Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mölndals IBF

Följ

Mölndals IBF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Mölndals IBF
Välj lag

Maj 2019

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.18
  • 2Tor
  • 3Fre
    • 12:30

      Åka till Mora P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:15
    • 19:00

      Koll om spelare finns Cup i Mora el Sthlm P-04


      00:00
  • 4Lör
    • Heldag

      Koll om spelare finns Cup i Mora el Sthlm P-04

    • 10:00

      Träningscup Backadalen P-08


      15:00
  • 5Sön
    • 00:00

      Koll om spelare finns Cup i Mora el Sthlm P-04


      18:59
    • 12:30

      Lindås Waves (borta) P-05


      14:00
    • 18:30

      Träning F06/07


      19:30
  • 6Mån
    v.19
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 19:45

      Träning P-05


      21:45
  • 7Tis
    • 21:00

      Träning HJ


      22:15
  • 8Ons
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 18:30

      Träning P-04


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 9Tor
    • 17:00

      Träning P-10


      18:15
    • 18:00

      Träning HJ


      19:30
  • 10Fre
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:30

      Onsala IBK (borta) P-05


      19:30
    • 19:00

      Säsongsavslutning med match mot MIBF p07 P-08


      20:30
    • 19:30

      Träning HJ


      21:00
  • 11Lör
    • 08:40

      Mini-MUC P-10


      12:40
    • 12:30

      Träning F06/07


      14:00
    • 13:30

      Särö IBK (hemma) P-05


      14:30
  • 12Sön
  • 13Mån
    v.20
  • 14Tis
    • 21:00

      Träning HJ


      22:15
  • 15Ons
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning F06/07


      18:30
    • 18:30

      Träning P-04


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 20:00

      Träning HJ


      21:30
  • 16Tor
  • 17Fre
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 19:30

      Träning HJ


      21:00
  • 18Lör
    • 10:30

      FBC Vinga (hemma) P-05


      11:30
    • 12:30

      Träning F06/07


      14:00
  • 19Sön
    • 10:00

      Träning P-05


      11:45
      Aktiveteten, Mölndal
      Anteckning: Teori kl: 10:00-10:45 i konf.rummet
      Samling kl: 09:55!
      Löpning ute kl: 11:00-11:45
    • 10:30

      Träning P-06


      12:00
    • 10:30

      Träning P-07


      12:00
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 16:30

      Träning P-04


      18:00
    • 18:00

      Träning F06/07


      19:30
  • 20Mån
    v.21
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 20:00

      Träning HJ


      21:30
  • 21Tis
    • 21:00

      Träning HJ


      22:15
  • 22Ons
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 18:30

      Träning P-04


      20:00
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
  • 23Tor
  • 24Fre
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
  • 25Lör
    • 11:00

      Träningsmatch mot IBK Alingsås P05 P-05


      13:00
    • 12:30

      Träning F06/07


      14:00
  • 26Sön
    • 16:00

      Träning P-05


      18:00
    • 16:30

      Träning P-04


      18:00
    • 18:00

      Träning F06/07


      19:30
  • 27Mån
    v.22
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
  • 28Tis
    • 21:00

      Träning HJ


      22:15
  • 29Ons
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning F06/07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 18:30

      Träning P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning P-04


      20:00
    • 20:00

      Träning HJ


      22:00
  • 30Tor
    • Heldag

      Göteborg Cup Innebandy P-05

    • 16:55

      Dingle AIK 05 (borta) P-05


      17:55
    • 18:50

      IBF Backadalen 2 (hemma) P-05


      19:50
  • 31Fre
    • Heldag

      Göteborg Cup Innebandy P-05

    • 13:10

      IBK Genarp (borta) P-05


      14:10
    • 16:50

      Lindome IBK (hemma) P-05


      17:50