Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Karlslunds IF HFK

Följ

Karlslunds IF HFK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej

Maj 2017

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.18
    • Heldag

      ÖSK 1 maj cup eller seriematch P05

    • 14:00

      Jönköpings Södra IF (U16) (borta) U16 / P01


      16:00
    • 14:30

      KB Karlskoga FF (borta) P05


      16:30
    • 15:00

      Yxhults IK/IFK Kumla (U21) (borta) U-laget


      17:00
    • 16:15

      Träning MV-träning


      18:30
    • 16:45

      Träning MV-träning


      17:45
    • 17:30

      Träning P06


      19:00
    • 17:30

      Träning U-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 18:00

      Träning P08


      19:15
    • 19:00

      Träning U15 / P02


      20:30
  • 2Tis
  • 3Ons
    • Heldag

      Bollkallar A-lagsmatch U13 / P04

    • 17:30

      Träning U16 / P01


      19:00
    • 17:30

      Träning U15 / P02


      19:00
    • 18:00

      Träning P09


      19:30
    • 18:00

      Träning P08


      19:15
    • 18:30

      Rynninge IK (borta) P05


      20:30
    • 18:30

      BK Forward Gul (hemma) U14 / P03


      20:30
    • 19:00

      Rynninge IK (hemma) A-laget


      21:00
    • 19:00

      Träning U13 / P04


      21:00
  • 4Tor
  • 5Fre
    • 17:00

      Träning P05


      18:15
    • 17:30

      Träning U-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 18:00

      Kompisligan Lag Blå & Röd P07


      20:00
    • 19:30

      IFK Norrköping (U16) (hemma) U16 / P01


      21:30
  • 6Lör
    • 09:45

      Träning P010


      11:00
    • 10:00

      IFK Kumla (borta) P05


      12:00
    • 10:00

      Karlslunds IF HFK röd (hemma) P08


      14:00
    • 11:00

      Nora BK (borta) U14 / P03


      13:00
    • 11:00

      FBK Karlstad (P15) (hemma) U15 / P02


      13:00
    • 14:00

      Bollkallar A-lagsmatch U13 / P04


      16:00
    • 14:00

      FC Gute (hemma) A-laget


      16:00
  • 7Sön
    • 09:45

      Träning P011


      11:00
    • 10:00

      Karlslunds IF HFK röd (hemma) P08


      14:00
    • 10:00

      IK Sturehov Vit (borta) P06


      12:00
    • 10:00

      Kompisligan Lag Vit P07


      13:00
    • 11:15

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom Röd (hemma) P06


      13:15
    • 11:15

      Östansjö IF (borta) P06


      13:15
    • 12:30

      Vretstorps IF (hemma) P06


      14:30
    • 14:30

      Träning U13 / P04


      16:00
    • 17:00

      Träning P05


      18:30
    • 17:30

      Allsvensk fotboll U13 / P04


      19:30
    • 18:00

      ALLSVENSK FOTBOLL U14 / P03


      20:00
  • 8Mån
    v.19
  • 9Tis
  • 10Ons
    • 17:30

      Träning U15 / P02


      19:00
    • 17:30

      Träning U16 / P01


      19:00
    • 18:00

      Träning P09


      19:30
    • 18:00

      Träning P08


      19:15
    • 19:00

      Träning U13 / P04


      21:00
    • 19:00

      IFK Kumla Blå 1 (borta) U14 / P03


      21:00
    • 19:15

      Örebro SK FK Vit 1 (hemma) P05


      21:15
  • 11Tor
    • 17:30

      Träning P06


      19:00
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 17:30

      Träning U13 / P04


      19:00
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning U16 / P01


      19:00
    • 18:00

      Träning P09


      19:30
    • 18:00

      BK Forward Lundby Gul (borta) P06


      19:00
    • 18:30

      BK Forward Lundby Gul (borta) P06


      20:30
    • 18:30

      BK Ett Fyra (hemma) P05


      20:30
    • 18:30

      Träning U14 / P03


      20:00
    • 19:00

      IK Sturehov Blå (borta) P05


      21:00
    • 19:00

      Träning U15 / P02


      20:30
    • 19:00

      Träning U-laget


      20:30
  • 12Fre
  • 13Lör
    • 08:30

      Träning P06


      10:00
    • 09:30

      Motståndarna (hemma) P09


      14:00
    • 10:00

      Nora BK P010 Svart (hemma) P010


      14:00
    • 10:00

      Nora BK P010 Röd (hemma) P010


      14:00
    • 10:00

      IFK Kumla Fotboll P010 Blå (hemma) P010


      14:00
    • 10:00

      IFK Kumla Fotboll P010 Vit (hemma) P010


      14:00
    • 10:00

      Nora BK P010 Svart (hemma) P010


      14:00
    • 10:00

      Nora BK P010 Röd (hemma) P010


      14:00
    • 10:00

      IFK Kumla Fotboll P010 Blå (hemma) P010


      14:00
    • 10:00

      IFK Kumla Fotboll P010 Vit (hemma) P010


      14:00
    • 15:00

      BKV Norrtälje (borta) A-laget


      17:00
  • 14Sön
    • 09:45

      Träning P011


      11:00
    • 10:00

      Glanshammars IF P010 lag 1 (hemma) P010


      14:00
    • 10:00

      Glanshammars IF P010 lag 2 (hemma) P010


      14:00
    • 10:00

      Vretstorps IF P010 lag 1 (hemma) P010


      14:00
    • 10:00

      Vretstorps IF P010 lag 2 (hemma) P010


      14:00
    • 12:00

      Vivalla SK 2 (borta) U13 / P04


      14:00
    • 13:00

      Köping FF (borta) U-laget


      15:00
    • 17:00

      Köping FF (P15) (borta) U15 / P02


      19:00
    • 17:00

      Latorps IF (hemma) P05


      19:00
  • 15Mån
    v.20
  • 16Tis
  • 17Ons
  • 18Tor
    • 17:30

      Träning U13 / P04


      19:00
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning U16 / P01


      19:00
    • 17:30

      Träning P06


      19:00
    • 17:30

      Träning P07


      19:00
    • 18:00

      Träning P09


      19:30
    • 18:30

      Träning U14 / P03


      20:00
    • 18:30

      IFK Askersund (hemma) P05


      20:30
    • 18:45

      Rynninge IK 2 (borta) P05


      20:45
    • 19:00

      Träning U15 / P02


      20:30
    • 19:00

      Träning U-laget


      20:30
  • 19Fre
    • 17:00

      Träning P05


      18:15
    • 17:30

      Träning U-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 18:00

      Kompisligan Lag Vit P07


      20:00
    • 18:00

      IFK Kumla Vit (hemma) P06


      20:00
    • 18:00

      Karlslunds IF HFK röd (hemma) P08


      20:00
    • 19:15

      IFK Kumla Blå (borta) P06


      21:15
  • 20Lör
    • 09:45

      Träning P010


      11:00
    • 10:00

      Seriematch Örebro Syrianska P05 P05


      12:00
    • 10:00

      Kompisligan Lag Röd & Blå P07


      13:00
    • 10:00

      Örebro SK FK Svart (borta) U13 / P04


      12:00
    • 10:00

      Nora BK Röd (borta) P06


      12:00
    • 10:00

      Örebro SK FK Svart 1 (borta) P06


      12:00
      Ekängs IP 7-1
      Serie: P11 Kompisligan Öreb
      Samlingsinfo: Karlslunds Arena Parkeringen
      Samlingstid: 09:00
      Resultat och referat
    • 11:15

      Örebro SK FK Svart 2 (hemma) P06


      13:15
    • 11:15

      Nora BK Svart (hemma) P06


      13:15
    • 13:00

      FBK Karlstad (U16) (hemma) U16 / P01


      15:00
    • 15:00

      Entrévärd för A-lagsmatch. Edin och Liams föräldrar. U14 / P03


      16:30
    • 16:00

      Bollkallar A-lagsmatch U13 / P04


      18:00
    • 16:00

      IFK Lidingö FK (hemma) A-laget


      18:00
  • 21Sön
    • 09:45

      Träning P011


      11:00
    • 10:00

      Karlslunds IF HFK röd (hemma) P08


      14:00
    • 11:00

      Grillning P011


      13:00
    • 11:00

      IK Sturehov (hemma) U14 / P03


      13:00
    • 14:00

      Sala FF (hemma) U-laget


      16:00
    • 16:00

      Träning U13 / P04


      17:30
    • 16:00

      Dalkurd FF (P15) (hemma) U15 / P02


      18:00
  • 22Mån
    v.21
  • 23Tis
  • 24Ons
  • 25Tor
    • Heldag

      BP 05 Trophy P05

    • 08:45

      Sharp Elite Cup 2017 U15 / P02


      00:00
    • 09:30

      Motståndarna (hemma) P09


      14:00
    • 11:30

      Hittarps IK (hemma) U15 / P02


      12:30
    • 14:00

      IF Elfsborg (U16) (hemma) U16 / P01


      16:00
    • 14:00

      Skiljebo SK (borta) A-laget


      16:00
    • 15:10

      Västerås SK 02:1:2 (borta) U15 / P02


      16:10
    • 17:30

      Träning U16 / P01


      19:00
    • 17:30

      Träning U13 / P04


      19:00
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning P06


      19:00
    • 18:00

      Träning P09


      19:30
    • 18:30

      Rynninge IK 3 Blå (borta) P05


      20:30
    • 18:30

      Karlskoga SK (hemma) U14 / P03


      20:30
    • 19:00

      Träning U-laget


      20:30
  • 26Fre
  • 27Lör
    • 00:00

      Sharp Elite Cup 2017 U15 / P02


      19:00
    • 09:45

      Träning P010


      11:00
    • 11:30

      Träning P06


      13:00
  • 28Sön
    • Heldag

      Lekeberg Sparbank Cup P05

    • Heldag

      FAMILJEDAG HOS KARLSLUNDS IF HFK Karlslunds IF HFK

    • 09:45

      Träning P011


      11:00
    • 13:00

      Adolfsbergs IK (hemma) U-laget


      15:00
    • 14:00

      IK Arvika Fotboll (P15) (borta) U15 / P02


      16:00
    • 15:00

      Entrévärd för A-lagsmatch. Alland och Emanuels föräldrar. U14 / P03


      16:30
    • 16:00

      Bollkallar A-lagsmatch U13 / P04


      20:00
    • 16:00

      Karlbergs BK (hemma) A-laget


      18:00
    • 16:00

      Träning U13 / P04


      17:30
    • 17:00

      BK Forward (U16) (borta) U16 / P01


      19:00
    • 17:00

      Träning P05


      18:30
  • 29Mån
    v.22
  • 30Tis
  • 31Ons