Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om KAIS Mora

Följ

KAIS Mora

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

December 2017

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.48
    • 16:00

      Träning P 07


      17:00
    • 16:00

      Träning F 09


      17:00
    • 16:45

      Träning DJ / JAS


      18:15
    • 17:00

      Träning F 07


      18:00
    • 17:45

      Träning F06 F 05


      19:00
    • 20:00

      Gävle GIK (hemma) JAS


      22:00
  • 2Lör
    • 09:30

      Vänskapsmatch med bad P 08


      14:00
    • 10:30

      Älvdalens IBK (borta) F 05


      12:30
    • 10:30

      IBF Gagnef (hemma) P 04


      12:30
    • 12:00

      Älvdalens IBK (borta) P 06


      14:00
    • 16:00

      Match F 07


      18:00
    • 16:00

      Storviks IF (hemma) Div 3


      18:00
    • 18:00

      HJ17 Uppsala P 02/03


      19:00
    • 18:30

      IBF Lokomotiv Avesta (hemma) Division 2


      20:30
  • 3Sön
    • 10:30

      Vika IF (hemma) P 05


      12:30
    • 11:00

      Digers BK (borta) F 05


      13:00
    • 12:30

      KAIS Mora UIF (hemma) P 07


      15:00
    • 12:30

      IBF Ludvika (hemma) F 03/04


      14:30
    • 15:00

      KAIS Mora UIF (borta) DJ / JAS


      17:00
    • 18:00

      Träning P 02/03


      19:00
  • 4Mån
    v.49
    • 15:45

      Träning Gemensam F 05


      17:00
    • 16:00

      Träning F 09


      17:00
    • 16:45

      Träning DJ / JAS


      18:15
    • 17:00

      Träning P 08


      18:00
    • 17:45

      Träning P 04


      19:00
    • 18:45

      Träning P 02/03


      20:30
    • 20:15

      Träning Div 3


      21:30
    • 20:15

      Träning Division 2


      21:30
  • 5Tis
    • 15:45

      Träning P 05


      17:15
    • 16:00

      Träning P 09


      17:00
    • 16:45

      Träning P 02/03


      18:15
    • 17:00

      Träning F 07


      18:00
    • 18:00

      Träning P 07


      19:00
    • 18:45

      Träning P 04


      20:00
    • 19:00

      Träning Div 3


      20:15
    • 19:15

      Träning P 06


      20:30
    • 20:15

      Träning Division 2


      21:30
  • 6Ons
    • 16:00

      Träning F 10


      17:00
    • 16:00

      Träning Knattelag


      17:00
    • 16:00

      Träning P-11


      17:00
    • 16:45

      Träning F 03/04


      18:00
    • 17:00

      Träning F 07


      18:00
    • 17:45

      Träning F06 F 05


      19:00
    • 18:45

      Träning P 05


      20:15
    • 20:00

      Träning DJ / JAS


      21:45
  • 7Tor
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 16:45

      Träning DJ / JAS


      18:15
    • 17:00

      Träning F 08


      18:00
    • 17:00

      Träning F 09


      18:00
    • 18:00

      Träning P 04


      19:30
    • 18:00

      Träning P 07


      19:15
    • 18:45

      Träning F05 F 05


      20:00
    • 19:00

      Träning F 03/04


      20:00
    • 20:15

      Träning Div 3


      21:30
  • 8Fre
    • 15:45

      Träning P 02/03


      17:15
    • 16:00

      Träning P 09


      17:00
    • 16:45

      Träning F 03/04


      18:00
    • 16:45

      Träning P 06


      18:00
  • 9Lör
    • Heldag

      Dalalags träning P 02/03

    • 10:20

      Sammandragsserie P 08


      15:15
    • 11:00

      Insjöns IF BK (hemma) Div 5


      12:00
    • 12:45

      Sammandrag F 07


      16:00
    • 13:00

      IBF Leksand (hemma) P 05


      15:00
    • 13:00

      Sundborns GOIF (borta) F 03/04


      15:00
    • 15:00

      IBF Falun Ungdom (hemma) Div 5


      16:00
    • 15:15

      KAIS Mora UIF (hemma) P 07


      18:00
    • 15:30

      KFUM Falun (borta) Div 3


      17:30
    • 16:00

      Malungs IBK (hemma) P 06


      18:00
  • 10Sön
    • 10:00

      Sammandrag - Mora P 09


      15:00
    • 11:00

      Rättviks IBF (hemma) F 05


      13:00
    • 13:00

      IBF Leksand (borta) F 05


      15:00
    • 14:00

      Sandvikens AIK F01/02 (hemma) F 03/04


      16:00
  • 11Mån
    v.50
    • 15:45

      Träning P 02/03


      17:15
      Unihoc Arena A plan
    • 16:00

      Träning P 08


      17:00
    • 16:45

      Träning DJ / JAS


      18:15
    • 17:00

      Träning F 09


      18:00
    • 17:45

      Träning F05 F 05


      19:00
    • 18:45

      Träning F 03/04


      20:15
    • 20:15

      Träning Div 3


      21:30
    • 20:15

      Träning Division 2


      21:30
  • 12Tis
    • 16:00

      Träning F 07


      17:00
    • 16:00

      Träning P 04


      17:00
    • 16:45

      Träning F 03/04


      18:00
    • 17:00

      Träning P 09


      18:00
    • 17:45

      Träning P 06


      19:00
    • 18:00

      Träning F 08


      19:15
    • 18:45

      Träning P 05


      20:15
    • 18:45

      Träning P 02/03


      20:15
    • 19:30

      Träning P 07


      20:30
    • 20:00

      Träning DJ / JAS


      21:45
    • 20:15

      Träning Div 3


      21:30
  • 13Ons
    • 16:00

      Träning Knattelag


      17:00
    • 16:00

      Träning P-11


      17:00
    • 16:45

      Träning Gemensam F 05


      18:00
    • 17:00

      Träning F 08


      18:00
    • 18:00

      Träning F 07


      19:00
    • 18:45

      Träning P 04


      20:15
    • 20:15

      Träning Division 2


      21:30
  • 14Tor
    • 16:00

      Träning P 09


      17:00
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 17:00

      Träning P 07


      18:00
    • 17:45

      Träning P 04


      19:00
    • 17:45

      Träning P 06


      19:15
    • 18:45

      Träning P 02/03


      20:30
    • 18:45

      Träning F06 F 05


      20:00
    • 19:00

      Träning P 05


      20:30
    • 20:15

      Träning Div 3


      21:30
  • 15Fre
    • 15:45

      Träning P 05


      17:15
    • 16:00

      Träning F 09


      17:00
    • 16:45

      Träning DJ / JAS


      18:15
  • 16Lör
    • Heldag

      DM DJ / JAS

    • Heldag

      DM P 05

    • Heldag

      DM F03 F 03/04

    • 08:00

      IBF Borlänge 2 (borta) P 05


      10:00
    • 08:00

      UDM F05 F 05


      20:00
    • 09:30

      IBF Hedemora (borta) P 05


      11:30
    • 10:30

      Sundborns GOIF 2 (hemma) P 05


      12:30
    • 12:00

      Storviks IF (hemma) Division 2


      19:00
    • 12:30

      IBF Leksand (borta) P 05


      14:30
    • 13:00

      IBF Borlänge 1 (borta) P 05


      15:00
    • 13:30

      IBF Ludvika (borta) Div 3


      15:30
    • 17:30

      Digers BK (hemma) P 02/03


      19:30
  • 17Sön
    • Heldag

      DM 2017 P 02/03

    • Heldag

      DM F04 F 03/04

    • 08:00

      UDM F06 F 05


      17:00
    • 08:45

      IBF Gagnef (borta) P 02/03


      10:45
    • 10:30

      Ungdoms-DM i Falun P 04


      20:00
    • 11:00

      Hälsinggårdens AIK (hemma) P 02/03


      13:00
    • 12:00

      IBF Falun (borta) P 04


      13:00
    • 13:30

      IBF Ludvika (borta) P 04


      14:30
    • 14:00

      KAIS Mora UIF (borta) DJ / JAS


      16:00
    • 14:15

      KFUM Falun (hemma) P 02/03


      16:15
    • 15:00

      IBF Säter (borta) P 04


      16:00
  • 18Mån
    v.51
    • 15:45

      Träning Gemensam F 05


      17:00
    • 16:00

      Träning F 09


      17:00
    • 16:00

      Träning F 07


      20:00
    • 16:45

      Träning DJ / JAS


      18:15
    • 17:00

      Träning P 08


      18:00
    • 20:15

      Träning Division 2


      21:30
    • 20:15

      Träning Div 3


      21:30
  • 19Tis
    • 15:45

      Träning P 02/03


      17:15
    • 16:45

      Träning P 04


      18:00
    • 18:00

      Träning F 08


      19:15
    • 18:00

      Träning P 09


      19:00
    • 18:45

      Träning F05 F 05


      20:15
    • 20:15

      Träning Division 2


      21:30
  • 20Ons
    • 16:00

      Träning F 10


      17:00
    • 16:00

      Träning P-11


      17:00
    • 16:45

      Träning DJ / JAS


      18:15
    • 17:00

      Träning P 07


      18:00
    • 18:00

      Träning Div 3


      19:00
    • 18:45

      Träning P 05


      20:15
  • 21Tor
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 16:45

      F06 F 05


      18:00
    • 16:45

      Träning P 05


      18:15
    • 16:45

      Träning F 03/04


      18:00
    • 17:00

      Fika & Hockey DJ / JAS


      21:00
    • 17:45

      Träning P 02/03


      19:15
    • 17:45

      Träning P 04


      19:00
    • 19:15

      Träning P 07


      20:30
    • 20:15

      Träning Div 3


      21:30
  • 22Fre
  • 23Lör
  • 24Sön
  • 25Mån
    v.52
    • Heldag

      Julledigt - ingen träning! P 08

  • 26Tis
    • 16:45

      Träning gemensam F 05


      18:00
  • 27Ons
    • 10:00

      Träning P 05


      11:00
    • 10:45

      Träning DJ / JAS


      12:15
    • 16:00

      Träning P-11


      17:00
  • 28Tor
    • 10:00

      Träning P 05


      11:00
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 16:45

      Träning gemensam F 05


      18:00
  • 29Fre
  • 30Lör
  • 31Sön