Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Bankeryd

Följ

IFK Bankeryd

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
IFK Bankeryd
Välj lag

Februari 2018

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.5
  • 2Fre
    • 15:30

      Träning P-05


      17:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      HK Vaggeryd (borta) P-05


      20:00
    • 18:30

      Träning F-03


      20:00
    • 18:40

      Träning P-04


      20:00
  • 3Lör
  • 4Sön
    • 08:45

      Poolspel F-09


      13:45
    • 10:00

      Anderstorps SK (borta) F-05


      12:00
    • 10:30

      Falköpings AIK HK F06 (borta) F-06


      12:30
    • 10:45

      IFK kiosk F-09


      12:15
    • 11:30

      Tibro HK F06 (hemma) F-06


      13:30
    • 11:30

      Vetlanda HF 2 (hemma) F-07


      13:30
    • 12:50

      IF Hallby HK P07 (borta) P-07


      14:50
    • 13:30

      Tingsryds HK (borta) F-04


      15:30
    • 13:45

      IF Hellton Karlstad (borta) F16/A-Flick


      15:45
    • 14:10

      Habo HK (borta) P-07


      16:10
    • 14:30

      IFK Karlsborg P04 (hemma) P-04


      16:30
    • 15:00

      Ronneby HK (borta) F-04


      17:00
    • 17:30

      HK Country (hemma) P-04


      19:30
  • 5Mån
    v.6
    • 16:30

      Träning F-07


      17:45
    • 17:45

      Träning F-06


      19:00
    • 19:00

      Träning F-04


      20:30
    • 20:00

      Träning F-03


      21:30
  • 6Tis
  • 7Ons
  • 8Tor
  • 9Fre
    • 15:30

      Träning P-05


      17:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:30

      Träning F-03


      20:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 18:40

      Träning P-04


      20:00
  • 10Lör
    • 08:15

      IK Cyrus (borta) F-07


      10:15
    • 09:00

      Träning F-09


      10:00
    • 09:45

      IK Cyrus (borta) P-07


      11:45
    • 10:00

      Träning P-08-09


      11:00
    • 10:00

      Träning F 08


      11:00
    • 11:00

      Träning Handbollsskolan


      12:00
    • 11:00

      Träning Handbollsskolan


      12:00
    • 12:00

      Hultsfreds HF P04/05 (borta) P-04


      14:00
    • 12:15

      IFK Skövde HK P06 (borta) P-05


      14:15
    • 13:15

      Skara HK (hemma) P-05


      15:15
    • 15:30

      IF Hallby HK 2 (hemma) P18 och P16- Pojkar


      17:30
    • 16:00

      Ronneby HK (hemma) P-04


      18:00
    • 17:30

      Västerviks HF (borta) P-04


      19:30
  • 11Sön
    • 07:30

      Matcher sportlovet F-04


      12:30
    • 09:45

      IF Hallby HK (borta) F-07


      11:45
    • 10:00

      HK Guldkroken Hjo (borta) F-06


      12:00
    • 10:00

      Falköpings AIK HK F03 Röd (borta) F-04


      12:00
    • 10:00

      IK Cyrus (hemma) P-05


      12:00
    • 11:00

      Tingsryds HK (hemma) F-05


      13:00
    • 11:00

      HK Country (hemma) F-06


      13:00
    • 11:45

      Växjö HF (hemma) P18 och P16- Pojkar


      13:45
    • 14:30

      Matcher mot Ronneby och Hallby. F-04


      18:30
    • 14:30

      Ronneby HK (hemma) F-04


      16:30
    • 14:30

      Ronneby (hemma) F-03


      15:30
    • 17:30

      IF Hallby HK (hemma) F-03


      18:30
    • 17:30

      IF Hallby HK (hemma) F-04


      19:30
  • 12Mån
    v.7
    • 14:00

      Träning F 08


      16:00
    • 14:00

      Träning P-08-09


      16:00
    • 16:30

      Träning F-07


      17:45
    • 17:45

      Träning F-06


      19:00
    • 20:00

      Träning F-03


      21:30
  • 13Tis
  • 14Ons
  • 15Tor
    • 16:00

      Träning F-05


      17:30
    • 17:00

      Skövde - Kristianstad P18 och P16- Pojkar


      23:00
    • 17:30

      Träning F-07


      18:30
    • 17:30

      Träning F-06


      18:30
    • 18:30

      Träning P-05


      19:30
    • 19:00

      Träning F16/A-Flick


      20:30
      Attarhpshallen - A hallen
      Anteckning: Utomhuslöpning 19.00-19.30
  • 16Fre
    • 15:30

      Träning P-05


      17:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:30

      Träning F-03


      20:00
    • 18:40

      Träning P-04


      20:00
  • 17Lör
  • 18Sön
    • 12:00

      Poolspel Jönköping F 08


      16:00
  • 19Mån
    v.8
    • 16:30

      Träning F-07


      17:45
    • 17:45

      Träning F-06


      19:00
    • 19:00

      Träning F-04


      20:30
    • 20:00

      Träning F-03


      21:30
  • 20Tis
  • 21Ons
  • 22Tor
  • 23Fre
    • 15:30

      Träning P-05


      17:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:30

      Träning F-03


      20:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 18:40

      Träning P-04


      20:00
  • 24Lör
    • 09:00

      Träning F-09


      10:00
    • 10:00

      Träning P-08-09


      11:00
    • 10:00

      Träning F 08


      11:00
    • 11:00

      Träning Handbollsskolan


      12:00
    • 11:00

      Borås HK 84 (borta) P-04


      13:00
    • 11:00

      Träning Handbollsskolan


      12:00
    • 12:30

      Skåre HK (hemma) P-04


      14:30
    • 13:00

      Hultsfreds HF P04/05 (hemma) P-04


      15:00
    • 13:00

      Skara HF (borta) F-04


      15:00
    • 13:30

      Eksjö BK F 06 (borta) F-07


      15:30
    • 15:00

      Eksjö BK (borta) P18 och P16- Pojkar


      17:00
    • 15:15

      Hultsfreds HF P06/07 (borta) P-07


      17:15
    • 16:00

      IFK Skövde HK (borta) P-06


      19:00
    • 16:45

      Anderstorps SK (borta) P-07


      18:45
    • 18:15

      Karlskrona Handboll F01/02 (hemma) F16/A-Flick


      20:15
  • 25Sön
    • 10:00

      Minihandboll Bankeryd P-08-09


      14:00
    • 10:30

      IFK Karlsborg P04 (hemma) P-04


      12:30
    • 12:00

      Eksjö BK F 04 (borta) F-05


      14:00
    • 13:00

      HK Lidköping P04 (hemma) P-04


      15:00
    • 14:00

      Eksjö BK F 05 (borta) F-05


      16:00
    • 14:30

      IF Hallby HK (hemma) P-06


      15:30
    • 14:30

      Kungälvs HK (hemma) P18 och P16- Pojkar


      16:30
    • 15:00

      Anderstorps SK (borta) F-07


      17:00
    • 15:00

      Extra match F-06


      17:00
    • 15:30

      Västerviks HF (borta) F-05


      17:30
    • 16:00

      Nässjö HF (hemma) P-07


      18:00
    • 16:00

      HK Lidköping F01 (hemma) F16/A-Flick


      18:00
    • 18:00

      IFK Bankeryd (hemma) P-07


      20:00
  • 26Mån
    v.9
    • 16:30

      Träning F-07


      17:45
    • 17:45

      Träning F-06


      19:00
    • 19:00

      Träning F-04


      20:30
    • 20:00

      Träning F-03


      21:30
  • 27Tis
  • 28Ons