta) P-11


      16:00
    • 15:00

      Träning P-12


      16:00
    • 15:00

      Match mot Apollon P-12


      16:30
    • 16:30

      Spånga IS FK 4 (hemma) P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 18:00

      Djurgårdens IF FF 8 (hemma) P-04


      20:00
  • 30Mån
    v.40