Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Lillån IBK

Följ

Lillån IBK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej

Januari 2018

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.1
    • 00:00

      IBF Örebro Ungdom HJ20 (HJ20) (borta) Lillån Akademi


      02:00
    • 18:00

      Träning F05-07


      19:15
    • 18:15

      OBS! Birgitta stängt, ingen träning. 02/03 (DJ)


      19:45
  • 2Tis
    • 16:30

      Träning 02/03 (DJ)


      18:00
    • 17:45

      Träning P04


      19:00
    • 19:00

      Träning P02


      21:00
    • 20:00

      Träning P03


      21:30
  • 3Ons
    • 13:30

      Träning P05


      15:30
    • 19:00

      Träning F03/04


      20:15
    • 19:00

      Träning F05-07


      20:15
    • 19:00

      Ibf bjuder in till SSL match F08/09


      20:30
  • 4Tor
    • Heldag

      Storvretacupen P06

    • 07:00

      Storvreta Cup, Uppsala P05


      00:00
    • 16:15

      Träning P04


      17:30
    • 16:30

      Match #1 Storvretacupen 2018 P05


      17:30
    • 19:15

      Träning A-lag Dam


      21:00
    • 22:00

      Match #2 Storvretacupen 2018 P05


      23:00
  • 5Fre
    • Heldag

      Storvretacupen P06

    • Heldag

      Storvreta Cup, Uppsala P05

    • 11:00

      Match #3 Storvretacupen 2018 P05


      12:00
    • 14:15

      Match #4 Storvretacupen 2018 P05


      15:15
    • 16:30

      Träning P02


      17:45
    • 16:45

      Träning 02/03 (DJ)


      18:15
    • 17:45

      Träning P03


      19:00
    • 19:00

      Match #5 Storvretacupen 2018 P05


      20:00
  • 6Lör
    • Heldag

      Storvretacupen P06

    • 00:00

      Storvreta Cup, Uppsala P05


      20:00
    • 13:00

      Sargvakt F05-07


      16:00
    • 13:15

      Sargvakt herrlaget P02


      16:00
    • 14:00

      IBF Västerås (hemma) A-lag Herr


      16:00
  • 7Sön
  • 8Mån
    v.2
  • 9Tis
    • 16:30

      Träning P08


      17:45
    • 17:45

      Träning P06


      19:00
    • 19:00

      WSK Lindesberg DM F02 (borta) 02/03 (DJ)


      21:00
    • 19:00

      Träning P05


      20:15
    • 19:15

      Västerås IBS Ung 1 (PK1) (borta) P03


      21:15
    • 19:45

      Träning Lillån Akademi


      21:00
    • 20:00

      Träning P03


      21:30
    • 20:15

      Träning P04


      21:40
    • 20:30

      Träning P02


      22:00
    • 21:00

      Träning Lillån Akademi


      22:00
  • 10Ons
  • 11Tor
  • 12Fre
    • 16:30

      Träning P02


      17:45
    • 16:45

      Träning 02/03 (DJ)


      18:15
    • 17:45

      Träning P03


      19:00
    • 18:00

      Träning med P-07 P06


      19:00
    • 18:00

      Träning P07


      19:00
    • 20:00

      IBF Örebro Ungdom (borta) A-lag Dam


      22:00
  • 13Lör
    • 10:00

      Träning P11


      11:00
    • 10:00

      IBK Hallsta 1 (FK2) (borta) F03/04


      12:00
    • 11:00

      KFUM Örebro Innebandy (borta) P06


      12:30
    • 12:30

      IBK Hallsta 1 (PK1) (hemma) P03


      14:30
    • 13:00

      Lunch och avkoppling mellan matcherna F03/04


      17:00
    • 13:45

      Pojkar klass 6 P08


      15:30
    • 16:00

      IBK Köping Ung 1 (PK1) (hemma) P02


      18:00
    • 16:45

      Gropens IF (borta) P06


      18:15
    • 17:00

      IBK Hallsta (borta) A-lag Herr


      19:00
    • 18:30

      Nora IBK DM F04 Grupp 1 (borta) F03/04


      20:30
  • 14Sön
    • 11:30

      Match med P-07 mot IBF Örebro P06


      13:00
    • 11:30

      IBF Örebro Ung 3 (PK5) (borta) P07


      13:30
    • 13:00

      SSL-Match! P05


      15:00
    • 14:00

      Askersunds IBK 2 (FK5) (borta) F05-07


      16:00
    • 14:00

      Västerås IBS Ungdom (borta) Lillån Akademi


      16:00
    • 14:30

      Skoghalls IBK Utveckling (borta) P02


      19:30
    • 15:30

      Örebro SK Ung 3 (PK2) (borta) P03


      17:30
    • 16:00

      Sala Silverstaden IBK (borta) A-lag Dam


      18:00
    • 17:30

      IBK Köping Ung (DJ) (borta) 02/03 (DJ)


      19:30
    • 17:30

      Skoghalls IBK Utveckling (borta) Lillån Akademi


      19:30
    • 17:30

      Örebro SK Ung 4 (PK3 Grön) (borta) P05


      19:30
  • 15Mån
    v.3
  • 16Tis
  • 17Ons
  • 18Tor
  • 19Fre
    • 16:30

      Träning P02


      17:45
    • 16:45

      Träningsmatch mot IBF Örebro P08


      18:30
    • 17:45

      Träning P03


      19:00
    • 18:00

      Träning med P-07 P06


      19:00
    • 18:00

      Träning P07


      19:00
    • 19:15

      KFUM Örebro 1 (PK2) (hemma) P04


      21:15
    • 19:30

      Örebro SK Ung DM P05 (borta) P05


      21:30
    • 20:00

      WSK Lindesberg (H2) (hemma) Lillån Akademi


      22:00
  • 20Lör
    • 08:20

      Poolspel P09/10


      13:00
    • 10:00

      Träning P11


      11:00
    • 12:30

      Örebro SK Ung 2 (FK5) (hemma) F05-07


      14:30
    • 14:00

      Kumla IBK DM P05 (hemma) P05


      16:00
    • 16:30

      Askersunds IBK 1 (FK2) (hemma) F03/04


      18:30
    • 16:30

      Orresta IF 1 (PK1) (borta) P03


      18:30
    • 17:45

      Kiosk/Sekretariat P06


      19:30
    • 18:30

      KFUM Örebro Innebandy (hemma) P06


      20:00
  • 21Sön
    • 12:30

      IBK Sala (D2) (hemma) Dam div 2


      14:30
    • 14:10

      Poolspel (olika) (hemma) F08/09


      19:00
    • 15:00

      Örebro SK Ungdomsklubb (borta) P03


      16:00
    • 16:00

      IBK Sala 1 (PK1) (borta) P02


      18:00
    • 17:00

      Sargvakt Lillån Akademi


      19:00
    • 17:30

      KFUM/Kumla (DJ) (hemma) 02/03 (DJ)


      19:30
    • 18:00

      GS 86 AIF (hemma) A-lag Herr


      20:00
  • 22Mån
    v.4
  • 23Tis
    • 16:30

      Träning P08


      17:45
    • 17:15

      Kiosk/Sekretariat P06


      19:00
    • 17:45

      Träning P06


      19:00
    • 18:00

      Örebro SK Ungdom 7 (hemma) P06


      19:30
    • 19:00

      IBF Örebro Ungdom (hemma) Lillån Akademi


      21:00
    • 19:15

      Örebro SK Ungdom (borta) P04


      20:15
    • 19:30

      Askersunds IBK (PK3) (hemma) P05


      20:30
    • 19:45

      Träning Lillån Akademi


      21:00
    • 20:00

      Träning P03


      21:30
    • 21:00

      Träning Lillån Akademi


      22:00
  • 24Ons
  • 25Tor
  • 26Fre
    • 16:30

      Träning P02


      17:45
    • 16:45

      Träning 02/03 (DJ)


      18:15
    • 17:45

      Träning P03


      19:00
    • 18:00

      Träning med P-07 P06


      19:00
  • 27Lör
    • 10:00

      Gropens IF (borta) P06


      11:30
    • 10:00

      Träning P11


      11:00
    • 11:00

      KFUM Örebro 1 (PK2) (borta) P03


      13:00
    • 11:30

      KFUM Örebro Innebandy (borta) P06


      13:00
    • 13:15

      Sargvakt mm P06


      16:00
    • 13:15

      Pojkar klass 6 P08


      15:00
    • 14:00

      Surahammars IBF (hemma) A-lag Herr


      16:00
    • 15:00

      Skattkärrs IK (hemma) P02


      17:00
    • 15:00

      Skattkärrs IK (hemma) Lillån Akademi


      17:00
    • 17:00

      SMÅ IF 1 (PK1) (hemma) P03


      19:00
    • 17:00

      Rönnby IBK Ung (DJ) (hemma) 02/03 (DJ)


      19:00
  • 28Sön
    • 10:00

      Örebro SK Ungdomsklubb (borta) Lillån Akademi


      12:00
    • 12:30

      IBK Wasahus-73 (H2) (borta) Lillån Akademi


      14:30
    • 12:45

      WSK Lindesberg 2 (PK2) (borta) P04


      14:45
    • 13:00

      Ekeby IF 2 (FK5) (borta) F05-07


      15:00
    • 17:00

      Skattkärrs IK (borta) A-lag Dam


      19:00
    • 17:00

      Askersunds IBK (D2) (borta) Dam div 2


      19:00
  • 29Mån
    v.5
  • 30Tis
  • 31Ons