Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Råsunda IS

Följ

Råsunda IS

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Råsunda IS
Välj lag

Oktober 2019

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.40
  • 2Ons
  • 3Tor
    • 16:00

      Träning F-07


      17:00
    • 16:30

      Träning P-13


      17:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:30

      Träning P/F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:15

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 20:00

      Träning A-lag Damer


      21:30
  • 4Fre
    • 17:00

      Träningsmatch Täby FF P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 20:00

      IF Lokomotiv Blackeberg (hemma) Seniorlag Herrar


      21:00
    • 20:00

      IF Lokomotiv Blackeberg (hemma) Seniorlag Herrar


      22:00
    • 20:00

      Sundbybergs IK Grön (borta) P-04


      22:00
  • 5Lör
    • 13:00

      Match AIK-Örebro 5 oktober kl 15.00 F-06


      17:00
    • 15:00

      Träning P-08


      16:30
    • 16:45

      Åkersberga IBF (B) (borta) Seniorlag Herrar


      18:45
  • 6Sön
    • Heldag

      Oktober Knatte Cup P-12

    • 09:00

      Bele Barkarby IF IBF (hemma) P-08/09/10


      11:00
    • 09:00

      Sollentuna FK 6 (hemma) F-06


      11:00
    • 11:00

      Väsby AIK (A) (hemma) P/F-06/07


      13:00
    • 14:20

      Ekerö IK (borta) P-07


      16:30
    • 15:00

      Saltsjöbadens IF 2 (hemma) P-04


      17:00
    • 16:00

      Viggbyholms IK FF (borta) A-lag Damer


      17:00
  • 7Mån
    v.41
  • 8Tis
  • 9Ons
  • 10Tor
    • 16:00

      Träning F-07


      17:00
    • 16:30

      Träning P-13


      17:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:30

      Träning P/F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 20:00

      Träning A-lag Damer


      21:30
  • 11Fre
    • 16:30

      Träning P-13


      17:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
  • 12Lör
    • 09:40

      Cup: Märsta games F-07


      16:00
    • 11:00

      Väsby AIK (B) (borta) P/F-06/07


      13:00
    • 14:00

      Ängby IF (A) (borta) P-08/09/10


      16:00
      Ärvingehallen
      Serie: Pantamera Pojkar Blå Lätt Lätt B
      Samlingstid: 13:30
      Anteckning: Hej, vi träffas i hallen som ligger i Ärvinge.
      Resultat och referat
    • 15:00

      Täby FK 41 (borta) F-06


      17:00
    • 15:00

      Träning P-08


      16:30
  • 13Sön
    • 10:00

      CUP på Läroverket P-11


      12:00
    • 13:30

      Stocksunds IF FCD (hemma) P-04


      15:30
    • 15:00

      Träning P-12


      16:00
    • 16:30

      Hässelby SK FF 3 (hemma) P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
  • 14Mån
    v.42
  • 15Tis
  • 16Ons
  • 17Tor
    • 16:00

      Träning F-07


      17:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:30

      Träning P/F-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
  • 18Fre
    • 16:30

      Träningsmatch Råsunda IS P-09


      18:30
    • 16:30

      Träning P-13


      17:30
    • 17:00

      Träningsmatch P/F-10


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
  • 19Lör
    • 09:00

      Bro IK Blå (hemma) F-06


      11:00
    • 14:00

      Nackamästerskapen F-07


      00:00
    • 15:00

      Träning P-08


      16:30
    • 15:30

      Träningsmatch Sollentuna P-09


      17:00
  • 20Sön
    • 00:00

      Nackamästerskapen F-07


      14:00
    • 09:00

      Hässelby SK IBK (C) (hemma) P-08/09/10


      11:00
    • 12:15

      Högalids IF (hemma) Seniorlag Herrar


      14:15
    • 13:00

      Romario Cupen P-11


      16:00
    • 13:30

      Ängby IF 2 (hemma) P-04


      15:30
    • 15:00

      Träning P-12


      16:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
  • 21Mån
    v.43
  • 22Tis
  • 23Ons
  • 24Tor
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:30

      Träning P/F-10


      18:30
    • 18:00

      Träningsmatch Ursviks IK P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 19:00

      Årsta FF P08:2 (hemma) P-08


      20:00
  • 25Fre
    • 16:30

      Träning P-13


      17:30
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
  • 26Lör
  • 27Sön
    • 00:00

      Botkyrka 9an Cup F-06


      18:00
    • 15:00

      Träning P-12


      16:00
    • 16:30

      Vasalund H (hemma) P-07


      18:30
  • 28Mån
    v.44
  • 29Tis
  • 30Ons
  • 31Tor
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:30

      Träning P/F-10


      18:30
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00