Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Karlslunds IF HFK

Följ

Karlslunds IF HFK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

September 2019

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.35
    • 00:00

      Träningsläger P07


      13:00
    • 09:00

      Träning -014


      10:00
    • 10:00

      IF Brommapojkarna P05:1 (borta) U14 / P05


      11:00
    • 10:00

      Seriespel Lag Röd Ekäng P07


      12:30
    • 10:00

      Träning P010


      11:30
    • 11:00

      IFK Eskilstuna (P15) (borta) U15 / P04


      13:00
    • 13:00

      Skyllbergs IK (hemma) P09


      15:00
    • 15:00

      BK Forward (borta) U16 / P03


      17:00
    • 16:00

      HOIF/SMÅ IF (borta) U13 / P06


      18:00
  • 2Mån
    v.36
  • 3Tis
  • 4Ons
  • 5Tor
  • 6Fre
  • 7Lör
    • Heldag

      SM Nationella Spelen Karlslund United

    • 09:00

      Träning -013


      10:00
    • 10:00

      Seriespel Lag Vit Transtensvallen P07


      12:30
    • 10:00

      Adolfsberg Vit (hemma) P09


      12:00
    • 10:00

      SerieSpel P08


      13:00
    • 10:00

      Adolfsbergs IK Svart (hemma) P010


      14:00
    • 10:00

      Örebro Syrianska IF Gul (hemma) P010


      11:00
    • 10:30

      Träning A-laget


      12:00
    • 13:00

      Hammarby IF FF (hemma) U14 / P05


      14:00
    • 13:15

      Örebro SK FK 2 Vit 2 (borta) U13 / P06


      15:15
    • 14:00

      Nyköpings BIS (borta) U-laget


      16:00
    • 15:30

      Skiljebo SK (P15) (hemma) U15 / P04


      17:30
    • 16:00

      Nyköpings BIS (borta) U-laget


      18:00
  • 8Sön
  • 9Mån
    v.37
  • 10Tis
  • 11Ons
  • 12Tor
  • 13Fre
  • 14Lör
    • 08:50

      Träning U13 / P06


      10:30
    • 09:00

      Träning -013


      10:00
    • 09:00

      Träning -013


      10:00
    • 10:00

      Träning P011


      11:30
    • 10:00

      Seriespel Lag Röd Rosta Gärde P07


      13:30
    • 11:00

      IFK Örebro (hemma) U13 / P06


      13:00
    • 11:20

      Garphyttan (hemma) P09


      13:30
    • 14:55

      Bollkalle U13 / P06


      18:00
    • 15:00

      Frövi IK (hemma) U15 / P04


      17:00
    • 15:40

      Matchknatte KIF-Vasalund P011


      18:00
    • 16:00

      Vasalunds IF (hemma) A-laget


      18:00
  • 15Sön
    • 09:00

      Träning -014


      10:00
    • 09:30

      Träningsmatcher mot BK Forward 9-9 P07


      12:00
    • 10:00

      Träning P010


      11:30
    • 10:00

      SerieSpel P08 P08


      12:30
    • 12:45

      IFK Kumla Röd (borta) U13 / P06


      14:45
    • 13:00

      Örebro SK FK 2 (hemma) P09


      15:00
    • 15:30

      Träning U15 / P04


      17:00
    • 17:00

      Fjugesta IF 1 (borta) U14 / P05


      19:00
  • 16Mån
    v.38
  • 17Tis
    • 16:30

      Träning Karlslund United


      17:30
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 17:30

      Kioskvecka P07


      21:00
    • 17:30

      Grillning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P012


      19:00
    • 17:30

      Träning P012


      19:00
    • 18:30

      Träning U-laget


      20:00
    • 19:30

      Örebro Syrianska IF 2 (hemma) U-laget


      21:30
  • 18Ons
    • 16:45

      Träning U13 / P06


      18:30
    • 17:00

      Träning U15 / P04


      18:30
    • 17:00

      Träning U16 / P03


      18:30
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Kioskvecka P07


      21:00
    • 18:00

      Träning P011


      19:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
  • 19Tor
  • 20Fre
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 17:15

      Träning U-laget


      18:45
    • 17:30

      Kioskvecka P07


      21:00
    • 18:00

      Träning U16 / P03


      20:00
    • 18:00

      Träningsmatch mot ÖSK P07


      20:00
    • 18:00

      Träning U14 / P05


      19:30
  • 21Lör
    • 09:00

      Träning -013


      10:00
    • 09:00

      Träning -013


      10:00
    • 10:00

      Seriespel Lag Blå i Lillån P07


      12:30
    • 10:00

      Kioskvecka P07


      17:00
    • 10:00

      SerieSpel P08 P08


      12:30
    • 10:00

      Poolspel Blå och Röd P011


      14:00
    • 10:00

      Poolspel Svart och Vit P011


      14:00
    • 10:30

      Träning A-laget


      12:00
    • 11:00

      Lillån FK 3 (hemma) U13 / P06


      13:00
    • 13:00

      Athletic FC Eskilstuna (hemma) U16 / P03


      15:00
    • 15:00

      IFK Haninge (hemma) U14 / P05


      16:00
    • 15:00

      Västerås BK 30 (borta) U-laget


      17:00
    • 15:00

      BK Ett Fyra (borta) U15 / P04


      17:00
  • 22Sön
    • 09:00

      Träning -014


      10:00
    • 10:00

      Poolspel BK Forward P012


      14:00
    • 10:00

      Latorps IF Vit (hemma) P09


      12:00
    • 10:00

      Kioskvecka P07


      17:00
    • 10:00

      Örebro SK Ungdom Vit (hemma) P010


      12:00
    • 11:20

      Seriespel Lag Vit Hällefors P07


      13:30
    • 13:30

      Västerås SK FK (borta) U-laget


      15:30
    • 14:00

      IK Sturehov 2 Vit (borta) U13 / P06


      16:00
    • 16:00

      Skyllbergs IK Blå (hemma) U14 / P05


      18:00
    • 17:00

      FC Europe Juniors (hemma) U15 / P04


      19:00
    • 17:00

      Sandvikens IF (borta) A-laget


      19:00
    • 17:00

      IK Sturehov (hemma) P010


      19:00
  • 23Mån
    v.39
  • 24Tis
  • 25Ons
  • 26Tor
  • 27Fre
  • 28Lör
    • 08:50

      Träning U13 / P06


      10:30
    • 10:00

      IFK Kumla Röd (borta) P010


      11:00
    • 10:00

      IFK Kumla Vit (borta) P010


      11:00
    • 10:00

      Serie Spel P08 P08


      12:30
    • 10:00

      Träning P011


      11:30
    • 10:00

      Träningscup P012


      14:00
    • 10:00

      BK Forward Svart (hemma) P09


      13:30
    • 10:30

      Lillån FK (hemma) U14 / P05


      11:30
    • 11:00

      Lillån FK 4 (hemma) U13 / P06


      13:00
    • 12:00

      Västerås SK FK (hemma) U-laget


      14:00
    • 14:55

      Bollkalle U13 / P06


      18:00
    • 15:00

      Fagersta Södra IK 2 (borta) U15 / P04


      17:00
    • 15:30

      Line-up P010


      16:30
    • 16:00

      Karlstad BK (hemma) A-laget


      18:00
  • 29Sön
    • 09:00

      Träning -014


      10:00
    • 10:00

      IF Brommapojkarna P05:1 (hemma) U14 / P05


      11:00
    • 10:00

      Laxå IF (borta) P010


      13:00
    • 11:00

      Köping FF (hemma) U15 / P04


      13:00
    • 11:20

      GSBK (hemma) P09


      13:30
    • 13:00

      IK Franke (hemma) U-laget


      15:00
    • 15:20

      Seriespel Lag Röd Sörbyvallen P07


      17:30
    • 16:00

      IFK Askersund (borta) U13 / P06


      18:00
  • 30Mån
    v.40