Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Karlslunds IF HFK

Följ

Karlslunds IF HFK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Juni 2019

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.22
  • 2Sön
    • 08:00

      Lilla Lithellscupen 2019 P08


      18:00
    • 08:20

      Motståndarna (hemma) P09


      15:00
    • 10:00

      Lidköpings FK Gul (hemma) P010


      11:00
    • 10:00

      Skara FC Vit (hemma) P010


      12:00
    • 10:30

      BK Forward (hemma) U16 / P03


      12:30
    • 11:00

      Skara FC Röd (hemma) P010


      12:00
    • 11:30

      Östadkulle SK (hemma) P010


      13:30
    • 12:00

      Ardala GOIF (borta) P010


      14:00
    • 12:30

      Lidköpings FK Svart (hemma) P010


      13:30
    • 13:00

      Lidköpings FK Röd (hemma) P010


      15:00
    • 13:00

      Vivalla SK 2 (hemma) U15 / P04


      15:00
    • 13:00

      Västerås SK FK (hemma) U-laget


      15:00
    • 13:30

      Axvalls IF (borta) P010


      14:30
    • 13:30

      Skara FC Blå (hemma) P010


      15:30
    • 14:00

      Lidköpings FK Röd (hemma) P010


      16:00
    • 15:00

      Lundsbrunns IF (borta) P010


      16:00
    • 15:00

      Qviding FIF (hemma) P010


      17:00
    • 15:00

      Rynninge IK (borta) A-laget


      17:00
    • 15:30

      STN Lila (borta) P010


      17:30
    • 16:00

      Lidköpings FK Vit (borta) P010


      18:00
  • 3Mån
    v.23
  • 4Tis
  • 5Ons
  • 6Tor
    • Heldag

      Träningsmatcher Eskilstuna U14 / P05

    • 09:00

      BK Forward Gul (hemma) P09


      12:00
    • 10:00

      Seriespel Lag röd P07


      12:00
    • 16:00

      IK Franke (borta) U-laget


      18:00
    • 16:30

      Västerås SK FK (borta) U-laget


      18:30
    • 17:30

      Träning U16 / P03


      19:00
    • 17:30

      Träning U15 / P04


      19:00
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 18:00

      Träning P010


      19:30
    • 18:30

      Träning U-laget


      20:00
  • 7Fre
  • 8Lör
    • 08:50

      Träning U13 / P06


      10:30
    • 09:00

      Örebro SK FK Vit (hemma) P09


      12:00
    • 09:00

      Träning P/F013


      10:00
    • 10:00

      Mariebergs IK Blå (hemma) P010


      11:00
    • 10:00

      IK Sturehov (borta) P012


      13:00
    • 10:00

      Seriespel Lag Vit Lindesberg P07


      12:00
    • 10:50

      IK Sturehov Röd (borta) P010


      11:50
    • 10:50

      Mariebergs IK Vit (hemma) P010


      11:50
    • 11:50

      IK Sturehov Blå (borta) P010


      12:50
    • 12:00

      IFK Haninge (hemma) U16 / P03


      14:00
    • 12:50

      Mariebergs IK Vit (hemma) P010


      13:50
    • 13:00

      Lillån FK Grön (hemma) U15 / P04


      15:00
    • 13:30

      Seriespel P08


      16:30
    • 13:40

      IK Sturehov Röd (borta) P010


      14:40
    • 14:55

      Bollkallar U13 / P06


      18:00
    • 15:40

      Matchknatte KIF-Linköping P011


      18:00
    • 16:00

      FC Linköping City (hemma) A-laget


      18:00
  • 9Sön
    • 09:00

      IFK Askersund (borta) P09


      12:00
    • 10:00

      Poolspel Röd, Blå, Svart och Vit P011


      14:00
    • 10:00

      Seriespel Lag Blå Vretstorp P07


      12:00
    • 10:00

      IFK Lindesberg Blå (borta) P010


      11:00
    • 13:00

      IFK Aspudden-Tellus (hemma) U-laget


      15:00
    • 13:30

      Seriespel P08


      16:30
    • 14:30

      BK Ett Fyra (borta) U13 / P06


      16:30
    • 15:30

      Tullinge Triangel Pojkar FK (hemma) U-laget


      17:30
    • 17:00

      Träning U15 / P04


      18:30
  • 10Mån
    v.24
  • 11Tis
    • 16:30

      Träning Karlslund United


      17:30
    • 17:30

      Träning U14 / P05


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning P012


      19:00
    • 18:00

      Träningsmatch mot ÖSK Svart (9-manna) P07


      20:00
    • 18:30

      Träning U-laget


      20:00
    • 19:00

      Örebro Syrianska IF 2 (borta) U-laget


      21:00
  • 12Ons
    • 17:00

      Träning U16 / P03


      18:30
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
      Rosta Gärde - Plan 6 och 7
      Anteckning: Kom gärna 10 minuter innan träning.
      Se till att ha rätt kläder (KIF-kläder) och rätt utrustning (fotbollsskor, fotbollsskydd och vattenflaska).
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 18:00

      Träning P011


      19:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Träning U15 / P04


      20:00
    • 19:00

      Örebro SK FK 2 Vit 2 (hemma) U13 / P06


      21:00
  • 13Tor
  • 14Fre
  • 15Lör
    • 09:00

      Träning P/F013


      10:00
    • 10:00

      Poolspel P012


      16:00
    • 10:00

      Träning P011


      11:30
    • 10:00

      BK Forward Svart (hemma) U13 / P06


      12:00
    • 12:00

      Boo FF (hemma) U-laget


      14:00
    • 14:55

      Bollkallar U13 / P06


      18:00
    • 15:30

      Line-up P010


      16:15
    • 16:00

      Sollentuna FF (hemma) A-laget


      18:00
    • 17:00

      Arboga Södra IF Svart (borta) U15 / P04


      19:00
    • 18:30

      IFK Norrköping FK (borta) U16 / P03


      20:30
  • 16Sön
  • 17Mån
    v.25
  • 18Tis
  • 19Ons
  • 20Tor
  • 21Fre
  • 22Lör
  • 23Sön
    • 10:00

      Träning P010


      11:30
    • 13:00

      Syrianska IF Kerburan (borta) U15 / P04


      15:00
    • 17:30

      IK Franke 2 (hemma) U15 / P04


      19:30
  • 24Mån
    v.26
  • 25Tis
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning U14 / P05


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 18:30

      Träning U-laget


      20:00
    • 19:00

      Degerfors IF (borta) U-laget


      21:00
  • 26Ons
  • 27Tor
  • 28Fre
    • Heldag

      Örebrocupen U14 / P05

    • Heldag

      Örebrocupen P07

    • 07:15

      Örebro Cupen P08


      00:00
    • 08:00

      Lag Blå Örebro Cupen P08


      00:00
    • 08:00

      KIF (hemma) P09


      12:00
    • 08:00

      Adolfsbergs IK (hemma) U15 / P04


      09:00
    • 08:00

      Intresseanmälan Örebrocupen U15 / P04


      00:00
    • 09:00

      KIF (hemma) P09


      12:00
    • 09:00

      KIF (hemma) P09


      16:00
    • 09:00

      Örebrocupen intresseanmälan U13 / P06


      00:00
    • 09:00

      EPS P-06 1 (hemma) U13 / P06


      10:00
    • 10:00

      Åkers IF P04/05 (borta) U15 / P04


      11:00
    • 12:00

      Rotebro IS (borta) U15 / P04


      13:00
    • 12:00

      EBK Sininen (hemma) U13 / P06


      13:00
    • 13:00

      KIF (hemma) P09


      16:00
    • 13:00

      Lag Röd Örebro Cupen P08


      00:00
    • 14:00

      Örebro SK Vit (hemma) U15 / P04


      15:00
    • 14:00

      Oik (hemma) U13 / P06


      15:00
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 17:00

      IFK Wreta Kloster (hemma) U13 / P06


      18:00
    • 17:15

      Träning U-laget


      18:30
    • 18:00

      Träning U16 / P03


      19:30
    • 18:00

      ÖSK - Helsingborg (Allsvenskan) P09


      20:00
    • 19:00

      Carlstad United BK (borta) A-laget


      21:00
  • 29Lör
    • Heldag

      Örebrocupen U14 / P05

    • Heldag

      Örebrocupen P07

    • Heldag

      Örebro Cupen P08

    • Heldag

      Lag Blå Örebro Cupen P08

    • Heldag

      Intresseanmälan Örebrocupen U15 / P04

    • Heldag

      Örebrocupen intresseanmälan U13 / P06

    • Heldag

      Lag Röd Örebro Cupen P08

    • 08:00

      KIF (hemma) P09


      11:00
    • 09:00

      KIF (hemma) P09


      12:00
    • 09:00

      KIF (hemma) P09


      16:00
    • 09:00

      Solängens BK (borta) U15 / P04


      10:00
    • 09:00

      Täby FK (hemma) U13 / P06


      10:00
    • 10:00

      Sunnersta AIF (hemma) U13 / P06


      11:00
    • 10:00

      Örebro SK Ungdom (hemma) P010


      20:00
    • 10:00

      Träning P011


      11:30
    • 11:00

      Boo FF Lag 3 (borta) U15 / P04


      12:00
    • 14:00

      Eker m.fl. (hemma) P09


      17:00
    • 15:00

      IK Sturehov (hemma) U15 / P04


      16:00
    • 17:00

      Athletic FC Eskilstuna (borta) U-laget


      19:00
  • 30Sön
    • Heldag

      Örebrocupen U14 / P05

    • Heldag

      Örebrocupen P07

    • 00:00

      Örebro Cupen P08


      19:00
    • 00:00

      Lag Blå Örebro Cupen P08


      19:00
    • 00:00

      Intresseanmälan Örebrocupen U15 / P04


      19:00
    • 00:00

      Örebrocupen intresseanmälan U13 / P06


      19:00
    • 00:00

      Lag Röd Örebro Cupen P08


      19:00
    • 09:00

      KIF (hemma) P09


      13:00
    • 12:00

      KIF (hemma) P09


      16:00
    • 12:00

      Athletic FC Eskilstuna (borta) U-laget


      14:00
    • 13:00

      KIF (hemma) P09


      17:00
    • 18:00

      KIF (hemma) P09


      19:00
    • 18:00

      Distriktslag SvFF:s Utvecklingsläger U15 / P04


      00:00