Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Karlslunds IF HFK

Följ

Karlslunds IF HFK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

September 2018

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.35
    • 08:30

      Träning P06


      10:00
    • 10:00

      Poolspel Lag Vit P011


      14:00
    • 10:00

      Träning P/F013


      11:00
    • 10:00

      Poolspel lag Röd P-08 P08


      12:00
    • 10:30

      Träningsmatch Triangeln U13 / P05


      12:30
    • 11:15

      Seriespel P11/12 Lag Vit P07


      13:30
    • 14:00

      Träning P010


      15:15
    • 14:45

      Bollkallar A laget U13 / P05


      18:00
    • 15:30

      Line-up P010


      16:15
    • 16:00

      Syrianska FC (hemma) A-laget


      18:00
    • 16:00

      Bemanning Entré A-lag U14 / P04


      18:00
  • 2Sön
    • 10:00

      Poolspel lag Vit P-08 P08


      12:00
    • 10:00

      Träning P011


      11:30
    • 11:00

      Match mot Hovsta IF P012


      13:00
    • 11:00

      Örebro SK FK Vit 1 (hemma) P06


      13:00
    • 14:00

      Lillån FK 2 (hemma) U14 / P04


      16:00
    • 14:00

      Västerås IK (borta) U-laget


      16:00
    • 15:00

      IK Huge (borta) U16 / P02


      17:00
    • 16:00

      Karlstads BK (hemma) U16 / P02


      18:00
    • 17:00

      Träning U14 / P04


      18:30
  • 3Mån
    v.36
  • 4Tis
  • 5Ons
  • 6Tor
  • 7Fre
    • 17:00

      Träning U13 / P05


      18:30
    • 17:30

      Träning U-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      18:30
    • 19:00

      IFK Hallsberg FK Blå (hemma) P06


      21:00
  • 8Lör
    • 08:30

      Träning P06


      10:00
    • 09:00

      Träningsmatcher U13 / P05


      17:30
    • 09:30

      Marieberg (hemma) P09


      12:00
    • 09:45

      Träning P010


      11:00
    • 10:00

      Seriespel P 11/12 Lag Röd P07


      12:15
    • 10:00

      Vivalla SK (hemma) U14 / P04


      12:00
    • 10:00

      Träning P/F013


      11:00
    • 12:00

      Degerfors IF (borta) U-laget


      14:00
    • 13:00

      BK Sport (hemma) U15 / P03


      15:00
    • 14:00

      Laxå IF (borta) U14 / P04


      16:00
    • 16:00

      Nyköpings BIS (borta) A-laget


      18:00
  • 9Sön
    • 10:00

      Seriespel P11/12 Lag Blå P07


      12:15
    • 10:00

      Träning P011


      11:30
    • 10:00

      Poolspel lag Blå P-08 P08


      12:00
    • 10:00

      Lekebergs IF (borta) P09


      13:00
    • 11:00

      Nora BK (borta) U14 / P04


      13:00
    • 13:00

      Avesta AIK (hemma) U16 / P02


      15:00
    • 14:00

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom (borta) U15 / P03


      16:00
    • 15:30

      Örebro SK FK Vit 1 (hemma) U13 / P05


      17:30
    • 16:00

      Karlslunds IF HFK (hemma) P012


      17:00
    • 17:00

      Laxå IF (borta) P06


      19:00
  • 10Mån
    v.37
  • 11Tis
  • 12Ons
    • 16:45

      Träning U14 / P04


      18:00
    • 17:30

      Träning P010


      18:45
    • 17:30

      BK Forward Gul (borta) U13 / P05


      19:30
    • 18:00

      Träning P08


      19:30
    • 18:00

      Träning P09


      19:30
    • 18:00

      Träning P07


      19:30
    • 18:00

      Träning U15 / P03


      19:30
    • 19:30

      Träning U16 / P02


      21:00
    • 19:40

      Tränarmöte P08


      20:40
  • 13Tor
  • 14Fre
    • 17:00

      Träning U13 / P05


      18:30
    • 17:30

      Träning U-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 19:00

      IK Sturehov Röd (hemma) P06


      21:00
  • 15Lör
    • 10:00

      Seriespel P11/12 Lag Vit P07


      13:00
    • 10:00

      Visar (hemma) P09


      14:00
    • 10:00

      Poolspel lag Vit P-08 P08


      12:00
    • 10:00

      Poolspel lag Röd P-08 P08


      13:15
    • 10:00

      Träning P/F013


      11:00
    • 11:00

      Örebro Syrianska IF Ungdom Röd (hemma) P010


      13:00
    • 11:00

      Laxå IF (borta) P010


      13:00
    • 11:00

      Match Vivalla SK U13 / P05


      13:00
    • 11:00

      IK Sturehov Blå (borta) P06


      13:00
    • 11:00

      Vivalla SK (hemma) U13 / P05


      13:00
    • 11:30

      Örebro Syrianska IF Ungdom Gul (borta) P010


      12:30
    • 12:00

      Örebro Syrianska IF Ungdom Gul (hemma) P010


      13:00
    • 12:30

      Laxå IF (hemma) P010


      13:30
    • 12:30

      Örebro Syrianska IF Ungdom Röd (hemma) P010


      13:30
    • 13:00

      Seriespel P11/12 Lag Röd P07


      15:15
    • 13:00

      Assyriska IF i Norrköping (hemma) U-laget


      15:00
    • 14:00

      Karlslunds IF HFK 2 Röd (hemma) U14 / P04


      16:00
    • 14:00

      Karlslunds IF HFK 2 Röd (hemma) U15 / P03


      16:00
    • 15:15

      Lineup A-lagsmatch P07


      18:00
    • 16:00

      Bemanning Entré A-lag U14 / P04


      18:00
    • 16:00

      Sandvikens IF (hemma) A-laget


      18:00
  • 16Sön
    • 10:00

      Seriespel P11/12 Lag Blå P07


      12:15
    • 10:00

      IK Sturehov Röd (hemma) P010


      13:00
    • 10:00

      Träning P011


      11:30
    • 10:00

      Poolspel Lag Röd P011 P011


      14:00
    • 10:30

      Örebro SK Ungdom Vit 1 (borta) P010


      11:30
    • 11:00

      Vivalla SK (borta) P06


      13:00
    • 11:30

      IK Sturehov Blå (borta) P010


      12:30
    • 12:00

      Örebro SK Ungdom Vit 2 (hemma) P010


      13:00
    • 12:00

      Karlstads BK (borta) U15 / P03


      14:00
    • 13:00

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom Röd (borta) U13 / P05


      15:00
    • 15:00

      Slätta SK (borta) U16 / P02


      17:00
    • 15:30

      Ledarmöte U14 / P04


      16:45
    • 17:00

      Träning U14 / P04


      18:30
  • 17Mån
    v.38
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning U-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning P06


      19:00
    • 17:30

      Träning P012


      18:30
    • 17:30

      Föräldramöte P012


      19:00
    • 18:15

      Träning P07


      19:30
    • 19:00

      Träning U15 / P03


      20:30
    • 19:00

      Träning U16 / P02


      20:30
  • 18Tis
  • 19Ons
  • 20Tor
  • 21Fre
  • 22Lör
    • 08:00

      Karlslund United div 4 (hemma) Karlslund United


      17:00
    • 09:45

      Träning P010


      11:00
    • 10:00

      Poolspel lag Blå P-08 P08


      12:00
    • 10:00

      Laxå IF (borta) P09


      13:00
    • 10:00

      Träning P/F013


      11:00
    • 11:00

      Mariebergs IK 1 (hemma) P06


      13:00
    • 12:00

      IK Sturehov Röd (hemma) U14 / P04


      14:00
    • 13:00

      Vaksala SK (hemma) U16 / P02


      15:00
    • 15:00

      Sollentuna FF (borta) A-laget


      17:00
    • 16:00

      Vivalla SK (borta) U15 / P03


      18:00
  • 23Sön
    • 08:00

      Karlslund United div 4 (hemma) Karlslund United


      23:00
    • 08:45

      Kiosk poolspel P09


      14:00
    • 10:00

      Motståndarna (hemma) P09


      14:00
    • 10:00

      Träning P011


      11:30
    • 10:00

      Poolspel Lag Vit och Blå P011 P011


      14:00
    • 10:00

      Poolspel lag Vit P-08 P08


      12:00
    • 11:00

      BK Forward Lundby 1 (borta) P06


      13:00
    • 12:00

      Vivalla SK (borta) U13 / P05


      14:00
    • 13:00

      Sköllersta IF (borta) U14 / P04


      15:00
    • 14:00

      IK Viljan Strängnäs (borta) U-laget


      16:00
    • 14:00

      Assyriska FF (hemma) U15 / P03


      16:00
  • 24Mån
    v.39
  • 25Tis
  • 26Ons
  • 27Tor
  • 28Fre
    • 00:00

      Karlslunds IF HFK Röd (hemma) U13 / P05


      02:00
    • 17:00

      Träning U13 / P05


      18:30
    • 17:30

      Träning U-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning A-laget


      19:00
    • 17:30

      Träning P08


      18:30
    • 19:00

      Adolfsbergs IK Svart (hemma) P06


      21:00
  • 29Lör
    • 09:45

      Träning P010


      11:00
    • 10:00

      Poolspel lag Röd P-08 P08


      12:00
    • 10:00

      Träning P/F013


      11:00
    • 11:00

      BK Ett Fyra (borta) P06


      13:00
    • 12:00

      Skyllbergs IK 1 (hemma) U13 / P05


      14:00
    • 12:00

      IFK Kumla (borta) U14 / P04


      14:00
    • 14:00

      IFK Kumla 1 (borta) U14 / P04


      16:00
    • 14:00

      BK Forward (hemma) U-laget


      16:00
    • 14:15

      Seriespel P11/12 Lag Vit P07


      17:00
    • 15:45

      Seriespel P11/12 Lag Röd P07


      18:30
    • 16:00

      BK Forward Gul (hemma) U13 / P05


      18:00
  • 30Sön
    • 10:00

      Seriespel P11/12 Lag Blå P07


      12:15
    • 10:00

      Träning P011


      11:30
    • 10:00

      Poolspel lag Blå P-08 P08


      13:15
    • 11:00

      Lillån FK 1 (hemma) U13 / P05


      13:00
    • 12:00

      BK Forward Trängen Svart (borta) P06


      14:00
    • 13:00

      Motala AIF FK (hemma) U15 / P03


      15:00
    • 14:00

      IFK Kumla 2 (hemma) U14 / P04


      16:00
    • 16:00

      Akropolis IF (borta) A-laget


      18:00
    • 16:15

      Örebro SK FK 1 (borta) U15 / P03


      18:15
    • 17:00

      Träning U14 / P04


      18:30