Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kista Sports Club

Följ

Kista Sports Club

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Maj 2019

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.18
    • Heldag

      Stuvsta cup P07

    • 08:00

      1 Maj cup Järfälla 1/5 - 2019 P09-Blå


      18:00
    • 08:00

      1 Maj Cup Järfälla P09-Gul


      18:00
    • 08:00

      1 Maj cup Järfälla 1/5 -2019 P09-Röd


      18:00
    • 08:00

      1 Maj Cup Järfälla P09-Vit


      18:00
    • 08:30

      1:a Maj Cup Järfälla P09-Gul


      12:00
    • 08:30

      1:a Maj Cup Järfälla P09-Vit


      12:00
    • 09:00

      1:a Maj Cup Järfälla P09-Blå


      12:00
    • 12:00

      Hässelby SK FF 2 (hemma) P05


      14:00
    • 14:30

      Träning F06


      16:00
    • 14:30

      Sollentuna FK 4 (borta) P02


      16:30
    • 17:15

      Träning P11


      18:45

    • 21:30
  • 2Tor
  • 3Fre
  • 4Lör
    • 09:00

      IFK Lidingö FK 78 (borta) P08


      11:00
    • 09:00

      AIK FF 2 (hemma) P11


      11:00
    • 09:00

      Karlbergs BK vit (hemma) P10-Blå


      11:00
    • 10:00

      Djurgårdens IF FF 12 (hemma) P11


      12:00
    • 10:00

      Spånga IS FK 4 (borta) F10/11


      12:00
    • 10:00

      Extra match P10-Röd


      12:00
    • 10:15

      IF Brommapojkarna 17 (borta) P07


      12:15
    • 11:30

      Kungsängens IF 1 (borta) P08


      13:30
    • 12:00

      Hässelby SK FF (borta) Fotboll Herr


      14:00
    • 12:30

      Danderyds SK FF 1 (hemma) P07


      14:30
    • 12:30

      FoC Farsta FF 1 (hemma) B-lag Herrar


      14:30
    • 13:45

      IFK Lidingö FK 6 vit (hemma) F08/09


      15:45
    • 13:45

      Täby FK 42 (hemma) P08


      15:45
    • 14:00

      Stadshagen Vasalunds IF 1 (borta) P11


      16:00
    • 15:00

      Träning Boxning barn


      16:30
    • 16:00

      IFK Stocksund 5 (borta) P10-Vit


      18:00
    • 16:15

      Match mot Bele Barkarby P09-Gul


      17:30
    • 16:15

      Bele Barkarby FF 3:2 (hemma) P09-Gul


      17:30
    • 16:15

      Sundbybergs IK Lila (hemma) P09-Blå


      18:15
    • 16:15

      Match mot Bele Barkarby P09-Vit


      17:30
  • 5Sön
    • 09:00

      Danderyds SK FF 3 (borta) P11


      11:00
    • 10:15

      Match mot IFK Lidingö P09-Gul


      11:30
    • 10:15

      IFK Lidingö FK 5 blå (borta) P09-Vit


      12:15
    • 10:15

      Match mot IFK Lidingö P09-Vit


      11:30
    • 12:30

      Ekerö IK (borta) F04


      14:30
    • 13:00

      Bele Barkarby FF 1 (hemma) P07


      15:00
    • 13:00

      Bele Barkarby FF 1 (hemma) P06


      15:00
    • 14:00

      Kungsängens IF 1 (hemma) P02


      16:00
    • 14:00

      Träning Knattefotbollsskolan


      15:00
    • 14:00

      Vasalunds IF - KSC P12


      16:00
    • 14:30

      Bro IK Blå (borta) F06


      16:30
    • 18:00

      Bele Barkarby FF 1 (borta) P04


      20:00
    • 18:00

      Enebybergs IF (hemma) B-lag Herrar


      20:00
  • 6Mån
    v.19
  • 7Tis
  • 8Ons
  • 9Tor
  • 10Fre
  • 11Lör
    • 09:00

      Bromstens IK (hemma) F10/11


      11:00
    • 09:00

      Danderyds SK FF 2 (hemma) P10-Vit


      11:00
    • 10:00

      IFK Lidingö FK 11 blå (borta) P10-Blå


      12:00
    • 10:00

      IFK Lidingö FK 14 (hemma) P11


      12:00
    • 10:00

      Djurgårdens IF FF 17 (hemma) P10-Röd


      12:00
    • 11:30

      IF Brommapojkarna 5 (borta) P07


      13:30
    • 12:30

      Sollentuna FK 2 (hemma) P07


      14:30
    • 12:30

      Sollentuna FK 9 (hemma) P08


      14:30
    • 13:45

      Bele Barkarby FF 3 (hemma) P08


      15:45
    • 15:00

      Älvsjö AIK FF Svart 3 (borta) P11


      17:00
    • 15:00

      Träning Boxning barn


      16:30
    • 15:15

      Sollentuna FK 9 (borta) P05


      17:15
    • 16:15

      FK Bromma Svart (hemma) P09-Blå


      18:15
    • 18:00

      Djurgårdens IF FF 16 (borta) P11


      20:00
  • 12Sön
    • 09:00

      Ekerö IK 1:Vit (borta) P09-Gul


      11:00
    • 09:00

      Match mot Ekerö P09-Vit


      10:30
    • 10:00

      Ursvik IK Svart 2 (hemma) P09-Vit


      12:00
    • 10:00

      Match mot Ursvik IK P09-Gul


      11:30
    • 11:00

      Hässelby SK FF 5 (borta) P08


      13:00
    • 12:00

      Hammarby IF FF 2 (hemma) F04


      14:00
    • 14:00

      IFK Viksjö 2 (hemma) P04


      16:00
    • 14:00

      Träning Knattefotbollsskolan


      15:00
    • 14:30

      Täby FK 41 (hemma) F06


      16:30
    • 15:00

      Träningsmatch Svår P09-Blå


      18:00
    • 15:00

      Match mot RCD Espanyol P09-Vit


      16:30
    • 15:00

      träningsmatch mot RCD Espanyol Akademi P09-Gul


      16:30
    • 16:00

      IFK Lidingö FK 5 - KSC P12


      18:00
    • 16:00

      IFK Lidingö FK 5 blå (borta) P11


      18:00
    • 18:00

      Bollstanäs SK (borta) B-lag Herrar


      20:00
  • 13Mån
    v.20
    • 17:15

      Träning P11


      18:45
    • 17:15

      Träning F06


      18:45
    • 17:30

      Träning F04


      18:45
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning BJJ


      20:00
    • 19:00

      Träning P04


      20:30
    • 19:30

      Träning Fotboll Herr


      21:30
  • 14Tis
  • 15Ons
  • 16Tor
    • 17:15

      Träning P08


      18:30
    • 17:30

      Träning P09-Blå


      18:45
    • 17:30

      Träning P09-Röd


      18:45
    • 17:30

      Träning P09-Vit


      18:30
    • 17:30

      Träning P09-Gul


      18:30
    • 18:15

      Träning F10/11


      19:15
      Kvarnbacka BP (Kista)
      Samlingsinformation: Kvarnbacka bp
      Samlingstid: 18:00
      Anteckning: Kläder efter väder
    • 18:15

      Träning F08/09


      19:30
    • 18:30

      Träning F04


      20:00
    • 18:30

      Träning P05


      20:00
    • 18:30

      Träning BJJ


      20:00
    • 18:45

      Träning P04


      20:00
    • 19:00

      Träning P02


      20:30
    • 19:00

      Träning B-lag Herrar


      20:30
    • 19:30

      Träning Fotboll Herr


      21:30
  • 17Fre
  • 18Lör
    • 00:00

      Match imorgon inställd!! B-lag Herrar


      00:00
    • 09:00

      Match mot Lidingö P10-Röd


      11:00
    • 09:00

      IFK Bergshamra Vit (hemma) P11


      11:00
    • 09:00

      IFK Stocksund 3 (hemma) P10-Blå


      11:00
    • 09:00

      Match mot IFK Viksjö P09-Gul


      10:30
    • 09:00

      IFK Viksjö 5 (borta) P09-Vit


      10:30
    • 10:00

      Match P10-Gul


      11:00
    • 10:00

      KSC - Karlbergs BK VIT 2 P12


      12:00
    • 10:00

      Kista SC KFUM Gul (borta) P11


      12:00
    • 10:30

      AIK FF 4 (borta) P04


      12:30
    • 11:00

      IFK Lidingö FK 8 (hemma) P11


      13:00
    • 11:30

      IF Brommapojkarna 8 (borta) P08


      13:30
    • 12:30

      Sollentuna FK 6 (hemma) P07


      14:30
    • 13:45

      Sollentuna FK 4 (hemma) F08/09


      15:45
    • 13:45

      Hässelby SK FF 7 (borta) P08


      15:45
    • 14:00

      Bele Barkarby FF (borta) Fotboll Herr


      16:00
    • 14:15

      IFK Viksjö 1 (borta) F04


      16:15
    • 15:00

      Sollentuna FK 6 (borta) F06


      17:00
    • 15:00

      Bro IK Blå (hemma) P08


      17:00
    • 15:00

      Träning Boxning barn


      16:30
    • 15:15

      Ängby IF Grön 1 (borta) P09-Blå


      17:15
    • 16:00

      IFK Lidingö FK 18 blå (borta) P11


      18:00
    • 16:15

      FC Järfälla 2 (hemma) P09-Gul


      17:30
    • 16:15

      Match mot Järfälla P09-Vit


      17:30
  • 19Sön
    • 09:30

      Bollstanäs SK 1 Gul (borta) P10-Vit


      11:00
    • 11:00

      FC Järfälla (borta) F10/11


      13:00
    • 11:00

      Täby FK 12 (borta) P10-Röd


      13:00
    • 11:30

      AIK FF 8 (borta) P07


      13:30
    • 14:00

      Qaran IKF P-17 (hemma) P02


      16:00
    • 14:30

      Värtans IK 1 (hemma) P07


      16:30
    • 14:30

      Värtans IK 1 (hemma) P06


      16:30
    • 15:00

      Förmöte inför föreningarnas dagar Unga ledare


      16:00
  • 20Mån
    v.21
    • 17:00

      Träning F08/09


      18:30
    • 17:15

      Träning P11


      18:45
    • 17:15

      Träning F06


      18:45
    • 18:30

      Träning BJJ


      20:00
    • 18:45

      Träning P07


      20:00
    • 19:00

      Träning P04


      20:30
    • 19:30

      Träning Fotboll Herr


      21:30
  • 21Tis
  • 22Ons
  • 23Tor
  • 24Fre
  • 25Lör
    • 09:00

      Danderyds SK FF 6 (hemma) P10-Röd


      11:00
    • 09:00

      Norrtulls SK gul 1 (hemma) P11


      11:00
    • 10:00

      FC Djursholm Röd 1 (hemma) P10-Vit


      12:00
    • 10:00

      Bollstanäs SK 1 Vit (hemma) P11


      12:00
    • 10:30

      Kallhälls FF (borta) F10/11


      12:30
    • 12:00

      Sollentuna FK 5 (hemma) P04


      14:00
    • 12:30

      Karlbergs BK 2 (hemma) P08


      14:30
    • 12:30

      Norrtulls SK 01 -7 (hemma) B-lag Herrar


      14:30
    • 13:45

      IFK Viksjö 1 (hemma) P09-Gul


      15:45
    • 14:00

      Bele Barkarby FF 5 (borta) P08


      16:00
    • 14:00

      Sundbybergs IK (hemma) F04


      16:00
    • 15:00

      Spånga IS FK 5 (hemma) P09-Blå


      17:00
    • 15:00

      IFK Stocksund 3 (borta) P11


      17:00
    • 15:00

      Träning Boxning barn


      16:30
    • 16:15

      Sundbybergs IK Gul (hemma) P09-Vit


      18:15
  • 26Sön
    • 10:00

      Spånga IS FK 5 (borta) P07


      12:00
    • 10:00

      Spånga IS FK 5 (borta) P06


      12:00
    • 11:30

      IF Brommapojkarna 2 (borta) F08/09


      13:30
    • 11:30

      Sollentuna FK 16 (borta) P08


      13:30
    • 12:00

      IFK Bergshamra Blå (borta) P10-Blå


      14:00
    • 13:00

      IFK Viksjö 2 (hemma) F06


      15:00
    • 14:00

      Träning Knattefotbollsskolan


      15:00
    • 15:15

      FC Djursholm Röd 2 (borta) P11


      17:15
    • 15:15

      FC Djursholm RÖD 2 - KSC P12


      17:15
    • 15:45

      Ekerö IK 2 (borta) P05


      17:45
  • 27Mån
    v.22
    • 17:15

      Träning F06


      18:45
    • 17:15

      Träning P11


      18:45
    • 17:30

      Träning F04


      18:45
    • 18:30

      Träning BJJ


      20:00
    • 19:00

      Träning P04


      20:30
    • 19:30

      Träning Fotboll Herr


      21:30
  • 28Tis
  • 29Ons
  • 30Tor
  • 31Fre