Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hisingens IK

Följ

Hisingens IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Hisingens IK
Välj lag

Augusti 2019

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.31
  • 2Fre
  • 3Lör
    • 15:00

      Uppstart tuve cafe P-06


      18:00
  • 4Sön
  • 5Mån
    v.32
  • 6Tis
  • 7Ons
  • 8Tor
    • 18:30

      Träning J20


      19:30
  • 9Fre
    • 18:30

      Träning J20


      19:30
  • 10Lör
  • 11Sön
  • 12Mån
    v.33
    • 07:30

      Summer camp P-10


      15:45
    • 08:30

      Träning P-09


      17:00
    • 18:30

      Träning J20


      19:30
    • 18:30

      Träning A-pojkar


      19:45
    • 19:00

      Uppstartmöte ledargruppen P-06


      20:30
  • 13Tis
    • 07:30

      Summer camp P-10


      15:45
    • 08:30

      Träning P-09


      17:00
    • 17:00

      Team 09 - ledarmöte P-09


      17:45
    • 17:00

      Träning A-LAG


      19:00
    • 18:00

      Träning A-pojkar


      19:00
    • 18:00

      Träning J20


      19:30
    • 18:30

      Träning J20


      19:30
  • 14Ons
    • 07:30

      Summer camp P-10


      15:45
    • 08:30

      Träning P-09


      17:00
    • 18:00

      Träning J20


      19:30
    • 18:30

      Träning J20


      19:30
  • 15Tor
    • 07:30

      Summer camp P-10


      15:45
      Tuve Ishall
      Anteckning: Camp för de som är anmälda. Se separat utskick ang tider, schema och regler.
    • 08:30

      Träning P-09


      17:00
    • 17:00

      Träning A-LAG


      19:00
    • 18:00

      Föräldraföreningsmöte Föräldraföreningen


      20:00
    • 18:00

      Träning J20


      19:30
    • 19:25

      Träning A-pojkar


      20:30
  • 16Fre
    • 07:30

      Summer camp P-10


      15:45
    • 08:30

      Träning P-09


      17:00
  • 17Lör
    • 08:00

      Uppstarts träning A-pojkar


      13:10
    • 11:30

      Träning P-08


      13:00
    • 17:00

      Träning J20


      18:30
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
  • 18Sön
    • 07:45

      Träningsmatcher mot Lerum A-pojkar


      13:00
    • 16:00

      Träning J20


      18:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:00
    • 18:15

      Informationsmöte för spelare J18/20 J18


      19:30
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
    • 19:30

      Träningsmatch mot Lerum P-08


      21:00
  • 19Mån
    v.34
  • 20Tis
    • 16:00

      Träning P-09


      17:20
    • 18:00

      Styrelsemöte A-LAG


      20:00
    • 18:00

      Styrelsemöte Styrelsen


      20:00
    • 19:00

      Träning P-06


      21:20
  • 21Ons
    • 18:20

      Träning P-07


      19:00
    • 18:30

      Träning P-09


      19:30
    • 19:00

      Infomöte för Apojks föräldrar A-pojkar


      20:00
    • 19:00

      Träning A-pojkar


      21:20
    • 19:30

      Träning P-07


      20:30
    • 21:30

      Träning J20


      22:20
  • 22Tor
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 18:00

      Träning P-07


      18:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 19:00

      Träning A-LAG


      19:50
    • 20:00

      Träning J20


      21:20
    • 20:30

      Träning A-pojkar


      22:20
  • 23Fre
    • 19:00

      Träning P-06


      20:50
    • 19:45

      Träning J18


      22:20
    • 21:00

      Träning J20


      22:20
  • 24Lör
    • 07:00

      Hovås Cup U16/ A1 A-pojkar


      19:00
    • 07:00

      Uppstartshelg utan övernattning P-08


      00:00
    • 08:00

      Hovås HC (hemma) A-pojkar


      09:00
    • 10:00

      tränarmöte P-08


      11:30
    • 10:40

      Frölunda HC (borta) A-pojkar


      11:40
    • 11:00

      Träning Team 11


      12:00
    • 11:00

      Träning Team 11


      12:00
    • 12:00

      Träning P-10


      13:00
    • 13:00

      Träning P-06


      15:20
    • 14:00

      Träning P-09


      15:20
    • 14:40

      Härryda HC (hemma) A-pojkar


      15:40
    • 18:40

      Bäcken HC (borta) A-pojkar


      19:40
    • 19:00

      Lerums BK (borta) J18


      21:20
  • 25Sön
    • 00:00

      Uppstartshelg utan övernattning P-08


      19:00
    • 08:00

      Hovås HC (hemma) A-pojkar


      09:00
    • 08:00

      Hovås Cup U16/A2 A-pojkar


      19:00
    • 09:30

      Träning Team 11


      10:30
    • 10:00

      ledarmöte P-08


      11:30
    • 10:40

      Hanhals IF (borta) A-pojkar


      11:40
    • 14:00

      Träning P-10


      15:00
    • 14:40

      Härryda HC (hemma) A-pojkar


      15:40
    • 15:30

      Föräldramöte team -08 P-08


      17:00
    • 16:00

      Träningsmatch mot Bäcken P-06


      18:00
    • 17:00

      Träningsmatch mot Härryda J18 A-pojkar


      20:00
    • 17:00

      Härryda Hockey (borta) J18


      20:00
    • 18:00

      Träning J20


      19:20
    • 18:40

      Helsingborg Hockey Ungdom (borta) A-pojkar


      19:40
  • 26Mån
    v.35
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
    • 19:05

      Träning A-pojkar


      21:20
    • 20:15

      Träning J20


      22:20
    • 20:15

      Träning J18


      22:20
  • 27Tis
    • 16:30

      Träning P-09


      17:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:20
    • 18:30

      Tränarråd - istidsmöte Tränarrådet


      20:00
    • 19:00

      Träning A-LAG


      20:00
  • 28Ons
    • 18:30

      A2 Träningsmatch mot Lerums B1:or A-pojkar


      19:50
    • 18:30

      Träning A-pojkar


      19:45
    • 19:00

      Sörhaga-Alingsås HK (hemma) A-LAG


      21:00
  • 29Tor
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 18:00

      Föräldramöte P-06


      19:30
    • 18:45

      Träning J18


      21:20
    • 19:00

      Träning A-LAG


      19:50
    • 20:00

      Träning J20


      21:20
    • 20:25

      Träning A-pojkar


      22:20
  • 30Fre
    • 19:00

      Träning P-06


      20:50
    • 19:45

      Träning J20


      22:20
  • 31Lör
    • 07:00

      Borås hockey cup P-08


      19:00
    • 08:00

      Kristinehamn J18 cup J18


      00:00
    • 08:00

      Bauer Intersport Thropy P-07


      00:00
    • 08:30

      Träning P-09


      09:50
    • 10:15

      Skärgårdscupen (A1) A-pojkar


      00:00
    • 11:00

      Träning P-10


      12:00
    • 11:15

      Borås (hemma) A-pojkar


      12:15
    • 12:45

      Träning J20


      15:20
    • 14:30

      Linden (borta) A-pojkar


      15:30
    • 14:30

      Träning P-06


      16:50
    • 19:00

      Träningsmatch mot Härryda A2 A-pojkar


      20:20
    • 19:45

      Furuset (borta) A-pojkar


      20:45