Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Bankeryd

Följ

IFK Bankeryd

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
IFK Bankeryd
Välj lag

Februari 2018

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.5
    • 16:00

      Träning F-05


      17:30
    • 17:30

      Träning F-06


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07


      18:30
    • 18:30

      Träning P-05


      19:30
    • 19:00

      Träning F15/16


      20:30
    • 19:45

      DM match mot Anderstorp F-04


      20:45
  • 2Fre
    • 16:30

      Träning P-06


      18:15
    • 18:00

      HK Vaggeryd (borta) P-05


      20:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:30

      Träning F-03


      20:00
    • 18:40

      Träning P-04


      20:00
  • 3Lör
    • 09:00

      Träning F-09


      10:00
    • 10:00

      Träning F-08


      11:00
    • 10:00

      Poolspel i Nässjö P-08/09


      16:00
    • 11:00

      Träning Handbollsskolan


      12:00
    • 11:00

      Träning Handbollsskolan


      12:00
    • 11:00

      Mariestads AIF (borta) P-05


      13:00
    • 12:00

      IF HV Tidaholm (borta) P-05


      14:00
    • 12:00

      Vetlanda HF (borta) P-04


      14:00
    • 12:25

      Skövde HF Grön F04 (borta) F-04


      14:25
    • 12:25

      Skövde HF Grön F04 (borta) F-03


      13:25
    • 13:30

      Karlshamns HF (hemma) P-04


      15:30
    • 13:35

      HK Lidköping F03 1 (borta) F-04


      15:35
    • 13:35

      HK Lidköping F03 1 (borta) F-03


      14:35
  • 4Sön
    • 08:45

      Poolspel F-09


      13:45
    • 10:00

      Anderstorps SK (borta) F-05


      12:00
    • 10:30

      Falköpings AIK HK F06 (borta) F-06


      12:30
    • 10:45

      IFK kiosk F-09


      12:15
    • 11:30

      IFK Bankeryd (borta) F-07


      13:30
    • 11:30

      IFK Bankeryd (borta) F-06


      13:30
    • 12:50

      IF Hallby HK P07 (borta) P-07


      14:50
    • 13:30

      Tingsryds HK (borta) F-04


      15:30
    • 13:45

      IF Hellton Karlstad (borta) F15/16


      15:45
    • 14:10

      Habo HK (borta) P-07


      16:10
    • 14:30

      IFK Karlsborg P04 (hemma) P-04


      16:30
    • 15:00

      Ronneby HK (borta) F-04


      17:00
    • 17:30

      HK Country (hemma) P-04


      19:30
  • 5Mån
    v.6
    • 16:30

      Träning F-07


      17:45
    • 17:45

      Träning F-06


      19:00
    • 19:00

      Träning F-04


      20:30
    • 20:00

      Träning F-03


      21:30
  • 6Tis
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:50

      Träning F-05


      18:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:40

      Träning P-05


      20:00
    • 19:40

      Träning P-04


      21:15
    • 20:00

      Träning F15/16


      21:45
  • 7Ons
    • 17:00

      Träning F-08


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08/09


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning F-03


      20:30
  • 8Tor
    • 16:00

      Träning F-05


      17:30
    • 17:30

      Träning F-06


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07


      18:30
    • 19:00

      Träning F15/16


      20:30
  • 9Fre
    • 00:00

      Karlshamns HF (borta) F-05


      02:00
    • 15:30

      Träning P-05


      17:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:30

      Träning F-03


      20:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 18:40

      Träning P-04


      20:00
  • 10Lör
    • 08:15

      IK Cyrus (borta) F-07


      10:15
    • 09:00

      Träning F-09


      10:00
    • 09:45

      IK Cyrus (borta) P-07


      11:45
    • 10:00

      Träning F-08


      11:00
    • 10:00

      Träning P-08/09


      11:00
    • 11:00

      Träning Handbollsskolan


      12:00
    • 11:00

      Träning Handbollsskolan


      12:00
    • 12:00

      Hultsfreds HF P04/05 (borta) P-04


      14:00
    • 12:15

      IFK Skövde HK P06 (borta) P-05


      14:15
    • 13:15

      IFK Bankeryd (borta) P-05


      15:15
    • 16:00

      Ronneby HK (hemma) P-04


      18:00
    • 17:30

      Västerviks HF (borta) P-04


      19:30
  • 11Sön
    • 07:30

      Matcher sportlovet F-04


      12:30
    • 09:45

      IF Hallby HK (borta) F-07


      11:45
    • 10:00

      Falköpings AIK HK F03 Röd (borta) F-04


      12:00
    • 10:00

      IFK Bankeryd (borta) P-05


      12:00
    • 10:00

      HK Guldkroken Hjo (borta) F-06


      12:00
    • 11:00

      IFK Bankeryd (borta) F-06


      13:00
    • 11:00

      Tingsryds HK (hemma) F-05


      13:00
    • 14:30

      Matcher mot Ronneby och Hallby. F-04


      18:30
    • 14:30

      Ronneby HK (hemma) F-04


      16:30
    • 14:30

      Ronneby (hemma) F-03


      15:30
    • 17:30

      IF Hallby HK (hemma) F-03


      18:30
    • 17:30

      IF Hallby HK (hemma) F-04


      19:30
  • 12Mån
    v.7
    • 14:00

      Träning P-08/09


      16:00
    • 14:00

      Träning F-08


      16:00
    • 16:30

      Träning F-07


      17:45
    • 17:45

      Träning F-06


      19:00
    • 20:00

      Träning F-03


      21:30
  • 13Tis
    • 14:00

      Träning P-08/09


      16:00
    • 14:00

      Träning F-08


      16:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:50

      Träning F-05


      18:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:40

      Träning P-05


      20:00
    • 20:00

      Träning F15/16


      21:45
  • 14Ons
    • 17:00

      Träning F-08


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08/09


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 19:00

      Träning F-03


      20:30
    • 20:00

      Träning F15/16


      21:45
  • 15Tor
    • 16:00

      Träning F-05


      17:30
      Attarpshallen A Bankeryd
    • 17:30

      Träning F-06


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07


      18:30
    • 18:30

      Träning P-05


      19:30
    • 19:00

      Träning F15/16


      20:30
  • 16Fre
    • 15:30

      Träning P-05


      17:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:30

      Träning F-03


      20:00
    • 18:40

      Träning P-04


      20:00
  • 17Lör
  • 18Sön
    • 12:00

      Poolspel Jönköping F-08


      16:00
  • 19Mån
    v.8
    • 16:30

      Träning F-07


      17:45
    • 17:45

      Träning F-06


      19:00
    • 19:00

      Träning F-04


      20:30
    • 20:00

      Träning F-03


      21:30
  • 20Tis
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:50

      Träning F-05


      18:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:40

      Träning P-05


      20:00
    • 19:40

      Träning P-04


      21:15
    • 20:00

      Träning F15/16


      21:45
  • 21Ons
    • 17:00

      Träning F-08


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08/09


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning F-03


      20:30
    • 20:00

      Träning F15/16


      21:45
  • 22Tor
    • 16:00

      Träning F-05


      17:30
    • 17:30

      Träning F-06


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07


      18:30
    • 18:10

      Träning P-04


      19:30
    • 19:00

      Träning F15/16


      20:30
  • 23Fre
    • 15:30

      Träning P-05


      17:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:30

      Träning F-03


      20:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 18:40

      Träning P-04


      20:00
  • 24Lör
    • 09:00

      Träning F-09


      10:00
    • 10:00

      Träning F-08


      11:00
    • 10:00

      Träning P-08/09


      11:00
    • 11:00

      Träning Handbollsskolan


      12:00
    • 11:00

      Träning Handbollsskolan


      12:00
    • 11:00

      Borås HK 84 (borta) P-04


      13:00
    • 12:30

      Skåre HK (hemma) P-04


      14:30
    • 13:00

      Hultsfreds HF P04/05 (hemma) P-04


      15:00
    • 13:00

      Skara HF (borta) F-04


      15:00
    • 13:30

      Eksjö BK F 06 (borta) F-07


      15:30
    • 15:15

      Hultsfreds HF P06/07 (borta) P-07


      17:15
    • 16:00

      IFK Skövde HK (borta) P-06


      19:00
    • 16:45

      Anderstorps SK (borta) P-07


      18:45
    • 18:15

      Karlskrona Handboll F01/02 (hemma) F15/16


      20:15
  • 25Sön
    • 10:00

      Minihandboll Bankeryd P-08/09


      14:00
    • 10:30

      IFK Karlsborg P04 (hemma) P-04


      12:30
    • 12:00

      Eksjö BK F 04 (borta) F-05


      14:00
    • 13:00

      HK Lidköping P04 (hemma) P-04


      15:00
    • 14:00

      Eksjö BK F 05 (borta) F-05


      16:00
    • 14:30

      IF Hallby HK (hemma) P-06


      15:30
    • 15:00

      Extra match F-06


      17:00
    • 15:00

      Anderstorps SK (borta) F-07


      17:00
    • 15:30

      Västerviks HF (borta) F-05


      17:30
    • 16:00

      Nässjö HF (hemma) P-07


      18:00
    • 16:00

      HK Lidköping F01 (hemma) F15/16


      18:00
    • 18:00

      IFK Bankeryd (hemma) P-07


      20:00
  • 26Mån
    v.9
    • 16:30

      Träning F-07


      17:45
    • 17:45

      Träning F-06


      19:00
    • 19:00

      Träning F-04


      20:30
    • 20:00

      Träning F-03


      21:30
  • 27Tis
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:50

      Träning F-05


      18:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:40

      Träning P-05


      20:00
    • 19:40

      Träning P-04


      21:15
    • 20:00

      Träning F15/16


      21:45
  • 28Ons
    • 17:00

      Träning F-08


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08/09


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:30

      Träning F-04


      20:00
    • 19:00

      Träning F-03


      20:30
    • 20:00

      Träning F15/16


      21:45