Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mossens BK

Följ

Mossens BK Klubbsida

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Mossens BK
Välj lag

April 2018

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.13
  • 2Mån
    v.14
  • 3Tis
  • 4Ons
  • 5Tor
  • 6Fre
  • 7Lör
    • 10:30

      Matchsammandrag välen P-06


      14:00
  • 8Sön
    • 10:00

      Träning P-09


      11:30
    • 15:00

      Träning F-04/05


      16:30
    • 18:15

      GFF/Azalea BK (hemma) U-17


      20:15
  • 9Mån
    v.15
  • 10Tis
  • 11Ons
  • 12Tor
  • 13Fre
    • 16:00

      Kick Off - Tävlinssäsongen 2018 Damjuniorer


      21:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
  • 14Lör
    • 09:00

      Träning P-06


      10:30
    • 10:30

      Träning F-06/07


      12:00
  • 15Sön
  • 16Mån
    v.16
    • 17:00

      Träning P-06


      18:15
    • 17:00

      Träning P-07


      18:15
    • 17:00

      Träning U-17


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 18:00

      Träning F-08/F09


      19:00
    • 19:30

      Träning A-lag Damer


      21:30
    • 20:00

      Träning A-lag Herrar


      21:30
    • 20:00

      Träning Damjuniorer


      21:30
      Valhalla IP - A-laget
      Samlingsinformation: Valhalla IP
      Samlingstid: 19:30
      Anteckning: A-laget samlas i sin träningsgrupp och ni som är kallade från juniorerna är välkomna ner att delta.
      Svara gärna på kallelsen om ni kommer så vi kan meddela Tony (A-lagstränare) hur många vi blir från juniortruppen
  • 17Tis
  • 18Ons
  • 19Tor
  • 20Fre
  • 21Lör
  • 22Sön
    • 00:00

      Giffcupen 2018 Damjuniorer


      15:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:30
    • 10:00

      IF Väster Orange (borta) P-08


      12:00
    • 11:15

      IF Väster Grön (borta) P-08


      13:15
    • 12:00

      Solängens BK Grön (borta) F-07


      13:00
    • 13:00

      Assyriska BK (borta) P-07


      14:00
    • 13:00

      Träning P-04


      14:00
    • 13:10

      Tallboda IF (hemma) Damjuniorer


      13:55
    • 13:45

      Öckerö IF (borta) U-17


      15:45
    • 14:50

      IK Zenith (Grön) (hemma) Damjuniorer


      15:35
    • 15:00

      Träning F-04/05


      16:30
    • 17:00

      IK Zenith (borta) A-lag Damer


      19:00
  • 23Mån
    v.17
  • 24Tis
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:30

      Träning F-04/05


      19:00
    • 17:30

      Träning Damjuniorer


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06/07


      19:00
    • 18:15

      Träning P-04


      19:30
    • 18:15

      Seriematch mot Slottsskogen/Godhem IF Vit P-09


      19:15
    • 18:15

      Slottsskogen/Godhem IF Vit (hemma) P-09


      20:15
    • 18:15

      Slottsskogen/Godhem IF Blå (hemma) P-09


      20:15
    • 19:00

      Seriematch mot Slottsskogen/Godhem IF Blå P-09


      20:00
    • 20:45

      Dalen/Krokslätts FF (hemma) U-17


      22:45
  • 25Ons
  • 26Tor
  • 27Fre
    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
    • 17:00

      Träning F-07


      18:15
  • 28Lör
    • 10:45

      Sandarna BK 1 (hemma) P-08


      11:45
    • 12:00

      Sandarna BK 2 (hemma) P-08


      14:00
    • 12:15

      GFF/Azalea BK (borta) Damjuniorer


      14:15
    • 12:15

      Kungsladugårds BK (borta) A-lag Herrar


      14:15
    • 13:00

      IFK Örby (borta) A-lag Damer


      15:00
    • 13:15

      Jonsereds IF (hemma) P-06


      15:15
    • 14:30

      Masthuggets BK (borta) P-04


      16:00
    • 14:30

      Näsets SK (borta) F-04/05


      16:00
    • 15:00

      Mölnlycke (hemma) F-06/07


      16:30
  • 29Sön
    • 10:00

      Träning P-09


      11:30
    • 12:00

      Masthuggets BK (hemma) P-07


      13:00
    • 15:00

      Träning F-04/05


      16:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
  • 30Mån
    v.18