Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Valla

Följ

IFK Valla

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Maj 2019

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.18
    • 16:00

      Lysekils AIK (borta) P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06/07


      18:30
    • 17:45

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning PF-12


      19:00
    • 19:00

      Träning U-laget


      20:30
  • 2Tor
  • 3Fre
  • 4Lör
    • 09:40

      Bohuslyftet P-08


      12:00
    • 15:00

      Träning P-10


      17:00
  • 5Sön
    • 10:00

      Karlsberg United FC (hemma) P-08


      12:00
    • 13:30

      Orust FC F06 (borta) F-06/07


      15:30
    • 15:00

      Grebbestads IF FP09 (borta) P-09


      17:00
    • 15:00

      IK Svane (borta) A-lag Herrar


      17:00
    • 16:30

      Träning F-04/05


      18:00
    • 17:30

      Grundsunds IF (hemma) P-06


      19:30
    • 18:00

      Torp GOIF F07-08 (borta) F-06/07


      20:00
  • 6Mån
    v.19
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:45

      Träning P-11


      19:00
    • 17:45

      Träning F10/11


      19:00
    • 19:00

      Torp GOIF (hemma) U-laget


      21:00
  • 7Tis
  • 8Ons
  • 9Tor
  • 10Fre
    • 15:30

      Träning F-04/05


      17:00
    • 18:00

      Munkedals IF (hemma) F-06/07


      20:00
  • 11Lör
    • 11:00

      Herrestads AIF Svart (borta) P-08


      13:00
    • 11:00

      Sammandrag P-10


      15:00
    • 13:00

      Matchvärdar A-laget F-06/07


      15:00
    • 13:00

      Brålanda IF (hemma) A-lag Herrar


      15:00
  • 12Sön
    • 08:00

      P11 (hemma) P-11


      15:00
    • 09:00

      Herrestads AIF (borta) F10/11


      14:00
    • 09:15

      Sammandrag F10/11


      14:00
    • 10:00

      Bohuslyftet F-06 F-06/07


      12:00
    • 11:00

      IFK Uddevalla ( Blå ) (hemma) P-04/05


      13:00
    • 12:15

      Zonträning F05 F-04/05


      14:30
    • 15:00

      Myckleby IF/Ödsmåls IK (borta) P-06


      17:00
    • 15:30

      Groheds IF /LSK Svart (hemma) P-09


      17:30
    • 17:00

      Herrestads AIF Vit (hemma) P-08


      19:00
    • 17:00

      Match med TDFF F-04/05


      18:45
  • 13Mån
    v.20
    • 00:00

      Zonträning F04 F-04/05


      00:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:45

      Träning P-11


      19:00
    • 17:45

      Träning F10/11


      19:00
    • 18:00

      Ödsmåls IK (hemma) P-08


      20:00
    • 19:00

      Träning P-04/05


      20:30
    • 19:00

      Henån-Gilleby Lag 3 (hemma) U-laget


      21:00
  • 14Tis
  • 15Ons
  • 16Tor
  • 17Fre
    • 16:30

      Träning F-06/07


      18:00
      FJÄLLEBROVALLEN
      Anteckning: Utomhusträning Fjällebro. Kläder efter väder!
      Ta med utomhusskor, benskydd, vattenflaskor och Röda Valla kläder att träna i.
      Samt ombyte för att duscha efteråt. Gärna en frukt att ta efter träningen också.
      Som vanligt gäller att om vi blir färre än 8 så ställer vi in träningen.
      Viktigt! Om du är anmäld så förutsätter vi att du kommer. Viktigt!

      Säkerställ att ditt barn är ombytt och klar 10 min innan träning börjar.
      Med stretch och dusch kan du räkna med 2 timmar innan vi är klara.
    • 17:30

      Träning F-04/05


      19:00
    • 18:00

      Myckleby IK (hemma) F-06/07


      20:00
  • 18Lör
    • 10:00

      Träning P-10


      11:30
    • 12:30

      IFK Uddevalla Blå (borta) P-08


      14:30
    • 13:00

      Lysekils AIK (borta) A-lag Herrar


      15:00
    • 15:00

      Herrestads AIF ( orange ) (borta) P-04/05


      17:00
  • 19Sön
    • 09:45

      Bohuslyftet P-08


      12:00
    • 11:00

      IK Rössö Uddevalla (borta) F-06/07


      13:00
    • 16:00

      Svarteborg FK (borta) F-04/05


      18:00
    • 17:00

      Munkedals IF P09 (borta) P-09


      19:00
    • 17:00

      Munkedals IF (borta) P-06


      19:00
  • 20Mån
    v.21
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:45

      Träning P-11


      19:00
    • 17:45

      Träning F10/11


      19:00
    • 19:00

      Träning P-04/05


      20:30
  • 21Tis
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:45

      Träning P-09


      19:00
    • 17:45

      Rönnängs FF 09-10 (hemma) P-09


      19:00
    • 17:45

      Träning F-04/05


      19:30
    • 19:00

      Träning A-lag Herrar


      20:30
  • 22Ons
    • 17:00

      Träning F-06/07


      18:30
    • 18:00

      Träning PF-12


      19:00
    • 19:00

      Träning P-04/05


      20:30
    • 19:00

      Svenshögens SK (borta) U-laget


      21:00
  • 23Tor
  • 24Fre
  • 25Lör
    • 10:00

      Träning P-10


      11:30
    • 10:00

      Torp GOIF P-08 (hemma) P-08


      12:00
    • 11:00

      Grundsunds IF (borta) F-06/07


      13:00
    • 12:00

      Matchvärdar A-laget P-08


      15:30
    • 13:00

      IF Viken (hemma) A-lag Herrar


      15:00
  • 26Sön
    • 09:00

      Sammandrag P-10


      16:00
    • 09:00

      Torp GOIF (borta) F10/11


      14:00
    • 10:00

      Skärhamns IK (borta) P-11


      14:00
    • 10:45

      Stenungsunds IF (borta) P-08


      12:45
    • 11:00

      Groheds IF/LSK (hemma) P-04/05


      13:00
    • 14:00

      Herrestads AIF Lag 3 (hemma) U-laget


      16:00
    • 16:00

      Vallens IF (hemma) P-06


      18:00
    • 18:00

      Eds FF (hemma) F-04/05


      20:00
  • 27Mån
    v.22
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:45

      Träning P-11


      19:00
    • 17:45

      Träning F10/11


      19:00
    • 19:00

      Träning P-04/05


      20:30
  • 28Tis
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:45

      Träning P-09


      19:00
    • 17:45

      Målvaktsträning F10/11


      19:00
    • 17:45

      Målvaktsträning P-08


      19:00
    • 17:45

      Träning F-04/05


      19:30
    • 17:45

      Målvaktsträning F-04/05


      19:00
    • 17:45

      Målvaktsträning P-11


      19:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herrar


      20:30
  • 29Ons
  • 30Tor
    • Heldag

      Zonträning F04 Uddevallalägret F-04/05

    • 13:00

      Herrestads AIF P09 Vit (borta) P-09


      15:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:45

      Träning P-09


      19:00
    • 18:50

      Träning P-08


      20:15
    • 19:00

      Träning A-lag Herrar


      20:30
  • 31Fre
    • Heldag

      Zonträning F04 Uddevallalägret F-04/05

    • 16:30

      Träning F-06/07


      18:00
    • 17:00

      Damlandskamp Sverige-Sydkorea F-04/05


      21:00