Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Lillån IBK

Följ

Lillån IBK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Lillån IBK
Välj lag

April 2018

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.13
  • 2Mån
    v.14
  • 3Tis
    • 16:30

      Träning P08


      17:45
    • 17:45

      Träning P06


      19:00
    • 18:30

      Tillberga IK Ung 1 (PK1) (borta) P02


      20:30
    • 19:00

      Träning P05


      20:15
    • 19:45

      Träning Lillån Akademi


      21:00
    • 20:00

      Träning P03


      21:30
    • 20:15

      Träning P04


      21:40
    • 21:00

      Träning Lillån Akademi


      22:00
  • 4Ons
  • 5Tor
    • 17:00

      Träning P04


      18:30
    • 17:30

      Träning P06


      18:30
    • 18:30

      Träning A-lag Herr


      19:45
    • 18:30

      Träning P05


      19:30
    • 18:45

      Träning P04


      21:30
    • 19:00

      A-lagsmatch KVAL TILL ALLSVENSKAN!!! P08


      21:30
    • 20:00

      Träning F03/04


      21:30
    • 20:00

      Träning P02


      22:00
    • 20:30

      Träning Lillån Akademi


      22:00
  • 6Fre
    • Heldag

      Örebrocupen P02

    • Heldag

      Örebrocupen 2018 F03/04

    • 15:00

      Örebrocupen P05


      00:00
    • 17:00

      Örebrocupen 2018 F02/03 (DJ)


      00:00
    • 18:00

      ÖrebroCupen i innebandy P04


      00:00
    • 18:00

      Träning P07


      19:00
    • 20:15

      Silverdals IF Vit (hemma) P06


      21:15
    • 20:15

      Tibro IBK (borta) P04


      21:15
    • 21:00

      Stöpen IBK (borta) P06


      22:00
    • 21:45

      IFK Gnesta Vit (hemma) P03


      22:45
    • 21:45

      IBF Linköping (hemma) F02/03 (DJ)


      22:45
  • 7Lör
    • Heldag

      Örebrocupen 2018 F03/04

    • Heldag

      Örebrocupen P05

    • Heldag

      Örebrocupen 2018 F02/03 (DJ)

    • Heldag

      ÖrebroCupen i innebandy P04

    • Heldag

      Örebrocupen P02

    • 09:00

      Träning Bollkul


      10:00
    • 09:45

      Trosa Edanö IBK (hemma) P04


      10:45
    • 11:15

      IBF Kolmården Wild Animals (borta) P03


      12:15
    • 12:00

      Partille IBS (borta) P06


      13:00
    • 12:45

      Hjulsbro IK 1 Blå (hemma) P06


      13:45
    • 12:45

      IBK Sala (borta) F02/03 (DJ)


      13:45
    • 13:30

      Lunch P03


      14:30
    • 15:00

      IBF Säter (borta) P04


      16:00
    • 16:30

      Samuelsdals IF P03 - 1 (hemma) P03


      17:30
    • 18:00

      IBK Mantorp 07 (borta) P06


      19:00
    • 18:45

      IBK Lidköping P-06 2 (hemma) P06


      19:45
    • 19:00

      Middag P03


      20:00
    • 19:30

      Malmköpings IBF (borta) F02/03 (DJ)


      20:30
    • 21:00

      Ornäs IK (hemma) P06


      22:00
    • 21:45

      IK Huge Innebandy (borta) P06


      22:45
  • 8Sön
    • Heldag

      Örebrocupen 2018 F03/04

    • 00:00

      Örebrocupen P05


      20:00
    • 00:00

      Örebrocupen 2018 F02/03 (DJ)


      19:00
    • 00:00

      ÖrebroCupen i innebandy P04


      19:00
    • Heldag

      Örebrocupen P02

    • 09:00

      IK Frej Täby Innebandy (hemma) P06


      10:00
    • 09:45

      Skoghalls IBK Blå (hemma) P04


      10:45
    • 10:45

      Poolspel i Askersund för P10 P09/10


      14:30
    • 11:15

      Hälsinggårdens AIK P-06 1 (borta) P06


      12:15
    • 12:45

      Match Örebro Cupen P03


      13:30
  • 9Mån
    v.15
  • 10Tis
  • 11Ons
  • 12Tor
  • 13Fre
    • 15:00

      Linköping Floorball Games F02/03 (DJ)


      00:00
    • 16:00

      Katrineholm Innebandycup F05-07


      00:00
    • 16:30

      Träning P02


      17:45
    • 17:40

      Katrineholm IBF (borta) P04


      18:40
    • 17:40

      Storvreta IBK röd (hemma) P06


      18:40
    • 17:50

      Onyx IBK (borta) F02/03 (DJ)


      18:50
    • 18:00

      Träning P07


      19:00
    • 18:00

      Innebandycup i Katrineholm P04


      00:00
    • 18:30

      Lagkväll Dam div 2


      21:00
    • 20:10

      Onyx IBS (hemma) P06


      21:10
    • 21:00

      Järfälla IBK Gul (hemma) P03


      22:00
  • 14Lör
    • Heldag

      Linköping Floorball Games F02/03 (DJ)

    • Heldag

      Katrineholm Innebandycup F05-07

    • Heldag

      Innebandycup i Katrineholm P04

    • 08:00

      Nynäshamns IBK (borta) F02/03 (DJ)


      09:00
    • 09:00

      Poolspel (olika) (hemma) F08/09


      11:30
    • 09:00

      Träning Bollkul


      10:00
    • 09:40

      Vendelsö IK Vit (borta) P06


      10:40
    • 10:00

      Träning P11


      11:00
    • 10:30

      IBF Norrköping (borta) P06


      11:30
    • 11:00

      Träning F10/11


      12:00
    • 12:10

      IFK Mariefred (borta) P03


      13:10
    • 13:00

      IBK Sala 1 (PK1) (hemma) P02


      15:00
    • 13:50

      Rosersberg IK/Arlanda IBK (borta) P04


      14:50
    • 14:40

      Sandared/Rydboholm (hemma) F02/03 (DJ)


      15:40
    • 15:30

      Örby IF (borta) P06


      16:30
    • 15:30

      Rosersbergs IK 06/07 (hemma) P06


      16:30
    • 17:10

      Romfartuna GIF (borta) P03


      18:10
    • 18:50

      Älvsjö AIK röd (hemma) P04


      19:50
  • 15Sön
    • 00:00

      Linköping Floorball Games F02/03 (DJ)


      19:00
    • 00:00

      Katrineholm Innebandycup F05-07


      19:00
    • Heldag

      Innebandycup i Katrineholm P04

    • 12:10

      FBI Tullinge (hemma) P04


      13:10
    • 12:10

      Bergs IK Gul (borta) P06


      13:10
    • 14:40

      Katrineholms IBF (hemma) P06


      15:40
  • 16Mån
    v.16
    • 16:30

      Avslutning P08


      19:15
    • 16:30

      Avslutning med p-08 F08/09


      19:00
    • 16:30

      Träning F08/09


      18:00
    • 17:00

      Träning Lillån Akademi


      18:30
    • 18:00

      Föräldramöte F08/09


      19:00
    • 18:30

      Träning Lillån Södra P05


      20:00
      Lillån södra gymnastiksal
      Anteckning: Träning med inriktning på teknik, kondition och fys. Ombytta klara 10min innan träningsstart
    • 19:15

      Träning F03/04


      20:30
    • 21:00

      Träning A-lag Herr


      22:30
  • 17Tis
  • 18Ons
  • 19Tor
    • 17:00

      Träning P04


      18:30
    • 18:30

      Träning A-lag Herr


      19:45
    • 18:30

      Träning P05


      19:30
    • 20:00

      Träning F03/04


      21:30
    • 20:15

      Träning P02


      22:00
  • 20Fre
    • 16:30

      Träning P02


      17:45
  • 21Lör
    • 06:00

      Vägstädning, obligatorisk närvaro! P08


      15:00
    • 09:00

      Träning Bollkul


      10:00
    • 10:00

      Träning P11


      11:00
    • 11:00

      Träning F10/11


      12:00
  • 22Sön
  • 23Mån
    v.17
  • 24Tis
  • 25Ons
  • 26Tor
  • 27Fre
  • 28Lör
  • 29Sön
  • 30Mån
    v.18