Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mariebo IK

Följ

Mariebo IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej

September 2017

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.35
  • 2Lör
    • 09:20

      Råslättscupen F-10


      12:30
    • 10:00

      Vätterhem Cup P-09


      16:00
    • 11:00

      Bankeryds SK (hemma) F-07


      12:00
    • 12:30

      Tranås FF (hemma) F-07


      13:30
    • 13:00

      Bankeryds SK vit (borta) P-07


      14:00
    • 14:30

      Bollflickor till A-laget F08/09


      17:00
    • 14:30

      Kioskansvar vid A-lagets hemma match F08/09


      17:00
    • 15:00

      Onsala BK (hemma) A-lag Damer


      17:00
  • 3Sön
    • 11:00

      Egnahems BK orange (hemma) F-06


      13:00
    • 14:00

      IF Eksjö Fotboll vinröd (borta) F-05


      16:00
    • 14:30

      Habo IF 9-m (hemma) F-03/04


      16:30
    • 16:00

      Träning P-12


      17:00
    • 16:30

      Träningsmatcher 7-manna mot Hallby P-08


      18:30
    • 17:00

      IF Haga (borta) Dam Div 3


      19:00
    • 17:00

      Hvetlanda GIF komb. (borta) F-02


      19:00
  • 4Mån
    v.36
  • 5Tis
  • 6Ons
  • 7Tor
    • 17:00

      Träning F-05


      18:00
    • 17:10

      Träning F-10


      18:10
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      18:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:15
    • 18:30

      Träning Dam Div 3


      20:00
    • 18:30

      Ljungby IF (hemma) F-03/04


      20:30
    • 18:30

      Träning F-02


      20:00
    • 18:30

      Träning A-lag Damer


      20:00
  • 8Fre
  • 9Lör
    • 10:00

      Husqvarna FF vit (borta) P-07


      12:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:15
    • 12:00

      Husqvarna FF B (borta) Dam Div 3


      14:00
    • 15:00

      Bergdalens IK (borta) A-lag Damer


      17:00
  • 10Sön
    • 11:00

      Poolspel 7-manna i Hovslätt F08/09


      14:00
    • 11:00

      Norrahammars GIS (hemma) F-06


      13:00
    • 11:00

      Hovslätts IK (borta) F-07


      12:00
    • 13:30

      Egnahems BK (borta) F-07


      14:30
    • 15:00

      Bergdalens IK (hemma) A-lag Damer


      17:00
    • 16:00

      Träning P-12


      17:00
    • 16:00

      Tranås FF (borta) F-02


      18:00
  • 11Mån
    v.37
  • 12Tis
  • 13Ons
  • 14Tor
    • 16:30

      Träning F-03/04


      18:00
    • 17:00

      Träning F-05


      18:00
    • 17:10

      Träning F-10


      18:10
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07


      18:30
      Mariebovallen (Plan 1)
    • 17:30

      Träning A-lag Damer


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:15
    • 18:30

      Träning Dam Div 3


      20:00
    • 18:30

      Träning F-02


      20:00
  • 15Fre
  • 16Lör
    • 09:00

      Match mot Habo F08/09


      10:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:15
    • 11:00

      IF Hallby FK (hemma) F-07


      12:00
    • 12:30

      Anderstorps IF 9-m (hemma) F-03/04


      14:30
    • 14:15

      Hjältevads Mariannelunds IS (hemma) F-05


      16:15
    • 15:00

      Qviding FIF (hemma) A-lag Damer


      17:00
    • 15:00

      Bollflickor F-06


      17:00
  • 17Sön
    • 10:00

      Poolspel mot Bankeryd P-10


      12:00
    • 11:00

      Jönköpings Södra IF (borta) F-06


      13:00
    • 14:00

      Bergdalens IK (borta) A-lag Damer


      16:00
    • 16:00

      Träning P-12


      17:00
    • 17:00

      Smålandsstenars GoIF (hemma) F-02


      19:00
    • 17:00

      Norrahammars IK (hemma) Dam Div 3


      19:00
  • 18Mån
    v.38
  • 19Tis
  • 20Ons
  • 21Tor
  • 22Fre
  • 23Lör
    • 08:30

      Tordcupen P-08


      14:00
    • 09:30

      IF Hallby FK vit (borta) P-07


      11:30
    • 10:00

      Träning P-09


      11:15
    • 11:00

      Mullsjö IF (borta) F-07


      12:00
    • 11:00

      IF Eksjö Fotboll (borta) F-03/04


      13:00
    • 14:00

      Tranås FF röd (hemma) F-06


      16:00
    • 14:45

      Poolspel i Huskvarna F08/09


      17:30
    • 15:00

      Ekhagens IF (borta) F-07


      16:00
  • 24Sön
    • 11:00

      Hovslätts IK (borta) F-05


      13:00
    • 12:30

      Husqvarna FF 9-m (borta) F-03/04


      14:30
    • 15:00

      Qviding FIF (hemma) A-lag Damer


      17:00
    • 15:00

      Mullsjö IF (borta) A-lag Herrar


      17:00
    • 16:00

      Träning P-12


      17:00
    • 16:00

      Hovslätt/Barnarp (borta) F-02


      18:00
    • 17:00

      Tranås FF/Torpa AIS B (borta) Dam Div 3


      19:00
  • 25Mån
    v.39
  • 26Tis
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Föräldrarmatch P-10


      18:00
    • 17:30

      Träning F-07


      18:30
    • 17:30

      Träning F-11/F12


      18:30
    • 18:00

      Träning A-lag Damer


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:15
    • 18:30

      Träning F-02


      20:00
    • 18:30

      Föräldramöte F-07


      19:00
  • 27Ons
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:30
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:30

      Träning A-lag Herrar


      20:00
    • 19:00

      Maskotar Mariebo mot Linköping F08/09


      21:00
    • 19:00

      Linköpings FC (hemma) A-lag Damer


      21:00
  • 28Tor
    • 17:00

      Träning F-05


      18:00
    • 17:10

      Träning F-10


      18:10
    • 17:30

      Träning F-07


      18:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:15
    • 18:00

      Träning A-lag Damer


      19:30
    • 18:00

      Bankeryds SK (hemma) F-03/04


      20:00
    • 18:30

      Träning F-02


      20:00
  • 29Fre
  • 30Lör
    • 10:00

      Träning P-09


      11:15
    • 10:00

      Träningsmatcher 7-manna mot Habo P-08


      13:00
    • 13:00

      IF Hallby FK (hemma) F-07


      14:00
    • 14:00

      Vadstena GIF (hemma) A-lag Damer


      16:00