Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Karlslunds IF HFK

Följ

Karlslunds IF HFK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Maj 2019

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.18
    • 07:00

      Träningsbollen CUP U13 / P06


      17:00
    • 09:25

      Träningsbollen, lag blå P07


      16:00
    • 09:25

      Träningsbollen, lag röd P07


      16:00
    • 10:30

      Träning U14 / P05


      12:00
    • 13:00

      Adolfsbergs IK 3 (borta) U14 / P05


      15:00
    • 13:00

      Huddinge IF (borta) U-laget


      15:00
    • 14:45

      Bollkallar A lagsmatch U14 / P05


      17:00
    • 15:00

      Irsta IF 1 (borta) U15 / P04


      17:00
    • 15:30

      Line-up P010


      16:15
    • 16:00

      Nyköpings BIS (hemma) A-laget


      18:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
  • 2Tor
  • 3Fre
    • 16:30

      Träning A-laget


      18:00
    • 17:00

      IK Sturehov Blå (borta) P09


      20:00
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 17:15

      Träning U-laget


      18:30
    • 18:00

      Träning U16 / P03


      19:30
    • 18:00

      BK Forward Röd (borta) U13 / P06


      20:00
  • 4Lör
    • 09:00

      Seriermatcher P08


      13:00
    • 09:15

      Träningsmatch mot Rynninge P011


      11:30
    • 09:20

      BK Forward Gul (borta) P09


      12:00
    • 10:00

      Seriespel Lag Blå Rosta Gärde P07


      13:15
    • 13:00

      Enskede IK (hemma) U-laget


      15:00
    • 13:00

      IFK Kumla (hemma) U15 / P04


      15:00
    • 14:00

      Hammarby IF FF (borta) U14 / P05


      15:30
    • 15:00

      Karlstad BK (borta) A-laget


      17:00
    • 15:30

      IK Sleipner (hemma) U16 / P03


      17:30
  • 5Sön
    • 09:00

      Adolfsbergs IK Svart (hemma) P09


      14:00
    • 09:30

      Seriematcher P08


      14:00
    • 10:00

      Seriespel Lag Vit i Lekeberg P07


      12:30
    • 10:00

      Seriespel Lag Röd Sörbyvallen P07


      12:30
    • 10:00

      Träning P010


      11:30
    • 13:00

      Tyresö FF (hemma) U-laget


      15:00
    • 15:30

      IFK Norrköping FK (P15) (hemma) U15 / P04


      17:30
    • 17:00

      Träning U15 / P04


      18:30
  • 6Mån
    v.19
  • 7Tis
  • 8Ons
    • 17:00

      Träning U16 / P03


      18:30
    • 17:00

      Träning U15 / P04


      18:30
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P011


      19:00
    • 18:00

      Träning U13 / P06


      20:00
    • 18:00

      Träning P07


      18:30
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      BK Forward (borta) A-laget


      20:30
    • 19:30

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom (P15) (hemma) U15 / P04


      21:30
  • 9Tor
  • 10Fre
  • 11Lör
    • 08:50

      Träning U13 / P06


      10:30
    • 09:00

      Laxå IF (borta) P09


      12:00
    • 10:00

      Träning P011


      11:30
    • 11:00

      FBK Karlstad (hemma) U-laget


      13:00
    • 13:00

      Sköllersta IF (borta) U15 / P04


      15:00
    • 15:00

      Bollkallar U13 / P06


      18:00
    • 16:00

      Line Up P09


      18:00
    • 16:00

      Gefle IF FF (hemma) A-laget


      18:00
  • 12Sön
    • 09:00

      Östra Almby FK (borta) P09


      13:30
    • 10:00

      Träning P010


      11:30
    • 11:00

      Örebro SK FK 2 Vit 1 (borta) U13 / P06


      13:00
    • 11:15

      Hovsta IF grön (hemma) P010


      12:15
    • 12:30

      Mariebergs IK (borta) P010


      13:30
    • 13:00

      Hammarby IF FF (borta) U16 / P03


      15:00
    • 13:00

      Örebro SK FK Vit (hemma) U15 / P04


      15:00
    • 13:00

      IFK Kumla (hemma) U-laget


      15:00
    • 15:30

      AFC Eskilstuna (P15) (hemma) U15 / P04


      17:30
  • 13Mån
    v.20
  • 14Tis
  • 15Ons
    • 17:00

      Träning U16 / P03


      18:30
    • 17:00

      Träning U15 / P04


      18:30
    • 17:30

      Kioskvecka P07


      21:00
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P011


      19:00
    • 18:00

      Träning U13 / P06


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Örebro SK FK Vit (hemma) U14 / P05


      20:30
    • 19:00

      Adolfsbergs IK 2 Vit (hemma) U13 / P06


      21:00
  • 16Tor
  • 17Fre
  • 18Lör
    • 08:50

      Träning U13 / P06


      10:30
    • 09:00

      Poolspel KIF Blå och Röd P011


      14:00
    • 09:30

      Huvudansvar Matchförsäljning P08


      14:00
    • 10:00

      Seriespel P08


      13:00
    • 10:00

      Seriespel Lag Blå Laxå P07


      12:00
    • 10:00

      Kioskvecka P07


      17:00
    • 12:15

      IFK Eskilstuna (P15) (hemma) U15 / P04


      14:15
    • 15:00

      Bollkallar U13 / P06


      18:00
    • 15:30

      Knattar P08


      16:30
    • 16:00

      Sandvikens IF (hemma) A-laget


      18:00
  • 19Sön
    • 09:00

      Poolspel KIF Svart och Vit P011


      14:00
    • 09:00

      Örebro SK FK Vit (hemma) P09


      12:00
    • 09:30

      Huvudansvar Matchförsäljning P08


      14:00
    • 10:00

      Seriespel P08


      14:00
    • 10:00

      Seriespel Lag vit Rosta Gärde P07


      12:00
    • 10:00

      Seriespel Lag Röd Kumla P07


      12:00
    • 10:00

      Kioskvecka P07


      17:00
    • 10:00

      BK Forward (borta) P010


      13:00
    • 10:30

      IF Brommapojkarna P05:1 (hemma) U14 / P05


      11:30
    • 10:50

      BK Forward (borta) P010


      14:00
    • 13:00

      IK Frej Täby FK (hemma) U16 / P03


      15:00
    • 13:00

      IFK Haninge (borta) U-laget


      15:00
    • 13:00

      IFK Lindesberg (borta) U15 / P04


      15:00
    • 15:30

      IFK Haninge (borta) U-laget


      17:30
    • 16:30

      IF Elfsborg U14 (hemma) U14 / P05


      17:30
    • 17:00

      Träning U15 / P04


      18:30
  • 20Mån
    v.21
  • 21Tis
  • 22Ons
  • 23Tor
  • 24Fre
  • 25Lör
    • 08:50

      IF Eker Örebro Svart (borta) P09


      12:30
    • 08:50

      Träning U13 / P06


      10:30
    • 10:00

      Träning P011


      11:30
    • 10:00

      Örebro Syrianska Ungdom Gul (borta) P010


      11:00
    • 10:00

      Hovsta IF (borta) P012


      14:00
    • 10:00

      Träning U14 / P05


      11:30
    • 10:00

      Seriespel Lag Vit Hällefors P07


      12:00
    • 10:00

      Seriespel Lag Röd Lillån P07


      12:00
    • 10:30

      Seriespel P08


      13:30
    • 14:00

      Team TG FF (borta) A-laget


      16:00
    • 14:00

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom (P15) (borta) U15 / P04


      16:00
  • 26Sön
    • 10:00

      IK Carlstad (hemma) Karlslund United


      17:00
    • 10:00

      Träning P010


      11:30
    • 10:00

      Seriespel Lag Blå Sköllersta P07


      12:30
    • 10:00

      IF Eker Örebro (borta) P010


      12:00
    • 13:00

      IK Sturehov Vit (borta) P09


      16:30
    • 13:00

      FC Linköping City (borta) U16 / P03


      15:00
    • 14:15

      Rynninge IK (borta) P09


      17:30
    • 14:30

      BK Ett Fyra (borta) U15 / P04


      15:30
    • 16:15

      Nyköpings BIS (hemma) U-laget


      18:15
    • 17:00

      BK Ett Fyra (borta) U15 / P04


      19:00
    • 18:15

      Nyköpings BIS (hemma) U-laget


      20:15
  • 27Mån
    v.22
  • 28Tis
  • 29Ons
    • 17:00

      Träning U16 / P03


      18:30
    • 17:00

      Träning U15 / P04


      18:30
    • 17:30

      Träning P08


      19:00
    • 17:30

      Träning P09


      19:00
    • 17:30

      Träning P011


      19:00
    • 18:00

      Träning U13 / P06


      20:00
    • 18:30

      Träning P07


      20:00
    • 18:30

      Skyllbergs IK Blå (hemma) U14 / P05


      20:30
    • 19:00

      IFK Lindesberg 2 (hemma) U13 / P06


      21:00
  • 30Tor
  • 31Fre