Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Karlslunds IF HFK

Följ

Karlslunds IF HFK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Karlslunds IF HFK
Välj lag

December 2018

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.48
    • Heldag

      BP Vintercup U14 / P05

    • 08:00

      Träning P012


      09:00
    • 08:50

      IF Eker Örebro Svart (hemma) P010


      09:35
    • 09:00

      Träning P/F013


      10:00
    • 09:45

      IF Eker Örebro Vit (hemma) P010


      10:30
    • 11:30

      Adolfsbergs IK (hemma) U16 / P03


      13:30
    • 13:30

      Ev. internmatch U-laget


      15:30
    • 15:50

      Örebro SK Futsalklubb (borta) U15 / P04


      17:50
  • 2Sön
    • 00:00

      BP Vintercup U14 / P05


      19:00
    • 09:00

      Träning P07


      10:00
    • 10:00

      Träning U14 / P05


      11:30
    • 10:10

      Örebro SK Ungdom P010 Vit (hemma) P010


      11:10
    • 11:00

      Träning P011


      12:00
    • 13:00

      Träning P09


      14:00
    • 14:00

      Träning P08


      15:00
    • 18:00

      Träning P06


      19:00
    • 18:30

      Träning U15 / P04


      20:00
  • 3Mån
    v.49
    • 17:15

      Träning U16 / P03


      19:00
    • 18:45

      Träning P07


      20:00
    • 18:50

      Träning P08


      20:00
    • 19:00

      Träning P06


      20:00
    • 19:30

      Träning U15 / P04


      21:00
  • 4Tis
  • 5Ons
    • 17:00

      Träning P09


      18:00
    • 17:00

      Träning P010


      18:00
    • 17:30

      Träning P07


      18:30
    • 18:00

      Träning P06


      19:00
    • 18:00

      Föreningens julmiddag för ledare U15 / P04


      21:00
  • 6Tor
    • 19:30

      Träning U15 / P04


      21:00
      Karlslund Arena
  • 7Fre
  • 8Lör
    • 08:00

      Träning P012


      09:00
    • 09:00

      Träning P/F013


      10:00
    • 10:00

      Sälja Bingolotter P06


      18:00
    • 16:00

      Futsalmatch mot Rynninge IK P08


      17:00
    • 16:15

      Vivalla SK (borta) U15 / P04


      18:15
  • 9Sön
    • 09:00

      Träning P07


      10:00
    • 10:00

      Träning U14 / P05


      11:30
    • 10:00

      Träning P010


      11:00
    • 11:00

      Matchspel Forward P011


      13:30
    • 13:00

      Träning P09


      14:00
    • 14:00

      Träning P08


      15:00
    • 17:00

      Futsalmatch U14 / P05


      18:30
    • 18:00

      Träning P06


      19:00
    • 18:30

      Träning U15 / P04


      20:00
  • 10Mån
    v.50
    • 17:15

      Träning U16 / P03


      19:00
    • 18:00

      Örebro Syrianska IF Ungdom P05 (borta) U15 / P04


      18:00
    • 18:45

      Träning P07


      20:00
    • 18:50

      Träning P08


      20:00
    • 19:00

      Träning P06


      20:00
  • 11Tis
  • 12Ons
    • 17:00

      Träning P09


      18:00
    • 17:00

      Träning P010


      18:00
    • 17:45

      Träning P07


      19:00
    • 17:50

      Träning P08


      19:00
    • 18:00

      Träning P06


      19:00
    • 18:30

      Träning U14 / P05


      20:00
    • 18:30

      Träning U15 / P04


      20:00
  • 13Tor
  • 14Fre
  • 15Lör
    • 00:00

      Garderob Parkteatern P06


      01:00
    • 08:00

      Träning P012


      09:00
    • 09:00

      Träning P/F013


      10:00
    • 09:00

      Julavslutning P012


      10:00
    • 09:30

      Luciacupen Sturehov P07


      15:30
    • 17:30

      Lillån FK (hemma) U15 / P04


      19:30
  • 16Sön
    • 08:15

      Träning U14 / P05


      10:30
    • 09:00

      Träning P07


      10:00
    • 09:00

      Latorps IF (hemma) P06


      10:10
    • 10:00

      Träning P010


      11:00
    • 11:00

      Träning P011


      12:00
    • 12:00

      Örebro Syrianska IF Ungdom (borta) U15 / P04


      13:00
    • 12:00

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom (borta) U15 / P04


      14:00
    • 13:00

      Träning P09


      14:00
    • 14:00

      Träning P08


      15:00
    • 17:00

      Tränningsmatch Futsal Adolfsberg P04 U14 / P05


      18:30
    • 18:00

      Lillån FK (hemma) P06


      19:00
    • 18:00

      Träning P06


      19:00
    • 18:30

      Träning U15 / P04


      20:00
  • 17Mån
    v.51
    • 17:15

      Träning U16 / P03


      19:00
    • 18:50

      Träning P08


      20:00
    • 19:00

      Träning P06


      20:00
  • 18Tis
  • 19Ons
  • 20Tor
  • 21Fre
  • 22Lör
    • 09:00

      Träning U14 / P05


      12:00
    • 09:00

      Träning P/F013


      10:00
    • 17:30

      Futsalmatch mot Laxå IF P08


      18:30
  • 23Sön
  • 24Mån
    v.52
  • 25Tis
  • 26Ons
  • 27Tor
    • 00:00

      Örebro SK Ungdom (hemma) P06


      23:00
    • 08:00

      Örbrocupen Futsal P08


      19:00
  • 28Fre
    • Heldag

      Örebrocupen, Futsal P07

    • 08:00

      Örebrocupen futsal 2018 U15 / P04


      19:00
    • 15:00

      Adolfsberg p04 (hemma) U15 / P04


      16:00
    • 15:20

      IK Sturehov Röd (borta) U15 / P04


      16:20
    • 16:20

      Örebro Syrianska IF Ungdom Röd (hemma) U15 / P04


      17:20
    • 16:40

      ÖSK Futsal (borta) U15 / P04


      17:40
    • 18:00

      IK Sturehov Blå (borta) U15 / P04


      19:00
    • 18:20

      Örebro Syrianska IF Ungdom Gul (borta) U15 / P04


      19:20
    • 19:20

      Örebro SK Vit (borta) U15 / P04


      20:20
    • 19:40

      Örebro SK Svart P14 U (hemma) U15 / P04


      20:40
    • 20:10

      Laxå IF (borta) U15 / P04


      21:10
    • 20:30

      Adolfsbergs IK (hemma) U15 / P04


      21:30
  • 29Lör
  • 30Sön
  • 31Mån
    v.1