Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Morön BK

Följ

Morön BK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Morön BK
Välj lag

Maj 2020

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.18
    • 14:30

      Medle/Myckle (hemma) F-07


      16:00
    • 16:15

      Träning P-09


      17:30
    • 18:15

      Träning P-07


      19:30
  • 2Lör
    • 10:30

      Träningsmatch Stämningsgården F-09


      11:30
    • 10:30

      Träningsmatch F-08


      12:30
    • 12:30

      Träning F 10


      13:30
    • 13:30

      Träning P-06


      15:00
  • 3Sön
    • 10:30

      Träning F12


      11:30
    • 10:30

      Träning F-11 MB


      11:30
    • 11:00

      Rönnskär Railcare IF (hemma) P-05


      12:00
    • 11:30

      Träning F-11 M


      12:30
    • 11:30

      Träning F-09


      12:30
    • 13:00

      Träningsmatch P-08 MB


      15:00
    • 15:15

      Skellefteå FF F06/07 (hemma) F-07


      16:45
    • 15:15

      Hammarby IF FF (borta) F19


      17:15
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 19:15

      Träning P-06


      20:30
  • 4Mån
    v.19
  • 5Tis
    • 16:15

      Träning F-07


      17:30
    • 16:15

      Träning F-06


      17:30
    • 16:30

      Träning P-11 M


      17:30
    • 17:00

      Träning P-13 MB


      18:00
    • 17:00

      Träning P-13 M


      18:00
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 17:30

      Träning F-08


      18:30
    • 17:30

      Träning F19


      18:30
    • 17:30

      Träning P-16


      18:30
    • 18:00

      Träning F-13 MB


      19:00
    • 19:30

      Umeå IK FF (borta) F19


      21:30
    • 20:00

      Träning Herrar div. 2


      21:30
  • 6Ons
  • 7Tor
    • 16:15

      Träning F17


      17:30
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:30

      Träning F-08


      17:30
    • 16:30

      Träning P-11 M


      17:30
    • 17:15

      Träning Elitettan Dam


      19:15
    • 17:30

      Träning P-16


      18:30
    • 17:30

      Träning F19


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 19:00

      Föräldramöte F-06


      19:30
    • 19:00

      Träning F-06


      20:30
    • 19:30

      Träning P-08 MB


      20:30
  • 8Fre
  • 9Lör
    • Heldag

      Träningsdag/lagaktivitet F-08

    • 10:00

      Träningsmatch mot F11 Morön F-11 MB


      11:30
    • 10:00

      Träningsmatch F-11 M


      11:30
    • 12:30

      Träning F 10


      13:30
    • 13:00

      Träningsmatch F17


      15:00
    • 13:00

      Morön F17 (hemma) P-06


      15:00
    • 13:30

      Träning P-05


      14:30
    • 15:30

      Träningsmatch P-07


      17:30
  • 10Sön
    • 10:00

      Träningsmatch P-07


      11:30
    • 10:30

      Träning F-11 MB


      11:30
    • 10:30

      Träning F12


      11:30
    • 11:30

      Träning F-09


      12:30
    • 11:30

      Träning F-11 M


      12:30
    • 12:00

      Kul på berget P-09


      14:15
    • 14:00

      Piteå IF (borta) Elitettan Dam


      16:00
    • 15:00

      Lagkväll F-07


      19:00
    • 15:30

      Djurgårdens IF FF (hemma) F19


      17:30
    • 16:00

      Robertsfors IK (borta) P-05


      18:00
    • 19:15

      Träning P-06


      20:30
  • 11Mån
    v.20
  • 12Tis
  • 13Ons
  • 14Tor
    • 16:15

      Träning F17


      17:30
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:30

      Träning P-11 M


      17:30
    • 16:30

      Träning F-08


      17:30
    • 17:15

      Träning Elitettan Dam


      19:15
    • 17:30

      Träning P-16


      18:30
    • 17:30

      Träning F19


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 19:00

      Träning F-06


      20:30
    • 19:30

      Träning P-08 MB


      20:30
  • 15Fre
  • 16Lör
    • 09:00

      Skellefteå FF P06/07 (borta) P-06


      11:00
    • 10:00

      Teambuildingdag F17 F17


      20:00
    • 10:10

      Seriematch P-07


      12:30
    • 11:00

      Rönnskär Railcare IF P 07-08 (hemma) P-08 MB


      13:00
    • 11:00

      Medle SK (hemma) P-09


      12:30
    • 12:30

      Träning F 10


      13:30
    • 12:30

      Clemensnäs IF CIF/RIF F09 (hemma) F-09


      14:30
    • 13:00

      Umeå IK (hemma) Elitettan Dam


      15:00
    • 13:30

      Extra träning med P05 P-06


      15:00
    • 13:30

      Träning P-05


      14:30
    • 14:00

      Malå IF F div 5 (borta) F-08


      16:00
    • 14:15

      Träningsmatch P-08 MB


      15:30
    • 15:30

      Träningsmatch P-10


      15:10
  • 17Sön
    • 09:30

      Lövånger-Uttersjöbäcken AIK F -07 (borta) F-08


      11:30
    • 10:10

      Sunnanå SK F07 (borta) F-07


      12:10
    • 10:30

      Träning F-11 MB


      11:30
    • 10:30

      Träning F12


      11:30
    • 11:30

      Träning F-09


      12:30
    • 11:30

      Träning F-11 M


      12:30
    • 11:30

      Myckle IK (hemma) P-05


      12:30
    • 13:00

      Bureå IF P-09 (borta) P-09


      14:30
    • 13:15

      Bureå IF P-05/06 (hemma) P-06


      15:15
    • 14:30

      Clemensnäs IF F10 (borta) F 10


      16:30
    • 15:00

      Clemensnäs IF CIF/RIF F05-06 (hemma) F-06


      07:45
    • 15:30

      Match Lag Grön P-12 MB


      16:30
    • 18:45

      Stämningsgården IK F09 (borta) F-09


      20:45
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 19:15

      Extra träning med P07 P-06


      20:30
  • 18Mån
    v.21
  • 19Tis
  • 20Ons
  • 21Tor
    • 10:00

      Träning F-09


      11:15
    • 10:30

      Match mot stämningsgården P-12 M


      11:30
    • 11:30

      Sunnanå SK P06 Vit (borta) P-06


      13:30
    • 12:00

      Träning F17


      13:30
    • 13:25

      Seriematch P-07


      15:45
    • 16:30

      Träning F-08


      17:30
    • 16:30

      Träning P-11 M


      17:30
    • 17:15

      Träning Elitettan Dam


      19:15
    • 17:30

      Träning F19


      18:30
    • 19:00

      Träning F-06


      20:30
    • 19:30

      Träning P-08 MB


      20:30
  • 22Fre
    • 12:00

      Träning F-07


      13:30
    • 12:00

      Träning F17


      13:30
    • 16:00

      Träning Elitettan Dam


      17:30
    • 16:30

      Träning F19


      17:30
    • 17:30

      Träning P-16


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08 M


      18:30
    • 18:15

      Träning P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning Herrar div. 2


      20:00
    • 19:00

      Norsjö IF Pojkar Div 3 (hemma) P-06


      21:00
  • 23Lör
    • 09:15

      Sunnanå SK F09 (hemma) F-09


      11:15
      Skogsvallen
      Serie: Flickor Div 6 Norra
      Samlingstid: 08:45
      Anteckning: Gul och röd grupp spelar.
      Resultat och referat
    • 09:45

      Tematräning för Pojkar födda 2006 P-06


      11:45
    • 10:30

      Kågedalens AIF F 2010 Svart (hemma) F 10


      12:30
    • 10:45

      Bergsbyns SK F11 (hemma) F-11 MB


      12:45
    • 12:15

      Sunnanå SK F17 (borta) F17


      14:15
    • 14:00

      Myckle IK 1 (hemma) P-11 MB


      16:00
    • 14:00

      Malå IF F div 5 (borta) F-08


      16:00
    • 14:00

      Kvarnsvedens IK (hemma) F19


      16:00
  • 24Sön
    • 00:00

      Skellefteå FF F 10/11 (borta) F-11 M


      02:00
    • 00:00

      AIK FF (borta) F19


      02:00
    • 09:30

      Myckle IK F08/09 (hemma) F-08


      11:30
    • 09:30

      Bureå IF P10 (hemma) P-10


      11:30
    • 09:30

      Match Morön -Bureå P-10


      11:00
    • 10:00

      Match lag Vit P-12 MB


      11:00
    • 10:30

      Träning F-11 MB


      11:30
    • 11:00

      Match Morön GRÖN - Anderstorp P-12 MB


      12:00
    • 11:00

      Malå IF 0506 (borta) F-06


      13:00
    • 11:00

      Rönnskär Railcare IF F-07 Rif/Cif (hemma) F-07


      13:00
    • 12:00

      Norsjö IF 08 (borta) P-08 MB


      14:00
    • 12:00

      Lycksele IF P05 (borta) P-05


      14:00
    • 12:00

      Match med P05 P-06


      14:00
    • 12:00

      Byske IF P11 (hemma) P-11 M


      13:00
    • 15:00

      IFK Anderstorp-Skellefteå Mix 08/09 (borta) P-09


      16:30
    • 15:15

      Skellefteå FF P10 Svart (borta) P-10


      17:15
    • 15:30

      Match Morön_Skellefteå FF P-10


      17:00
    • 17:15

      Match F-11 M


      18:45
    • 17:45

      Skellefteå FF P08 (borta) P-08 M


      19:45
    • 18:05

      Sunnanå SK 07/08 (borta) P-08 MB


      20:00
    • 18:15

      Kågedalens AIF Fl 2009 (borta) F-09


      20:15
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
  • 25Mån
    v.22
  • 26Tis
    • 16:15

      Träning F-06


      17:30
    • 16:15

      Träning F-07


      17:30
    • 16:30

      Träning P-11 M


      17:30
    • 17:00

      Träning P-13 MB


      18:00
    • 17:00

      Träning P-13 M


      18:00
    • 17:30

      Träning F-08


      18:30
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 17:30

      Träning F19


      18:30
    • 17:30

      Träning P-16


      18:45
    • 18:00

      Träning F-13 M


      19:00
    • 18:00

      Träning F-13 MB


      19:00
    • 18:30

      Teoripass F-09


      19:45
    • 18:30

      Träning P-06


      19:30
    • 20:00

      Träning Herrar div. 2


      21:30
  • 27Ons
  • 28Tor
    • 16:15

      Träning F17


      17:30
    • 16:30

      Träning P-11 M


      17:30
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:15

      Träning Elitettan Dam


      19:15
    • 17:30

      Träning P-16


      18:30
    • 17:30

      Träning F19


      18:30
    • 17:45

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Myckle IK F08/09 (borta) F-08


      20:00
    • 18:30

      Stämningsgården IK F 10 SIK/MSK 2 (borta) F 10


      20:30
    • 19:00

      Träning F-06


      20:30
    • 19:30

      Träning P-08 MB


      20:30
  • 29Fre
    • 16:00

      Träning F17


      17:30
    • 16:00

      Träning Elitettan Dam


      17:30
    • 16:15

      Träning P-09


      17:30
    • 16:30

      Träning F19


      17:30
    • 17:15

      Träning F-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P-08 M


      18:30
    • 17:30

      Träning P-16


      18:30
    • 18:15

      Träning P-07


      19:30
    • 18:30

      Sunnanå SK P06 Blå (borta) P-06


      20:30
    • 18:30

      Träning Herrar div. 2


      20:00
  • 30Lör
    • 09:15

      Ostvik/Drängsmark IK 09 (hemma) P-09


      10:45
    • 10:45

      Bergsbyns SK 1 (hemma) P-08 MB


      12:45
    • 10:45

      Bergsbyns SK F09 (hemma) F-09


      12:45
    • 11:00

      Match mot Bureå IF F12


      12:00
    • 12:00

      Burträsk IK (borta) P-05


      14:00
    • 12:15

      Stämningsgården IK F06 (hemma) F-06


      14:15
    • 12:30

      Träning F 10


      13:30
    • 12:30

      Lycksele IF 06 (borta) P-06


      14:30
    • 13:00

      Burträsk IK (hemma) P-11 MB


      15:00
  • 31Sön
    • 09:00

      Bolidens FFI F 08-09 (hemma) F-09


      11:00
    • 10:00

      Match MB- VIT -Byske P-12 MB


      11:00
    • 10:00

      MATCH!!! P-12 M


      11:00
    • 10:00

      Stämningsgården IK F10 SIK/MSK 1 (borta) F 10


      12:00
    • 10:30

      Rönnskär Railcare IF P 10 (hemma) P-10


      12:30
    • 10:30

      Byske FF P 08-09 (hemma) P-09


      12:00
    • 10:30

      Match Morön-Rönnskär P-10


      12:00
    • 11:00

      Stämningsgården IK F11 (hemma) F-11 M


      13:00
    • 13:00

      Bergsbyns SK P-11 (borta) P-11 MB


      15:00
    • 13:00

      Bergsbyns SK 07-08 (hemma) P-08 M


      15:00
    • 13:50

      Bortamatch mot Lövånger P-07


      17:00
    • 14:00

      Burträsk FF 11 (borta) F-11 MB


      16:00
    • 14:30

      Eskilstuna United DFF (hemma) F19


      16:30
    • 14:45

      Skellefteå FF P08 (hemma) P-08 MB


      16:45
    • 15:00

      Bureå IF P-11 (borta) P-11 MB


      17:00
    • 16:00

      Stämningsgården IK F07 (borta) F-07


      18:00
    • 17:00

      Rönnskär Railcare IF P11 (borta) P-11 M


      18:00
    • 18:00

      Rönnskär Railcare IF F 08 Rif/Cif (borta) F-08


      20:00
    • 18:00

      Byske FF P10 (borta) P-10


      20:00
    • 18:00

      Match Byske-Morön P-10


      19:00
    • 19:30

      Träning P-05


      20:30