Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hisingens IK

Följ

Hisingens IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Hisingens IK
Välj lag

Januari 2020

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.1
    • 17:00

      Invigning GICen och teoripass P-06


      20:00
  • 2Tor
  • 3Fre
  • 4Lör
  • 5Sön
  • 6Mån
    v.2
    • 08:30

      Träningsläger P-07


      17:00
    • 10:30

      Träning Team 11


      11:30
    • 16:00

      Planering VT 2020 Team 12


      19:00
    • 18:30

      Träning A-pojkar


      21:10
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
    • 20:05

      Träning J20


      22:20
    • 20:05

      Träning J18


      22:20
  • 7Tis
    • 10:00

      Träningsläger P-07


      15:00
    • 15:00

      Open ice P-07


      16:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:50
    • 16:00

      Träning P-06


      18:30
    • 18:30

      Träning P-10


      19:30
    • 19:00

      Träning A-pojkar


      21:50
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
    • 19:30

      Träning P-08


      20:30
  • 8Ons
    • 17:45

      Ledarmöte P-08


      18:30
    • 19:10

      Nittorps IK (hemma) A-LAG


      21:10
  • 9Tor
    • 16:00

      Träning P-08


      18:00
    • 16:00

      Träning P-09


      17:50
    • 19:30

      Tibro IK (hemma) J20


      21:30
  • 10Fre
    • 18:30

      Träning P-09


      19:30
    • 18:30

      Merträning P-08


      19:30
    • 19:00

      Träning A-pojkar


      20:50
    • 19:30

      Träning P-07


      20:30
    • 19:30

      Merträning P-08


      20:30
    • 19:45

      Träning J18


      22:20
    • 19:45

      Föräldrar info gällandes J18 säsong 2020/2021 A-pojkar


      20:30
    • 19:45

      Träning J20


      22:20
    • 19:45

      Spelar möte J20 J20


      20:45
    • 20:30

      Skärgårdens SK Vit (hemma) P-06


      22:30
  • 11Lör
    • 07:45

      Hanhals IF (borta) P-10


      09:45
    • 08:30

      Lerums BK Vit (hemma) P-08


      10:30
    • 08:30

      Lerum (hemma) Domare


      10:00
    • 11:30

      Rönnängs IK Vit (borta) P-06


      13:30
    • 12:00

      Träning Team 11


      13:00
    • 14:00

      Frölunda HC (hemma) P-09


      16:00
    • 14:00

      Frölunda (hemma) Domare


      15:30
    • 15:30

      Lions A-pojkar


      18:00
    • 15:30

      Lions HC Strömstad (hemma) A-pojkar


      17:30
    • 17:30

      Kungsbacka HC (borta) J20


      19:30
    • 18:30

      Hanhals IF Blå 2 (hemma) P-06


      20:30
    • 19:30

      Partille HK (borta) P-07


      21:30
  • 12Sön
    • 08:30

      Samling ledare hockeykul Hockeyskolan


      19:00
    • 08:45

      Hanhals IF (borta) Team 11


      11:00
    • 09:00

      Träning Hockeyskolan


      10:00
    • 09:30

      Samling ledare skridsko och hockeyskolan Hockeyskolan


      10:00
    • 09:30

      Kållered SK - Vit (borta) P-09


      11:30
    • 09:30

      C2 Vit: Kållered - Hisingen P-10


      11:30
    • 10:00

      Träning Hockeyskolan


      12:00
    • 14:00

      IF Mölndal Hockey (hemma) P-07


      16:00
    • 14:00

      Mölndal (hemma) Domare


      15:30
    • 14:45

      Träning J18


      17:30
    • 14:45

      Träning J20


      17:30
    • 16:00

      Ulricehamns IF (borta) A-LAG


      18:00
    • 16:30

      Istränarmöte P-10


      17:45
    • 18:30

      Träning P-10


      19:30
    • 19:30

      Träning P-08


      20:30
  • 13Mån
    v.3
    • 18:40

      Träning A-pojkar


      21:10
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
    • 20:05

      Träning J20


      22:20
    • 20:05

      Träning J18


      22:20
  • 14Tis
    • 15:00

      Open ice P-07


      16:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:50
    • 16:00

      Träning P-06


      18:30
    • 16:30

      Träning Team 11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:20
    • 18:30

      Träning P-10


      20:20
    • 19:00

      Träning A-pojkar


      21:50
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
    • 19:05

      Träning J20


      21:20
    • 19:05

      Träning J18


      21:20
  • 15Ons
  • 16Tor
  • 17Fre
    • 19:30

      Träning P-06


      21:20
    • 20:00

      Träning P-07


      22:00
    • 20:30

      Härryda HC 2 (borta) A-pojkar


      22:30
  • 18Lör
    • Heldag

      LHL Team 11

    • 08:30

      Hanhals IF Blå (hemma) P-08


      10:30
    • 08:30

      Hanhals (hemma) Domare


      10:00
    • 10:30

      Partille HK Vit (hemma) P-06


      12:30
    • 10:45

      Träning J18


      12:50
    • 10:45

      Träning J20


      12:50
    • 12:00

      Träning A-pojkar


      13:00
    • 14:00

      Rönnängs IK (borta) J20


      16:00
    • 14:00

      LHL omg 2 Little Hockey League


      18:00
    • 14:00

      LHL Cup Domare


      15:30
    • 14:00

      Hovås HC (borta) P-07


      16:00
    • 15:30

      LHL Cup Domare


      17:00
    • 16:15

      Partille HK Vit (borta) P-08


      18:15
    • 18:00

      Frölunda HC (hemma) P-10


      20:00
    • 18:00

      Frölunda (hemma) Domare


      19:20
    • 19:30

      Hanhals IF Blå (borta) P-06


      21:30
    • 20:00

      Kungälvs IK (borta) A-pojkar


      22:00
  • 19Sön
    • 08:30

      Samling hockeykul Hockeyskolan


      09:00
    • 09:00

      Träning Hockeyskolan


      10:00
    • 09:30

      Samling skridsko och hockeyskola Hockeyskolan


      10:00
    • 10:00

      Träning Hockeyskolan


      12:00
    • 14:00

      Lerum (hemma) Domare


      15:30
    • 14:00

      Lerums BK - Vit (hemma) P-09


      16:00
    • 14:00

      C2 Vit: Hisingen - Lerum P-10


      16:00
    • 15:15

      Falkenbergs HK (borta) P-09


      17:15
    • 15:30

      Träning P-08


      17:00
    • 16:00

      tjejhockeyträff äldre Tjejer


      18:20
    • 16:00

      Trollhättans HC (borta) A-LAG


      18:00
    • 17:00

      Rönnäng (hemma) Domare


      18:30
    • 17:00

      Rönnängs IK (hemma) P-07


      19:00
    • 18:30

      Träning P-10


      19:50
    • 19:00

      Kållered SK (hemma) J18


      21:00
  • 20Mån
    v.4
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
    • 19:10

      Träning A-pojkar


      21:10
    • 20:05

      Träning J20


      22:20
    • 20:05

      Träning J18


      22:20
  • 21Tis
    • 15:00

      Open ice P-07


      16:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:50
    • 16:00

      Träning P-06


      18:30
    • 18:00

      Styrelsemöte Styrelsen


      20:30
    • 18:30

      Träning Team 11


      19:30
    • 18:30

      Valberedningen informerar Team 11


      19:30
    • 18:30

      Merträning P-10


      19:20
    • 19:00

      Träning A-pojkar


      21:50
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
    • 19:30

      Träning P-09


      20:30
    • 19:30

      Träning P-08


      20:30
  • 22Ons
    • 18:00

      Träning A-pojkar


      19:15
    • 19:00

      IF Mölndal Hockey (borta) A-LAG


      21:00
    • 19:00

      Vänersborgs HC (hemma) J20


      21:00
    • 19:00

      Lerums BK (borta) J18


      21:00
  • 23Tor
    • 00:00

      Förfrågan om merträning P-10


      00:00
    • 16:00

      Träning P-08


      18:00
    • 16:00

      Träning P-09


      17:50
    • 17:00

      Valberedning P-09


      18:00
    • 18:00

      Träning P-10


      18:50
    • 18:00

      Föräldraföreningsmöte Föräldraföreningen


      19:30
    • 19:00

      Knattematch i Scandinavium (Frölunda - Brynäs) Team 11


      21:30
    • 19:00

      Knattematch i Scandinavium! Team 11


      21:30
    • 19:10

      Träning P-06


      21:10
    • 20:05

      Träning J20


      22:20
    • 20:05

      Träning J18


      22:20
  • 24Fre
    • 17:30

      Träning P-06


      19:20
    • 19:00

      Stenungsund HF (borta) A-LAG


      21:00
    • 19:30

      Träning P-09


      20:30
    • 19:30

      Merträning P-08


      20:30
    • 19:30

      Merträning P-08


      20:30
    • 20:00

      Hovås HC (hemma) A-pojkar


      22:00
    • 20:30

      Träning P-07


      21:50
    • 20:30

      Merträning P-08


      22:00
  • 25Lör
    • 08:30

      Hanhals (hemma) Domare


      10:00
    • 08:30

      Hanhals IF (hemma) P-08


      10:30
    • 10:30

      Frölunda/GIK Blå (hemma) P-06


      12:30
    • 11:00

      Fys P-07


      12:00
    • 12:00

      Träning P-07


      13:00
    • 12:00

      IF Mölndal Hockey Vit (borta) P-06


      14:00
    • 14:00

      Frölunda (hemma) Domare


      16:00
    • 14:00

      Träning Team 11


      16:00
    • 14:00

      Varberg HK (borta) J20


      16:00
    • 16:00

      Falkenbergs HK (borta) P-10


      18:00
    • 16:00

      Bäcken HC (hemma) P-09


      18:00
    • 16:00

      Bäcken HC (hemma) Domare


      17:30
    • 17:30

      Rönnängs IK (hemma) A-pojkar


      19:30
  • 26Sön
    • 09:00

      Träning Hockeyskolan


      10:00
    • 10:00

      Träning Hockeyskolan


      12:00
    • 12:15

      Järnbrotts/Bäcken (borta) J18


      14:15
    • 14:00

      GIK/Frölunda (hemma) Team 11


      16:00
    • 14:00

      Träning P-10


      15:20
    • 14:30

      C2 Vit: Partille - Hisingen P-10


      16:30
    • 14:30

      Partille HK - Vit (borta) P-09


      16:30
    • 15:30

      Varberg (hemma) Domare


      17:00
    • 16:00

      Stenungsund HF (borta) P-07


      18:00
    • 16:00

      Frölunda HC 2 (hemma) A-pojkar


      18:00
    • 17:00

      SH 84 (hemma) Domare


      18:30
    • 17:00

      Skärgårdens SK (hemma) P-08


      19:00
    • 18:30

      Varberg HK (hemma) P-07


      20:30
  • 27Mån
    v.5
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
  • 28Tis
    • 15:00

      Open ice P-07


      16:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:50
    • 16:00

      Träning P-06


      18:30
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
  • 29Ons
    • 19:00

      Stenungsund HF (borta) P-08


      21:00
    • 20:00

      Härryda HC (hemma) J18


      22:00
  • 30Tor
    • 16:00

      Träning P-08


      18:00
    • 17:30

      Lagledarmöte Ledarrådet


      18:30
    • 19:30

      Grästorps IK (hemma) J20


      21:30
  • 31Fre
    • 19:00

      Falkenbergs HK (borta) P-08


      21:00
    • 19:50

      Stenungsund HF (borta) A-pojkar


      21:50
    • 20:00

      Töreboda HF (hemma) A-LAG


      22:00