Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Karlslunds IF FK

Följ

Karlslunds IF FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Maj 2020

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.18
    • 12:00

      Träning U16


      13:45
    • 14:00

      Örebro Syrianska IF 3 (borta) P17


      16:00
    • 14:00

      Träning U17


      15:30
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 17:15

      Träning U-laget


      18:30
  • 2Lör
    • 09:30

      Träning P011


      11:00
    • 09:30

      Träning -013


      10:45
    • 10:00

      Träning P010


      11:30
    • 12:00

      BK Forward 2 (hemma) U16


      14:00
    • 12:15

      Träningsmatch mot Adolfsberg P07


      14:00
    • 12:15

      Kumla (borta) P06


      14:15
    • 14:00

      IK Frej Täby (borta) A-laget


      16:00
    • 15:00

      IFK Lindesberg 1 (borta) P17


      17:00
    • 16:00

      Träning F16


      17:30
  • 3Sön
    • 08:45

      Träning P012


      10:00
    • 09:00

      Träning P07


      10:00
    • 10:00

      Träning -014


      11:00
    • 11:30

      IK Sturehov (borta) P08


      13:00
    • 13:00

      Degerfors IF (hemma) U-laget


      15:00
    • 14:00

      IFK Norrköping FK (borta) U16


      16:00
    • 14:00

      Karlslunds IF HFK Blå (borta) F16


      16:00
    • 15:00

      BK Forward (P15) (borta) U16


      17:00
    • 16:00

      Adolfsbergs IK (hemma) U17


      18:00
    • 18:00

      Träning P09


      19:30
  • 4Mån
    v.19
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 16:45

      Träning P06


      18:30
    • 17:30

      Träning P010


      19:00
    • 17:30

      Hovsta IF 2 (borta) P07


      19:30
    • 17:30

      Träning U-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning U16


      19:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      IK Sturehov Röd 2 (borta) P06


      20:30
    • 19:00

      Träning F16


      20:30
    • 19:00

      Träning U17


      20:30
    • 19:00

      Träning P17


      20:30
  • 5Tis
    • 16:30

      Träning Karlslund United


      17:30
    • 17:30

      Träning U16


      19:15
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P012


      19:00
    • 19:00

      Träning U-laget


      20:30
    • 19:00

      Träning U17


      20:30
    • 19:00

      IFK Hallsberg/Pålsboda/Sköllersta (borta) F16


      21:00
    • 19:15

      Adolfsbergs IK Grön 1 (borta) P06


      21:15
    • 19:15

      Adolfsbergs IK Grön 1 (borta) P07


      21:00
    • 19:30

      Örebro Syrianska IF (U21) (hemma) U-laget


      21:30
    • 19:30

      Örebro SK FK 1 (hemma) U-laget


      21:30
  • 6Ons
    • 17:15

      Träning P06


      19:00
    • 17:30

      Träning P010


      19:00
    • 17:30

      Träning P011


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning F16


      19:00
    • 17:30

      BK Forward Gul (borta) P08


      19:00
    • 18:30

      IK Sturehov Röd 1 (borta) P06


      20:30
    • 18:30

      Sköllersta IF (borta) P07


      20:30
    • 19:00

      Träning P17


      20:30
  • 7Tor
    • 16:30

      Träning Karlslund United


      17:30
    • 17:00

      Träning F16


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P012


      19:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 19:00

      Träning U16


      20:30
    • 19:00

      Träning P17


      20:30
    • 19:00

      Träning U-laget


      20:30
    • 19:00

      Ledarmöte! P08


      20:00
  • 8Fre
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 17:15

      Träning U-laget


      18:30
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
  • 9Lör
    • 08:50

      Träning P06


      10:30
    • 09:30

      Träning -013


      10:45
    • 10:00

      Träning P011


      11:30
    • 10:00

      Adolfsbergs IK Vit (hemma) P08


      12:00
    • 10:00

      IK Sturehov Vit 1 (borta) P012


      12:00
    • 10:00

      Eker Svart (hemma) P09


      11:30
    • 10:00

      Adolfsbergs IK Gul (hemma) P012


      12:00
    • 10:30

      IF Eker Örebro Svart (borta) P010


      12:30
    • 11:00

      Hallsberg (borta) P09


      12:30
    • 11:00

      Örebro SK FK Svart 1 (hemma) P012


      13:00
    • 13:45

      ÖSK Vit (borta) P09


      14:45
    • 15:00

      Hallsberg IF (borta) P06


      17:00
    • 15:00

      IFK Hallsberg FK 1 (borta) P07


      17:00
    • 16:00

      Nyköpings BIS (borta) U-laget


      18:00
    • 16:00

      Karlslunds IF HFK (borta) A-laget


      18:00
  • 10Sön
    • 09:20

      KIF Blå - ÖSK Vit P011


      12:00
    • 09:30

      BK Forward 2 - KIF Vit P011


      12:00
    • 10:00

      Träning -014


      11:00
    • 10:00

      Yxhults IK (hemma) P010


      12:00
    • 10:15

      Lillån FK (P15) (borta) U16


      12:15
    • 10:30

      Adolfsbergs IK Svart - KIF Röd P011


      12:30
    • 13:00

      Nyköpings BIS (borta) U17


      15:00
    • 14:00

      FC Linköping City (hemma) U16


      16:00
    • 14:00

      IFK Kumla (borta) F16


      16:00
    • 16:00

      Glanshammars IF Gul (borta) P010


      18:00
    • 16:00

      Örebro SK FK 2 (borta) U17


      18:00
    • 16:00

      Pålsboda GOIF (hemma) P17


      18:00
  • 11Mån
    v.20
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 16:45

      Träning P06


      18:30
    • 17:30

      Träning P010


      19:00
    • 17:30

      Träning U-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning U16


      19:00
    • 18:30

      Träning P09


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 19:00

      Örebro SK FK Vit 1 (hemma) P07


      21:00
    • 19:00

      Träning U17


      20:30
    • 19:00

      Träning P17


      20:30
    • 19:00

      Träning F16


      20:30
  • 12Tis
    • 16:30

      Träning Karlslund United


      17:30
    • 17:30

      Träning U16


      19:15
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P012


      19:00
    • 19:00

      BK Forward Gul 1 (hemma) P07


      20:30
    • 19:00

      Träning U-laget


      20:30
    • 19:00

      Träning U17


      20:30
    • 19:00

      IK Sturehov (hemma) F16


      21:00
    • 19:00

      BK Forward Gul 1 (hemma) P06


      21:00
  • 13Ons
    • 17:15

      Träning P06


      19:00
    • 17:30

      Träning P010


      19:00
    • 17:30

      Träning P011


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning F16


      19:00
    • 19:00

      Adolfsbergs IK Grön 2 (hemma) P07


      21:00
    • 19:00

      Träning P17


      20:30
  • 14Tor
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 16:30

      Träning Karlslund United


      17:30
    • 17:00

      Träning F16


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P012


      19:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 19:00

      Träning U16


      20:30
    • 19:00

      Träning P17


      20:30
    • 19:00

      Träning U-laget


      20:30
    • 19:00

      IFK Kumla 2 (hemma) P07


      21:00
    • 19:00

      IFK Kumla (hemma) P06


      21:00
  • 15Fre
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 17:15

      Träning U-laget


      18:30
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:30

      IF Eker Örebro Vit (borta) P08


      20:30
  • 16Lör
    • 08:50

      Träning P06


      10:30
    • 09:30

      Träningsmatch mot ÖSK 16/5 -013


      10:45
    • 10:00

      Träning P011


      11:30
    • 10:00

      IFK Hallsberg FK 1 (hemma) P010


      12:00
    • 10:00

      Adolfsberg gul (hemma) P09


      11:00
    • 10:30

      Örebro SK FK (P15) (hemma) U16


      12:30
    • 10:30

      Träning A-laget


      12:00
    • 11:00

      Örebro SK FK Vit 2 (hemma) P012


      13:00
    • 11:30

      IK Sturehov Blå (borta) P012


      13:30
    • 12:00

      Örebro SK FK Svart 1 (borta) P07


      20:00
    • 12:00

      Örebro SK FK Svart 1 (borta) P06


      14:00
    • 13:00

      Kopparberg BK (hemma) P010


      15:00
    • 13:00

      IFK Haninge (hemma) U-laget


      15:00
    • 13:00

      Rynninge IK (hemma) U-laget


      15:00
    • 15:00

      Latorps IF (hemma) P17


      17:00
    • 16:00

      Nacka United FF (hemma) U17


      18:00
    • 16:00

      Adolfsbergs IK 1 (hemma) U17


      18:00
  • 17Sön
    • 00:00

      IFK Berga (borta) A-laget


      02:00
    • 09:30

      KIF Röd - BK Forward 3 P011


      11:00
    • 10:00

      Träning P010


      11:30
    • 10:00

      Träning -014


      11:00
    • 12:00

      Adolfsberg IK Vit - KIF Vit P011


      13:30
    • 12:00

      Örebro Syrianska IF 2 (borta) U16


      14:00
    • 12:00

      IFK Haninge (borta) U16


      14:00
    • 12:15

      Lekebergs IF Svart - KIF Blå P011


      14:00
    • 13:00

      GSBK 2 (borta) P09


      14:00
    • 14:00

      IFK Hallsberg FK (borta) F16


      16:00
    • 15:20

      BK Ett Fyra (borta) P010


      17:00
    • 16:00

      IK Sturehov 1 (borta) P17


      18:00
    • 17:00

      Motståndarna (hemma) P09


      18:30
    • 17:00

      BK Forward Svart (hemma) P08


      19:00
  • 18Mån
    v.21
    • 16:45

      Träning P06


      18:30
    • 17:30

      Träning P010


      19:00
    • 17:30

      Träning U-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning U16


      19:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning P09


      20:00
    • 19:00

      Träning U17


      20:30
    • 19:00

      Träning P17


      20:30
    • 19:00

      Latorps IF (hemma) P06


      21:00
    • 19:00

      Träning F16


      20:30
  • 19Tis
    • 16:30

      Träning Karlslund United


      17:30
    • 17:30

      Träning U16


      19:15
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P012


      19:00
    • 19:00

      Träning U-laget


      20:30
    • 19:00

      Träning U17


      20:30
    • 19:00

      Nora BK 1 (borta) F16


      21:00
    • 19:00

      IFK Lindesberg 1 (hemma) P07


      21:00
    • 19:30

      BK Forward (U21) (hemma) U-laget


      21:30
  • 20Ons
    • 17:15

      Träning P06


      19:00
    • 17:30

      Träning P010


      19:00
    • 17:30

      Träning P011


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning F16


      19:00
    • 19:00

      Träning P17


      20:30
  • 21Tor
    • 14:00

      Team TG FF (borta) A-laget


      16:00
    • 16:30

      Träning Karlslund United


      17:30
    • 17:00

      Träning P09


      19:00
    • 17:00

      Träning F16


      19:00
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P012


      19:00
    • 18:00

      IFK Kumla Blå (hemma) P08


      20:00
    • 18:30

      Mariebergs IK (borta) P06


      20:30
    • 18:30

      Mariebergs IK 1 (borta) P07


      20:30
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 19:00

      Träning U16


      20:30
    • 19:00

      Träning U-laget


      20:30
    • 19:00

      Träning P17


      20:30
  • 22Fre
    • 17:15

      Träning U-laget


      18:30
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
  • 23Lör
    • 08:50

      Träning P06


      10:30
      Karlslund Arena konstgräs
    • 09:30

      Träningsmatch mot Forward -013


      10:45
    • 10:00

      Rynninge IK (hemma) P08


      11:30
    • 10:00

      Adolfsberg Svart (borta) P09


      11:00
    • 10:30

      Träning A-laget


      12:00
    • 11:00

      Karlslunds IF FK 2 (hemma) U17


      13:00
    • 11:00

      Karlslunds IF FK 2 (hemma) U16


      13:00
    • 15:00

      IK Franke (borta) U17


      17:00
    • 15:00

      Lekebergs IF/Fjugesta (borta) P17


      17:00
  • 24Sön
    • 10:00

      Örebro SK Ungdom P06 (hemma) U16


      12:00
    • 10:00

      Träning P010


      11:30
    • 10:00

      Träning -014


      11:00
    • 14:00

      Skiljebo SK (borta) U-laget


      16:00
    • 16:00

      Hovsta IF Orange (hemma) P17


      18:00
    • 16:00

      Karlslunds IF HFK (borta) A-laget


      18:00
    • 17:00

      Träning P09


      18:00
    • 17:00

      IFK Hallsberg FK (hemma) P08


      19:00
    • 17:30

      Adolfsbergs IK Svart 1 (borta) P06


      19:30
    • 17:30

      Adolfsbergs IK Svart 1 (borta) P07


      19:00
    • 18:30

      Kumla blå (borta) P09


      19:30
  • 25Mån
    v.22
    • 16:45

      Träning P06


      18:30
    • 17:30

      Träning P010


      19:00
    • 17:30

      Träning U16


      19:00
    • 17:30

      Träning U-laget


      19:00
    • 18:00

      Träning F16


      19:30
    • 18:30

      Kopparberg BK (borta) P07


      20:30
    • 18:30

      Vretstorps IF (borta) P06


      20:30
    • 18:30

      Träning P09


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 19:00

      Träning U17


      20:30
    • 19:00

      Träning P17


      20:30
  • 26Tis
    • 16:30

      Träning Karlslund United


      17:30
    • 17:30

      Träning U16


      19:15
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P012


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 19:00

      Träning U-laget


      20:30
    • 19:00

      Träning U17


      20:30
  • 27Ons
    • 17:15

      Träning P06


      19:00
    • 17:30

      Träning P010


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P011


      19:00
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning F16


      19:00
    • 18:30

      Lillån FK 2 (borta) P06


      20:30
    • 18:30

      Örebro Syrianska IF 1 (borta) U-laget


      20:30
    • 19:00

      Träning P17


      20:30
    • 19:00

      IFK Askersund 2 (hemma) P07


      21:00
  • 28Tor
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 16:30

      Träning Karlslund United


      17:30
    • 17:00

      Träning F16


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning P012


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 18:00

      Motståndarna (hemma) P09


      19:30
    • 18:15

      Sturehov Blå (borta) P09


      19:15
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 19:00

      Träning U-laget


      20:30
    • 19:00

      Träning U16


      20:30
    • 19:00

      Träning P17


      20:30
    • 19:00

      Rynninge IK (borta) P06


      20:45
    • 19:00

      Rynninge IK (borta) P07


      21:00
  • 29Fre
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 17:15

      Träning U-laget


      18:30
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 19:00

      Pålsboda GOIF (hemma) P010


      20:15
  • 30Lör
    • 08:50

      Träning P06


      10:30
    • 09:30

      Träning -013


      10:45
    • 10:00

      Träning P011


      11:30
    • 10:00

      Hovsta IF Svart (hemma) P08


      12:00
    • 10:00

      Rynninge IK (borta) P010


      11:15
    • 10:00

      Lekeberg Svart (hemma) P09


      11:00
    • 10:00

      Sturehov vit (hemma) P09


      11:00
    • 11:00

      Forward (borta) P06


      12:30
    • 11:00

      Örebro Syrianska IF 2 (hemma) U17


      13:00
    • 13:00

      BK Forward Svart (borta) P010


      14:15
    • 13:30

      Adolfsbergs IK (hemma) F16


      15:30
    • 14:00

      Örebro SK FK 2 (borta) U16


      16:00
    • 15:00

      IFK Kumla 2 (hemma) P17


      17:00
    • 16:00

      Täby FK (borta) A-laget


      18:00
  • 31Sön
    • 09:30

      KIF Blå - Lillån FK Grön P011


      11:00
    • 09:30

      Adolfsbergs IK Vit (borta) P012


      10:30
    • 10:00

      Mariebergs IK (hemma) P012


      11:00
    • 10:00

      Träning -014


      11:00
    • 10:00

      Träning P010


      11:30
    • 10:30

      Örebro SK FK Svart 2 (hemma) P06


      12:30
    • 10:45

      KIF Vit - Östra Almby FK 2 P011


      12:15
    • 11:30

      Örebro SK Ungdom Vit (borta) P010


      12:45
    • 11:30

      Hovsta IF Röd (borta) P012


      13:30
    • 12:00

      Match mot ÖSK P07


      14:00
    • 13:00

      IF Karlstad Fotboll (hemma) U-laget


      15:00
    • 14:15

      ÖSK Söder 2 (borta) F16


      16:15
    • 15:30

      Skyllbergs IK (P15) (hemma) U16


      17:30
    • 18:00

      Hovsta IF Orange (borta) P08


      20:00