Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Råsunda IS

Följ

Råsunda IS

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Maj 2019

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.18
  • 2Tor
    • 16:00

      Träning F-07


      17:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:30

      Träning P/F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:30

      Träning P/F-06/07


      19:30
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
  • 3Fre
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 18:30

      Spånga IS FK 4 (borta) P-05


      20:30
    • 19:00

      Nockebyhovs IF (hemma) P/F-10


      20:00
  • 4Lör
    • 08:20

      AIK 6 (hemma) P-07


      10:30
    • 10:15

      IFK Lidingö FK 4 vit (hemma) F-07


      11:15
    • 12:00

      Karlbergs BK grön 2 (borta) P-11


      14:00
    • 12:00

      Ursvik IK Blå3 (borta) P/F-10


      14:00
    • 12:45

      AIK FF 2 (hemma) F-07


      13:45
    • 15:00

      Ängby IF Blå (hemma) P-08


      17:00
    • 16:00

      Picknick och AIKs damer på Friends F-07


      20:00
  • 5Sön
    • 10:00

      Spånga IS FK 3 (hemma) P-09


      12:00
    • 11:00

      Ursvik IK Svart 2 (borta) P-09


      13:00
    • 11:15

      AIK FF 6 (hemma) P-08


      13:15
    • 11:45

      Enebybergs IF 1 (borta) F-06


      13:45
    • 12:45

      Ekerö IK 1:Gul (borta) P-11


      14:45
    • 14:00

      Teambuilding Måla och Lära F-06


      16:00
    • 15:00

      Träning P-12


      16:00
    • 16:30

      födelsekalas P/F-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 18:00

      Polonia Falcons FF (borta) Seniorlag Herrar


      20:00
  • 6Mån
    v.19
  • 7Tis
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 19:30

      Träning P-05


      21:00
  • 8Ons
  • 9Tor
    • 16:00

      Träning F-07


      17:00
    • 16:30

      Träning F-06


      17:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:30

      Träning P/F-10


      18:30
    • 18:00

      Föräldramöte Råsunda IS P09 P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning P/F-06/07


      19:30
  • 10Fre
  • 11Lör
    • 09:00

      Sundbybergs IK Svart (hemma) P-11


      11:00
    • 10:00

      IFK Viksjö 5 (hemma) P-09


      12:00
    • 10:00

      Sollentuna FK 1 (borta) F-07


      11:00
    • 10:15

      Ängby IF Grön 2 (borta) P-09


      12:15
    • 16:15

      Hässelby SK FF 6 (borta) P-08


      18:15
  • 12Sön
    • 08:20

      Ekerö gul (borta) P-07


      10:30
    • 09:00

      IFK Viksjö 3 (borta) F-07


      10:00
    • 10:00

      Spontanturnering P/F-06/07


      16:00
    • 11:15

      Apollon Solna FK 2 (borta) P-08


      13:15
    • 12:00

      IF Brommapojkarna 11 (borta) P/F-10


      14:00
    • 13:00

      IF Brommapojkarna 13 (hemma) P/F-10


      15:00
    • 15:00

      IFK Lidingö FK 7 (hemma) P-11


      17:00
    • 15:00

      Träning P-12


      16:00
    • 16:00

      Boo FF 6 (hemma) P-04


      18:00
    • 17:00

      Internträningsmatch P-08


      18:30
    • 18:00

      IFK Lidingö FK 8 blå (hemma) P-05


      20:00
  • 13Mån
    v.20
  • 14Tis
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 19:30

      Träning P-05


      21:00
  • 15Ons
  • 16Tor
    • 16:00

      Träning F-07


      17:00
    • 16:30

      Träning F-06


      17:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:30

      Träning P/F-10


      18:30
      Råsunda IP
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning P/F-06/07


      19:30
  • 17Fre
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 17:30

      Träning P-09


      18:30
    • 18:00

      Vasalunds IF Solna 2 (borta) P/F-10


      20:00
  • 18Lör
    • 08:20

      Sollentuna 8 (hemma) P-07


      10:30
    • 08:30

      Cafe Råsunda P-07


      15:00
    • 11:30

      Spånga IS FK 1 (hemma) F-07


      12:30
    • 12:45

      IFK Viksjö 2 (hemma) F-07


      13:45
    • 13:00

      Karlbergs BK grön 1 (borta) P-11


      15:00
    • 15:00

      Sollentuna FK 21 (hemma) P-08


      17:00
    • 17:00

      IF Brommapojkarna 5 (borta) P-11


      19:00
  • 19Sön
    • 10:00

      Bollstanäs SK 2 Svart (hemma) P-09


      12:00
    • 11:15

      Sundbybergs IK Gul (borta) P-09


      13:15
    • 11:15

      Norrtulls SK vit 2 (hemma) P-08


      13:15
    • 12:00

      Vasalunds IF Solna 3 (hemma) P/F-10


      14:00
    • 14:30

      Stocksunds IF FCD (hemma) P-04


      16:30
    • 15:00

      Träning P-12


      16:00
    • 16:30

      IFK Lidingö FK 3 (hemma) P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 18:00

      Qaran IKF (borta) Seniorlag Herrar


      20:00
    • 18:00

      Qaran IKF (borta) Seniorlag Herrar


      19:00
  • 20Mån
    v.21
  • 21Tis
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 19:30

      Träning P-05


      21:00
  • 22Ons
  • 23Tor
    • 16:00

      Träning F-07


      17:00
    • 16:30

      Träning F-06


      17:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:15

      Lagfotografering F-07


      18:15
    • 17:30

      Träning P/F-10


      18:30
    • 17:30

      Träning P/F-10


      18:30
    • 17:45

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Lagfotografering P-08


      19:00
    • 18:15

      Träning P/F-06/07


      19:30
    • 18:20

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Lagfoto F-06


      19:30
    • 18:30

      Fotografering P-05


      19:30
    • 19:10

      Lagfotografering P-04


      20:00
  • 24Fre
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:15

      IF Brommapojkarna 22 (hemma) P-09


      19:15
    • 18:00

      AIK FF 9 (borta) P/F-10


      20:00
    • 18:45

      FK Bromma Svart (borta) F-07


      19:45
    • 20:00

      Idrottsgatans BK (hemma) Seniorlag Herrar


      21:00
    • 20:00

      Idrottsgatans BK (hemma) Seniorlag Herrar


      22:00
  • 25Lör
    • 09:00

      IF Brommapojkarna 6 (borta) P-09


      11:00
    • 15:00

      Träning P-08


      16:30
    • 17:50

      Lennart Johansson Academy Trophy P-08


      20:00
  • 26Sön
    • 09:00

      Djurgårdens IF FF 14 (hemma) P-11


      11:00
    • 10:50

      Djurgården IF 8 (borta) P-07


      12:30
    • 11:00

      AIK FF 10 (hemma) P/F-10


      13:00
    • 12:30

      Sollentuna FK 8 (hemma) P-08


      14:30
    • 13:00

      Ängby IF 2 (hemma) P-04


      15:00
    • 14:30

      match mot Apollo P-12


      16:00
    • 15:00

      IF Brommapojkarna 12 (hemma) P-11


      17:00
    • 15:00

      IK Frej Täby FK Gul (borta) F-06


      17:00
    • 15:15

      Gröndals IK 2 (borta) P-05


      17:15
  • 27Mån
    v.22
  • 28Tis
    • 17:00

      Träning F-07


      18:00
    • 19:30

      Träning P-05


      21:00
  • 29Ons
  • 30Tor
    • Heldag

      Göteborg Cup P-05

    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:30

      Träning P/F-10


      18:30
    • 18:00

      Vallentuna mot Råsunda IS F-06


      19:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
  • 31Fre