Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kista Sports Club

Följ

Kista Sports Club

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Juni 2019

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.22
    • 09:00

      Matcm mot IF Brommapojkarna P09-Gul


      10:30
    • 09:00

      IFK Viksjö 2 (hemma) F10/11


      11:00
    • 09:00

      IF Brommapojkarna 22 (borta) P09-Vit


      11:00
    • 09:30

      TRÄNINGS MATCH P07


      11:00
    • 10:00

      Norrtulls SK svart 1 (borta) P10-Röd


      12:00
    • 10:00

      IFK Lidingö FK 17 vit (hemma) P11


      12:00
    • 10:00

      Norrtulls SK gul 1 (hemma) P10-Blå


      12:00
    • 10:15

      Norrtulls SK 01 -7 (borta) B-lag Herrar


      12:15
    • 11:00

      Kista SC KFUM Gul (borta) P11


      13:00
    • 11:00

      KSC - AIK FF 5 P12


      13:00
    • 12:00

      Enebybergs IF 4 (borta) P10-Vit


      14:00
    • 12:30

      Ursvik IK Svart (borta) P08


      14:30
    • 12:30

      Spånga IS FK 10 (hemma) P08


      14:30
    • 12:30

      IFK Lidingö FK 16 vit (hemma) P07


      14:30
    • 13:45

      IFK Viksjö 2 (hemma) P08


      15:45
    • 13:45

      Djurgårdens IF FF 1 (hemma) F08/09


      15:45
    • 14:00

      IFK Vaxholm 1 (hemma) P02


      16:00
    • 15:00

      Träning Boxning barn


      16:30
    • 17:00

      IFK Lidingö FK 18 vit (borta) P11


      19:00
  • 2Sön
    • 10:15

      Täby FK 31 (borta) P07


      12:15
    • 10:30

      Vasalunds IF (borta) F04


      12:30
    • 11:00

      Match mot Ursvik IK P09-Vit


      12:30
    • 11:00

      Stocksunds IF P11 1 (borta) P11


      13:00
    • 11:00

      Ursvik IK Svart 1 (borta) P09-Gul


      13:00
    • 13:45

      Skå IK & Bygdegård Grön (borta) P09-Blå


      15:45
    • 14:00

      Träning Knatteskolan


      15:00
    • 14:00

      Avslutning av vårterminen 2 juni Akalla By P12


      17:00
    • 15:00

      Enebybergs IF 1 (borta) F06


      17:00
    • 18:00

      AIK FF 4 (borta) P05


      20:00
  • 3Mån
    v.23
    • 17:00

      Träning F06


      18:45
    • 17:00

      Träning F08/09


      18:30
    • 17:15

      Träning P11


      18:45
    • 17:30

      Träning F04


      18:45
    • 18:30

      Träning BJJ


      19:30
    • 19:00

      Träning P04


      20:30
    • 19:00

      Träning P07


      20:30
    • 19:30

      Träning Fotboll Herr


      21:30
  • 4Tis
  • 5Ons
  • 6Tor
  • 7Fre
  • 8Lör
    • 09:00

      Djurgårdens IF FF 22 (hemma) P11


      11:00
    • 09:00

      Djurgårdens IF FF 9 (hemma) P10-Vit


      11:00
    • 10:00

      Djurgårdens IF FF 4 (hemma) P11


      12:00
    • 10:15

      Spånga IS FK (borta) B-lag Herrar


      12:15
    • 11:15

      Som United Fotbollsförening 1 (borta) P08


      13:15
    • 12:00

      Träning B-lag Herrar


      16:00
    • 12:00

      IF Brommapojkarna 4 (hemma) P04


      14:00
    • 12:00

      IF Brommapojkarna 6 (borta) F10/11


      14:00
    • 12:30

      IFK Lidingö FK 13 vit (hemma) P07


      14:30
    • 12:45

      Djurgårdens IF FF 10 (borta) P07


      14:45
    • 13:00

      Karlbergs BK gul 1 (borta) P11


      15:00
    • 13:30

      Bollstanäs SK 23 Blå (borta) P08


      15:30
    • 13:45

      Match mot Brommapojkarna P09-Vit


      15:00
    • 13:45

      IF Brommapojkarna 25 (hemma) P09-Gul


      15:00
    • 15:00

      AIK FF 10 (hemma) P09-Blå


      17:00
    • 15:00

      Träning Boxning barn


      16:30
    • 17:00

      Djurgårdens IF FF 17 (borta) P11


      19:00
    • 17:00

      DIF FF 17 - KSC P12


      19:00
  • 9Sön
    • 09:00

      FC Järfälla 5 (borta) P07


      11:00
    • 09:00

      FC Järfälla 5 (borta) P06


      11:00
    • 10:00

      Match mot Sollentuna P09-Gul


      11:30
    • 10:00

      Sollentuna FK 2 (hemma) P09-Vit


      11:30
    • 11:00

      Danderyds SK FF 3 (borta) P10-Blå


      13:00
    • 11:30

      Täby FK 21 (borta) F08/09


      13:30
    • 11:30

      FC Djursholm Vit 1 (borta) P10-Röd


      13:30
    • 12:00

      Sollentuna FK 2 (hemma) F04


      14:00
    • 12:00

      Terminsavslutning P07


      15:00
    • 13:00

      Vallentuna BK DF 2 (hemma) F06


      15:00
    • 16:00

      Bele Barkarby FF 3 (hemma) P05


      18:00
    • 16:00

      Spånga IS FK (hemma) Fotboll Herr


      18:00
  • 10Mån
    v.24
    • 17:00

      Träning F06


      18:45
    • 17:00

      Träning F08/09


      18:30
    • 17:30

      Träning F04


      18:45
    • 18:30

      Träning BJJ


      19:30
    • 18:30

      Träning BJJ Barn


      19:30
    • 19:00

      Träning P04


      20:30
    • 19:00

      Träning P07


      20:30
    • 19:30

      Träning Fotboll Herr


      21:30
  • 11Tis
  • 12Ons
  • 13Tor
    • 17:00

      Träning P04


      18:30
      Kvarnbacka BP
      Anteckning: Ombytt och klar 17:00. Vid förhinder, meddela...
      Vi har en halvplan för oss själva.
    • 17:15

      Träning P09-Blå


      18:45
    • 17:15

      Träning P08


      18:30
    • 17:15

      Match P09-Vit


      18:45
    • 17:15

      Match P09-Gul


      18:45
    • 17:30

      Träning P09-Vit


      18:45
    • 17:30

      Träning P09-Blå


      18:45
    • 17:30

      Träning P09-Gul


      18:45
    • 18:30

      Träning P05


      20:00
    • 18:30

      Träning F04


      20:00
    • 19:30

      Träning P02


      20:45
    • 20:00

      Hallonbergens IF (borta) Fotboll Herr


      22:00
  • 14Fre
  • 15Lör
    • 12:00

      Internmatcher och Grillning P08


      14:30
    • 13:00

      Ursvik IK Vit (borta) P05


      15:00
    • 15:00

      Träning Boxning barn


      16:30
  • 16Sön
    • 09:00

      Ängby IF 4 (borta) P06


      11:00
    • 09:00

      Ängby IF 4 (borta) P07


      11:00
    • 11:00

      Säsongsavslutning P09-Blå


      14:00
    • 11:00

      Kungsängens IF 1 (borta) P04


      13:00
    • 11:00

      Avslutning P09-Vit


      14:00
    • 11:00

      Avslutning P09-Gul


      14:00
    • 13:30

      Råsunda IS (borta) F06


      15:30
    • 14:00

      Träningsmatch B-lag Herrar


      16:00
    • 16:00

      Avslutning MATCH föräldrar mot barn P10-Röd


      19:00
    • 16:00

      Avslutning: MATCH föräldrar mot barn P10-Vit


      19:00
    • 16:00

      Avslutning: MATCH föräldrar mot barn P10-Blå


      19:00
    • 17:00

      IFK Viksjö 1 (borta) P02


      19:00
    • 18:00

      BSK/RIS (borta) F04


      20:00
  • 17Mån
    v.25
  • 18Tis
  • 19Ons
  • 20Tor
    • 17:15

      Träning P08


      18:30
    • 18:30

      Träning F04


      20:00
    • 20:00

      Solna FC (hemma) Fotboll Herr


      22:00
  • 21Fre
  • 22Lör
  • 23Sön
  • 24Mån
    v.26
  • 25Tis
  • 26Ons
  • 27Tor
  • 28Fre
  • 29Lör
  • 30Sön