Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Råsunda IS

Följ

Råsunda IS

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Råsunda IS
Välj lag

November 2018

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.44
    • 17:15

      Träning F-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning P/F-06/07


      19:30
  • 2Fre
  • 3Lör
  • 4Sön
  • 5Mån
    v.45
    • 16:30

      Träning F-07


      17:30
    • 17:15

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Föräldrarmöte F-06


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P/F-10


      19:30
    • 18:30

      Föräldramöte P-06


      19:30
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 18:30

      Träning P/F-06/07


      20:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:30
  • 6Tis
    • 20:00

      Träning P-04


      21:30
    • 20:00

      Träning P-04


      21:30
  • 7Ons
  • 8Tor
    • 16:30

      Träning P/F-10


      17:30
    • 17:15

      Träning F-07


      18:30
    • 17:15

      Träning P-09


      18:45
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 18:15

      Träning P-08


      20:15
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      19:30
    • 18:30

      Träning P/F-06/07


      19:30
    • 20:00

      Träning P-04


      21:30
  • 9Fre
    • 17:15

      Träning P-05


      19:00
  • 10Lör
  • 11Sön
    • 09:50

      IFK Lidingö FK (hemma) P-04


      19:00
      järfällavallen
      Serie: Novemberelvan 2018
      Samlingsinfo: Klubbhuset
      Samlingstid: 08:30
      Anteckning: Utomhuscup uppvärmt konstgräs. Matcher om 2 x 15 minuter. Glöm inte vara kläder och mat eller pengar till mat.
      Första matchen startar kl 9:50 och sista matchen i gruppspelet startar 14:30. Går vi vidare till slutspel fortsätter matcherna under eftermiddagen. Finalen är klar kl 19:00 så det är den allra senaste tiden för avslut.
      Resultat och referat
    • 15:00

      Träning P-07


      16:30
    • 16:00

      Farsta IBK (B) (hemma) P/F-06/07


      18:00
    • 16:00

      Träning P-09


      17:30
  • 12Mån
    v.46
    • 16:30

      Träning F-07


      17:30
    • 17:15

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Avslutning P/F-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P/F-10


      19:30
    • 18:15

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P/F-06/07


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:30
  • 13Tis
    • 20:00

      Träning P-04


      21:30
  • 14Ons
  • 15Tor
    • 14:30

      ICA kundkväll F-06


      17:00
    • 16:30

      Träning P-09


      17:30
    • 16:55

      ICA kundkväll F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 18:00

      Råsunda IS avslutning P-08


      19:30
    • 18:00

      Råsunda IS Fotboll - Avslutning P-09


      19:30
    • 18:00

      Höstavslutning F-07


      19:30
    • 18:00

      Råsunda IS Fotboll - Avslutning P-06


      19:30
    • 18:00

      Avslutning Fotboll Råsunda IS


      19:30
    • 18:00

      Avslutning P-05


      19:30
    • 18:00

      Säsongsavslutning P-04


      19:30
    • 18:00

      Råsunda IS avslutning P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning P/F-06/07


      19:30
    • 18:30

      Träning P-05


      19:30
    • 18:55

      ICA kundkväll F-06


      20:15
  • 16Fre
    • 17:15

      Träning P-05


      19:00
  • 17Lör
  • 18Sön
    • 10:00

      Årsta FF P08:2 (borta) P-08


      11:00
    • 12:00

      Nacka Wallenstam IBK (C) (borta) P/F-06/07


      14:00
    • 15:00

      Träning P-07


      16:30
    • 15:00

      Ekerö IK (hemma) Seniorlag Herrar


      17:00
    • 15:00

      Träning F-06


      16:00
    • 16:00

      Träning P-09


      17:30
  • 19Mån
    v.47
    • 16:30

      Träning F-07


      17:30
    • 17:15

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P/F-10


      19:30
    • 18:15

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P/F-06/07


      20:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:30
  • 20Tis
    • 18:00

      Höstmöte och Extra årsmöte Råsunda IS P-06


      20:00
    • 18:00

      Höstmöte & Extra Årsmöte & Styrelsemöte Råsunda IS


      20:30
    • 20:00

      Träning P-04


      21:30
  • 21Ons
  • 22Tor
    • 16:30

      Träning P/F-10


      17:30
    • 17:15

      Träning F-07


      18:30
    • 17:15

      Träning P-09


      18:45
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:15

      Träning P-08


      20:15
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      19:30
    • 18:30

      Träning P/F-06/07


      19:30
  • 23Fre
    • 17:15

      Träning P-05


      19:00
  • 24Lör
  • 25Sön
    • 13:00

      Åkersberga IBF (A) (borta) Seniorlag Herrar


      15:00
    • 13:00

      Sköndals IK (borta) P-05


      14:00
    • 15:00

      Tyresö Trollbäcken IBK (A) (hemma) P/F-06/07


      17:00
    • 15:00

      Träning P-07


      16:30
    • 15:00

      Järla IF FK (hemma) F-06


      17:00
    • 16:00

      Träningsmatch - Sundbybergs IK P-09


      17:30
  • 26Mån
    v.48
    • 16:30

      Träning F-07


      17:30
    • 17:15

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P/F-10


      19:30
    • 18:15

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P/F-06/07


      20:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:30
  • 27Tis
    • 20:00

      Träning P-04


      21:30
  • 28Ons
  • 29Tor
    • 16:30

      Träning P/F-10


      17:30
    • 17:15

      Träning F-07


      18:30
    • 17:15

      Träning P-09


      18:45
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 18:15

      Träning P-08


      20:15
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      19:30
    • 18:30

      Träning P/F-06/07


      19:30
    • 20:00

      Träning P-04


      21:30
  • 30Fre
    • 17:15

      Träning P-05


      19:00