Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Lillån IBK

Följ

Lillån IBK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej

Oktober 2017

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.39
    • 07:00

      Vänerns Pärla Cup 2017 P05


      20:00
    • 11:30

      Träning P09


      13:00
    • 13:30

      Seriematch mot Vintrosa P07


      15:00
    • 13:30

      Match med P-07 mot Vintrosa P06


      15:00
    • 15:00

      Träning P06


      16:30
    • 17:00

      IBF Västerås (borta) A-lag Herr


      19:00
    • 18:30

      Kungsörs IBK (D2) (borta) Dam div 2


      20:30
  • 2Mån
    v.40
  • 3Tis
  • 4Ons
  • 5Tor
  • 6Fre
    • 16:30

      Träning P03


      18:00
    • 16:45

      Träning P08


      18:00
    • 16:45

      Träning DJ


      18:15
    • 18:00

      Träning P06


      19:00
    • 18:00

      Träning P07


      19:00
  • 7Lör
    • 10:00

      Gropens IF 1 (PK5) (borta) P07


      12:00
    • 10:00

      Match med P-07 P06


      11:30
    • 11:00

      KFUM Örebro (H2) (hemma) Lillån Akademi


      13:00
    • 15:00

      IBK Hallsta (D2) (hemma) Dam div 2


      17:00
    • 16:15

      Sargvakt, entrévärd och kioskbemanning vid A-lags match 7/10 P05


      19:00
    • 17:00

      IBK Hallsta (hemma) A-lag Herr


      19:00
  • 8Sön
    • 10:00

      Skoghalls IBK Utveckling (hemma) P02


      12:00
    • 10:00

      Skoghalls IBK Utveckling (hemma) Lillån Akademi


      12:00
    • 11:30

      Träning P09


      13:00
    • 15:00

      Träning P06


      16:30
  • 9Mån
    v.41
  • 10Tis
    • 16:45

      Träning P08


      17:45
    • 17:45

      Träning P05


      19:00
    • 17:45

      Träning P06


      19:00
    • 20:00

      Träning P03


      21:30
    • 20:00

      Västerås IBS Ungdom (hemma) Lillån Akademi


      22:00
  • 11Ons
    • 16:30

      Träning P04


      17:45
    • 17:00

      Träning DJ


      18:30
    • 17:00

      Träningsmatch KFUM F05-07


      18:00
    • 17:45

      Träning F03/04


      19:00
    • 20:00

      Träning A-lag Dam


      22:15
  • 12Tor
  • 13Fre
    • 16:30

      Träning P03


      18:00
    • 16:45

      Träning P08


      18:00
    • 18:00

      Lillån P-07 P06


      19:00
      Hovsta (Hovstahallen)
      Samlingsinformation: Hovsta Hallen
      Samlingstid: 17:50
      Anteckning: Frivillig träning med P-07
    • 18:00

      Träning P07


      19:00
    • 19:00

      WSK Lindesberg (H2) (borta) Lillån Akademi


      21:00
  • 14Lör
  • 15Sön
    • 11:30

      Träning P09


      13:00
    • 13:00

      IBK Sala (D2) (borta) Dam div 2


      15:00
    • 14:15

      Skattkärrs IK (borta) P02


      16:15
    • 14:15

      Skattkärrs IK (borta) Lillån Akademi


      16:15
    • 15:00

      Träning P06


      16:30
    • 15:30

      IBF Örebro Ungdom (borta) Lillån Akademi


      17:30
    • 17:00

      Per-Ols IBF 1 (PK1) (hemma) P03


      19:00
    • 20:00

      Omröstning cuper P02


      21:00
  • 16Mån
    v.42
  • 17Tis
  • 18Ons
  • 19Tor
  • 20Fre
    • 16:30

      Träning P03


      18:00
    • 16:45

      Träning P08


      18:00
    • 16:45

      Träning DJ


      18:15
    • 18:00

      Lillån P-07 P06


      19:00
    • 18:00

      Träning P07


      19:00
    • 20:00

      IBK Wasahus-73 (H2) (hemma) Lillån Akademi


      22:00
  • 21Lör
    • 10:00

      Örebro SK Ung 3 (PK2) (hemma) P03


      12:00
    • 10:45

      Pojkar klass 6 P08


      13:00
    • 14:00

      Surahammars IBF (borta) A-lag Herr


      16:00
    • 14:45

      Nora IBK (PK3) (borta) P05


      16:45
    • 15:30

      KFUM/Kumla (DJ) (borta) DJ


      17:30
    • 17:30

      Västerås IBS Ungdom (hemma) Lillån Akademi


      19:30
    • 17:30

      Västerås IBS Ungdom (hemma) P02


      19:30
  • 22Sön
    • 08:15

      Lillån IBK P09 (hemma) P09


      13:00
    • 11:00

      Örebro SK Ungdomsklubb (hemma) Lillån Akademi


      13:00
    • 11:30

      Träning P09


      13:00
    • 13:30

      Askersunds IBK 2 (PK5) (hemma) P07


      15:30
    • 13:30

      Match med P-07 mot Askersund IBK 2 P06


      14:30
    • 14:00

      Skattkärrs IK (hemma) A-lag Dam


      16:00
    • 15:00

      Askersunds IBK (D2) (hemma) Dam div 2


      17:00
    • 15:00

      Askersunds IBK 1 (FK2) (borta) F03/04


      17:00
    • 15:00

      Nora IBK (hemma) P06


      16:30
    • 15:30

      Pålsboda IBF 1 (PK1) (borta) P02


      16:30
  • 23Mån
    v.43
  • 24Tis
    • 16:45

      Träning P08


      17:45
    • 17:00

      Fotografering och utlämning av matchställ. P03


      19:30
    • 17:45

      Träning P06


      19:00
    • 17:45

      Träning P05


      19:00
    • 19:45

      Träning Lillån Akademi


      21:00
    • 20:00

      Träning P03


      21:30
    • 20:30

      Träning P02


      22:00
    • 21:00

      Träning Lillån Akademi


      22:00
  • 25Ons
    • 16:30

      Träning P04


      17:45
    • 17:00

      Träning Lillån Akademi


      18:30
    • 17:00

      Träning DJ


      18:30
    • 17:45

      Träning F03/04


      19:00
    • 17:45

      Träning F05-07


      19:00
    • 19:00

      IFK Arboga 1 (PK1) (borta) P02


      21:00
    • 19:00

      Rönnby IBK Ung (DJ) (borta) DJ


      21:00
    • 19:15

      Surahammars IBF 1 (PK1) (borta) P03


      21:15
    • 19:45

      Träning A-lag Herr


      21:00
    • 20:00

      Träning A-lag Dam


      22:15
  • 26Tor
  • 27Fre
    • 16:30

      Träning P03


      18:00
    • 16:45

      Träning P08


      18:00
    • 16:45

      Träning DJ


      18:15
    • 18:00

      Lillån P-07 P06


      19:00
    • 19:20

      Hovsta IF 2 (PK5) (borta) P07


      21:20
    • 19:30

      Kristinehamns IBF/Karlskoga IBF (borta) P02


      21:30
    • 19:30

      Kristinehamns IBF/Karlskoga IBF (borta) Lillån Akademi


      21:30
  • 28Lör
    • 09:00

      Träning F08/09


      16:00
    • 10:30

      Västerås IBS Ung 2 (PK1) (hemma) P03


      12:30
    • 11:00

      Kristinehamn IBF (borta) A-lag Dam


      13:00
    • 11:00

      Lindesbergs IBK (H2) (hemma) Lillån Akademi


      13:00
    • 12:30

      Västerås IBS Ung 5 (PK3 Grön) (hemma) P05


      14:30
    • 13:15

      Sargvakter DJ


      16:15
    • 14:00

      IBK Lockerud Mariestad (hemma) A-lag Herr


      16:00
    • 14:00

      Tillberga IK Ung 1 (PK1) (hemma) P02


      16:00
    • 14:00

      Poolspel PK08 P08


      18:00
  • 29Sön
    • 11:30

      Träning P09


      13:00
    • 13:30

      Askersunds IBK 2 (FK5) (hemma) F05-07


      15:30
    • 15:00

      Lillån Vit (6) (hemma) P06


      16:30
    • 16:15

      IFK Arboga IBK (borta) Lillån Akademi


      18:15
    • 18:00

      Rönnby IBK Ung (B, D2) (borta) Dam div 2


      20:00
  • 30Mån
    v.44
  • 31Tis