Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Örebro Syrianska IF Ungdom

Följ

Örebro Syrianska IF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

September 2019

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.35
    • 10:00

      Poolspel F-11


      13:00
    • 11:30

      Stångebro United BK (P15) (borta) P-04


      13:30
  • 2Mån
    v.36
    • 17:00

      Träning F-08-09


      18:15
    • 17:30

      Träning F-06-07


      19:00
    • 18:00

      IK Sturehov 1 (hemma) U16/15


      20:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:15
    • 18:15

      Träning P08


      19:30
    • 18:15

      Träning U16/15


      19:45
  • 3Tis
    • 17:00

      Träning U16/15


      18:15
    • 17:00

      Träning P-05/06


      18:30
    • 18:00

      BK Forward 2 (hemma) P-04


      20:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:15
    • 18:00

      BK Forward 2 (hemma) U16/15


      20:00
    • 18:15

      Träning F-11


      19:15
    • 18:30

      KIF Örebro DFF 3 (borta) F-06-07


      20:30
  • 4Ons
    • 17:00

      Träning P-05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-08-09


      18:15
    • 17:15

      Match mot Karslund F11 P-12


      18:30
    • 17:15

      Träning U16/15


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:15
    • 18:15

      Träning P08


      19:30
  • 5Tor
    • 17:30

      Träning F-06-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:15
    • 18:00

      Träning P-13


      19:00
    • 18:15

      Träning P08


      19:30
  • 6Fre
    • 17:00

      Träning P-05/06


      18:30
    • 18:30

      Adolfsbergs IK 3 (hemma) U16/15


      20:30
    • 18:30

      Träning U16/15


      20:00
  • 7Lör
    • 09:00

      Poolspel P-10


      15:00
    • 10:00

      KIF Örebro DFF 1 (hemma) F-06-07


      12:00
    • 11:20

      IFK Lindesberg 1 (borta) F-06-07


      13:20
    • 13:00

      Träning F-08-09


      17:00
  • 8Sön
    • 08:00

      Träning P-10


      19:00
    • 11:30

      Stångebro United BK (P15) (hemma) U16/15


      13:30
  • 9Mån
    v.37
    • 17:00

      Träning F-08-09


      18:15
    • 17:30

      Träning F-06-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:15
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:15

      Träning P08


      19:30
    • 18:30

      ÖSIF - Spelarmöte U16/15


      20:00
  • 10Tis
    • 17:00

      Träning P-05/06


      18:30
    • 17:15

      Träning U16/15


      18:45
    • 18:00

      Träning P-11


      19:15
    • 18:15

      Träning F-11


      19:15
  • 11Ons
    • 17:00

      Träning F-08-09


      18:15
    • 17:00

      Träning P-05/06


      18:30
    • 17:15

      Träning U16/15


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:15
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:15

      Träning P08


      19:30
    • 19:30

      Schemaläggning inomhus Ledare


      21:00
  • 12Tor
    • 17:30

      Träning F-06-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:15
    • 18:00

      Träning P-13


      19:00
    • 18:15

      Träning P08


      19:30
  • 13Fre
  • 14Lör
    • 09:00

      Poolspel P-10


      15:00
    • 11:00

      Rynninge/Glanshammar 3 (borta) F-06-07


      13:00
    • 15:00

      Bollkallar F-08-09


      17:30
  • 15Sön
    • 10:00

      Nora BK (borta) F-08-09


      11:00
    • 10:00

      Seriespel 3 av 4 Höst P08


      12:30
    • 11:20

      KIF Örebro DFF 2 (hemma) F-08-09


      12:20
    • 16:00

      Hovsta IF (borta) U16/15


      18:00
    • 17:30

      Örebro SK FK (P15) (borta) U16/15


      19:30
  • 16Mån
    v.38
    • 17:00

      Träning F-08-09


      18:15
    • 17:30

      Träning F-06-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:15
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:15

      Träning P08


      19:30
    • 18:15

      Träning U16/15


      19:45
  • 17Tis
    • 17:00

      Träning P-05/06


      18:30
    • 17:15

      Träning U16/15


      18:45
    • 18:00

      Träning P-11


      19:15
    • 18:15

      Träning F-11


      19:15
    • 19:30

      Karlslunds IF HFK 2 (borta) U16/15


      21:30
    • 19:30

      Karlslunds IF HFK 2 (borta) P-04


      21:30
  • 18Ons
    • 17:00

      Träning P-05/06


      18:30
    • 17:00

      Träning F-08-09


      18:15
    • 17:15

      Träning U16/15


      19:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:15
    • 18:15

      Träning P08


      19:30
  • 19Tor
    • 17:30

      Träning F-06-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:15
    • 18:00

      Träning P-13


      19:00
    • 18:15

      Träning P08


      19:30
  • 20Fre
  • 21Lör
    • 09:30

      Poolspel F-11


      13:00
    • 10:00

      Träning P-10


      12:00
    • 10:00

      IFK Kumla Röd (borta) F-06-07


      12:00
    • 11:00

      Hällefors AIF (hemma) U16/15


      13:00
    • 11:20

      IK Sturehov 1 Blå (hemma) F-06-07


      13:20
    • 13:20

      Poolspel 3 mot 3 P-12


      16:30
  • 22Sön
    • 12:00

      IFK Norrköping FK (P15) (hemma) U16/15


      14:00
    • 12:15

      Poolspel P-11


      17:00
  • 23Mån
    v.39
    • 17:15

      Träningsmatch mot Karslund F11 P-12


      19:00
    • 17:30

      KIF Örebro DFF (hemma) F-08-09


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06-07


      19:00
    • 17:30

      Träning U16/15


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:15
    • 18:15

      Träning P08


      19:30
  • 24Tis
  • 25Ons
    • 17:00

      Träning F-08-09


      18:15
    • 17:00

      Träning P-05/06


      18:30
    • 17:15

      Träning U16/15


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:15
    • 18:15

      Träning P08


      19:30
    • 19:00

      Garphyttans IF Röd (hemma) F-06-07


      21:00
  • 26Tor
    • 18:00

      Träning P-13


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:15
    • 18:15

      Träning P08


      19:30
  • 27Fre
  • 28Lör
    • 10:00

      Seriespel 4 av 4 Höst P08


      12:30
    • 10:00

      Poolspel 5vs5 P-12


      14:00
    • 10:00

      Mosjö SK (borta) F-08-09


      11:00
    • 11:00

      Glanshammar/Lillkyrka Gul (borta) U16/15


      13:00
    • 11:20

      Fjugesta IF (hemma) F-08-09


      12:20
  • 29Sön
    • 12:00

      Degerfors IF Ungdom (P15) (hemma) U16/15


      14:00
  • 30Mån
    v.40