Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IF Warta Herrsenior

Följ

Herrsenior

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Tabell
Lag M V O F P
1 Fröjdens FK (D6H) 6 6 0 0 18
2 Förenad Turkisk Ungdom (D6H) 7 5 0 2 15
3 IK Zenith (D5H) 7 5 0 2 15
4 Hönö IS (D5H) 7 4 1 2 13
5 IF Väster (D5H) 7 4 1 2 13
6 Sandarna BK (D5H) 5 4 0 1 12
7 Bergums IF (D5H) 5 4 0 1 12
8 Guldhedens IK (D4H) 7 3 2 2 11
9 Eriksbergs IF (D4D) 4 3 1 0 10
10 Sveakurd FC (D6H) 4 3 1 0 10
11 SKIF Semberija (D4H) 6 3 1 2 10
12 Älvängens IK (D5H) 5 3 1 1 10
13 Lunden Överås BK (D4H) 6 3 1 2 10
14 Nol IK (D4H) 4 3 0 1 9
15 Neutrala UF (D6H) 3 3 0 0 9
16 KF Velebit (D4H) 3 3 0 0 9
17 Gamlestaden FF (D6H) 3 3 0 0 9
18 FC Härlanda (D6H) 4 3 0 1 9
19 IF Warta (D5H) 5 3 0 2 9
20 Kode IF (D4H) 4 3 0 1 9
21 Azalea BK (D6H) 6 2 3 1 9
22 Ytterby IS (D2D) 4 2 2 0 8
23 Öckerö IF (D4H) 4 2 2 0 8
24 Götaholms BK (D6H) 6 2 2 2 8
25 Kärra KIF (D4H) 3 2 1 0 7
26 Angered MBIK (D5H) 3 2 1 0 7
27 Ytterby IS (D5H) 3 2 1 0 7
28 Härryda IF (D5H) 4 2 1 1 7
29 Kungsladugårds BK (D5H) 4 2 1 1 7
30 BK Häcken (D3D) 4 2 1 1 7
31 Tollereds IF (D6H) 4 2 1 1 7
32 IK Virgo (D4D) 5 2 1 2 7
33 Fässbergs IF (RK4) 2 2 0 0 6
34 Diseröd SK (D6H) 3 2 0 1 6
35 IF Vardar/Makedonija (D6H) 6 1 3 2 6
36 Ahlafors IF (D3H) 3 2 0 1 6
37 Utbynäs SK (D5H) 3 2 0 1 6
38 Mölnlycke IF (D4H) 2 2 0 0 6
39 Gårda BK (D4H) 4 2 0 2 6
40 Tollereds IF /Floda (D3D) 2 2 0 0 6
41 Floda BoIF (D4H) 2 2 0 0 6
42 Hälsö BK (D6H) 3 2 0 1 6
43 Vallens IF (D6H) 4 1 3 0 6
44 BK Skottfint (D7H) 4 2 0 2 6
45 Öckerö IF (D2D) 3 2 0 1 6
46 Önnereds IK (D6H) 4 2 0 2 6
47 IK Kongahälla (D3H) 4 2 0 2 6
48 Balltorps FF (D5H) 3 2 0 1 6
49 Vrångö IF (D6H) 5 2 0 3 6
50 FC Komarken (D4H) 5 2 0 3 6
51 Landala IF (D6H) 3 1 2 0 5
52 Styrsö BK (D5H) 4 1 2 1 5
53 IK Kongahälla (D4D) 6 1 2 3 5
54 Sjövalla FK (reservklass 4) 2 1 1 0 4
55 Ösets BK (D4D) 2 1 1 0 4
56 Solängens BK (D4D) 2 1 1 0 4
57 Kareby IS (D7H) 3 1 1 1 4
58 Real Maskin BK (D6H) 2 1 1 0 4
59 Partille IF (D5H) 2 1 1 0 4
60 Göteborgs FF (D4H) 3 1 1 1 4
61 Göteborgs City FF (D6H) 3 1 1 1 4
62 Romelanda UF (D5H) 5 0 4 1 4
63 Torslanda IK (D3D) 3 1 1 1 4
64 Eriksbergs IF (D4H) 5 1 1 3 4
65 Öjersjö IF (D5H) 3 1 1 1 4
66 Göteborgs FF (D2D) 5 1 1 3 4
67 Jitex Mölndal BK (DJ) 1 1 0 0 3
68 Åsebro IF (D5H) 1 1 0 0 3
69 Dalen/Krokslätts FF (D4H) 1 1 0 0 3
70 Lekstorps IF (D7H) 1 1 0 0 3
71 Utbynäs SK (D2D) 2 1 0 1 3
72 Hovås Billdal IF (D5H) 2 1 0 1 3
73 Sjömarkens IF (D1D) 1 1 0 0 3
74 Dösjöbro IF (D1D) 1 1 0 0 3
75 Hanvikens SK (D4H) 1 1 0 0 3
76 Hisingen FC (D6H) 1 1 0 0 3
77 FC Härlanda (reservklass 4) 2 1 0 1 3
78 QBIK (D1D) 1 1 0 0 3
79 Älvsborg FF (D3H) 1 1 0 0 3
80 Älvsborg FF (D3D) 1 1 0 0 3
81 Alingsås IF (D4H) 1 1 0 0 3
82 Lerums IS (D2H) 1 1 0 0 3
83 Öckerö IF (P02) 1 1 0 0 3
84 Vallens IF (D2D) 1 1 0 0 3
85 Chalmers Studentkårs IS (D6H) 1 1 0 0 3
86 Skepplanda BTK (D4H) 1 1 0 0 3
87 Näsets SK/IF Väster (D4D) 2 1 0 1 3
88 Käringöns FC (D7H) 1 1 0 0 3
89 Ösets BK (D6H) 2 1 0 1 3
90 Hisingsbacka FC (D2D) 1 1 0 0 3
91 Finlandia/Pallo Arvesgärde IF (D3D) 1 1 0 0 3
92 Lerums IS (HJ) 1 1 0 0 3
93 Fässbergs IF (D6H) 1 1 0 0 3
94 Valinge IF (D1D) 1 1 0 0 3
95 Lindome GIF (HJ) 1 1 0 0 3
96 Göteborgs SIF (D6H) 1 1 0 0 3
97 IFK Björkö (D4H) 2 1 0 1 3
98 Pushers BK (D6H) 1 1 0 0 3
99 Rambergets SK (D7H) 2 1 0 1 3
100 IF Väster (U16) 1 1 0 0 3
101 IFK Nyköping (D2D) 1 1 0 0 3
102 FK Kozara (D3H) 1 1 0 0 3
103 Qviding FIF (D1D) 2 1 0 1 3
104 Askims IK (D4D) 3 1 0 2 3
105 Tynnered FC (D6H) 2 1 0 1 3
106 Inter Linné IF (D7H) 4 1 0 3 3
107 Landvetter IF 2003 (D2D) 3 1 0 2 3
108 IFK Fjärås (D2D) 2 1 0 1 3
109 Näsets SK (D5H) 2 1 0 1 3
110 Elisedals IS (D7H) 2 1 0 1 3
111 Lövet/Johannebergs IF (D7H) 2 1 0 1 3
112 Solängens BK (D6H) 4 1 0 3 3
113 Backatorp IF (D6H) 2 1 0 1 3
114 FC Heden (D5H) 3 1 0 2 3
115 Angered SK (D7H) 2 1 0 1 3
116 FC Bosona (D5H) 2 1 0 1 3
117 Geesguud UF (D7H) 3 1 0 2 3
118 Bergsjö IF (D6H) 3 1 0 2 3
119 Björndammens BK (D5H) 4 1 0 3 3
120 IFK Fjärås (D4H) 1 0 1 0 1
121 Göteborgs Bosna IF (D6H) 1 0 1 0 1
122 Kållered SK (D3H) 1 0 1 0 1
123 Bergsjön SK (D6H) 1 0 1 0 1
124 Pushers BK (reservklass 3) 1 0 1 0 1
125 AIF Göteborg (D6H) 1 0 1 0 1
126 IK Friscopojkarna (D2D) 1 0 1 0 1
127 Stockholm Snipers 1 0 1 0 1
128 Gislaveds IS (D4H) 1 0 1 0 1
129 IK Zenith (D2D) 1 0 1 0 1
130 Mölnlycke-Sjövalla IS (D4H) 1 0 1 0 1
131 Lilla Träslövs FF (D3D) 1 0 1 0 1
132 Askims IK (D3H) 2 0 1 1 1
133 BK S:T Jakob (D6H) 2 0 1 1 1
134 Skärhamns IK (D6H) 2 0 1 1 1
135 Edet FK (D5H) 2 0 1 1 1
136 Partille IF FK (D5H) 2 0 1 1 1
137 Gothenburg Celtic FC (D7H) 3 0 1 2 1
138 Slottsskogen/Godhem IF (D7H) 3 0 1 2 1
139 SK Mjörn (D6H) 2 0 1 1 1
140 Romelanda UF (D4D) 2 0 1 1 1
141 Finlandia/Pallo AIF (D4H) 3 0 1 2 1
142 Mölnlycke IF (D4D) 2 0 1 1 1
143 Mossens BK (D5H) 4 0 1 3 1
144 Surte IS FK (D6H) 3 0 1 2 1
145 Hermansby IF (D7H) 2 0 1 1 1
146 Nödinge SK (D6H) 5 0 1 4 1
147 Bjurslätts IF (D6H) 4 0 1 3 1
148 Futsal Club Linné (D6H) 0 0 0 0 0
149 Lerums IS (D3D) 0 0 0 0 0
150 Näsets SK D4D) 0 0 0 0 0
151 Qviding FIF (DJ) 0 0 0 0 0
152 Stenungsunds IF (D2H) 0 0 0 0 0
153 Vårgårda IK (D2H) 0 0 0 0 0
154 Hällesåker IF (D6H) 0 0 0 0 0
155 IK Virgo (D3H) 0 0 0 0 0
156 Rödbo IF (D7H) 0 0 0 0 0
157 Stala IF/Myckleby IK (D4H) 0 0 0 0 0
158 Västkurd BK (D6H) 0 0 0 0 0
159 Fristads GoIF /Sparsörs AIK (Dam) 0 0 0 0 0
160 Hålta IK (D6H) 0 0 0 0 0
161 Trollhättans Syrianska Föreningen (D5H) 0 0 0 0 0
162 Sävedalens IF (D3D) 0 0 0 0 0
163 FC Fiskebäck (D5H) 0 0 0 0 0
164 Örgryte DFK (D4D) 0 0 0 0 0
165 Alingsås KIK (D3D) 0 0 0 0 0
166 Stenkullen GoIK (D4H) 0 0 0 0 0
167 Syrianska/Arameiska Föreningen (D6H) 0 0 0 0 0
168 Lödöse Nygård IK (D2D) 0 0 0 0 0
169 FC Kabel Åttio/Byttorp (D4D) 0 0 0 0 0
170 Östadkulle SK (D4D) 0 0 0 0 0
171 Gunnilse IS (D3H) 0 0 0 0 0
172 Munkedals IF (D4H) 0 0 0 0 0
173 IFK Björkö (D3D) 0 0 0 0 0
174 Herrestads AIF (D2D) 0 0 0 0 0
175 Sjöviks SK (D6H) 0 0 0 0 0
176 Älvängens IK (Dam) 0 0 0 0 0
177 Partille IF SC (D6H) 0 0 0 0 0
178 Skene IF (D3H) 0 0 0 0 0
179 Ramnes (Norge) 0 0 0 0 0
180 Göteborgs FF (D3D) 0 0 0 0 0
181 QBIK (D4D) 0 0 0 0 0
182 Hjuviks AIK (D7H) 0 0 0 0 0
183 Kortedala IF (D4H) 0 0 0 0 0
184 Sandared/Sjömarkens IF (D5H) 0 0 0 0 0
185 Wä IF (D6H) 0 0 0 0 0
186 Landvetter IS (D3H) 0 0 0 0 0
187 Hovås Billdal IF (D2D) 1 0 0 1 0
188 Kode IF (D4D) 1 0 0 1 0
189 Tölö IF (D4H) 1 0 0 1 0
190 Sjövalla FK-Mölnlycke IS (D6H) 1 0 0 1 0
191 Fjellhamar FK (Dam) 1 0 0 1 0
192 Hemsjö IF (D6H) 1 0 0 1 0
193 Kungsbacka IF (D4H) 1 0 0 1 0
194 Tölö IF (D3D) 1 0 0 1 0
195 United Africa FC (D4H) 1 0 0 1 0
196 Göteborgs SIF (D3D) 1 0 0 1 0
197 Eritreanska IF Göteborg (D6H) 1 0 0 1 0
198 Sollebrunns AIK (D3D) 1 0 0 1 0
199 Henåns IF (D4H) 1 0 0 1 0
200 IFK Göteborg (DJ) 1 0 0 1 0
201 SK Argo (D6H) 1 0 0 1 0
202 Särö IK (D6H) 1 0 0 1 0
203 Ödsmåls IK (D4H) 1 0 0 1 0
204 Menisken IF (D7H) 2 0 0 2 0
205 Jitex DFF 1 0 0 1 0
206 Croatia Göteborg (D7H) 1 0 0 1 0
207 Gilleby IF (D5H) 1 0 0 1 0
208 Gunnared KIF (D7H) 3 0 0 3 0
209 Kopparbergs/Göteborg FC (F19) 1 0 0 1 0
210 Wä IF (D3D) 1 0 0 1 0
211 IK Friscopojkarna (D6H) 1 0 0 1 0
212 Hisingsbacka FC (HJ) 1 0 0 1 0
213 Sätila SK (D5H) 2 0 0 2 0
214 IF Mölndal Fotboll (D4H) 2 0 0 2 0
215 Lerkils IF (D3D) 1 0 0 1 0
216 IFK Trollhättan (D4H) 1 0 0 1 0
217 Fotö GoIF (D6H) 1 0 0 1 0
218 SK Argo/Pushers BK (D6H) 2 0 0 2 0
219 Donsö IS (D4H) 3 0 0 3 0
220 Hisingsbacka FC (D2H) 2 0 0 2 0
221 Limmareds IF (D5H) 1 0 0 1 0
222 FC Komarken (reservklass4) 1 0 0 1 0
223 Härryda IF (reservkl 3) 1 0 0 1 0
224 Proletären FF (D6H) 2 0 0 2 0
225 Knippla IK (D6H) 3 0 0 3 0
226 Älvsborg FF (RK4) 1 0 0 1 0
227 Masthuggets BK (D5H) 3 0 0 3 0
228 Högaborg Kärralunds FC (D7H) 3 0 0 3 0
229 Dals Långeds IK (D6H) 1 0 0 1 0
230 Brämaregårdens FC (D6H) 1 0 0 1 0
231 Lödöse Nygård IK (D6H) 3 0 0 3 0
232 Lerums IS (D4D) 3 0 0 3 0

Match

IF Warta (D5H)

3 - 1
Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
3 mars 2018
12:30

Förenad Turkisk Ungdom (D6H)

Referat

Referat: IF Warta (D5H) - Förenad Turkisk Ungdom (D6H)

Halvtid 1-0
Spelarstatistik
Utespelare
Namn M G A GK RK P
Emir Ajanovic 1 1 0 0 0 0
Emir Grgic 1 1 0 1 0 0
Faysal Ahmed Adosh 1 1 0 1 0 0
Andrew Ojstersek 1 0 0 0 0 0
Daniel Svensson 1 0 0 0 0 0
David Gustafsson 1 0 0 0 0 0
Jesper Ljung 1 0 0 0 0 0
Mick Larkner 1 0 0 0 0 0
Noel Abraha 1 0 0 0 0 0
Philip Mattsson 1 0 0 0 0 0
Sean Lucero 1 0 0 0 0 0
Tobias Björklund 1 0 0 0 0 0
M Spelade matcher G Mål A Assist GK Gula kort RK Röda kort P Poäng