Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hisingens IK

Följ

Hisingens IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Hisingens IK
Välj lag

September 2019

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.35
    • 00:00

      Kristinehamn J18 cup J18


      19:00
    • 00:00

      Bauer Intersport Thropy P-07


      19:00
    • 00:00

      Skärgårdscupen (A1) A-pojkar


      20:45
    • 09:15

      Skärgården Hockey (hemma) A-pojkar


      10:00
    • 10:30

      Träning Team 11


      12:00
    • 14:00

      Träning P-10


      15:00
    • 14:00

      Träning A-pojkar


      16:20
    • 14:00

      Träning P-06


      16:20
    • 16:00

      CHL-match Team 11


      19:30
    • 16:30

      Träning P-09


      17:50
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:15

      Träning J20


      21:20
  • 2Mån
    v.36
    • 17:00

      Träning P-09


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
    • 19:10

      Träning A-pojkar


      21:00
    • 19:55

      Träning J20


      22:20
    • 19:55

      Träning J18


      22:20
  • 3Tis
    • 15:00

      Open Ice P-07


      16:00
    • 16:00

      Träning P-06


      17:20
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
  • 4Ons
    • 18:00

      möte ledare inför hockeyskoleuppstarten Hockeyskolan


      20:00
    • 18:00

      Prova Profilkläder P-07


      18:30
    • 18:30

      Fys P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning Team 11


      19:30
    • 19:00

      Kållered SK (borta) A-LAG


      21:00
    • 19:30

      Träning P-07


      20:50
    • 20:00

      Träning A-pojkar


      22:20
  • 5Tor
    • 16:00

      Träning P-08


      18:00
    • 16:00

      Träning P-09


      17:50
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Lagledarråd Ledarrådet


      19:00
    • 19:00

      Fys P-07


      20:00
    • 19:00

      Träning A-LAG


      19:50
    • 19:00

      Träning P-06


      20:00
    • 19:45

      Träning J20


      22:20
    • 19:45

      Träning J18


      22:20
    • 20:00

      Träning P-07


      21:00
  • 6Fre
    • 17:30

      Träning J20


      18:50
    • 19:00

      Träning P-06


      20:00
    • 19:30

      A1 träningsmatch mot Härryda A-pojkar


      22:30
    • 19:45

      Träning J18


      22:20
  • 7Lör
    • 07:00

      Isbjörscupen KICK OFF P-08


      20:00
    • 08:00

      Lilla Trekungacupen P-10


      18:40
    • 08:00

      Cup Skärgården P-06


      00:00
    • 11:00

      Träning P-07


      12:50
    • 13:00

      Uppstart - teamaktivitet, träning & föräldramöte P-09


      17:00
    • 14:30

      J18 träningsmatch A-pojkar


      18:20
    • 15:30

      Skärgårdens Sportklubb (hemma) J18


      18:00
    • 15:45

      Träningsmatch mot Stenungsund A2 A-pojkar


      19:00
  • 8Sön
    • 00:00

      Cup Skärgården P-06


      19:00
    • 08:30

      Icebear Cup P-09


      20:00
    • 08:30

      Träning Team 11


      10:00
    • 10:00

      Träning P-10


      11:20
    • 14:00

      Hisingen Hockey Kickoff P-10


      18:00
    • 14:00

      Hisingen Hockey Säsongs-kickoff Team 11


      18:00
    • 14:00

      Förenings Säsong Kick-Off P-07


      17:00
    • 14:00

      Föreningens Säsongs Kick-off A-pojkar


      17:00
    • 17:00

      Stenungsund HF (hemma) A-LAG


      19:00
    • 18:15

      Träning J20


      21:20
    • 18:15

      Träning J18


      21:20
  • 9Mån
    v.37
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
    • 19:05

      Träning A-pojkar


      21:10
    • 20:05

      Träning J20


      22:20
    • 20:05

      Träning J18


      22:20
  • 10Tis
    • 15:00

      Open ice P-07


      16:00
    • 16:00

      Träning P-07


      17:20
    • 16:00

      Träning P-06


      17:20
    • 17:00

      Träning P-10


      18:20
    • 17:30

      Träning J18


      19:50
    • 17:30

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning J20


      19:50
    • 18:00

      Möte campteamet Camper & Cuper


      19:30
    • 20:00

      Träning A-LAG


      21:20
  • 11Ons
    • 18:30

      Träning Team 11


      19:30
    • 18:30

      Fys P-07


      19:30
    • 19:00

      Trollhättans HC (borta) A-LAG


      21:00
    • 19:30

      Träning A-pojkar


      22:20
    • 19:30

      Träning P-07


      20:50
  • 12Tor
    • 16:00

      Träning P-08


      18:00
    • 16:00

      Träning P-09


      17:50
    • 17:00

      Träning P-06


      18:50
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
      Tuve ishall
      Samlingstid: 17:30
    • 18:00

      Föräldramöte P-07


      19:00
    • 19:00

      Träning A-LAG


      19:50
    • 19:45

      Träning J20


      22:20
    • 19:45

      Träning J18


      22:20
  • 13Fre
    • Heldag

      Uppstartsläger i Lysekil P-06

    • 17:30

      Kungälv (hemma) Domare


      19:00
    • 17:30

      Träningsläger Lysekil P-07


      00:00
    • 17:30

      Träningsmatch Kungälv P-08


      19:00
    • 19:00

      Träning Målvakterna


      20:50
    • 19:15

      Träning J20


      20:50
    • 19:15

      Träning J20


      20:30
    • 19:45

      Träning J20


      22:20
    • 19:45

      Träning J18


      22:20
    • 20:30

      Träningsmatch Kungälv A-pojkar


      22:30
  • 14Lör
    • Heldag

      Uppstartsläger i Lysekil P-06

    • Heldag

      Träningsläger Lysekil P-07

    • 07:00

      Lerumspucken A2 A-pojkar


      20:00
    • 08:00

      Lerums BK (borta) A-pojkar


      08:45
    • 08:30

      Träning P-09


      09:50
    • 11:00

      Träning P-08


      12:00
    • 11:00

      Vänersborg HC (hemma) A-pojkar


      11:45
    • 12:00

      Träning Team 11


      13:00
    • 14:00

      Träning P-10


      15:20
    • 14:20

      Frölunda HC (hemma) A-pojkar


      15:00
    • 14:30

      Träning A-pojkar


      16:50
    • 15:45

      Träning J20


      18:20
    • 15:45

      Träning J18


      18:20
    • 17:30

      HA74 (borta) A-pojkar


      18:15
  • 15Sön
    • Heldag

      Uppstartsläger i Lysekil P-06

    • 00:00

      Träningsläger Lysekil P-07


      19:00
    • 08:00

      samling ledare hockeykul uppstartsdag Hockeyskolan


      10:00
    • 09:00

      Träning Hockeyskolan


      09:50
    • 09:30

      samling ledare skridsko och hockeyskola uppstartsdagen Hockeyskolan


      10:00
    • 10:00

      Träning Hockeyskolan


      12:00
    • 14:00

      Bäcken HC (hemma) Domare


      15:30
    • 14:00

      Träningsmatch Bäcken P-08


      15:30
    • 15:00

      Skärgårdens Sportklubb (borta) J18


      19:00
    • 15:30

      Träning P-10


      16:30
    • 15:30

      Träning A-pojkar


      17:50
    • 17:00

      Stenungsund HF (borta) A-LAG


      20:00
    • 18:00

      Träning J20


      20:00
    • 22:00

      Merträning - intresseanmälan P-06


      23:00
  • 16Mån
    v.38
    • Heldag

      Cafévecka P-06

    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
    • 19:05

      Träning A-pojkar


      21:10
    • 21:20

      Träning J20


      22:20
    • 21:20

      Träning J18


      22:20
  • 17Tis
    • Heldag

      Cafévecka P-06

    • 15:00

      Träning P-07


      16:00
    • 16:00

      Träning P-06


      17:20
    • 17:00

      Träning P-10


      18:20
    • 17:30

      Träning A-LAG


      18:20
    • 18:00

      Styrelsemöte Styrelsen


      20:00
    • 18:30

      Träning Team 11


      19:30
    • 19:30

      Träning P-10


      21:30
    • 19:30

      Träning P-09


      21:30
    • 19:30

      Tematräning P-07


      21:30
    • 19:30

      Tematräning P-06


      21:30
    • 19:30

      Tematräning P-08


      21:30
    • 19:30

      Tematräning A-pojkar


      21:30
  • 18Ons
    • Heldag

      Cafévecka P-06

    • 18:30

      Träning P-09


      19:30
    • 18:40

      Fys P-07


      19:40
    • 19:30

      Träning A-pojkar


      22:20
    • 19:40

      Träning P-07


      20:50
  • 19Tor
    • Heldag

      Cafévecka P-06

    • 16:00

      Träning P-08


      18:00
    • 16:00

      Träning P-09


      17:50
    • 17:30

      Materialarmöte Materialarrådet


      18:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Utbildning TSM/OVR P-07


      20:00
    • 19:00

      Träning A-LAG


      19:50
    • 19:10

      Träning P-06


      21:00
    • 21:10

      Träning J20


      22:20
    • 21:10

      Träning J18


      22:20
  • 20Fre
    • Heldag

      Cafévecka P-06

    • 15:00

      Nordic thropy P-07


      00:00
    • 18:30

      Träning Målvakterna


      19:50
    • 19:30

      Sörhaga-Alingsås HK (borta) A-LAG


      21:30
    • 19:30

      Varberg/Falkenberg (borta) A-pojkar


      21:30
    • 20:00

      Träning P-08


      21:00
    • 21:00

      Träning J18


      22:20
    • 21:00

      Träning J20


      22:20
  • 21Lör
    • Heldag

      Cafévecka P-06

    • Heldag

      Nordic thropy P-07

    • 08:30

      Hovås HC Blå (hemma) P-06


      10:30
    • 09:00

      Ledardag P-06


      14:00
    • 10:00

      Ledardag - Hisingen IK P-09


      14:00
    • 10:00

      Hisingen hockey ledardag P-08


      14:00
    • 10:00

      Ledardag P-07


      14:00
    • 10:30

      Träning Team 11


      12:00
    • 11:00

      Träning P-09


      12:00
    • 12:00

      Träning P-10


      13:00
    • 14:00

      Kållered SK (hemma) P-08


      16:00
    • 15:30

      Lions HC Strömstad (hemma) A-pojkar


      17:30
    • 17:00

      Härryda HC Vit (borta) P-08


      19:00
    • 18:30

      Stenungsund HF Vit (hemma) P-06


      20:30
  • 22Sön
  • 23Mån
    v.39
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
  • 24Tis
    • 15:00

      Träning P-07


      16:00
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
  • 25Ons
    • 18:30

      Fys P-07


      19:30
    • 19:00

      Kållered SK (hemma) A-LAG


      21:00
    • 19:30

      Träning P-07


      20:50
  • 26Tor
    • 08:00

      Hockey camp studiedagar P-07


      00:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 19:00

      Träning A-LAG


      19:50
    • 19:30

      Skärgårdens SK Vit (borta) P-06


      21:30
  • 27Fre
    • 00:00

      Hockey camp studiedagar P-07


      15:30
    • 18:00

      Intresseanmälan grästorp P-06


      00:00
    • 18:00

      Cup i Grästorp P-06


      00:00
    • 20:00

      Härryda HC 2 (hemma) A-pojkar


      22:00
  • 28Lör
    • Heldag

      Intresseanmälan grästorp P-06

    • Heldag

      Cup i Grästorp P-06

    • Heldag

      Intresseanmälan GSK-cup A-pojkar

    • Heldag

      Team-05 cup A-pojkar

    • Heldag

      Cup P-05

    • Heldag

      Bäcken Hockey Games P-10

    • 14:00

      Kungälvs IK (hemma) P-08


      16:00
    • 16:15

      Järnbrotts HK (borta) P-08


      18:15
    • 16:15

      Varberg HK Blå (borta) P-06


      18:15
    • 17:30

      Kungsbacka HC (hemma) J20


      19:30
    • 18:30

      Lerums BK (borta) A-pojkar


      20:30
  • 29Sön
    • 00:00

      Intresseanmälan grästorp P-06


      19:00
    • 00:00

      Cup i Grästorp P-06


      18:00
    • Heldag

      Intresseanmälan GSK-cup A-pojkar

    • Heldag

      Team-05 cup A-pojkar

    • Heldag

      Cup P-05

    • 00:00

      Skärgårdens SK (borta) J18


      02:00
    • 07:45

      Bäcken Hockey Games P-09


      19:00
    • 09:00

      Träning Hockeyskolan


      09:50
    • 10:00

      Träning Hockeyskolan


      12:00
    • 16:00

      Vänersborgs HC (hemma) A-LAG


      18:00
    • 19:00

      Lerums BK 2 (hemma) A-pojkar


      21:00
  • 30Mån
    v.40
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00