Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Karlslunds IF HFK

Följ

Karlslunds IF HFK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Karlslunds IF HFK
Välj lag

Juni 2017

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.22
  • 2Fre
    • 17:00

      Träning U13 / P05


      18:15
    • 17:30

      Träning U-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 18:00

      Karlslunds IF HFK röd (hemma) P08


      20:00
  • 3Lör
    • 00:00

      Laxå IF (borta) P06


      02:00
    • 09:30

      Motståndarna (hemma) P09


      14:00
    • 09:45

      Träning P010


      11:00
    • 10:00

      Kompisligan Lag Vit P07


      12:00
    • 10:00

      Karlslunds IF HFK röd (hemma) P08


      14:00
    • 10:00

      BK Forward Svart (hemma) P06


      12:00
    • 12:30

      IK Sturehov Röd (borta) P06


      14:30
    • 12:30

      BK Forward Lundby Svart (hemma) P06


      14:30
    • 16:00

      Gamla Upsala SK (borta) A-laget


      18:00
  • 4Sön
    • 08:00

      Karlslund United div 4 (hemma) Karlslund United


      19:00
    • 09:30

      Motståndarna (hemma) P09


      14:00
    • 09:45

      Träning P011


      11:00
    • 10:00

      Kompisligan Lag Röd & Blå P07


      12:00
    • 10:00

      BK Forward Gul (hemma) P06


      12:00
    • 10:00

      IK Sturehov P010 blå (hemma) P010


      14:00
    • 11:15

      BK Forward Trängen (borta) P06


      13:15
    • 14:00

      Örebro SK FK Röd 2 (borta) U15 / P03


      16:00
    • 16:00

      Träning U14 / P04


      17:30
    • 17:00

      Somaliska FF (borta) U-laget


      19:00
    • 17:00

      Träning U13 / P05


      18:30
  • 5Mån
    v.23
  • 6Tis
    • 00:00

      Lillån FK Vit (hemma) P06


      02:00
    • 10:00

      Pålsboda GOIF P010 (hemma) P010


      14:00
    • 10:00

      Pålsboda GOIF P010 (hemma) P010


      14:00
    • 11:00

      Karlstads BK (P15) (hemma) U16 / P02


      13:00
    • 16:00

      Laxå IF (borta) U15 / P03


      18:00
    • 16:15

      Träning MV-träning


      18:30
    • 16:30

      Träning Karlslund United


      17:30
    • 17:30

      Träning U-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 18:30

      Rynninge IK 3 Vit (borta) U13 / P05


      20:30
    • 18:30

      Adolfsbergs IK Nedre (borta) U14 / P04


      20:30
  • 7Ons
    • 17:30

      Träning U16 / P02


      19:00
    • 18:00

      Träning P08


      19:15
    • 18:00

      Träning P09


      19:30
    • 18:30

      Adolfsbergs IK Svart (hemma) U15 / P03


      20:30
    • 19:00

      Träning U14 / P04


      21:00
    • 19:00

      Västerås BK 30 U19 (borta) U-laget


      21:00
  • 8Tor
  • 9Fre
  • 10Lör
    • 09:45

      Träning P010


      11:00
    • 10:00

      Lithellscupen P06


      13:00
    • 15:00

      Entrévärd för A-lagsmatch. Simon Klasenius och Abdows föräldrar. U15 / P03


      16:30
    • 16:00

      Håbo FF (hemma) A-laget


      18:00
    • 16:00

      Bollkallar A-lagsmatch U14 / P04


      18:00
  • 11Sön
    • Heldag

      Karlslunds IF HFK P08 (hemma) P08

    • 08:00

      Lilla Lithellscupen U13 / P05


      23:59
    • 09:00

      Lithellscupen P08


      15:00
    • 09:45

      Träning P011


      11:00
    • 13:00

      Surahammars FK (hemma) U-laget


      15:00
    • 16:00

      Träning U14 / P04


      17:30
    • 17:00

      Träning U13 / P05


      18:30
  • 12Mån
    v.24
  • 13Tis
  • 14Ons
    • 17:30

      Träning U16 / P02


      19:00
    • 18:00

      Träning P09


      19:30
    • 18:00

      Träning P08


      19:15
    • 18:30

      Lillån FK Grön (hemma) U13 / P05


      20:30
    • 19:00

      FK Bosna 92 Örebro (borta) A-laget


      21:00
    • 19:00

      Träning U14 / P04


      21:00
    • 19:00

      IFK Kumla Vit 2 (borta) U15 / P03


      21:00
  • 15Tor
  • 16Fre
    • Heldag

      Örebrocupen U13 / P05

    • Heldag

      Örebrocupen P07

    • 08:00

      Örebrocupen U14 / P04


      00:00
    • 08:00

      Örebro Cupen U16 / P02


      00:00
    • 09:00

      IFK Kumla 1 (hemma) U16 / P02


      10:00
    • 09:00

      LB07 1 (borta) U16 / P02


      10:00
    • 09:00

      Örebrocupen U15 / P03


      00:00
    • 10:00

      Värmdö IF P06 gul (borta) P06


      11:00
    • 10:00

      Vendelsö IK (hemma) U14 / P04


      11:00
    • 11:00

      IK Sleipner (hemma) U15 / P03


      12:00
    • 12:00

      Enskede IK Röd (hemma) U15 / P03


      13:00
    • 12:00

      Sigtuna IF Fotboll P06 vit (hemma) P06


      13:00
    • 12:00

      Brommapojkarna P06 (borta) P06


      13:00
    • 13:00

      Spånga IS 1 (borta) U14 / P04


      14:00
    • 13:00

      Sköndals IK (hemma) U16 / P02


      14:00
    • 15:00

      Kallhälls FF (borta) U15 / P03


      16:00
    • 15:00

      Värmdö IF P06 vit (hemma) P06


      16:00
    • 16:00

      Anderstorps IF (borta) U15 / P03


      17:00
    • 17:00

      BK Forward Svart (hemma) U16 / P02


      18:00
    • 17:00

      IF Brommapojkarna (borta) U16 / P02


      18:00
    • 17:30

      Träning U-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 18:00

      Älta IF Gul (hemma) U14 / P04


      19:00
    • 18:00

      Enskede IK 1 (borta) U14 / P04


      19:00
  • 17Lör
    • Heldag

      Örebrocupen U13 / P05

    • Heldag

      Örebrocupen P07

    • Heldag

      Örebrocupen U14 / P04

    • Heldag

      Örebro Cupen U16 / P02

    • Heldag

      Örebrocupen U15 / P03

    • 08:00

      Ski IL fotball 1 (hemma) U14 / P04


      09:00
    • 08:00

      Pappas Pojkar FF (borta) U16 / P02


      09:00
    • 08:00

      IFK Lidingö 2 (hemma) U16 / P02


      09:00
    • 09:00

      Gjelleråsen IF (borta) U14 / P04


      10:00
    • 09:00

      Mälarhöjdens IK 1 (hemma) U15 / P03


      10:00
    • 09:50

      Motståndarna (hemma) P09


      15:30
    • 10:00

      Boo FF 4 (hemma) U15 / P03


      11:00
    • 12:00

      Hisingsbacka FC (hemma) U16 / P02


      13:00
    • 12:00

      Huddinge IF P06 (borta) P06


      13:00
    • 13:00

      IK Sturehov (borta) U15 / P03


      14:00
    • 13:00

      Rönninge Salem Fotboll P06 (hemma) P06


      14:00
    • 14:00

      Gideonsberg IF (hemma) U15 / P03


      15:00
    • 14:00

      Adolfsbergs IK P06 (hemma) P06


      15:00
    • 15:00

      Lillån FK P06 (hemma) P06


      16:00
    • 16:00

      Syrianska IF Kerburan (borta) A-laget


      18:00
    • 17:00

      Ekerö IK (hemma) U16 / P02


      18:00
    • 19:00

      Anderstorps IF (borta) U15 / P03


      20:00
  • 18Sön
    • Heldag

      Örebrocupen U13 / P05

    • Heldag

      Örebrocupen P07

    • 00:00

      Örebrocupen U14 / P04


      19:00
    • 00:00

      Örebro Cupen U16 / P02


      19:00
    • 00:00

      Örebrocupen U15 / P03


      19:00
    • 08:00

      IK Huge Blå (borta) U15 / P03


      09:00
    • 08:00

      Sigtuna IF Fotboll P06 blå (hemma) P06


      09:00
    • 09:00

      Sollentuna FK (hemma) U16 / P02


      10:00
    • 09:45

      Träning P011


      11:00
    • 10:00

      IK Sleipner P06 (hemma) P06


      11:00
    • 11:30

      SPÅNGA IS (hemma) U15 / P03


      12:30
    • 12:00

      Spånga IS FK P06 vit (hemma) P06


      13:00
    • 12:30

      Örebro SK svart (hemma) U16 / P02


      13:30
    • 14:00

      Eskilstuna City FK (borta) P06


      15:00
    • 15:00

      Adolfsbergs IK (borta) U15 / P03


      16:00
    • 16:00

      IF Brommapojkarna 7 (borta) U16 / P02


      17:00
    • 17:00

      Träning U13 / P05


      18:30
  • 19Mån
    v.25
  • 20Tis
  • 21Ons
    • 18:00

      Träning P09


      19:30
    • 18:00

      Träning P08


      19:15
    • 18:30

      SMÅ IF/HOIF (hemma) U15 / P03


      20:30
    • 19:00

      Träning U13 / P05


      20:30
    • 19:00

      Träning U14 / P04


      21:00
    • 19:15

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom (hemma) U13 / P05


      21:15
  • 22Tor
  • 23Fre
  • 24Lör
  • 25Sön
    • 09:45

      Träning P011


      11:00
    • 13:00

      Örebro SK FK Vit 1 (borta) U13 / P05


      15:00
    • 15:00

      Entrévärd för A-lagsmatch. Edvin och Simon Klasenius föräldrar. U15 / P03


      16:30
    • 16:00

      IFK Aspudden-Tellus (hemma) A-laget


      18:00
    • 16:00

      Bollkallar A-lagsmatch U14 / P04


      18:00
  • 26Mån
    v.26
  • 27Tis
  • 28Ons
    • 18:00

      Träning P08


      19:15
    • 19:00

      Rynninge IK (borta) U-laget


      21:00
  • 29Tor
  • 30Fre