Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mölndals IBF

Följ

Mölndals IBF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

November 2018

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.44
    • 16:45

      Träning P-10


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
  • 2Fre
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
  • 3Lör
  • 4Sön
    • Heldag

      GhostCup P-08

    • 11:00

      JubileumsMatch mot Lindome P-04


      12:00
    • 13:45

      Träning P-10


      15:15
    • 15:15

      Träning P-09


      16:30
    • 15:25

      IBK Kungälv P 06 Kastelle Vit (borta) P-06


      16:25
    • 17:45

      Träning P-07


      19:00
  • 5Mån
    v.45
  • 6Tis
  • 7Ons
  • 8Tor
    • 16:45

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
    • 20:45

      Träning A-lag Damer


      22:30
  • 9Fre
    • 17:30

      Träning F06/07


      19:00
    • 17:45

      Teori med laget P-05


      19:00
      Aktiviteten, konferensrummet
      Anteckning: Nytt datum för teori med laget i konferensrummet.
      Efter teorin kör vi träning som vanligt 19:00-20:00 i B-hallen.
      Påminn killarna att titta på vår filmade match.
      Viktigt att alla försöker komma.
      /Martin
    • 18:30

      Landvetter IBK P02/04 Svart (hemma) Herr Junior


      20:30
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 20:00

      Träning Herr Junior


      21:00
  • 10Lör
    • 10:00

      Kärra IBK P07 Svart (hemma) P-07


      12:00
    • 11:00

      IK Zenith P07 Grön (hemma) P-07


      13:00
    • 11:00

      Lindome IBK P04 Grön (borta) P-05


      12:00
    • 12:30

      Träning P-06


      14:00
    • 13:00

      Kärra IBK F07 Röd (hemma) F06/07


      15:00
    • 13:15

      Öckerö IBK P08 (borta) P-08


      15:15
    • 14:00

      IK Zenith (borta) A-lag Herrar


      16:00
    • 14:10

      FBC Lerum P06 Röd (hemma) P-06


      15:10
    • 14:30

      Öckerö IBK F08 (borta) F08/09/10/11


      15:30
    • 14:40

      Pixbo Wallenstam IBF P04 Vit (borta) P-04


      16:40
    • 15:20

      Stenungsunds IBK P06 Gbg (hemma) P-05


      17:20
    • 16:30

      Korsvägen BBK H6 (hemma) Herr Div 6


      18:30
  • 11Sön
    • 09:00

      Sammandrag - Matchspel P-10


      12:30
    • 09:00

      Träning Innebandyskolan


      10:00
    • 10:00

      Lindome IBK F07 (borta) F06/07


      12:00
    • 10:30

      Träning P-05


      12:00
    • 11:30

      Landvetter IBK (borta) JAS


      13:30
    • 13:25

      IBK Göteborg P06 Vit (borta) P-06


      14:25
    • 15:15

      Träning P-09


      16:30
    • 16:30

      Träning P-08


      17:30
    • 16:30

      Träning F08/09/10/11


      17:30
    • 17:45

      Träning P-07


      19:00
  • 12Mån
    v.46
  • 13Tis
  • 14Ons
  • 15Tor
    • 16:45

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
    • 20:45

      Träning A-lag Damer


      22:30
  • 16Fre
    • 17:30

      Träning F06/07


      19:00
    • 17:45

      Teoripass P-05


      19:00
    • 18:30

      Sargvakter A-laget inkl nalleregn P-04


      23:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Titta på A-lags match P-10


      21:00
    • 19:15

      Floda IBK (hemma) A-lag Herrar


      21:15
    • 20:00

      Träning Herr Junior


      21:00
  • 17Lör
    • 09:30

      Pixbo Wallenstam IBF P07 Blårävar (hemma) P-06


      10:30
    • 10:00

      Frölunda IBK P07 (hemma) P-07


      12:00
    • 10:40

      Kärra IBK P06 Röd (hemma) P-06


      11:40
    • 11:00

      IBF Backadalen P08 (hemma) P-08


      13:00
    • 11:50

      Kärra IBK P05 Röd (hemma) P-04


      13:50
    • 12:00

      IK Zenith P09 Grön (hemma) P-09


      14:00
    • 12:30

      Träning P-06


      14:00
    • 13:20

      Lindås Rasta IBK F06/07 (hemma) F06/07


      15:20
    • 13:30

      Pixbo Wallenstam IBF (hemma) JAS


      15:30
    • 14:00

      Lindås Rasta IBK F08 (hemma) F08/09/10/11


      16:00
    • 15:30

      Landvetter IBK D2 (hemma) A-lag Damer


      17:30
    • 17:30

      Kärra IBK U15 Röd (hemma) Herr Junior


      19:30
  • 18Sön
    • 09:00

      Träning Innebandyskolan


      10:00
    • 10:00

      IK Zenith P05 Vit (borta) P-05


      12:00
    • 12:40

      Ale IBF P04 (borta) P-05


      14:40
    • 13:45

      Träning P-10


      15:15
    • 14:30

      Frölunda IBK Herrar DIV 6 (borta) Herr Div 6


      16:30
    • 15:15

      Träning P-09


      16:30
    • 16:30

      Träning P-08


      17:30
    • 16:30

      Träning F08/09/10/11


      17:30
    • 17:30

      Träning F06/07


      19:30
    • 17:45

      Träning P-07


      19:00
  • 19Mån
    v.47
  • 20Tis
  • 21Ons
  • 22Tor
    • 16:45

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
    • 20:45

      Träning A-lag Damer


      22:30
  • 23Fre
    • 17:30

      Träning F06/07


      19:00
    • 18:00

      Sandö IBK (borta) JAS


      20:00
    • 19:00

      Träning P-05


      20:00
    • 20:00

      Träning Herr Junior


      21:00
  • 24Lör
    • 12:30

      Träning P-06


      14:00
    • 13:00

      Fristads GoIF D2 Gbg (hemma) A-lag Damer


      15:00
    • 14:15

      Fokusträning - Vinna & Täcka boll P-05


      15:45
    • 14:30

      Stenungsunds IBK F07 Gbg (borta) F06/07


      16:30
    • 19:30

      FBC Aspen HJ Röd (borta) Herr Junior


      21:30
  • 25Sön
  • 26Mån
    v.48
  • 27Tis
  • 28Ons
  • 29Tor
    • 16:45

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 18:00

      Föräldramöte P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
    • 20:45

      Träning A-lag Damer


      22:30
  • 30Fre