Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mariebo IK

Följ

Mariebo IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Mariebo IK
Välj lag

September 2017

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.35
  • 2Lör
    • 09:20

      Råslättscupen F-10


      12:30
    • 10:00

      Vätterhem Cup P-09


      16:00
    • 11:00

      Bankeryds SK (hemma) F-07


      12:00
    • 12:30

      Tranås FF (hemma) F-07


      13:30
    • 13:00

      Bankeryds SK vit (borta) P-07


      14:00
    • 14:30

      Bollflickor till A-laget F08/09


      17:00
    • 14:30

      Kioskansvar vid A-lagets hemma match F08/09


      17:00
    • 15:00

      Onsala BK (hemma) A-lag Damer


      17:00
  • 3Sön
    • 11:00

      Egnahems BK orange (hemma) F-06


      13:00
    • 14:00

      IF Eksjö Fotboll vinröd (borta) F-05


      16:00
    • 14:30

      Habo IF 9-m (hemma) F-03/04


      16:30
    • 16:00

      Träning P-12


      17:00
    • 16:30

      Träningsmatcher 7-manna mot Hallby P-08


      18:30
    • 17:00

      Hvetlanda GIF komb. (borta) F-02


      19:00
    • 17:00

      IF Haga (borta) Dam Div 3


      19:00
  • 4Mån
    v.36
  • 5Tis
  • 6Ons
  • 7Tor
    • 17:00

      Träning F-05


      18:00
    • 17:10

      Träning F-10


      18:10
    • 17:30

      Träning F-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:15
    • 18:30

      Träning Dam Div 3


      20:00
    • 18:30

      Träning F-02


      20:00
    • 18:30

      Träning A-lag Damer


      20:00
    • 18:30

      Ljungby IF (hemma) F-03/04


      20:30
  • 8Fre
  • 9Lör
    • 10:00

      Träning P-09


      11:15
    • 10:00

      Husqvarna FF vit (borta) P-07


      12:00
    • 12:00

      Husqvarna FF B (borta) Dam Div 3


      14:00
    • 15:00

      Bergdalens IK (borta) A-lag Damer


      17:00
  • 10Sön
    • 11:00

      Poolspel 7-manna i Hovslätt F08/09


      14:00
    • 11:00

      Norrahammars GIS (hemma) F-06


      13:00
    • 11:00

      Hovslätts IK (borta) F-07


      12:00
    • 13:30

      Egnahems BK (borta) F-07


      14:30
    • 15:00

      Bergdalens IK (hemma) A-lag Damer


      17:00
    • 16:00

      Tranås FF (borta) F-02


      18:00
    • 16:00

      Träning P-12


      17:00
  • 11Mån
    v.37
  • 12Tis
  • 13Ons
  • 14Tor
    • 16:30

      Träning F-03/04


      18:00
    • 17:00

      Träning F-05


      18:00
      Mariebo Idrottsplats
    • 17:10

      Träning F-10


      18:10
    • 17:30

      Träning F-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning A-lag Damer


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:15
    • 18:30

      Träning F-02


      20:00
    • 18:30

      Träning Dam Div 3


      20:00
  • 15Fre
  • 16Lör
    • 09:00

      Match mot Habo F08/09


      10:00
    • 10:00

      Träning P-09


      11:15
    • 11:00

      IF Hallby FK (hemma) F-07


      12:00
    • 12:30

      Anderstorps IF 9-m (hemma) F-03/04


      14:30
    • 14:15

      Hjältevads Mariannelunds IS (hemma) F-05


      16:15
    • 15:00

      Bollflickor F-06


      17:00
    • 15:00

      Qviding FIF (hemma) A-lag Damer


      17:00
  • 17Sön
    • 10:00

      Poolspel mot Bankeryd P-10


      12:00
    • 11:00

      Jönköpings Södra IF (borta) F-06


      13:00
    • 14:00

      Bergdalens IK (borta) A-lag Damer


      16:00
    • 16:00

      Träning P-12


      17:00
    • 17:00

      Smålandsstenars GoIF (hemma) F-02


      19:00
    • 17:00

      Norrahammars IK (hemma) Dam Div 3


      19:00
  • 18Mån
    v.38
  • 19Tis
  • 20Ons
  • 21Tor
  • 22Fre
  • 23Lör
    • 09:30

      IF Hallby FK vit (borta) P-07


      11:30
    • 10:00

      Träning P-09


      11:15
    • 11:00

      Mullsjö IF (borta) F-07


      12:00
    • 11:00

      IF Eksjö Fotboll (borta) F-03/04


      13:00
    • 14:00

      Tranås FF röd (hemma) F-06


      16:00
    • 15:00

      Ekhagens IF (borta) F-07


      16:00
    • 15:15

      Poolspel i Huskvarna F08/09


      17:30
  • 24Sön
    • 12:30

      Husqvarna FF 9-m (borta) F-03/04


      14:30
    • 15:00

      Qviding FIF (hemma) A-lag Damer


      17:00
    • 15:00

      Mullsjö IF (borta) A-lag Herrar


      17:00
    • 16:00

      Träning P-12


      17:00
    • 17:00

      Tranås FF/Torpa AIS B (borta) Dam Div 3


      19:00
    • 19:00

      Hovslätt/Barnarp (borta) F-02


      21:00
  • 25Mån
    v.39
  • 26Tis
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Föräldrarmatch P-10


      18:00
    • 17:30

      Träning F-07


      18:30
    • 17:30

      Träning F-11/F12


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag Damer


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:15
    • 18:30

      Föräldramöte F-07


      19:00
    • 18:30

      Träning F-02


      20:00
  • 27Ons
    • 17:00

      Träning F-03/04


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 18:25

      Maskotar Mariebo mot Linköping F08/09


      21:00
    • 18:30

      Träning A-lag Herrar


      20:00
    • 18:45

      Heja på a-laget! F-06


      20:00
    • 19:00

      Svenska cupen Dam Div 3


      21:00
    • 19:00

      Linköpings FC (hemma) A-lag Damer


      21:00
  • 28Tor
    • 17:00

      Träning F-05


      18:00
    • 17:10

      Träning F-10


      18:10
    • 17:20

      Hovslätts IK (borta) F-05


      19:20
    • 17:30

      Träning F-07


      18:30
    • 17:45

      Bankeryds SK (hemma) F-03/04


      19:15
    • 18:00

      Träning P-08


      19:15
    • 18:30

      Träning F-02


      20:00
    • 20:00

      Hovslätt/Barnarp (hemma) F-02


      22:00
  • 29Fre
  • 30Lör
    • 09:00

      Träningsmatcher 7-manna mot Habo P-08


      11:30
    • 10:00

      Träning P-09


      11:15
    • 13:00

      IF Hallby FK (hemma) F-07


      14:00
    • 14:00

      Vadstena GIF (hemma) A-lag Damer


      16:00