Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Karlslunds IF HFK

Följ

Karlslunds IF HFK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Karlslunds IF HFK
Välj lag

September 2017

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.35
    • 17:00

      Träning U13 / P05


      18:15
    • 17:30

      Träning U-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 18:00

      BK Forward Lundby Svart (hemma) P06


      20:00
    • 19:15

      BK Forward Trängen (borta) P06


      21:15
    • 19:30

      KB Karlskoga FF (hemma) U-laget


      21:30
  • 2Lör
    • 09:45

      Träning P010


      11:00
    • 10:00

      Östra Almby FK (borta) P011


      14:00
    • 11:15

      IFK Hallsberg FK (hemma) P06


      13:15
    • 14:00

      IK Brage (P15) (borta) U16 / P02


      16:00
    • 16:00

      IFK Lidingö FK (borta) A-laget


      18:00
  • 3Sön
    • 09:45

      Träning P011


      11:00
    • 10:00

      Motståndarna (hemma) P09


      14:00
    • 16:00

      Träning U14 / P04


      17:30
    • 17:00

      Träning U13 / P05


      18:30
    • 17:00

      Karlskoga SK (borta) U15 / P03


      19:00
  • 4Mån
    v.36
  • 5Tis
  • 6Ons
  • 7Tor
  • 8Fre
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning U-laget


      19:00
    • 17:30

      Kioskvecka P07


      20:00
  • 9Lör
    • 09:30

      Träningsläger på hemmaplan U14 / P04


      00:00
    • 09:45

      Träning P010


      11:00
    • 10:00

      IF Eker Örebro (hemma) P06


      12:00
    • 10:00

      Kioskvecka P07


      18:00
    • 10:00

      Kompisligan Grupp 2 Lag Vit P07


      12:00
    • 10:00

      Kompisligan Grupp 1 Lag Röd P07


      13:30
    • 10:00

      Kompisligan Grupp 1 Lag Blå P07


      12:30
    • 10:00

      Marieberg (hemma) P09


      15:00
    • 11:00

      Laxå IF (borta) U16 / P02


      13:00
    • 11:15

      IFK Lindesberg (borta) P06


      12:15
    • 13:00

      Örebro SK FK Vit 1 (borta) U13 / P05


      15:00
    • 13:00

      Lillån FK Grön (hemma) U13 / P05


      15:00
    • 16:00

      Bollkallar A-lagsmatch U14 / P04


      18:00
    • 16:00

      Skiljebo SK (hemma) A-laget


      18:00
  • 10Sön
    • 00:00

      Träningsläger på hemmaplan U14 / P04


      14:30
    • 10:00

      Nora BK Röd (borta) P06


      12:00
    • 10:00

      Mariebergs IK (borta) P011


      15:00
    • 10:00

      Kioskvecka P07


      17:00
    • 11:15

      Adolfsbergs IK Svart (hemma) P06


      13:15
    • 11:45

      IFK Kumla (hemma) U13 / P05


      13:45
    • 13:00

      Sala FF (borta) U-laget


      15:00
    • 13:00

      IFK Kumla Vit 2 (borta) U15 / P03


      15:00
    • 15:00

      FBK Karlstad (P15) (borta) U16 / P02


      17:00
  • 11Mån
    v.37
  • 12Tis
  • 13Ons
    • 17:30

      Träning U16 / P02


      19:00
    • 18:00

      Örebro SK FK U1 (borta) U16 / P02


      20:00
      Grönpepparparkens ip A
      Serie: P14/15 Kompisligan Ö
    • 18:00

      Träning P09


      19:30
    • 19:00

      Träning U14 / P04


      21:00
  • 14Tor
  • 15Fre
  • 16Lör
    • 10:00

      Kompisligan Grupp 1 Lag röd P07


      12:30
    • 10:00

      Rynninge IK blå (hemma) P010


      14:00
    • 10:00

      IF Eker Örebro Vit (hemma) P06


      12:00
    • 10:00

      IK Sturehov Vit (borta) P06


      12:00
    • 11:00

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom (borta) U13 / P05


      13:00
    • 11:00

      Adolfsbergs IK Nedre (hemma) U14 / P04


      13:00
    • 11:15

      Hovsta IF (hemma) P06


      13:15
    • 11:15

      IFK Lindesberg (borta) P06


      13:15
    • 11:15

      Kompisligan Grupp 1 Lag Blå P07


      13:30
    • 13:00

      Köping FF (P15) (hemma) U16 / P02


      15:00
    • 14:00

      Örebro SK FK U2 (borta) U15 / P03


      16:00
    • 16:00

      Bollkallar A-lagsmatch U14 / P04


      18:00
    • 16:00

      Gamla Upsala SK (hemma) A-laget


      18:00
  • 17Sön
    • 09:45

      Träning P011


      11:00
    • 10:00

      IFK Askersund (hemma) P010


      14:00
    • 10:00

      Glanshammars IF gul (hemma) P010


      11:00
    • 10:00

      Sköllersta IF (hemma) P06


      12:00
    • 11:00

      Glanshammar/Lillkyrka 1 (hemma) U14 / P04


      13:00
    • 11:15

      IK Sturehov Blå (borta) P06


      13:15
    • 11:30

      Fjugesta IF (hemma) U13 / P05


      13:30
    • 13:00

      Rynninge IK 3 Blå (borta) U13 / P05


      15:00
    • 14:00

      Motståndarna (hemma) P09


      18:00
    • 14:45

      Kompisligan Grupp 2 Lag Vit P07


      17:00
  • 18Mån
    v.38
  • 19Tis
  • 20Ons
    • 17:30

      Träning U14 / P04


      19:00
    • 17:30

      Träning U16 / P02


      19:00
    • 17:30

      Östra Almby FK (borta) P011


      19:00
    • 18:00

      Träning P09


      19:30
    • 19:00

      Adolfsbergs IK (borta) U15 / P03


      21:00
  • 21Tor
  • 22Fre
  • 23Lör
  • 24Sön
    • 09:45

      Träning P011


      11:00
    • 10:00

      Mariebergs IK Vit (borta) P06


      12:00
    • 10:00

      Motståndarna (hemma) P09


      15:00
    • 11:00

      Lekebergs IF (hemma) U15 / P03


      13:00
    • 11:00

      IK Sturehov 2 (borta) U14 / P04


      13:00
    • 11:15

      Örebro SK FK Svart (hemma) P06


      13:15
    • 11:30

      Dalkurd FF (P15) (borta) U16 / P02


      13:30
    • 13:00

      IK Sturehov Blå (hemma) U13 / P05


      15:00
    • 16:30

      Träningsmatch Rynninge U13 / P05


      18:30
    • 16:30

      Rynninge IK (hemma) U13 / P05


      18:00
  • 25Mån
    v.39
  • 26Tis
  • 27Ons
  • 28Tor
  • 29Fre
  • 30Lör
    • 09:45

      Träning P010


      11:00
    • 10:00

      Rynninge IK Vit (hemma) P06


      12:00
    • 10:00

      Kompisligan Grupp 2 Lag Vit P07


      12:00
    • 11:15

      Lillån FK Vit (borta) P06


      13:15
    • 12:05

      IFK Kumla Vit (hemma) U13 / P05


      13:30
    • 13:00

      IK Sturehov 1 (borta) U15 / P03


      15:00
    • 14:00

      IFK Aspudden-Tellus (borta) A-laget


      16:00
    • 14:00

      IK Arvika Fotboll (P15) (hemma) U16 / P02


      16:00