Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Karlslunds IF HFK

Följ

Karlslunds IF HFK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Februari 2020

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.5
    • 08:00

      M.fl. (hemma) P09


      19:00
    • 08:00

      DegerforsCupen (borta) P08


      18:00
    • 08:00

      DegerforsCupen (borta) P08


      18:00
    • 09:00

      Träning -013


      10:00
    • 09:30

      Träning P011


      11:00
    • 10:00

      Träning P010


      11:30
    • 10:00

      Kioskhelg P07


      17:00
    • 12:15

      Växjö Norra IF (hemma) A-laget


      14:15
    • 13:00

      Vinterspelen Cup P07


      00:00
    • 13:00

      Träningsmatch mot Sturehov P07


      14:30
    • 14:00

      Motala AIF FK (P19) (borta) U-laget


      16:00
  • 2Sön
    • Heldag

      Vinterspelen Cup P07

    • 08:45

      Träning P012


      10:00
    • 10:00

      Träning -014


      11:00
    • 10:00

      Kioskhelg P07


      17:00
    • 10:00

      Tränings match Lindesberg P03 P17


      12:00
    • 11:00

      Athletic FC Eskilstuna (P16) (borta) U16


      13:00
    • 12:10

      Örebro SK Ungdom Vit 1 (hemma) P010


      13:10
    • 12:10

      Örebro SK Ungdom Vit 2 (hemma) P010


      13:10
    • 12:45

      Örebro SK Ungdom Vit 2 (hemma) P010


      14:00
    • 12:45

      Örebro SK Ungdom Vit 1 (hemma) P010


      14:00
    • 13:00

      Syrianska FC (P17) (borta) U17


      15:00
    • 14:30

      Lillån FK (hemma) U16


      15:30
    • 17:45

      Träning P09


      19:00
    • 18:45

      Träning P09


      20:00
  • 3Mån
    v.6
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 17:00

      Träning U-laget


      18:00
    • 17:30

      Träning U17


      19:00
    • 17:30

      Träning U16


      19:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:45

      Träning P09


      20:00
    • 19:30

      Träning P07


      21:00
    • 19:30

      Träning P06


      21:00
    • 20:05

      Ledarmöte KIF P08 och P09 P08


      21:15
  • 4Tis
  • 5Ons
    • 16:45

      Träning P06


      18:00
    • 17:45

      Träning P010


      19:00
    • 17:45

      Träning P012


      19:00
    • 18:00

      Träning P011


      19:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning P17


      20:00
    • 18:45

      Träning P09


      20:00
  • 6Tor
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 18:00

      Träning U-laget


      19:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 19:00

      Träning P07


      20:30
    • 19:00

      Träning P06


      20:30
    • 20:00

      Träning U16


      21:30
    • 20:00

      Träning P17


      21:30
  • 7Fre
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 17:15

      Träning U-laget


      18:30
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
  • 8Lör
    • 09:00

      Träning -013


      10:00
    • 09:30

      Träning P011


      11:00
    • 10:00

      Träning P010


      11:30
    • 10:00

      Träning P07


      11:00
    • 12:15

      Motala AIF FK (hemma) A-laget


      14:15
    • 14:30

      IFK Kumla Fotboll (borta) U16


      16:00
    • 15:00

      Örebro Syrianska IF (P16) (hemma) U16


      17:00
    • 16:00

      Adolfsberg IK (hemma) P06


      19:30
  • 9Sön
    • 08:45

      Träning P012


      10:00
    • 09:30

      Tränings match mot SMÅ P03 P17


      11:30
    • 10:00

      Träning -014


      11:00
    • 10:00

      Träning P09


      11:00
    • 10:45

      Träningsmatch ÖSK Svart P07


      12:45
    • 11:00

      Träning P09


      12:00
    • 12:00

      Athletic FC Eskilstuna (P17) (hemma) U17


      14:00
    • 13:00

      Träning P08


      14:30
    • 14:30

      Karlstads BK (P19) (hemma) U-laget


      16:30
  • 10Mån
    v.7
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 17:00

      Träning U-laget


      18:00
    • 17:30

      Träning U17


      19:00
    • 17:30

      Träning U16


      19:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:45

      Träning P09


      20:00
    • 19:30

      Träning P07


      21:00
    • 19:30

      Träning P06


      21:00
  • 11Tis
  • 12Ons
    • 16:45

      Träning P06


      18:00
    • 17:45

      Träning P010


      19:00
    • 17:45

      Träning P012


      19:00
    • 18:00

      Träning P011


      19:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Träning P17


      20:00
    • 18:45

      Träning P09


      20:00
  • 13Tor
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 18:00

      Träning U-laget


      19:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 19:00

      Träning P07


      20:30
    • 20:00

      Träning F16


      21:00
    • 20:00

      Träning U16


      21:30
    • 20:00

      Träning P17


      21:30
  • 14Fre
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
      Karlslund Arena
    • 17:15

      Träning U-laget


      18:30
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 19:00

      Träning F16


      20:30
  • 15Lör
    • 09:00

      Träning -013


      10:00
    • 09:30

      Träning P011


      11:00
    • 09:40

      Rynninge IK (borta) P08


      12:00
    • 10:00

      Träning P010


      11:30
    • 10:00

      Träning P07


      11:00
    • 11:30

      Marieberg (hemma) P06


      13:00
    • 11:45

      Örebro SK Ungdom P05 Svart (borta) U16


      12:45
  • 16Sön
    • 08:45

      Träning P012


      10:00
    • 09:30

      Tränings match Latorp P03 P17


      11:30
    • 10:00

      Träning -014


      11:00
    • 11:30

      Träningsmatch mot Sturehov P07


      13:30
    • 13:00

      Träning P08


      14:30
    • 14:15

      BK Forward (P19) (hemma) U-laget


      16:15
    • 15:30

      Träning F16


      17:00
    • 16:00

      Träning P09


      18:00
    • 16:00

      Skövde AIK (P16) (borta) U16


      18:00
    • 18:00

      ÖSK (hemma) P06


      20:00
  • 17Mån
    v.8
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 17:00

      Träning U-laget


      18:00
    • 17:30

      Träning U17


      19:00
    • 17:30

      Träning U16


      19:00
    • 19:30

      Träning P07


      21:00
    • 19:30

      Träning P06


      21:00
  • 18Tis
  • 19Ons
    • 16:45

      Träning P06


      18:00
    • 17:30

      Tränings match Bk EttFyra P17


      19:30
    • 17:45

      Träning P010


      19:00
    • 17:45

      Träning P012


      19:00
    • 18:00

      Träning P011


      19:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 19:30

      Degerfors IF (P17) (borta) U17


      21:30
  • 20Tor
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 18:00

      Träning U-laget


      19:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 19:00

      Träning P07


      20:30
    • 19:00

      Träning P06


      20:30
    • 20:00

      Träning F16


      21:00
    • 20:00

      Träning U16


      21:30
    • 20:00

      Träning P17


      21:30
  • 21Fre
    • 15:00

      Träning U16


      16:30
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 17:15

      Träning U-laget


      18:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 19:00

      Floda BOIF (hemma) P06


      19:30
    • 19:00

      Träning F16


      20:30
    • 20:00

      IFK Skoghall (borta) P06


      20:30
  • 22Lör
    • 09:00

      Hammarby IF lag 6 (borta) P06


      09:30
    • 09:00

      Träning -013


      10:00
    • 09:30

      IFK Tumba (hemma) P06


      10:00
    • 09:30

      Träning P011


      11:00
    • 10:00

      Syrianska IF (borta) P012


      12:00
    • 10:00

      Träning P010


      11:30
    • 12:15

      Karlstad BK (hemma) A-laget


      14:15
    • 14:00

      Karlstad BK (hemma) P06


      14:30
    • 16:30

      Örebro SK (borta) P06


      17:00
    • 17:00

      Athletic FC Eskilstuna (P19) (borta) U-laget


      19:00
    • 18:00

      Hovås Billdal IF (hemma) P06


      18:30
    • 21:00

      Hertzöga BK Gul (hemma) P06


      21:30
  • 23Sön
    • 08:45

      Träning P012


      10:00
    • 09:30

      Träningsmatch mot Lillån P04 P17


      11:30
    • 10:00

      Träning -014


      11:00
    • 10:00

      Träning P09


      11:00
    • 11:00

      Träning P09


      12:00
    • 11:00

      BK Forward (P17) (borta) U17


      13:00
    • 11:00

      Karlstads BK (P16) (borta) U16


      13:00
    • 13:00

      Minicup i Adolfsberg P07


      17:00
    • 16:00

      IFK Kumla Fotboll (hemma) P08


      17:00
    • 17:00

      IFK Kumla Fotboll (hemma) P08


      18:00
    • 17:45

      Träning P09


      19:00
    • 18:45

      Träning P09


      20:00
  • 24Mån
    v.9
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 17:00

      Träning U-laget


      18:00
    • 17:30

      Träning U17


      19:00
    • 17:30

      Träning U16


      19:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:45

      Träning P09


      20:00
    • 19:30

      Träning P07


      21:00
    • 19:30

      Träning P06


      21:00
    • 20:00

      Målvaktsträning P07


      21:00
  • 25Tis
  • 26Ons
    • 16:45

      Träning P06


      18:00
    • 17:45

      Träning P010


      19:00
    • 17:45

      Träning P012


      19:00
    • 18:00

      Träning P011


      19:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Föräldramöte P09


      20:00
    • 18:30

      Träning P17


      20:00
    • 18:45

      Träning P09


      20:00
  • 27Tor
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 17:30

      Föräldramöte! F16


      19:00
    • 18:00

      Träning U-laget


      19:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 19:00

      Träning P07


      20:30
    • 19:00

      Träning P06


      20:30
    • 20:00

      Träning F16


      21:00
    • 20:00

      Träning U16


      21:30
    • 20:00

      Föräldramöte U16


      21:30
    • 20:00

      Träning P17


      21:30
  • 28Fre
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 17:15

      Träning U-laget


      18:30
    • 17:30

      BK EttFyra (borta) U16


      18:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 19:00

      Träning F16


      20:30
  • 29Lör
    • 09:00

      Träning -013


      10:00
    • 09:15

      Hovsta IF (hemma) P06


      11:00
    • 09:20

      UF-cupen P07


      20:00
    • 09:30

      Träning P011


      11:00
    • 10:00

      Träning P010


      11:30
    • 10:00

      Träning P07


      11:00
    • 11:00

      Matchcamp på Sörbyvallen (KIF Blå) (borta) P08


      14:20
    • 11:40

      Matchcamp på Sörbyvallen (KIF Röd) (borta) P08


      15:00
    • 12:15

      Träningsmatch mot Nora! F16


      14:00
    • 12:15

      BK Forward (hemma) A-laget


      14:15
    • 13:45

      Forward (borta) P06


      15:00
    • 14:30

      Skiljebo SK (P16) (hemma) U16


      16:30
    • 17:00

      Västerås SK FK (P17) (hemma) U17


      19:00